Papež v souvislosti s pedofilií vyzval k hluboké obnově církve

Zahraničí
6. 2. 2012 19:50
Benedikt XVI.
Benedikt XVI.

Papež Benedikt XVI. vyzval k hluboké obnově církve. Učinil tak v poselství, které adresoval účastníkům Vatikánem pořádaného symposia k pedofilii v církvi.

"Ulevit obětem musí být prioritou pro křesťanskou obec a musí jít ruku v ruce s hlubokou obnovou církve na všech úrovních," řekl papež. Vyzval ke krokům, které zajistí v církvi účinnou prevenci a podporu obětem pedofilie.

V pondělí zahájené symposium za účasti 200 představitelů a odborníků katolické církve v Římě potrvá do čtvrtka. Koná se pod názvem Směrem k ozdravení a obnově. Uskutečňuje se asi 10 let poté, co vypukly skandály s pedofilními činy kněží ve Spojených státech, po kterých následovala podobná šokující odhalení v Evropě či Austrálii.

Další čtení

Slovensku hrozí podle Denníku N ztráta peněz z fondů EU kvůli diskriminaci LGBT+

Zahraničí
11. 6. 2026

USA zahájily nové údery na Írán, ten hlásí exploze z různých oblastí

Zahraničí
11. 6. 2026
ilustrační obrázek

Nadějný stav siamských dvojčat z Bratislavy: Dívky čeká první operace ještě tento týden

Zahraničí
10. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ