Plíšková na létání nenaříká. V letadle si odpočinu, tvrdí

Sport
11. 11. 2015 06:00
Tenistka Karolína Plíšková.
Tenistka Karolína Plíšková.

V neděli hrála v Číně finále nové soutěže Elite Trophy. Prohrála. Už v úterý se ale tenistka Karolína Plíšková hlásila fedcupovému kapitánovi Petru Pálovi. A je možné, že v sobotu ji čeká další náročný zápas.

"Ale do víkendu ještě pár dnů zbývá. Tohle je poslední týden, potom už je jenom dovča," těší se Plíšková, až ji na zhruba měsíc skončí shon a tenisové povinnosti.

Do Prahy přiletěla unavená. Její cesta zahrnovala tři hodiny v autě při přesunu na letiště, pak osm hodin letu do Dubaje a sedm domů. Alespoň za letu si stihla odpočinout. Při dlouhých přesunech totiž většinou spí. Nebo sleduje filmy, které na palubě promítají.

"Teď jsem viděla nějakou pohádku," vypráví a dodává, že nepatří mezi lidi, kteří mají z létání strach. "Spíš se do letadla těším. Odpočinu si tam, většinou tam není internet, takže mě nikdo neshání."

Ono by to ani dobře nešlo, aby se leteckých transferů bála. Při nastavení tenisového kalendáře jinak cestovat nejde. A tak si hráčky musí pomáhat jinak. Třeba, že místo klasickou ekonomickou létají vyšší byznys třídou.

"Je to pomoc, když si můžete lehnout a vyspat se. Kolikrát se jede rovnou na trénink a za dva dny se může hrát. Když bych letěla týden dopředu, tak by mi to bylo jedno, ale takhle je to nutné. Beru to jako investici, je to příjemné," konstatuje Plíšková a říká, že už ani nedovede spočítat, kolik hodin letos v letadle strávila.

Teď však bude jejím působištěm libeňská O2 aréna, která v sobotu a v neděli hostí finále Fed Cupu. Právě tady loni Češky po výhře nad Němkami získaly třetí titul za poslední čtyři roky.

Zatímco tehdy současná světová jedenáctka byla pouze náhradnicí a do bojů na kurtu nezasáhla, letos by jí mohla patřit výraznější role. Přestože je v týmu hráčkou číslo tři, je šance, že by v sobotu nastoupila proti největší ruské hvězdě Marii Šarapovové.

"Určitě bych si ráda zahrála. Věděla bych o tom, že je to Šarapovová, ale myslím, že respekt na kurt nepatří," tvrdí Plíšková.

Ve středu čekají na české tenistky další dvě tréninkové seance. Stejně tak ve čtvrtek. Celkem na kurtu stráví pět hodin. V pátek pak následuje slavnostní losování na Staroměstské radnici a v sobotu už první ostré bitvy o obhajobu prestižního titulu.

Autor: Adam KotrbatýFoto: ČTK/Šimánek Vít

Další čtení

Hajlující lidé v bílých kápích

Chuligáni ze Sparty hajlovali s kápěmi Ku-klux-klanu. Hledá je policie

Sport
15. 5. 2025
ilustrační foto

Dvacátý Čech zdolal Mount Everest. Dobrodružství prý podcenil, ale dal

Sport
14. 5. 2025
ilustrační foto

Wiggins přiznal, že byl po konci cyklistické kariéry dlouho závislý na kokainu

Sport
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ