Sprinty klasickou technikou na závěr Světového poháru v Lahti vyhráli Švéd Emil Jönsson a Norka Marit Björgenová. Čeští běžci na lyžích nepostoupili z kvalifikace a nebodovali.
Šestadvacetiletý Jönsson se dočkal vítězství v SP téměř přesně po roce, naposledy loni v březnu vyhrál právě klasický sprint v Lahti. V neděli ovládl už kvalifikaci a ve finále porazil o centimetry krajana Teodora Petersona. Třetí byl Rus Nikita Krjukov. Lídr seriálu a vítěz sobotního skiatlonu Dario Cologna neprošel z kvalifikace, přesto má na dosah obhajobu křišťálového glóbu za celkové prvenství.
Také Björgenová zajela nejrychlejší čas už v kvalifikaci a přemožitelku nenašla ani ve finále. Druhá skončila Ruska Julia Ivanovová a třetí Polka Justyna Kowalczyková, jež stejně jako v sobotu ztratila na Björgenovou body v boji o globus. Norka po neděli vede o 78 bodů.
Čeští zástupci Martin Jakš a Eva Nývltová opouštějí Lahti s prázdnou. Poté co nebodovali ve skiatlonu, vypadli ve sprintu v kvalifikaci - Jakš byl pětapadesátý, Nývltová čtyřicátá.










