Babiš dostal při kampani berlí do hlavy a přes záda. Seniora zadrželi

Domácí
1. 9. 2025 18:35
Aktualizováno: 1. 9. 2025 19:02
Ilustrační foto berle, která mohla udeřit Andreje Babiše
Ilustrační foto berle, která mohla udeřit Andreje Babiše

Předsedu hnutí ANO Andreje Babiše v pondělí na předvolebním mítinku v Dobré na Frýdecko-Místecku někdo zezadu udeřil kovovým předmětem do hlavy, Babiš poté odjel na vyšetření do nemocnice. Uvedl to mluvčí ANO Martin Vodička. Podle Novinek účastník mítinku použil při útoku berli.

"Mohu potvrdit, že Andrej Babiš byl napaden během mítinku v Dobré. Zezadu byl udeřen kovovým předmětem do hlavy a následně odjel na vyšetření do nemocnice," uvedl Vodička.

Juchelka, který Babiše na mítinku doprovázel, řekl, že expremiéra někdo berlí několikrát udeřil do hlavy. "On se potom samozřejmě kryl, potom tam vznikl takový mumraj. Odvedli ho do auta, zavezli ho do nemocnice," řekl. "Byl na urgentním příjmu ve Frýdku-Místku, byl na CT, pravděpodobně už odjel," dodal.

První místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček uvedl, že útok je přímým důsledkem nenávistné kampaně, kterou vedou koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), Piráti a v posledních dnech opět i STAN. "Teď to skončilo úderem do hlavy, příště to může být horší. Kampaň založili na vyvolávání strachu a nenávisti, z Andreje Babiše dělají bůh ví co. Varovali jsme, že to může skončit špatně, a stalo se," uvedl Havlíček.

Incident ovšem už odsoudil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Krátce poté napsal na síti X: „Násilí v jakékoliv formě je nepřijatelné a nic nevyřeší. Dnešní útok na Andreje Babiše jednoznačně odsuzuji. Lepší budoucnost pro naši zemi hledejme ve střetech argumentů a idejí, ne ve fyzickém násilí. Doufám, že zranění pana Babiše není vážné, a věřím, že policie incident rychle vyšetří."

Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová to ale dává za vinu vládě. "Podívejte se na billboardy, které vylepili po republice, podívejte se na sociální sítě stran pětikoalice, toto je přímý důsledek. My vedeme kampaň pozitivně, oni jen rozdělují společnost a straší. Přeji Andreji Babišovi, ať je rychle v pořádku," uvedla Schillerová.

Babiš dnes podnikl další z předvolebních výjezdů v Moravskoslezském kraji, kde bude za měsíc ve sněmovních volbách lídrem kandidátky ANO. Dopoledne v 11:00 začal debatu v Paskově, pokračoval v Řepišti, ve Fryčovicích a od 15:40 bylo na programu setkání v Dobré. Následovat měla zastávka v Metylovicích a Janovicích, tyto dva mítinky se podle Juchelky uskutečnily bez Babiše.

Policie se záležitostí skutečně zabývá, ale zatím se k incidentu nevyjádřila.

(připravujeme podrobnosti)

Autor: ČTK, David Garkisch

Další čtení

ilustrační foto

Babiš nebyl první napadený politik. A bývalo to i horší. PŘEHLED ÚTOKŮ

Domácí
1. 9. 2025
ilustrační foto

Babiše zbil na mítinku senior berlou. Policie ho zadržela, asi ho obviní z výtržnictví

Domácí
1. 9. 2025
ilustrační foto

Šachta 14: Z hromadného hrobu vyzvednou první těla obětí komunistů

Domácí
Aktualizováno: 1. 9. 2025 21:11

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ