Účastníci šampionátu v Liberci udělali škody za 100 tisíc

05.03. 16:30

Škodu zhruba 100 tisíc korun napáchali sportovci a další členové reprezentačních týmů na vysokoškolských kolejích Technické univerzity v Liberci-Harcově, kde bydleli během... více

Expert FIS: Jinde než v Liberci mistrovství být nemohlo

04.03. 15:31

Pouze s Libercem jako s pořadatelským městem mohla Česká republika uspět, pokud chtěla získat mistrovství světa v klasickém lyžování, řekl expert Mezinárodní lyžařské federace... více

OBRAZEM: liberecký šampionát desetkrát jinak

03.03. 09:30 Fotoreportáž

Liberecký šampionát v neděli odpoledne uzavřel svou poslední kapitolu. Po závěrečném maratonu na 50 kilometrů nikdo v nejbližší době nevyjede ani na tratě ve Vesci, ani na... více

Divný divácký rekord Liberce. Výpočet nevychází

02.03. 15:00

Páteční návštěvnický rekord 37 tisíc diváků na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci pravděpodobně neodpovídá kapacitě turniketů u vstupu do běžeckého areálu ve Vesci. víceDiskuse (6)

TÝDEN.CZ vybral 10 nej lyžařské show v Liberci

02.03. 12:00 Původní zpráva

Šampionát v Liberci rozzářil spoustu sportovních hvězd a například libereckého primátora připravil o sto tisíc korun. On-line deník TÝDEN.CZ nabízí výběr zajímavých událostí... více

Šampionát pod Ještědem se nezbavil miliardové pachuti

02.03. 07:00 Analýza

Liberec se rozloučil s nejkontroverznějším mistrovstvím světa v historii lyžování. V paměti zůstaly obrázky s poloprázdnými tribunami, zklamaní podnikatelé a pachuť z promrhaných... víceDiskuse (16)

TÝDEN.CZ známkuje Čechy: jedničku nemá ani Bauer

02.03. 00:30 Analýza

Jediná medaile, několik umístění v elitní desítce, totální fiasko štafety běžců. Nad výčtem českých počinů na lyžařském šampionátu v Liberci nelze zrovna plesat. TÝDEN.CZ vystavil... více

Jak na Nora? Leda ho shodit do sněhu, usmál se Koukal

01.03. 17:00 Původní zpráva

„Petter Northug? To je pan řídící," prohodil na adresu vítěze maratonského závodu na 50 km běžec Martin Koukal. Sálala z něj spokojenost: v derniéře lyžařského... více

Koukal na medaili nedosáhl, Northug získal třetí zlato

01.03. 15:05 Původní zpráva Aktualizováno 01.03. 15:29

Martin Koukal byl na lyžařském šampionátu v Liberci blízko zisku medaile. Velmi blízko. V závěrečném maratonu na 50 km nakonec obsadil sedmé místo. Z třetího vítězství ve Vesci se... více

Janda byl skvělý. Přesto neví, co s ním bude dál

01.03. 13:00 Původní zpráva

Po dlouhé době to byl ten starý Jakub Janda. V závodě družstev skokanů na světovém šampionátu v LiIberci táhl Čechy na medailové pozice. Nevyšlo to, tým skončil pátý. Přesto byl... více

Neumannová: Diváci si za problémy mohou sami

01.03. 09:00 Původní zpráva

Ceny vstupenek jsou adekvátní významu lyžařského šampionátu, až budeme pořádat mistrovství světa v Česku příště, využijeme zkušenosti z Liberce. Ze slov Kateřiny Neumannová,... víceDiskuse (50)

Skokani příjemně překvapili. Po boji skončili pátí

28.02. 17:47 Původní zpráva Aktualizováno 28.02. 19:26

Čeští skokani po letech bojovali o medaili v závodě družstev světového šampionátu. Ta jim sice nakonec utekl, páté místo je však druhým nejlepším českým výsledkem v Liberci. Závod... více

Z poplety je hrdina, Churavý uspěl na půjčených lyžích

28.02. 15:31 Původní zpráva Aktualizováno 28.02. 16:50

Osmou příčku obsadil Pavel Churavý v závodě lyžařského šampionátu v severské kombinaci; český reprezentant nikdy neskončil na vrcholné akci lépe. Závod vyhrál Bill Demong a... více

Maraton vyhrála Polka Kowalczyková. Má druhé zlato

28.02. 14:18 Aktualizováno 28.02. 14:58

Polská běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyková vyhrála na mistrovství světa v Liberci maraton na 30 kilometrů volně a týden po triumfu ve skiatlonu získala v areálu ve Vesci druhé... více

Bauer odjel z Liberce domů. Maraton v neděli nepojede

28.02. 12:50 Původní zpráva Aktualizováno 28.02. 17:00

Lyžař Lukáš Bauer se rozhodl šetřit síly do zbytku sezony a v neděli na mistrovství světa v Liberci do závodu na 50 kilometrů volnou technikou nenastoupí. Stříbrný medailista z... více

Koudelka málem napodobil amerického popletu

28.02. 08:00 Původní zpráva

Nechybělo mnoho a mohla se opakovat nevídaná věc: ve čtvrtečním sdruženářském závodu týmů americké družstvo doplatilo na to, že Bill Demong zašmodrchal své startovní číslo do boty... více

Rozhodčí zrušili skoky správně, řekl spokojený Koudelka

27.02. 17:00 Původní zpráva Aktualizováno 27.02. 19:34

Počasí zásadně ovlivnilo průběh závodu skokanů na velkém můstku. Světovým šampionem se v Liberci stal díky triumfu v 1. kole Švýcar Küttel, opakované druhé dějství rozhodčí... více

Kocumová: Komentovat budu, pan Černý se mi omluvil

27.02. 16:00 Rozhovor

Aféra s přechylováním jmen v České televizi je vyřešena. Šéf redakce sportu Otakar Černý se omluvil Zuzaně Kocumové, spolukomentátorce lyžařských závodů ze světového šampionátu... víceDiskuse (24)

Štafetu jsme podělali všichni, řekl zklamaný Koukal

27.02. 15:30

V minulé sezoně na Světovém poháru v Davosu přivezl Martin Koukal štafetu českých lyžařů jako finišman slavně na prvním místě a před pátečním závodem na mistrovství světa tajně... více

Odnese propadák štafety trenér? Sám nabídl abdikaci

27.02. 15:09 Původní zpráva Aktualizováno 27.02. 15:50

Totální propadák štafety českých běžců možná bude důvodem ke změně na postu hlavního kouče reprezentace. Až dosud jím byl Miroslav Petrásek, ale právě on přišel s tím, že by mělo... více