Co všechno sleduje pediatr u dětí? Odpovídala Hana Rázgová

Chat je uzavřený11.12.2018 13:30

Hana Rázgová.

Očekáváte již brzy narození svého prvního dítěte? Pak už jistě máte vybraného pediatra, ke kterému budete chodit se svým potomkem až do 19 let jeho věku. Co všechno pediatr u dětí sleduje, jak vypadají preventivní prohlídky, na co se maminky nejčastěji ptají a jaké alergie se mohou vyskytnout v zimních měsících?

MUDr. Hana Rázgová vystudovala 2. LF Univerzity Karlovy v Praze, působila v Oblastní nemocnici Kladno, a.s., kde pracovala na oddělení dětské JIP a JIP pro nedonošené a patologické novorozence, dále v alergologické ambulanci. V letech 2012-2017 byla zástupcem primáře dětského oddělení, v letech 2017-2018 lékařem pověřeným vedením oddělení. Nyní působí jako pediatr v EUC Premium. Věnovala se také výuce pediatrie na Fakultě biomedicínského inženýrství – obor medicínský záchranář.

Chat

 • SK

  Sledujete hodně zda dítě není sexuálně zneužíváno, fyzicky týráno, psychicky týráno ze strany kohokoliv?

 • Host chatu

  Dobrý den, děti sleduji většinou již od novorozeneckého věku, kdy se seznamuji i s rodinným a sociálním zázemím dítěte. Kromě návštěv dětí v ordinaci při akutních onemocnění, děti vyšetřuji i při pravidelných preventivních prohlídkách, kdy si samozřejmě všímám celkového psychického a fyzického vývoje a stavu dítěte.

 • DENMARK

  Je důležité aby pediatr včas odhalil psychiatrickou diagnózu dítěte, že?

 • Host chatu

  Dobrý den, ano máte pravdu. Je důležité, aby pediatr včas odhall jakékoli onemocnění dítěte, nejen psychaitrické.

 • ANTI

  Které děti by měl pediatr sledovat nejpečlivěji? Asi všechny, ne?

 • Host chatu

  Dobrý den. Ano máte pravdu, pediatr by měl pečlivě sledovat všechny děti.

 • Hanka B.

  Dobrý den, mě by zajímaly ty alergie v zimě. Jaké se mohou vyskytnout?
  Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den. V zimních či chladných měsících trávíme více času v uzavřených prostorách, které jsou stále častěji klimatizované, hůře větratelné. Hlavním alergenem vnitřních prostor jsou roztoči. Nejvýznamnější jsou Dermatophagoides pteronyssimus a Dermatophagoides farinae, kteří se podílejí nejen na alergických onemocněních dýchacích cest, ale mohou se podílet i na zhoršení atopické dermatitis. Dalším alergenem jsou plísně, opět související se špatným či nedostatečným větráním. A v neposlední řadě jsou to i domácí zvířata. Alergeny jsou obsaženy hlavně v jejich slinách, kožním mazu, kožních šupinách a výkalech. Nejagresivněji alergizujícím zvířetem je kočka.

 • Marie

  co nejvíce v poslední době maminky nejčastěji řeší? Mění se to?

 • Host chatu

  Dobrý den. Na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět. Maminky řeší zvýšenou nemocnost, opakované infekty, únavu, bolesti hlavy a bříška svých dětí, očkování ...

 • Aneta P.

  Dobrý den, pediatra si mohu vybrat jakého chci? Nemusím podle trvalého bydliště?

 • Host chatu

  Dobrý den. Ano, pediatra si můžete zvolit podle svého uvážení. Jen je vhodné dopředu se informovat, zda přijímá nové pacienty.

 • Lucie

  Dobrý den, zajímalo by mě očkování. Jak je to v ČR například s odsunem nějakého očkování do pozdějšího věku dítěte?

 • Host chatu

  Pravidelné očkování se v České republice řídí vyhláškou č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem, ve znění pozdějších předpisů, a podle zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. K nové úpravě došlo 1.1.2018. Je ale potřeba přistupovat ke každému dítěti individuálně s přihlédnutím k jeho klinickému a zdravotnímu stavu. Odložení očkování do pozdějšího věku ev. lze po konkrétní domluvě s pediatrem.

 • Vera

  Dobrý den, prosím, hledám pediatra pro své dítě. Je možné se k Vám v Praze registrovat? Děkuji. V.

 • Host chatu

  Dobrý den. Samozřejmě ano. Pokud máte zájem, kontaktujte prosím Obchodní oddělení EUC Premium - obchod@eucpremium.cz.. Nebo Call centrum: +420 222 300 300

 • Helena

  Mohu přejít se svým dítětem k jinému pediatrovi, když nejsem spokojená? Jak zjistím, jestli má můj vybraný lékař volno a může mé dítě přijmout?

 • Host chatu

  Dobrý den. Ano, pokud nejste spokojena s péčí či přístupem lékaře, můžete přejít se svým dítětem k jinému pediatrovi. Informujte se telefonicky nebo dotazem přes email.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.