Merkelová jde na kobereček. Kvůli vyšetřování Volkswagenu

Zahraničí
8. 3. 2017 07:01
Angela Merkelová.
Angela Merkelová.

Německá kancléřka Angela Merkelová bude ve středu vypovídat před parlamentní vyšetřovací komisí k emisnímu skandálu automobilky Volkswagen. Poslanci se především budou snažit zjistit, kdy přesně se šéfka německé vlády o manipulacích s emisemi dozvěděla a co v případu učinila.

Volkswagen v září 2015 přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí. Při jízdě auta produkují výrazně více emisí než při kontrolních testech. Aféra se mimo jiné týká asi 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Merkelová bude posledním svědkem, kterého parlamentní vyšetřovací komise prozatím vyslechne. Svou činnost zahájila loni v létě.

Pro kancléřku půjde o druhé vystoupení před některou z parlamentních vyšetřovacích komisí během několika týdnů. V polovině února vypovídala před komisí, která se zabývá činností americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) v Německu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Markus Schreiber

Další čtení

Karim Khan, 14. března 2025

Členové Mezinárodního trestního soudu odvolali hlavního prokurátora Karima Khana

Zahraničí
24. 7. 2026
ilustrační obrázek, Šáhed

Rumunská stíhačka sestřelila dron, který narušil vzdušný prostor země

Zahraničí
24. 7. 2026

Při ruském útoku v Kyjevské oblasti zahynulo deset osob, uvedly ukrajinské úřady

Zahraničí
24. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ