Bohuslav Svoboda

Chat je uzavřený11.10.2010 09:00

Bohuslav Svoboda.

Chat s osobností

Do voleb už zbývá necelý týden. On-line deník TÝDEN.CZ proto pokračuje v chatech s kandidáty na pražského primátora. Odpovědi Bohuslava Svobody, kterého do voleb vysílá ODS, najdete zde.

Bohuslav Svoboda je lékař a pedagog, který se specializuje na gynekologii a porodnictví. Narodil se v Praze, kde také vystudoval Lékařskou fakultu hygienickou UK. Po krátkém působení v Příbrami odešel na gynekologicko-porodnickou kliniku na Královských Vinohradech, kde působí dodnes jako přednosta. V roce 1992 se stal prvním prezidentem České lékařské komory. Věnuje se i pedagogické činnosti, od roku 2003 do letoška jako děkan 3. lékařské fakulty.

Proč po neúspěšných senátních volbách v roce 1998 znovu koketuje s politikou? Jaké by byly jeho priority v čele magistrátu? A proč si vybral zrovna ODS? I na to se můžete Bohuslava Svobody zeptat již teď.

Chat

 • Pr(u)dič Pružina

  Dokazete se vyrovnat s minulosti, kterou na magistratu zanechal tlusty Jyrka?

 • Bohuslav Svoboda

  Dobrý den, o pražském magistrátu toho bylo mnoho řečeno. Já Vám za sebe mohu slíbit, že na radnici přivedu nový tým, transparentní jednání, nový systém zadávání veřejných zakázek a ucelený koncept boje proti korupci.

 • adam

  Jak jste přišel na to , že jste osobnost ?Necítíte se být dobrým lékařem , že se tlačíte do politiky ? ODS je zkorumpovaná politiky nevadí Vám to ?

 • Bohuslav Svoboda

  Dobrý lékař se pozná podle toho, že jeho pacienti se uzdravují a žijí. Než se to pozná trvá to poměrně dlouho. V politice je to podle mého názoru úplně stejné. Nelze poznat dobrého politika aniž by politiku dělal. Věřím, že Vás čas přesvědčí o tom, že budu pro hlavní město Prahu přínosem.Dobrý politik se pozná podle toho, že je schopen se s korupcí vyrovnat a ubránit se jí. ODS prošla od posledních parlamentních voleb značnou proměnou a i já jsem příkladem toho, že občanští demokraté jsou schopni sebereflexe a větší část strany volá po změně poměrů v rámci strany.

 • jodan

  Dobrý den, jste odborník na zdravotnictví: myslíte si, že pod ministrem Hegerem mohou fungovat přímo řízené nemocnice jinak, než dříve? Stále tam totiž zůstávají Šnajdrem dosazení lidé, např. Zeman ve vaší nemocnici nebo Trněný v ÚHKT. Je tam stále stejná nehospodárnost, např. Trněný nakupuje předražené přístroje Šnajdrovými způsobem přes prostředníky doporučené opět Šnajdrem, jimž zůstávají miliony (podobně CyberKnife v Ostravě, atd).

 • Bohuslav Svoboda

  Přeji dobré ráno všem čtenářům časopisu Týden. Problematika přímo řízených nemocnic je v zásadě velmi složitá, protože musí zajistit superspecializovanou péči vlastně pro celou republiku a tato péče je enormě drahá. Ministr Heger zcela jistě připravuje variantu při, které investice do přístrojové techniky budou probíhat v podobě otevřených výběrových řízení a zároveň budou definována centra, která mají být touto technikou vybavena. Toto je jediná cesta, jak lze superspecializovanou péči racionalizovat - tvorby center s potřebmým vybavením a schopností tuto péči realizovat.

 • Ing.Pavel Šimurda

  Vadí mi, že pražská ODS nedokáže dostečně vykázat , a mediálně zatoupit výsledky své velmi náročné práce. Já považuji nově otevřený pražský okruh, kartu Opencard, kterou si již koupilo několik set tisíc lidí i stav rozestavěnosti a postupu tunelu Blanka za velký politický úspěch vedení pražské ODS v čele s Pavlem Bémem. Bohužel, v médiích je to rozcupováno na drobnostech, které jsou často předmětem samotné technického provádění (propad v tunelu).Chybí mi dostaečné zastoupení velmi dobrých výsledků...berte to jako tezi.

 • Bohuslav Svoboda

  Dobrý den, jsem velice rád, že zde zazněl i tento názor, protože za jednu z největších chyb pražské ODS považuji to, že nebyla schopna obhájit svou práci za poslední čtyři roky. Jak sám píšete v Praze se odvedl velký kus práce. Od protipovodňové ochrany až po vyrovnané hospodaření města. Bohužel zůstává obecnou pravdou, že pokud někdo něco dělá, tak jsou hodnoceny chyby a nikoliv úspěchy.

 • Black snacke(Delaware)

  Vazeny pane doktore,
  pro politiku opustit svoji praci,kolegy a hlavne pacienty,to je rana pod pas tem,kteri ve Vas a ve Vasem humanitnim poslani toho,kdo muze pomoci a leta tak cini.Kazdy myslenkove"spinavy politik",ktereho zajima jen postaveni a moc je vzdy pod urovni lekaru a vsech,kteri plni sva humanitni poslani.Vstupem do spinave politiky,ztraci vetsina dobrych lidi nejen svuj charakter.Mam na mysli i takove,jakymi jsou vsichni,kterym poslani na tomto svete jaksi "smrdelo".Smrdi i Vam,ci si zachovate to "status quo" a pridavkem i "ante".Venujte se lidem v humanite,prosim a ne v politice,ta proste neni pro slusne lidi.Verte,ze i dobry a slusny clovek se musi "vlci smecce"podridit,nebo padne.Kolego zustan a bud verny odkazu Hipokratove.

 • Bohuslav Svoboda

  Dobrý den, věřím tomu, že lidský a etický rozměr, který mne naučilo mé povolání je nutný i v politice. Proto jsme se rozhodnul vstoupit do politiky a pokusit se ji změnit. Vím, že to je nesmírně těžké, ale je to realizovatelné, jak můžeme vidět v řadě sousedních zemí.

 • Iveta

  Dobrý den,
  znovuotevření otázky Kaplického návrhu vypadá jako populistický krok ODS před volbami, jak se na to díváte? Fandím Vám a přeji hodně úspěchu ve volbách.

 • Bohuslav Svoboda

  Nepovažuji znovuotevření této diskuse za populistický návrh. Je to náprava chyby, kterou ODS udělala. Praha jako město je živý organismus a nesmí se bránit moderní architektuře. Moderní architektura město oživí a představuje nutný vývoj každého moderního, živoucího města. Otevření této diskuse nechápu jako otevření diskuse o Blobu, ale zcela obecně, jako diskusi o tom jestli Praha moderních architekturu chce, potřebuje a bude mít. Děkuji Vám za podporu.

 • Alena Tichá

  Dobrý den.
  Svého času jste odmítl post ministra zdravotnictví, přestože máte všechny předpoklady. Pražská ODS nyní před volbami zoufale postrádá alespoň zdánlivě slušné a nezkorumpované obličeje. Nepřipadáte si jako Schwarzenberg, tedy jednoznačně bílý kůň? Tedy vzhledem k tomu, že magistrátní problematice jste vzdálen několik světelných let.
  Ještě k té fotografii: Jsem ráda, že jste vůbec ještě schopen na své tváři vykouzlit tento výraz, který Vaši podřízení na GYN POR FNKV nemají šanci zahlédnout.

 • Bohuslav Svoboda

  Za bílého koně se rozhodně nepovažuji. To, že jsem kandidát na primátora za občanské demokraty berte jako jeden z mnoha viditelných kroků změny ODS v hlavním městě. Mou výhodou je právě to, že jsem vzdálen všemu tomu co dnes občané, ale už i sama ODS kritizuje. Pokud budu zvolen, tak přivedu do magistrátních struktur zcela nové lidi a nový způsob práce. Chci prošetřit staré kauzy a začít pracovat na zcela nových projektech, ať už se jedná o stavbu nové linky metra D, revitalizaci parků, protikorupční strategii nebo zvyšování bezpečnosti v ulicích. Je možné, že pak budu znovu mít vážný a ustaraný výraz, ale když magistrát začne fungovat, tak jako dnes funguje GYN POR KLINIKA, jistě to nebude občanům vadit.

 • Marta

  Dobrý den pane docente Svobodo, Otázku na vás nemám.Chci vám vyjádřit svoji podporu a hlavně dík za to , že jste mi zachránil život. Věřím, že se stanete primátorem Prahy.

 • Bohuslav Svoboda

  Dobrý den, já děkuji Vám.

Foto: Karel Šanda

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.