Dostali jste se kvůli pandemii do finanční tísně a hledáte řešení, jak snížit pojistné? Odpovídal nezávislý expert Aleš Žárský

Chat je uzavřený28.04.2020 10:00

Aleš Žárský.

Dostali jste se kvůli pandemii do finanční tísně a hledáte řešení, jak snížit pojistné? Potřebujete spolehlivou pojistku na auto či dům? Obáváte se o své zdraví a chcete poradit s výběrem životního pojištění? Ptejte se nezávislého experta Aleše Žárského ze služby RIXO.cz. Ta jako jediná v Česku online a zdarma zkontroluje lidem pojistné smlouvy a pomáhá je vylepšit. Chyby v pojistných smlouvách odhalí u 7 z 10 Čechů. Host odpovídá v úterý 28. dubna od 10.00

Z Liberce do Saigonu, přes Moskvu, Shenzhen, Manilu až do Tianjinu. Tam všude zanechal Aleš Žárský své pracovní stopy. Ve světě pojištění a financí se pohybuje už 16 let, budoval pojišťovny pro skupinu PPF na Ukrajině, ve Vietnamu i Rusku, nebo třeba v Číně či Kazachstánu. Zvládá čtyři jazyky, vedl kulturně velmi odlišné týmy u nás, v Evropě i v Asii. Do Čech se vrátil po více než 12 letech, aby si splnil svůj sen – změnit strnulý trh s pojištěním. Takto vznikla přelomová služba RIXO.cz.

Chat

 • SK

  Opravdu služba RIXO je jediná, která zkontroluje zdarma lidem pojistné smlouvy a dokonce je i pomůže zkvalitnit?

 • Host chatu

  Dobrý den, opravdu je to tak. RIXO.cz je jedinečné a na trhu v ČR ani EU není nikdo podobný, který by poskytoval obdobné služby jako právě RIXO.cz. Vytvořili jsme vlastní technologii, která umí kontrolovat všechny pojistné smlouvy na trhu a vyhodnotit je, zda-li jsou správně nastavené. Pokud zjistíme, že je smlouva špatně nastavena či je možné ji vylepšit, dáme klientovi vědět a nabídneme mu výhodnější pojistnou smlouvu. Navíc RIXO.cz umožňuje uložit všechny smlouvy digitálně do aplikace. Klient má tak vždy všechny smlouvy přehledně uložené na jednom místě. RIXO.cz zároveň ohlídá všechny důležité termíny, aby na ně klient už nikdy nemusel myslet. RIXO.cz se mu připomene, když to bude důležité.

 • Marta z Ostravy

  Můžu si pučit nějakou tu korunu i u zahraničního Home Creditu? Třeba když jsem na dovolené v Rusku, a bylo by to rychlejší než u českého Home Creditu.

 • Host chatu

  Dobrý den Marto. Pokud by to bylo v Ruské Federaci, pak by to byl nějaký ten rubl :). I když jsme RIXO.cz a s Home Creditem nemáme již nic společného, přesto rád odpovím. Pakliže nejste občankou Ruské Federace, jsem si poměrně jist, že by vám ruský Home Credit nic nemohl půjčit, ačkoli rozsah jeho služeb je mnohem větší než u českého Home Creditu. V Rusku má totiž Home Credit bankovní licenci, jeho plný název je Home Credit Bank a mohla byste si tam tedy například otevřít běžný bankovní účet, což se vám v ČR u Home Creditu nepodaří. Co se týká rychlosti, věřím, že v obou státech by vás obsloužili přibližně stejně rychle.

 • SK

  Chyby v pojistných smlouvách odhalíte u 7 z 10 Čechů. To je hodně vysoké číslo!

 • Host chatu

  Ano, samotné nás to překvapuje. Nejde jen o zcela zjevné chyby typu "nepojištěné vodovodní škody", ale často se chyby objeví až "s vyšším věkem" smlouvy. Uvedu pár příkladů, které to objasní. Typicky například pojištění nemovitosti. Pojistná smlouva byla uzavřena před mnoha lety na tehdejší hodnotu nemovitosti, která je ale dnes již neaktuální - je vyšší, a to někdy i násobně. Pokud by se něco s nemovitostí dnes stalo, klient by nezískal odpovídající plnění od pojišťovny a byl by velmi nemile překvapen. Opačným případem bývá havarijní pojištění u aut. Hodnota auta každoročně klesá, ale u nezrevidované staré smlouvy klient platí zbytečně vysoké pojistné. Nedostatky jsou časté také u pojištění odpovědnosti z občanského života (tzv. pojistka na blbost). U starší smluv je běžná výše krytí okolo 0,5 - 1 milionu Kč, což je v dnešní době nedostatečné. Sám bych doporučoval krytí v rozmezí 5-10 milionu Kč, ale může to být i více, záleží na životním stylu klienta. Pokud si totiž dnes krytí zvednete, budete platit zhruba to samé jako na staré pojistce. Tyto a podobné chyby odhalí právě RIXO.cz, klienta na ně upozorní a nabídne lepší varianty pojištění, pohlídá všechny důležité termíny. Zdarma a online.

 • SK

  Jak se daly budovat pojišťovny v ne moc právnicky dokonalých oblastech jako je Vietnam, Rusko, Čína a Kazachstán?

 • Host chatu

  No, složitě, ale šlo to. Cesta se vždy dá najít. Vždycky vlastně začínáte od nuly. Musíte pochopit právní systém země, místní regulaci. Zároveň místní specifika, ať již třeba kulturní - třeba vnímání smrti v asijských zemích či důležitost čísel a datumů při rozhodovaní. Také práce s místními kolegy je velmi specifická. Shrnul bych to asi tak, že se musíte mnoho věcí naučit, pochopit a nechtít je měnit podle toho, jak jste zvyklý to dělat v Čechách. Osobně mi to hrozně moc dalo a je to neocenitelná životní (nejen pracovní) zkušenosti.

 • Romana Nová

  Dobrý den, jsem OSVČ, podnikám v gastronomii... Dopady karantény na nás, na živnnostníky jsou obrovské, to asi nemusím vysvětlovat. Doteď jsem si platila životní pojistku, ale už na to nebudu mít. Není nějaké řešení, například odklad splátky kvůli covid nebo tak? Děkuji, RN

 • Host chatu

  Speciálně u životního pojištění může být šance ho v nějaké podobě zachovat a vřele bych vám to doporučoval. Pokud se na něm nějaká část placených peněz investuje, šlo by např. provést tzv. redukci a pojištění rizik platit z této investované hodnoty. Případně je možné, že vaše pojišťovna vám vyjde vstříc a sestaví s vámi splátkový kalendář. Na vašem místě bych do ní zavolal a zkusil se domluvit. Smlouvy životního pojištění mají být dlouhodobé a i pojišťovna bude mít jistě zájem na jejich zachování.

 • Helios

  Rád bych znal váš názor. Je mi 32, beru průměrný plat (33 tis), splácím hypotéku a mám auto - 6 let. S manželkou máme roční dítě a manželka je na mateřské. Zajímalo by mě, která pojištění bych měl mít a kolik za ně platit. Ne, že bychom žili špatně, ale na vyhazování taky nemáme. Platím to, co musím - povinné ručení, pojištění majetku a navíc havarijní pojištění a pro mě úrazovku - pracuji manuálně.

 • Host chatu

  Děkuji za dotaz. Jaká je vzájemná důležitost jednotlivých pojištění, záleží především na tom, kterým rizikům jste nejvíce vystaven a která by znamenala zásadní problém. Obecně nejčastější jsou škody na autech. U havarijního pojištění šest let starého vozu záleží, jakou má aktuálně vůz hodnotu, jak moc ho využíváte a jak moc by vadil třeba drobný škrábanec. Z toho vám může vyjít, že by třeba stačilo připojistit havarijní rizika za menší peníze s omezeními jen k povinnému ručení. Obecně největší dopady zase mají škody na majetku a na vašem zdraví. Co se týče majetku, pojištění základních rizik typu požár je za mě nutnost. U úrazového a životního pojištění je zase třeba zvážit, aby dovedly pomoci s hypotékou i s náklady rodiny, pokud by váš příjem vypadl, jak píšete, jste dnes jediným živitelem rodiny a výpadek všeho příjmu může být pro rodinu fatální, takže bych rizikové (né investiční či kapitálové) životní pojištění určitě zvážil. Abych to shrnul – důležité je vše, otázkou je, jak jednotlivé smlouvy naladit. A od toho se odvíjí i cena, která bude různá u různých pojišťoven a záležet na mnoha konkrétních parametrech. Pokud budete chtít, přihlaste s k nám do RIXO.cz a vaše smlouvy zkontrolujeme, vyhodnotíme, případně doporučíme lepší jestli to bude pro vás výhodnější.

 • John wee

  Máte nějaký zákulisní fígl, jak si zlevnit pojistku? Funguje to podobně jako u operátorů - pohrozit, že přejdu ke konkurenci, abych dostal nějakou slevu? Díky za tipy

 • Host chatu

  Zlevnit jde pojištění především tím, že si nepojišťujete to, co pro vás není důležité (např. povodeň na kopci), další možností je srovnáním nabídek jednotlivých pojišťoven na trhu. To je upřimně velmi složité, v podstatě nemožné, pojistné podmínky mívají desítky stran textu a pojišťoven a tím i variant pojistek je také mnoho. I toto je jeden z důvodů, proč jsme postavili RIXO.cz - pojistky uloží, vyhodnotí a doporučí lepší. Co se týče hrození stávající pojišťovně, ano, i tak jde někdy něco ušetřit. Při tom záleží, kolik jste měl v minulosti škod a kolik smluv u dané pojišťovny máte. A musíte počítat s tím, že Vám pojišťovna zase při nejbližší příležitosti zdraží. Levné nabídky lze sehnat třeba u internetových srovnavačů, tam je ale třeba dávat velký pozor na obsah nabídek, abyste za málo peněz nepořídil něco, co Vám v zásadních okamžicích nepomůže.

 • Petr S

  Dobrý den, co když se dostanu do platební neschopnosti a nejsem schopen splácet pravidelné splátky - třeba nájem, leasing na auto atd. Co v tomto případě doporučujete, nebo pomůže mi nějak životní pojištění? Děkuji, Petr Smola

 • Host chatu

  Dobrý den, bohužel vás zklamu. Platební neschopnost není důvodem plnění z životního pojištění. Životní pojištění chrání vás, eventuální vaši rodinu ve vážných životních situacích, jako je smrt, invalidita, závažná onemocnění, někdy při hospitalizaci či úrazu. Vždy záleží na konkretních pojistných podmínkách daného produktu.

 • SSS

  7 lidí z 10 má cyhbu v pojištění. V čem nejvíc chybují? A není ta chyba spíš na straně pojišťovny?

 • Host chatu

  Dobrý den, co se týče chyb v pojištění, už jsem odpovídal níže. Jestli je to chyba pojišťovny, těžko říci. Je spíše ve vašem zájmu si pojistky kontrolovat a aktualizovat. Chápu, že to vlastně nikdo nechce dělat, protože je to složité. Měl by se to mu také věnovat ten, od koho jste pojistku koupil. To se však často neděje. Pak máte možnost využít služby RIXO.cz, která vám zdarma a online vaše pojistné smlouvy uloží, ohodnotí a doporučí lepší. Zároveň ohlídá všechny důležité termíny za vás a vaše smlouvy průběžně kontroluje.

 • Kata_P

  Chtěla bych se zeptat ohledně životního pojištění. Můj poradce mi doporučil životní pojištění se spořením - že ho můžu mít místo jakékolliv jiného spoření. Mně to přijde fajn, všechno na jednom místě. Co si o tom myslíte vy? Předem děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den. Životní pojištění je správně a je dobře, že o něm uvažujete. Já sám bych vám spíše doporučil rizikové životní pojištění, které pokryje vaši smrt, invaliditu, závažné onemocnění či dlouhodobou hospitalizaci. To je smysl životního pojištění. Pojištění vás má ochránit. Jeho smyslem není spoření či investování. Na trhu jsou lepší produkty, kde se dá výhodněji spořit či investovat.

 • Ba287

  Zdravím, chtěla bych se zeptat, jak fungují asistenční služby do domácnosti a co v nich všechno je? Snad ČSOB nabízí i venčení psa a nákupy, je to možné? Bála bych se, že v tom bude nějaký háček, jak u pojišťoven bývá.

 • Host chatu

  Dobrý den, asistenční služby se v poslední době často objevují v nabídkách pojišťoven jako součást či doplněk k pojištění majetku. Myslím, že je to fajn doplněk, velmi praktický v některých životních situacích jako třeba prasklá trubka ve zdi či porouchaná pračka. Ano, i venčení psa je skutečně v nabídce pojišťoven, ale jen za určitých podmínek, jako například hospitalizace pojištěného. Jestli máte specifické požadavky či chcete porovnat jednotlivá pojištění s asistencemi mezi sebou, zaregistrujte se, prosím, do RIXO.cz. A my vám smlouvy uložíme, ohodnotíme a doporučíme nejlepší variantu přímo pro vás.

 • Zuzka

  Pěkný den, jak funguje vaše služba? Na stránkách píšete, že kontrolujete smlouvy zdarma a vylepšujete je. Jak můžete vylepšit moji smlouvu? A bez nátlaku. No u srovnávačů taky nikdo nepíše, že mi budou za 5 minut od vyplnění dotazníků volat. Tak jak je to u vás? S pozdravem

 • Host chatu

  Dobrý den Zuzko. RIXO.cz je zcela on-line. Stačí když se zaregistrujete, vaše smlouvy vyfotíte a nahrajete do aplikace. Pokud smlouvy nemůžete najít, dáte nám plnou moc a my si opisy vašich smluv vyžádáme od pojišťovny. Ale umíme i sjednat zcela nové pojištění on-line dle vašich požadavků. Jakmile k nám vaše smlouvy nahrajete či nám je zašle pojišťovna, tak je zkontrolujeme, ohodnotíme a doporučíme lepší, pakliže je to potřeba. Vždy to najdete jednoduše a přehledně na všem účtě v RIXO.cz. Zároveň vám RIXO.cz pohlídá všechny důležité termíny a upozorní na ně - opět ve vaší aplikaci. Klientům nevoláme, tím se odlišujeme od srovnavačů. Komunikace probíhá online prostřednictvím aplikace či mailu. Jestliže, ale upřednostňujete telefonický kontakt, rádi vám zavoláme v termínu, který si vyberete. Vyzkoušejte nás a uvidíte :)

 • R. Vzorek

  Mám dotaz, jestli je dobré mít úrazové pojištění, když nejsem profesionální sportovec. Jednou za rok jedu na hory a to se pojišťuji zvlášť. Výjimečně jdu na kolo, jinak jezdím autem.

 • Host chatu

  Dobrý den, záleží co od pojištění čekáte. Jestli chcete "bolestné" za to, že si zlomíte nohu, tak ano, úrazové pojištění stačí. Pokud potřebujete, aby pojištění vykrylo krátkodobý výpadek ve vašich příjmech po dobu hospitalizace či nedej bože u vážných zranění (která končí třeba invaliditou) dlouhodobý výpadek příjmů či jejich úplná ztráta. To jsou závažné okamžiky života a tam vám má pojištění pomoci, ale to už se bavíme o rizikovém životním pojištění. Určitě je dobře, že se pojišťujete, když jedete na hory, zvláště pokud je to v zahraničí.

 • Mirek

  Máte informace, jak je to s koronavirem a životním pojištěním? Co když nemůžu do práce kvůli koronaviru - jako OSVČ, jak to je, zaplatí mi pojišťovna něco? Pojišťovny mají různé výluky, ale třeba se v tomto zachovají k lidem tak, jak by měly.

 • Host chatu

  Dobrý den Mirku, je to široké téma, které jsme podrobně rozebírali na našem blogu. Odkazy přikládám: https://www.rixonews.cz/zivotni-poj... https://www.rixonews.cz/zivotni-poj...

 • Kachna323

  Dobrý den, zajímalo by mě, jestli máte nějaký návod, jak si jednoduše vybrat pojištění. Jestli jsou nějaké ukazatele, které si ohlídat. Buď narazím na to nejlevnější, nebo se zase od profíku dozvim, že nejlevnější je špatně. Ale ještě jsem nenarazil na radu, jak to teda udělat dobře :-).

 • Host chatu

  Dobrý den, jednoduchý návod není. Pojištění je hodně komplexní věc, beroucí v úvahu velmi mnoho ukazatelů a parametrů. I toto byl jeden z důvodů, proč vzniklo RIXO.cz, protože ukazatelů, které u každé pojistky hodnotí RIXO.cz jsou skutečně stovky a to potom ještě znásobte počtem pojišťoven, protože každá nabízí základní typy pojištění jako havárka, povinné ručení, pojištění nemovitosti atd. Není v lidských silách to všechno znát, vyznat se v tom, pročíst to. A proto jsme vymysleli RIXO.cz, které to přečte, vyhodnotí za vás a když je to pro vás výhodné, nabídne lepší. A bude to za vás dělat napořád :)

 • chalupar

  Zdravím, zhruba jednou za 5 let mi vykradou chalupu. Něco ukradnou - třeba kabely, nářadí nebo starý hrnec, k tomu rozbijou dveře, okno, minule i STŘECHU!. Jde se proti tomu bránit? Účtenky samozřejmě nemám. Předem děkuju za radu

 • Host chatu

  Dobrý den, určitě! Dobře nastavené pojištění nemovitosti. Potřebujete pojištění rekreační nemovitosti a domácnosti.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.