Záhrobská je po operaci a cítí se dobře. Nádor byl nezhoubný

12. 7. 2012 11:54
Sjezdařka Šárka Záhrobská.
Sjezdařka Šárka Záhrobská.

Lyžařka Šárka Záhrobská podstoupila ve středu operaci, při níž jí lékaři odstranili nezhoubný nádor pod mozkem. Nyní se čeká na histologické vyšetření nálezu. Majitelka kompletní sady medailí z mistrovství světa ve slalomu se prý už večer po zákroku cítila dobře.

"Byla plně při vědomí a normálně komunikovala s okolím. Všem svým fanouškům vzkázala velký dík za podporu, kterou jí vyjadřují, všem lékařům a lékařským pracovníkům pak za péči, kterou jí poskytují," uvedla v prohlášení agentura Česká sportovní, která bronzovou medailistku z olympijských her ve Vancouveru zastupuje.

Sedmadvacetiletá Záhrobská, která byla před téměř dvěma týdny hospitalizována s vážnými neurologickými problémy, se podrobila operaci na neurochirurgické klinice Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Lékaři David Netuka a Václav Masopust jí podle informací České sportovní odstranili nezhoubný novotvar hypofýzy v oblasti tureckého sedla.

"Prognózy o termínu návratu k přípravě jsou v tuto chvíli předčasné. Stejně tak je však předčasné jakkoli revidovat plán podzimních soustředění," stojí v prohlášení.

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda

Další čtení

Vláda dnes absolvuje v Kutné Hoře první letošní výjezdní zasedání

Domácí
14. 5. 2025

Benefiční koncert v pražském Karlíně dnes zahájí letošní festival ZUŠ Open

Kultura
14. 5. 2025

To, co izraelská vláda dělá v Gaze, je podle Macrona ostudné a nepřijatelné

Zahraničí
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ