Ochrnutá olympionička je v pořádku, léčba probíhá podle plánu

28. 4. 2014 17:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ruská skikrosařka Maria Komissarovová, která ochrnula po pádu při tréninku na olympijských hrách v Soči, ukončila léčbu v Německu a vrátila se na další rehabilitaci do Ruska. Třiadvacetiletá lyžařka, jež se zranila 15. února v Extreme Parku v Roza Chutor, podstoupila dvě operace, od pasu dolů ale zůstává paralyzovaná.

"Léčebný program v Německu proběhl přesně podle plánu," řekl mluvčí ruské federace freestylistů. "Maria podstoupí podrobné vyšetření v nemocnici v Moskvě. V úterý lékaři pravděpodobně rozhodnou o dalších krocích v jejím rehabilitačním programu," dodal.

Komissarovová si při pádu na olympijské trati zlomila a vychýlila 12. hrudní obratel a musela se okamžitě podrobit šestihodinové operaci přímo v Krasné Poljaně. O den později byla z Ruska letecky převezena na specializovanou kliniku do Mnichova, kde podstoupila další operace páteře.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ČTK/AP/Janerik Henriksson

Další čtení

ilustrační foto

V USA se zase střílelo na univerzitě. Zatím jsou dva mrtví, další v kritickém stavu

Zahraničí
14. 12. 2025

Střelba na Brownově univerzitě v USA zasáhla mnoho lidí. Mrtvé sčítají

Zahraničí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:41

Pět mužů chtělo v Německu autem zaútočit na vánoční trh. Zatkli je

Zahraničí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:44

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV