Chcete si založit vlastní blog, prezentovat vaši firmu na internetu nebo začít provozovat e-shop? Odpovídala Lucie Hruškovská

Chat je uzavřený25.11.2019 10:00

Lucie Hruškovská.

Jak vytvořit web na Webnode? Dá se to zvládnout bez technických dovedností? Co k tomu budete potřebovat? A proč byste stránky vlastně měli mít? Ptejte se Lucie Hruškovské. Host odpovídá v pondělí 25. listopadu od 10.00.

Lucie Hruškovská vystudovala obor Estetika na Filozofické fakultě MU v Brně a brzy zjistila, že ji láká spíše krása komunikace s lidmi. Je také vášnivou cestovatelkou a právě při svých cestách našla zálibu v řešení problémů a pomoci lidem. Ve Webnode pracuje Lucie třetím rokem, zodpovídá dotazy zákazníků k tvorbě nebo správě webových stránek a zároveň své zkušenosti předává i kolegům.

Webnode nabízí svým uživatelům editor pro tvorbu webových stránek zdarma. Je to česká firma založená roku 2008, která se brzy rozrostla do světových měřítek. Editor je tak jednoduchý a intuitivní, že stránky nebo e-shop zvládne vytvořit opravdu každý, ať už z počítače, tabletu či mobilního telefonu. Připraveno je pro vás přes sto krásných šablon, které lehce přizpůsobíte svým potřebám. Stránky poskládáte stejně snadno jako stavebnici. Jednotlivé prvky přidáte na pár kliknutí a jednoduše je kdykoliv přesunete jinam. A bude vás to bavit.

Chat

 • Honza

  Dobrý den, co potřebuji k založení blogu? a dá se tím slušně vydělávat?

 • Host chatu

  Hezký den, Honzo, k založení blogu v začátcích potřebujete v podstatě pouze nápad. Nemusíte mít žádné technické znalosti. Práce v editoru je velmi intuitivní a obsah můžete průběžně upravovat tak, jak potřebujete a aby byl obsah poutavý. To, zda lze s blogem slušně vydělat je zajímavá otázka. Určitě to možné je, ale vše závisí na obsahu a na tom, jaké a jak velké publikum oslovíte. Jsou zde poté možnosti využívání affiliate programů nebo reklam, které mohou generovat i určitý zisk.

 • Jana

  Dobrý den, poradila byste mi i v založení vlastního lifestylového webu? je to jednoduché a co bych měla umět?

 • Host chatu

  Pěkný den, Jano, určitě ano. Pro samotnou tvorbu webu nemusíte mít žádné technické znalosti, takže založení webu určitě zvládnete na našem portálu Webnode.cz. Při vytváření webu si můžete vybrat z desítek předdefinovaných šablon, které již pouze přizpůsobíte vlastním potřebám. Na web pak můžete kdykoliv vkládat další články, informace a zajímavosti z oblasti, která Vás zajímá. Pokud napíšete na naši podporu, rádi Vám s vytvořením webu pomůžeme :-)

 • Karel

  Dá se zvládnout založit blog bez technických dovedností?

 • Host chatu

  Dobrý den, Karle, odpověď na Vaši otázku je ano :-) Ačkoliv sousloví "tvorba webu" může znít složitě, díky našemu editoru tomu tak není. Všechny základní funkce webu jsme připravili a Vy si tak v editoru můžete web poskládat a upravit jednoduchým přidávání jednotlivých prvků (obsah, obrázek, článek, formuláře apod.). Speciálně pro blog máme připraveno několik šablon. Do jakéhokoliv již vytvořeného webu lze i dodatečně vložit připravenou sekci, která slouží k jednoduchému vkládání článků. Pokud tedy máte nápad na blog, neváhejte a web si vytvořte :-)

 • Ingrid K.

  Dobrý den, opravdu jsou všechny vaše služby zdarma?

 • Host chatu

  Pěkný den, Ingrid, mockrát děkuji za otázku. Tady bych ráda vše vysvětlila, aby nedošlo k případnému nedorozumění. V našem editoru je možné si vytvořit web zcela zdarma. V této verzi je však třeba počítat s některými omezeními, která bezplatná verze přináší. Zde patří především omezený prostor pro vkládání obsahu (100 MB) a dostupnost webu na projektovém názvu - tedy na naší subdoméně (např.: vas-nazev.webnode.cz). I v bezplatné verzi najdete v editoru všechny funkce, které Vám umožní si vytvořit plnohodnotnou webovou prezentaci. Dále však nabízíme i rozšířené možnosti, které jsou již součástí placených služeb. Mezi ně například patří možnost využívat vlastní doménu, e-mailové účty, více jazykových verzí nebo zálohování webu. Více informací najdete na našem portálu v sekci "Ceník".

 • Daniela

  Dobrý den, přemýšlím o založení e-shopu. Slyšela jsem, že přes Webnode to jde snadno. Přece jen jsem ale nedůvěřivá. S PC zvládám základní věci, možná i trochu víc, ale pořád si pod "správou webu" představuji různé složitosti. Je to opravdu tak snadné, že to zvládne jeden člověk a bez programátorských znalostí? Kolik takový provoz e-shopu stojí? Díky moc za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den, Danielo, samotné založení eshopu jde u nás opravdu velmi snadno - po zvolení šablony můžete využít předpřipravené prvky a jen si změnit texty, obrázky a přidat vlastní produkty. Pro nastavení platebních metod a způsobů dopravy Vám poskytneme nápovědu, případně pomůžeme přes naši podporu. Pokud bude eshop jednoduchý, nebude nutné přidávat žádné další speciální prvky a provoz u nás pod vlastní doménou bude možný s prémiovým balíčkem Standard, který je nyní za 2999 Kč na rok. Vše můžeme i přímo s Vaším nápadem probrat na naší podpoře, neváhejte se nám ozvat na “podpora@webnode.cz”.

 • Petr

  Dobrý den, píšete, že stránky si zvládne vytvořit každý i z mobilního telefonu. Máte nějaký mobilní editor? Díky.

 • Host chatu

  Hezký den, Petře, mobilní editor jsme nasadili před několika měsíci a pro tvorbu stránky je možné jej použít. Mobilní editor je však stále ještě ve vývoji a v tuto chvíli je primárně určený pro základní a následné úpravy stránky (úpravy textů, uzavření formuláře, vyřízení objednávky z eshopu, apod.). Plnohodnotná verze editoru je dostupná na PC či notebooku a oproti mobilní v tuto chvíli nabízí řadu funkcí navíc.

 • SK

  Jaké jsou přednosti Webnode?

 • Host chatu

  Dobrý den, přednostmi jsou jednoduchost, přehlednost, česká lokalizace a podpora pro naše zákazníky. Náš systém je určený především pro začátečníky nebo úplné laiky - snažíme se, aby byl velmi intuitivní a snadný na ovládání. Zakládáme si také na kvalitní zákaznické podpoře a našim uživatelům pomáháme k tomu, aby dokázali se svým projektem uspět. Nejsme roboti a ke každému zákazníkovi se snažíme přistupovat individuálně. Pro tvorbu stránky tedy nemusíte mít žádné technické znalosti a pokud je s něčím potřeba pomoci, můžete se na nás obrátit :-)

 • SOD

  Má Webnode nějaké nevýhody?

 • Host chatu

  Hezký den, bylo by moc troufalé říci, že nemá :-) Náš editor se snažíme vytvářet tak, aby bylo co nejjednodušší web vytvořit a spravovat. Co je pro některé výhoda může se pro jiné stát nevýhodou. S jednoduchostí tak může přicházet absence některých úprav, které by náročnější uživatel požadoval. V našem editoru se pracuje s šablonami a předdefinovanými prvky. Pokud by tedy měl uživatel přesnou představu o vzhledu vlastního webu, nemusí se podařit ji naplnit. Vždy se však na podpoře snažíme hledat případné alternativy, aby se uživatel své představě co nejvíce přiblížil.

 • SK

  Pro koho je Webnode vhodný a pro koho ne?

 • Host chatu

  Hezký den, Webnode je vhodný pro kohokoliv, kdo si chce vytvořit sám vlastní webovou stránku, blog nebo e-shop. Nepotřebujete k tomu žádné technické znalosti, takže je to opravdu snadné a bude Vás to bavit :) Mezi naše uživatele patří živnostníci, malé firmy, ale i maminky na mateřské dovolené nebo lidé v důchodovém věku. Při tvorbě e-shopu se zaměřujeme na drobné podnikatele a menší e-shopy. Po jiném řešení bych se poohlédla, pokud se chystáte vytvořit e-shopy se stovkami či tisíci produktů.

 • Lenka

  Dobrý den, chci si založit web, ale nevím, kde. V čem je výhoda šablon Webnode třeba oproti Wordpressu nebo Miowebu? Moc tomu nerozumím a potřebuji něco jednoduchého :-) Moc děkuji za radu.

 • Host chatu

  Dobrý den, Lenko, děkuji za otázku. Posuzování výhod a nevýhod je vždy zrádné, jelikož jsou zmiňovány v souvislosti s očekáváním uživatele. Každopádně náš editor je vytvořen právě s ohledem na to, aby tvorba webu byla co nejjednodušší. V podstatě si web jen poskládáte z různých předpřipravených prvků, jejichž obsah můžete samozřejmě upravovat dle vlastních potřeb. Naše výhoda je i ta, že máte možnost si u nás vytvořit web zcela zdarma po neomezenou dobu. Bezplatná verze má sice nějaká svá omezení, ale stále je možné vytvořit plnohodnotnou webovou prezentaci. Také nabízíme více variant placených verzí. Máte tedy možnost zvolit tu variantu, která Vám bude vyhovovat jak finančně tak i funkčně. V neposlední řadě bych ráda zmínila také naši zákaznickou podporu, na které si zakládáme, a kam můžete kdykoliv napsat, pokud byste při vytváření webu tápala :-)

 • Klára

  Je možné koupit třeba roční předplatné jako dárek k Vánocům? Děkuji.

 • Host chatu

  Hezký den, Kláro, ano, určitě to možné je a myslím si, že je to velmi originální tip na dárek :-) Sice se nejedná o standardní nabídku, jelikož jsou zakoupené služby vždy propojeny s určitým projektem, ale řešení máme. Pokud nám napíšete na podporu (podpora@webnode.cz), rádi vše zařídíme a vytvoříme poukaz na zakoupení služeb, který budete moci dát někomu pod stromeček.

 • Martina

  Dobrý den,

  je na Webnode možné instalovat různé externí pluginy (například pro zlepšení SEO, propojení s Instagramem apod.) anebo je tvorba webu ohraničena doplňky, které nabízí Webnode?

  Děkuji

 • Host chatu

  Hezký den, Martino, editor nabízí některé vlastní prvky, jiné je pak možné přidat pomocí vlastních html kódů - ty je možné vkládat do hlavičky celého webu, jedné stránky, či přímo do těla stránky. Z naší strany nejsou externí služby v převážné většině případů blokované (omezené jsou pouze kódy, které narušují bezpečnost stránky). Můžete tedy vkládat vlastní meta značky, odpočítávání času, rezervační systémy, chaty, apod. Některé pokročilejší služby, které vyžadují napojení přes API, či jiné přímější přístupy, však v editoru použít nejde (např. automatizované napojení na externí skladové systémy) - pokud máte zájem nějakou takovou službu používat, můžeme ověřit možnost propojení. Stačí nám napsat na podporu na “podpora@webnode.cz”.

 • Terka

  Dobrý den, je zřízení webu nějak věkově omezeno?

 • Host chatu

  Hezký den, Terko, stránky si zvládne založit i malé dítě, třeba společně s rodičem. To, co s nimi bude následně dělat a jak je bude využívat, se musí řídit zákony ČR tak jako všechno všude jinde na internetu. Jedná se především o zodpovědnost za obsah stránek. Dítě tedy může s editorem pracovat, jelikož přístup není nijak omezený. Navíc může být tvorba webu pro mladé lidi velmi zajímavá a mohou se při ní mnohému naučit. Je však potřeba mít osobu zodpovědnou za celkový obsah, který musí být starší 18-ti let.

 • Irena

  Bude i letos možnost udělat přes Webnode PFko? A opět zdarma?

 • Host chatu

  Pěkný den, Ireno, ano, bude to možné :-) PF šablony již připravujeme a na začátku prosince byste je měla najít v dostupných šablonách při vytváření webu. Můžete sledovat i naši FB stránku (facebook.com/webnode.cz), kde o možnosti vytvoření PF webů budeme informovat.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.