Znásilnil nezletilé. Bývalý šampion Hewitt půjde za mříže

Sport
18. 5. 2015 16:56
Bývalý jihoafrický tenista Bob Hewitt, jenž byl uznán vinným ze znásilnění a sexuálního obtěžování nezletilých, stráví šest let ve vězení.
Bývalý jihoafrický tenista Bob Hewitt, jenž byl uznán vinným ze znásilnění a sexuálního obtěžování nezletilých, stráví šest let ve vězení.

Bývalý jihoafrický tenista Bob Hewitt, jenž byl uznán vinným ze znásilnění a sexuálního obtěžování nezletilých, stráví šest let ve vězení. O výši trestu pro pětasedmdesátiletého mnohonásobného grandslamového šampiona ve čtyřhře dnes rozhodl soud v Pretorii, který v březnu vynesl verdikt o vině.

Australský rodák podle soudu v 80. a 90. letech minulého století, kdy působil jako trenér, během soukromých lekcí znásilnil dvě dívky. Navíc byl odsouzen za obtěžování další dvanáctileté dívky. Hewitt vinu u soudu popřel.

Jihoafričané vyšetřovali Hewitta od roku 2001, kdy se objevilo svědectví první ženy. V roce 2012 byl kvůli tomu hráč, jenž během kariéry získal na všech čtyřech grandslamových turnajích celkem devět titulů ve čtyřhře a šest ve smíšené čtyřhře, vyřazen z tenisové Síně slávy.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

FIFA vydělává dvakrát: přeprodej lístků žene ceny do extrému, finále za 48 milionů korun

Sport
24. 4. 2026
ilustrační obrázek

Itálie se nekvalifikovala na MS? Nevadí, stačí jeden telefonát do Bílého domu

Sport
23. 4. 2026
Jan Tomajko, hlavní trenér české hokejové reprezentace do 18 let

Mistrovství světa hokejistů do 18 let startuje: Češi narazí hned na Američany

Sport
22. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ