Sobotní incident v Pittsburghu, který skončil zastřelením tří policistů a zraněním dvou dalších, měl prvopočátek v loužičce, kterou udělal pachatelův pes v bytě, kde muž žil s matkou. Třiadvacetiletý Richard Poplawski a jeho matka se kvůli psovi pohádali, žena synovi pohrozila, že ho vyhodí z domu, a zavolala policisty.
Když přijeli, syn po nich začal střílet a tři zabil. Další policista byl postřelen a další si při zákroku zlomil nohu.
Při čtyřhodinovém obléhání domu, kde se matka schovala do sklepa, byl postřelen i Poplawski. Nyní je v nemocnici. Byl obviněn ze zabití tří lidí a z pokusu o zabití devíti dalších.
V sobotních zprávách o incidentu se naznačovala jeho možná souvislost s nedávným propuštěním Poplawského ze zaměstnání. Zmiňovaly se v nich také jeho údajně obavy, že nový prezident Barack Obama zakáže volné nošení zbraní. Poplawski měl údajně samopal AK-47 a několik pistolí velké ráže.
Foto: Reuters