V americkém Charlotte podpálili černošský kostel

Zahraničí
25. 6. 2015 11:08
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V americkém městě Charlotte někdo spáchal žhářský útok na kostel navštěvovaný převážně Afroameričany. Středeční požár způsobil škody za více než 250 tisíc dolarů (přes šest milionů korun).

Plameny zachvátily baptistický kostel v největším městě státu Severní Karolína ve středu ráno. Nyní vyšetřovatelé dospěli k závěru, že požár byl založen úmyslně.

"Uzavřeli jsme práci v terénu a dospěli k závěru, že oheň byl založen úmyslně," řekl vyšetřovatel místních hasičů Davida Williams. Nyní vyšetřovatelé zjišťují, zda šlo o zločin z nenávisti.

Lidé oplakávají zesnulé při střelbě v kostele v Jižní Karolíně.Hasiči dostali požár pod kontrolu během zhruba 75 minut. Jeden hasič musel být po boji s plameny v "extrémním horku a dusnu" převezen do nemocnice, další byl ošetřen na místě.

Kostel byl podpálen týden poté, co byl v Charlestonu v sousedním státě Jižní Karolína spáchán rasově motivovaný masakr v černošském kostele. Bělošský střelec tam zabil devět lidí.

Ve Spojených státech v posledních měsících podnítily debatu o vztazích mezi rasami případy zabití neozbrojených černochů policisty ve Fergusonu, New Yorku, Baltimoru a dalších městech.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK/AP , imago stock&people, Curtis Compton

Další čtení

USA a Ukrajina podepsaly dohodu o nerostném bohatství

Zahraničí
1. 5. 2025

V bojích proti Ukrajincům zahynulo na 600 vojáků KLDR, tvrdí Soul

Zahraničí
30. 4. 2025
ilustrační foto

Německý ministr zemědělství trvá na mase ve školách. Původně byl řezník

Zahraničí
30. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ