Vanessa Mae bude bojovat proti nařčení z podvodu. "Je to absurdní"

Sport
14. 11. 2014 12:08
Vanessa Mae.
Vanessa Mae.

Houslová virtuoska Vanessa Mae bude bojovat proti trestu od lyžařské federace FIS, který dostala za údajný podvod při kvalifikaci na únorové olympijské hry.

Pětatřicetiletá umělkyně si v Soči splnila sen účastí v obřím slalomu, jenže její kvalifikační závody v lednu ve Slovinsku byly podle zjištění federace zmanipulovány. Pět pořadatelů dostalo za podíl na skandálu rovněž distanc.

Mae na olympijských hrách reprezentovala rodnou zemi svého otce Thajsko pod jménem Vanessa Vanakornová a obsadila poslední, 67. místo. V cíli zářila radostí, rozdávala rozhovory, ale v úterý krátce před jejím koncertem v Praze s proslulým tenorem Josém Carrerasem FIS oznámila, že závody ve Slovinsku byly podvod a kdyby náhodou chtěla ještě v lyžování závodit, čtyři roky nesmí.

"Sankce je absurdní," oznámili manažeři Vanessy Mae. Případ nyní zkoumají její právníci a chtějí učinit vše potřebné, aby očistili jméno světově proslulé hvězdy. "Samozřejmě se obrátíme i na mezinárodní arbitráž CAS v Lausanne," uvádí se v prohlášení.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

paralympiáda Pchjongčchang 2018, Anna Pešková, Michaela Hubačová

Češi míří na paralympiádu v rekordním počtu. Ukončí 16leté čekání na medaili?

Sport
Aktualizováno: 24. 2. 2026 16:16

Ve Veroně skončily olympijské hry. Českou vlajku přinesli rychlobruslaři

Sport
Aktualizováno: 22. 2. 2026 21:40
biatlonistka Tereza Voborníková

Voborníková po olympijském bronzu: Pořád tomu nemůžu uvěřit

Sport
22. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ