Bauerovi se generálka na SP povedla, ve Finsku skončil druhý

18. 11. 2012 15:41
Běžec na lyžích Lukáš Bauer dojel v Muoniu v závodu FIS, generálce na Světový pohár druhý i na volné patnáctce.
Běžec na lyžích Lukáš Bauer dojel v Muoniu v závodu FIS, generálce na Světový pohár druhý i na volné patnáctce.

Běžec na lyžích Lukáš Bauer dojel v Muoniu v závodu FIS, generálce na Světový pohár, který začne příští týden, druhý i na volné patnáctce. Český běžec prohrál pouze s Finem Mattim Heikkinenem.

Bauer, který ve Finsku skončil v sobotu druhý na klasické desítce, zaostal za Heikkinenem o deset vteřin. Třetí skončil stejně jako o den dříve Němec Jen Filbrich.

Z dalších českých běžců obsadil Jiří Magál 16. místo, o dvě pozice za ním skončil Dušan Kožíšek a Ondřej Horyna byl klasifikován na 36. příčce. Ženskou volnou desítku vyhrála Polka Justyna Kowalczyková, Eva Vrabcová-Nývltová nestartovala.

V Beitostölenu se poslední test před začátkem sezony SP nevydařil Noru Petteru Northugovi, který skončil na klasické patnáctce až čtyřiadvacátý. Vyhrál jeho krajan Chris Andre Jespersen.

Ve švédském Gällivare, kde Světový pohár za týden začne, vyhrál 15 km volnou technikou držitel křišťálového glóbu Dario Cologna ze Švýcarska.

Další čtení

ilustrační obrázek

Týrání, kyberšikana i sebepoškozování. Dětské krizové centrum nestíhá nápor ohrožených dětí

Domácí
5. 8. 2026
ilustrační foto

Na Ukrajině obvinili deset lidí z okradení Čechů podvodnými telefonáty

Domácí
5. 8. 2026
ilustrační foto

ČD v prvním pololetí přepravily 85,5 mil. cestujících, meziročně o 7 pct více

Domácí
5. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ