323 milionů v tahu! Výhra v loterii propadla

Zahraničí
22. 11. 2013 17:55
"Šťastlivec" pravděpodobně o své výhře vůbec nevěděl (ilustrační foto).
"Šťastlivec" pravděpodobně o své výhře vůbec nevěděl (ilustrační foto).

Výhra v loterii ve výši 16 milionů dolarů (323 milionů korun) v pátek propadla v americkém státě Florida poté, co se o ni v předepsané lhůtě šesti měsíců vítěz nepřihlásil. Oznámila to mluvčí společnosti Florida Lottery.

"Stalo se to zatím jen párkrát, tak je to opravdu nezvyklé," řekla mluvčí Amy Biscegliaová. "Důvodem může být cokoli. Někdo na to mohl zapomenout, nechat vítězný lístek v prádle do pračky nebo ho prostě zahodit. Nevíme, co se stalo," dodala.

Vítězný tiket v loterii Powerball se stal bezcenný o půlnoci na dnešek místního času, kdy vypršela lhůta 180 dní pro vyzvednutí výhry. Kdosi si ho koupil v květnu v obchodě Carollwood Market v Tampě. Je to nejvyšší nevyzvednutá výhra na Floridě od roku 2003, kdy propadlo 53,7 milionu dolarů.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

Spojené státy zůstávají největším spojencem EU, uvedla Kallasová

Zahraničí
6. 12. 2025

Záplavy v Asii si vyžádaly nejméně 1795 životů, na Sumatře je přes 900 mrtvých

Zahraničí
6. 12. 2025

Macron potvrdil pondělní schůzku se Zelenským, Starmerem a Merzem v Londýně

Zahraničí
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV