Tragické vojsko
Obama nechává Ukrajinu "na hrbu" kancléřce Merkelové

12.03.2014 11:55 Analýza

Americký prezident Barack Obama přijímá dnes ve Washingtonu (nelegitimního) úřadujícího ukrajinského premiéra Arsenij Jaceňuka. To je silný signál. Ale o mnoho více ne. Amerika se zdá bezmocná vůči geopolitickým choutkám Vladimíra Putina. Klíčovou roli hraje německá spolková kancléřka, píše německý magazín Der Spiegel.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • petr petr (25 hlasů) 12.03.2014 12:15

    No Ukrajincům se moc nechce bojovat za Banderovce ani za EURO...

  • Jan Bulva (21 hlasů) 12.03.2014 12:15

    Jak dlouho budou soudruzi z USA a EU brát vážně ten samozvanej...

  • Jiří Fejgl (18 hlasů) 12.03.2014 12:20

    Na Ukrajině proběhla všeobecná mobilizace. Jejím výsledkem je...

  • Bernagozzi Amedeo (15 hlasů) 12.03.2014 14:01

    Výjimka potvrzuje pravidlo. Mimochodem v Afgánistánu si zatím...

  • Bernagozzi Amedeo (14 hlasů) 12.03.2014 13:31

    Stačí nahlédnout do historie, aby bylo jasné, že si každý dosud...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Minihitlerkovi se nepodařilo připojit Ukrajinu ke své říši, Janukovyč to zmastil, tak se spokojí s anšlusem Krymu. Prozatím. Ale na dlouho mu to stačit nebude.

1 hlas

Ukrajinci se musí naučit mít rádi Putina...

0 hlasů

Když může hlasovat o nezávislosti Skotsko,Slovinsko,Slovensko a Kosovo,proč ne Krym?Mešuge semita žid Soros dělá podrazy v Gruzii,u frantíků,možná i u nás se zemanem a jeho pučemi,a teď na ukrajině.Tam se semiti židi dokonce spojili i s těmi hroznými Banderovci.K nevíře,s těma semitama židama.Chá,chá,chá!Šalom,ajnštajni.

5 hlasů

Hlasovat může kdo chce, o čemkoli. Poznámečka - kdo ve světě ten výsledek potom uzná?

0 hlasů

...možná už strýček Sam na to přišel?!....

4 hlasy

Na co, dedecku Josefe?-)

0 hlasů

S vámi pan Josef asi nepočítal.
Pro zcela nechápavé - přišel na to aby se nesr.l do Evropy.

5 hlasů

...tak nějak,ale už babička říkala"bez klacku se s volem nebav"...tím řečeno vše.....

1 hlas

Je třeba na Ukrajinu dopravit Kocába a on rusy vyžene.

6 hlasů

Obrazky Rusu z Krymu pripominaji zabery z voleb v KLDR . Je to vsechno jedna pakaz .

3 hlasy

Po invazi do Georgie, prohlásila Sarah Palin, že příště bude na řadě Ukrajina. Tenkrát se jí všichni vysmívali. Dnes už se asi nikdo nesměje a začíná být jasné, že se to u anexe Krimu nezastaví.

3 hlasy

Hokejová matka Sarah netuší, kde leží Evropa. Asi si Ukrajinu spletla třeba s Kongem.

3 hlasy

To co nezvládl Hitler vojenskou silou, to zvládne Merkelová přes EU!

5 hlasů

...je to zajímavé,ale toto jsme říkali starému voj.vysloužilci/foneticky-Wermachtu/když byl posílán za odměnu na Krym do lázní....

0 hlasů

...bylo to asi v r.1970....

0 hlasů

Nechces si to nejdriv napsat nanecisto?

0 hlasů

Ty máš tu hlavu opravdu jen na to,aby ti nepršelo do krku. Omlouvá tě jen to,že si zřízenec v ústavu neplnil povinnosti a nezabránil v tvém početí nesvéprávným individuím, která v nestřežené chvíli opustila klecová lůžka a spářila se! Následně ochránci zvířat zabránili interrupci!

3 hlasy

Vývoj na Ukrajině resp. na Krymu (zde ještě pod vlivem vývoje bývalého SSSR) i jinde potvrzuje, že neřešené problémy zemí vedou k radikalizaci některých skupin obyvatelstva, selhávání ústavních zvyklostí i převratům, a různé zájmové skupiny pak hledají své spojence v zahraničí. I když angažmá Ruska na Krymu ( kde mají občané ruské národnosti většinu) poškozuje evropskou spolupráci a snižuje jeho důvěryhodnost, není dobré z toho mediálně a ani prakticky zájmově evokovat konflikt velmocí. Kdyby nedošlo k převratu na Ukrajině, patrně by nedošlo ani k angažmá Ruska na Krymu. Nebo-li, centrem problému je stav a další vývoj Ukrajiny. Připravené referendum na Krymu, pokud nebude pod nátlakem, vyjádří vůli obyvatelstva , ale jeho výsledek nebude mít plnou ústavní legalitu a závaznost. Jde tedy stále otevřenou "hru" . Strategií by proto mělo být ozřejmění skutečných politických zájmů a hybných sil zúčastněných stran, shoda na hospodářskopolitickém řešení krize i zárukách Ukrajiny a stabilizace situace k volbám. Trvalá stabilizace regionu by měla být hlavním kritériem přijatého hospodářskopolitickéhoo a ústavně právního řešení spojeného s vyváženosti práv a oprávněných zájmů. Nepochybně tady významnou roli musí sehrát evropská diplomacie.

1 hlas

Chtěl jste asi říci, že pokud by na Ukrajině vládla prokremelská loutka, tak by k "angažmá Ruska" nedošlo.

2 hlasy

Diplomacie ano. Ale ekonomicky - co je pro Ukrajinu lepší ? Bohužel EU tvrdě vyžaduje spolupráci jen s EU. Na Ukrajincích jí nezáleží. Nejhorší je fakt, že představitelé EU-vlastně legalizují činnost polofašistického hnutí a říkají, že ozbrojená skupina může násilím svrhnout kohokoliv a to i když nemá zastoupení v parlamentu a podporuje jej procento či dvě občanů.

5 hlasů

No doufejme, že se Kličko vrátí do Česka ! :-)

0 hlasů

Zdá se, že EU se prostřednictvím zinscenovaného státního převratu snaží zmocnit ukrajinského území, zprivatizovat tamní zdroje a geopoliticky expandovat na východ. Prostřednictvím diktátu MFF nastoupí čistý neokolonialismus - jako prostředek politické a ekonomické kontroly, kdy mocné vyspělé země (především USA, EU a Japonsko) kontrolují prostřednictvím své politické moci a kapitálu některé rozvojové země.

5 hlasů

Jsou to imperialisti a revansisti a snazi se otocit mirovym kolem zpatky:-)

2 hlasy

Před několika dny psali, jak se dobrovolníci hrnou do armády, že je musí odmítat a teď nikdo nikde. Někdo měl nasazené růžové brýle.

12 hlasů

Odmítali, odmítali, až odmítli.

0 hlasů

Ty 2 se hledali. Führerka a poskok

2 hlasy

Zase se tu hejno rudych hovad:-)

1 hlas

Uvažuji občas co vy jste za lidskou zrůdu. Nemáte osobní život, ten trávíte na netu, útočíte, jste naprosto cynický, materiální, hloupý. Každé lidské neštěstí vás pobaví a ještě ho s chutí popřejete dalším lidem. Jistě, je pak logické, proč jste pak v této ulitě nešťastný. Ale ani vás nenapadlo žít trošku kvalitnější život a zkusit kultivovat sebe sama?

13 hlasů

Jak casto? Moc casto to nebude, vid?-)

0 hlasů

Ty máš tu hlavu opravdu jen na to,aby ti nepršelo do krku. Omlouvá tě jen to,že si zřízenec v ústavu neplnil povinnosti a nezabránil v tvém početí nesvéprávným individuím, která v nestřežené chvíli opustila klecová lůžka a spářila se! Následně ochránci zvířat zabránili interrupci!

6 hlasů

A modrý hňup tady nesmí chybět.

11 hlasů

Nejčerstvější výsledky všenárodní ukrajinské mobilizace : 38 důchodců, 18 prostitutek, 13 kachen, 7 vepřů.

7 hlasů

Stačí nahlédnout do historie, aby bylo jasné, že si každý dosud vylámal na Rusku zuby. Jak vidno, mnohé státy jsou nepoučitelné a zvláště Německo by si to mělo uvědomovat.

14 hlasů

Nemecko se chysta okupovat Rusko? Jinak je pan v poradku??? Nechte si predepsat jine leky nebo rovnou vymente lekare.

1 hlas

Jo takový Afganistan, to tam Rus vyhrál na celé čáře, že se dekoval, až se mu za prdelí kouřilo.

2 hlasy

Výjimka potvrzuje pravidlo. Mimochodem v Afgánistánu si zatím vylámali zuby také všichni. Od Angličanů přes Rusy až po americké hrdiny.

15 hlasů

A jak to hezky fašistickému Německu s Sovětském fungovalo s paktem Molotov-Ribbentrop, tak proč by se nedomluvili zase, když se role obrátily.

0 hlasů

zdroj Wikipedie:

Cesta ke smlouvě

Po anšlusu Rakouska a Mnichovské dohodě se evropská politika dostala do krize. Po obsazení Čech a Moravy 15. března 1939 se ukázalo, že politika appeasementu totálně zkrachovala. Týž den, kdy německá vojska okupovala české země, vyzval sovětský ministr zahraničních věcí Maxim Litvinov významné evropské státy k zahájení konference, která by se zabývala německou agresivní politikou v Evropě. 16. března vyzval Velkou Británii a Francii k jednání o smlouvě o vzájemné pomoci, ke které by se mohlo připojit i Polsko. Britský premiér Neville Chamberlain však jednání odmítl s tím, že je předčasné a začal prosazovat myšlenku společného prohlášení Velké Británie, Francie, SSSR a Polska vůči ohrožení. Polsko, které již v lednu 1939 jednalo tajně s Hitlerem o možné spolupráci při útoku na Sovětský svaz, však toto prohlášení odmítlo podepsat. Jednání mezi SSSR a Velkou Británií, která probíhala od poloviny března do konce dubna 1939, však dopadla neúspěšně. Velká Británie požadovala, aby se SSSR zavázal pomoci, bude-li o to požádán, a chtěla se spojit se SSSR jen tehdy, bude-li napadeno Polsko. Takové řešení Stalin, který chtěl reciprocitu a systém kolektivní bezpečnosti, odmítl. 3. května byl sovětský ministr zahraničí Litvinov vystřídán Vjačeslavem Molotovem, který navrhl Britům a Francouzům jednání o vojenských otázkách. Delegace sice do Leningradu přijely, ale jednání se protahovala. Stalin měl zájem na tom, aby dohoda s Velkou Británií byla uzavřena co nejdříve. Proto navrhl jednání na vysoké úrovni, které se však neuskutečnilo, protože Chamberlain odmítl dovolit ministru zahraničí A. Edenovi, aby letěl na jednání do Moskvy.

Citát[editovat | editovat zdroj]
„16. dubna Sověti předložili oficiální návrh na vytvoření jednotné fronty pro společnou pomoc mezi Velkou Británií, Francií a SSSR… Nemůže být žádných pochyb…, že Británie a Francie měly přijmout ruskou nabídku.“ (Churchill, Winston. Druhá světová válka. Praha: Lidové noviny, 1992. Str. 326)[2]

Sovětsko-německé sbližování[editovat | editovat zdroj]

Již před navázáním vztahů mezi Německem a SSSR měli Sověti poměrně dobré informace od svých tajných agentů. Věděli o jednání polského ministra zahraničí Becka s Hitlerem o plánech na společný útok na SSSR, věděli i o plánech Německa na přepadení Polska. Již 20. května, krátce po jmenování Molotova sovětským ministrem zahraničí, navrhl německý velvyslanec v Moskvě zahájit hospodářské rozhovory. Stalin souhlasil s tím, že by o tato obchodní jednání měl zájem, ovšem jen tehdy, když bude stanoven nezbytný „politický základ.“ Hospodářské rozhovory, které byly poté zahájeny, začaly po 21. červenci 1939 nabírat nový směr. Hitler, který chtěl na Polsko zaútočit již 25. srpna, si přál velice rychlé uzavření politické smlouvy se SSSR. Stalin s uzavřením dohody sice nepospíchal, dokonce zkritizoval německou politiku vůči SSSR, ovšem Němci toto přešli s klidem a provedli několik rychlých kroků. Již 19. srpna předložili Molotovovi nástin textu paktu. Bylo plánované, že v případě shody přijede německý ministr zahraničí Joachim von Ribbentrop 27. srpna do Moskvy. Hitler však napsal Stalinovi osobní dopis, v němž žádal o přijetí již 22. srpna, načež mu Stalin odpověděl, že schůzka se může uskutečnit 23. srpna 1939. Ještě totiž byla možnost, že jednání s Angličany a Francouzi mohou dopadnout úspěšně. 21. srpna však tyto rozhovory skončily bezvýsledně, a tak se Stalinovi otevřely dveře k uzavření paktu.

8 hlasů

Pokud znáte trochu dějiny, tak asi také víte co tomuto paktu předcházelo. Ono to totiž Angličanům a Francouzům včetně Poláků neslouží moc ke cti. Jenže o tom se dneska raději nemluví. Mimochodem nevím co má pakt Ribbentrop-Molotov společného s Afgánistánem o kterém byla řeč?

12 hlasů

Předpokládáš zcela chybně a to, že neuvádíš důsledky takové servilnosti vyděšeného a zaostalého Ruska vůči Německu je Tvoje minus i to, že si Rus, jak je jeho zvykem, nakonec majetnicky ukousl z nacistického koláče několik územních celků samozřejmě vypovídá mnohé o přihlouplé Francii, Británii, ale především to mnohé vypovídá o Rusku samotném.

0 hlasů

To: Pavel Haraším 12.03.2014 15:35
DEVATAR

Protože jsem předpokládal, že o tom víte prd, tak jsem vám výše preventivně zkopíroval co o tom píše Wikipedie. Aby bylo jasno. Nejsem rusofil, ale mám rád pravdu a nemám rád zkreslování. On se totiž svět neskládá z hodných a špatných. Máslo na hlavě a to platí hlavně pro velmoci, mají na hlavě všichni.

8 hlasů

Historicky to znamená, že Rus s Němcem uzavřeli dohodu, kterou si rozdělili sféry svého vlivu a Němec se vydal v klidu válčit na západ a Rus si to jel vyřídil s Poláky, s Finy, s Pobaltím a Moldávií a anektoval je, stejně jako dneska anektuje Krym. A pak, že se historie neopakuje.

1 hlas

Reknes nam tu pohadku, co predchazelo paktu Ribbentrop-Molotov?

0 hlasů

Tady je zase proruskych primitivu :)))

3 hlasy

Lustigu ty odpornej zmrde. Zalez zase do tý svý špinavý nory.

12 hlasů

Primitiv je tupy zvanil, ktery jedine "umi" papouskovat pitome propagandy ,ktere cpou do jeho omezene hlavy media.Jsi pekny priklad,id*ote

9 hlasů

Vrat se zpatky do buse:-)

0 hlasů

A ten největší se právě projevil.

11 hlasů

Tak proč sem pořád lezeš renegáte?

10 hlasů

No proč. Dostal bojový úkol, tak ho musí plnit. Přece ho nebudou platit za nic.

6 hlasů

Nejsou love, Čína už nepůjčí!

5 hlasů

Všechno mohlo být jinak, kdyby před časem USáci Srbsku nevzali Kosovo a nedali ho albánské narkomafii, přičemž zároveň zavraždili stovky Srbů. Tím se vytvořil nebezpečný precedens. Proč by nemohl být samostatný Krym, když USáci Kosovu taky dali suverenitu ?!

13 hlasů

Co tam kdesi jakási Ukrajina...to byla a je a vždycky bude pro Západ akorát východní výspa Ruska...ale dobře...to tak nakonec i je....a je velkou chybou části Ukrajinců, že se s tím nechtějí nějak ztotožnit....

4 hlasy

Na Ukrajině proběhla všeobecná mobilizace. Jejím výsledkem je sedmnáct bojeschopných mužů, tři psi a jedno prase. Nějak se to těm banderovským nacistům, kámošům soudruha Obamy, začíná vymykat.

18 hlasů

Já myslím, že těch sviní by se tam našlo mnohem více.

1 hlas

To jistě, hlavně v té východní části...

0 hlasů

Jak dlouho budou soudruzi z USA a EU brát vážně ten samozvanej náckovskej spolek, který se tváří, že vládne Ukrajině

21 hlasů

Ale oni ten spolek vůbec vážně neberou, on jim se jen setsakra hodí k tomu, aby se pokusili oslabit Rusko. Jenže Rusko se už jednou samo dostalo z neskutečného srabu druhé světové války a podruhé se pomalu začíná dostávat i z komunistické devastace a západ marně vymýšlí co stím. Západ si zřejmě bude muset uvědomit, že tím, že někoho zatlačí do izolace ho ještě nemusí zlikvidovat. Naopak ho donutí k větší snaze se ze srabu dostat. Proto zřejmě lépe bude fungovat dialog než americká - slovy Rudého práva řečeno - politika konfrontace. Svět se od dob studené války změnil a USA asi znovu síly na novou studenou válku a uzbrojení Ruska nebudou mít. Tím spíš, že se začíná rýsovat i "potřeba" uzbrojit krom Ruska i Čínu.

10 hlasů

No promiňte ... co s tím... tam mělo být.

0 hlasů

No Ukrajincům se moc nechce bojovat za Banderovce ani za EURO dluhovou diktaturu možná by EU měla vyslat naše válečné štváče Zaorálka a amerického občana Dinsbiera , možná by se přidala i ta čarodějnice Mašínová s bráchou !!!

25 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov