Nešika Nadal se popálil v restauraci a vypadl s outsiderem

Sport
20. 8. 2011 13:35
Rafael Nadal a jeho popáleniny.
Rafael Nadal a jeho popáleniny.

O Rafaelovi Nadalovi je obecně známé, že zrovna neoplývá inteligencí vědce. Než se druhý nejlepší  tenista světa naučil pořádně anglicky, trvalo mu to dlouhé roky, občas při tiskových konferencích odpovídal na úplně jiné otázky, než mu byly kladeny. Teď už anglicky umí slušně. Ale zaujal jinou kuriozitou, která zavinila jeho překvapivé vyřazení ze Cincinnati Open.  

Když devětadvacetiletý Američan Mardy Fish nastupuje proti Rafaelu Nadalovi, můžete si vsadit, že prohraje. Nadala ještě nikdy neporazil, pravidelně mu podléhá hladce, bez problémů. V Cincinnati se situace obrátila. Trvalo to 1 hodinu a 39 minut, Fish podal Nadalovi ruku a radoval se z postupu ze čtvrtfinále.

Rafael Nadal a jeho popáleniny.Mimochodem, ono podání ruky Nadala dost bolelo. Hlavním důvodem prohry totiž byly i dle slov Nadala popáleniny, které si způsobil při návštěvě jedné místní restaurace. "Už do čtvrtfinále jsem se dostal s bolestmi a dnes to bolelo ještě víc," stěžoval si agentuře AP

"Spálil jsem se o talíř v restauraci. Přinesli mi jej, já si ho chtěl pootočit, ale talíř byl velmi, velmi horký. Schytaly to konečky prstů obou rukou," vyprávěl. "Viděli jste ty puchýře? Viděli? Podívejte, já vám je ukážu," říkal s úsměvem nad vlastní nešikovností.

Mardy Fish tak konečně porazil svoji neporazitelnou noční můru, v semifinále jej čeká Andy Murray. Druhou dvojici tvoří český tenista Tomáš Berdych a světová jednička Novak Djokovič. Nadal se bude už jen dívat a doufat, že do blížícího se US Open se mu kuriózní zranění zahojí.

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ