Šafářová odvrátila dva mečboly a v Nottinghamu si zahraje čtvrtfinále

Sport
15. 6. 2017 21:02
Tenistka Lucie Šafářová.
Tenistka Lucie Šafářová.

Tenistka Lucie Šafářová postoupila po velkém boji do čtvrtfinále travnatého turnaje v Nottinghamu. V druhém kole nasazená pětka odvrátila dva mečboly a Hsieh Su-wei z Tchaj-wanu udolala 1:6, 6:3 a 7:6.

Ve zkrácené hře čerstvá vítězka čtyřhry na Roland Garros prohrávala už 2:5, ale nakonec zvítězila 9:7 a po téměř dvou hodinách se mohla radovat z postupu. O druhé letošní semifinále si zahraje s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou, která v prvním kole vyřadila českou kvalifikantku Terezu Martincovou.

Po přesunu z Paříže začala Šafářová v Nottinghamu výhrou nad Američankou Grace Minovou, díky níž přerušila sérii čtyř singlových nezdarů na okruhu WTA. Do zápasu proti 116. hráčce světa Hsieh Su-wei však vstoupila katastrofálně. Prohrála si všechna tři podání a za 23 minut úvodní sadu ztratila.

V druhém setu se Šafářová zlepšila a jediným brejkem ve čtvrtém gamu rozhodla o vyrovnání na 1:1. V rozhodující sadě 44. tenistka žebříčku sebrala soupeřce za stavu 5:5 podruhé servis a šla podávat na vítězství. Jenže sama podruhé přišla o podání a na řadu přišel dramatický tie-break. V něm měla Hsieh Su-wei dva mečboly, ale neproměnila je, zatímco při prvním mečbolu Šafářové ukončila zápas dvojchybou a okamžitě se rozplakala.

Kromě Šafářové zůstává v soutěži z nasazených hráček už jen turnajová jednička, Britka Johanna Kontaová, na kterou může česká tenistka narazit až ve finále.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Češi prohráli s USA 2:5 po smolné poslední třetině. Jsou třetí ve skupině

Sport
20. 5. 2025
ilustrační foto

Česko - Německo 5:0. Zatím dobrý, jak se říká v Česku

Sport
19. 5. 2025
Čeští fanoušci sledují přímý přenos na Staroměstském náměstí

Když Češi v hokeji zabodují, bude na Staroměstském náměstí obrazovka

Sport
19. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ