Název ruské punkové skupiny Pussy Riot se stal žádanou obchodní známkou, o jejíž využití se možná povede soudní spor. Širokou publicitu získala skupina po únorovém protestu v moskevském kostele, za nějž byly tři její členky odsouzeny k dvěma letům vězení. Dvě si trest odpykávají, třetí po odvolání vyvázla s podmínkou.
Právě podmíněně propuštěná Jekatěrina Samucevičová se vydala do boje za ochranu názvu rockové skupiny, o jejíž existenci věděl až do únorového happeningu málokdo. Soupeřem Samucevičové je manželka Marka Fejgina, jednoho z advokátů Pussy Riot, která se prý rozhodla prodávat pod názvem punkové skupiny oděvy a dětské hračky.
Samucevičová Fejgina žádá, aby jeho rodina od plánů upustila. Do diskusí o využití "obchodních práv" se podle listu Kommersant vložili další advokáti. Fejginova manželka už údajně požádala o zapsání ochranné známky u ruského registrátora Rospatent.
Fejgin se hájí tvrzením, že o registraci ochranné známky požádaly už letos v dubnu samotné členky Pussy Riot. Chtěly prý předejít plánům avantgardního umělce Pjotra Verzilova, který údajně dostal stejný nápad. Verzilov je spoluzakladatelem známé ruské umělecké skupiny Vojna a manželem členky Pussy Riot Naděždy Tolokonnikovové. Pod hlavičkou Pussy Riot chtěl pořádat koncerty a další umělecké akce.
Advokát Fejgin veškerá tvrzení o nárocích své rodiny na název Pussy Riot odmítá, i když připouští, že firma jeho manželky se o skupině chytá natočit dokumentární film.
Žádost o registraci ochranné známky byla podle něj v dubnu podána proto, aby se "pod jménem Pussy Riot neprodávaly prezervativy a netočily pornofilmy". Proces registrace bude trvat rok.