Vaidišovou ve čtvrtfinále <span>zastavila krajanka</span> Záhlavová

Sport
17. 12. 2009 17:37
Nicole Vaidišová (archivní foto).
Nicole Vaidišová (archivní foto).
Nicole Vaidišová (archivní foto).Návrat tenistky Nicole Vaidišové na kurty po čtyřměsíční pauze skončil ve čtvrtfinále turnaje ITF v Dubaji. Bývalou sedmou hráčku světa v boji o semifinále porazila sedmá nasazená krajanka Sandra Záhlavová po setech 6:3 a 6:2.

Čtyřiadvacetiletá Záhlavová je momentálně 98. hráčkou světa, což je její nejlepší umístění v kariéře. Naopak Vaidišová se po špatných výkonech propadla v žebříčku dvouhry WTA až na 187. pozici.

"Očekávala jsem mnohem větší boj, ale sama jsem byla překvapena, jak jsem od začátku hrála dobře na její servis," citoval Záhlavovou dubajský server Gulf News po utkání, které netrvalo ani hodinu.

Rodačka z Plzně Záhlavová letos hrála většinu roku turnaje ITF - dva dokázala vyhrát a ještě čtyřikrát byla ve finále. Díky tomu poskočila v žebříčku od ledna o 84 míst. Její bratranec Jakub Herm Záhlava je manželem další české tenistky Barbory Strýcové.

V semifinále v Dubaji se Záhlavová střetne se švýcarskou hráčkou Stefanií Vögeleovou (75. na WTA). Ta v dalším čtvrtfinálovém duelu vyřadila bývalou světovou osmnáctku Anne Kremerovou z Lucemburska.

Foto: Robert Sedmík
Autor: ČTK

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ