Jak funguje carsharing? Odpovídal CEO společnosti HoppyGo.cz Edward Meegan

Chat je uzavřený20.07.2017 13:00

Edward Meegan.

Už nějaký čas si díky aplikacím bez váhání půjčujeme kola nebo na pár dní pronajímáme cizí byty. Nyní jsou na řadě auta! Jak carsharing funguje? Co dělat, když si chcete auto vypůjčit nebo naopak někomu poskytnout? Ptejte se CEO společnosti HoppyGo.cz Edwarda Meegana ve čtvrtek 20. července od 13 hodin. 

Edward Meegan se v oblasti marketingu pohybuje už více než 15 let. Od roku 2013 pracuje pro pražskou společnost CreativeDock. V současnosti zde působí jako generální ředitel společnosti HoppyGo.cz. Ta provozuje aplikaci pro sdílení vozidel a spojuje tak majitele vozů s těmi, kteří si auto chtějí půjčit. 

Chat

 • Radek

  Dobrý den. Jak se postupuje v případě, že někomu půjčím auto, on havaruje a zjisťí se, že půjčené auto mělo technickou závadu? Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, na krátky uvod, jsem rád, že se zhromaždil tolik otázek a máte zájem o carsharing. Jsem Američan, proto kolegyně me pomuže, aby odpovedi byli lépe zrozumitelni. ----------- Radku, za technický stav vozidla zodpovídá majitel, v případě, že by tedy závada byla příčinou nehody, nese následky právě on.

 • Iveta

  Dobrý den, plánuji s přáteli týdenní dovolenou ve Francii. Je nás šest a rádi bychom cestovali v jednom autě. Dají se u vás půjčit i vícemístná auta a je to možné i do zahraničí nebo je to tam nějaké omezení skrz najeté km?

 • Host chatu

  Iveto, v aplikaci určitě máme auta, která by byla na vaši dovolenou ideální. Najdete zde vícemístná vozidla i dodávky. Možnost vyjet s autem do zahraničí povoluje přímo majitel a informace je vždy uvedena v detailu vozu. V ceně výpůjčky je denní nájezd 300 km, za každý km navíc se platí 4 Kč. Můžu potvrdit, že řidiči už auta pro účely dovolené využívali a vždy si s km bezproblému vystačili.

 • Karla

  Dobrý den, jak velký je pro mě, jako řidiče, spolučast v případě nehody?

 • Host chatu

  Karlo, v případě, že nehodu způsobíte vy, je vaše spoluúčast 10 000 Kč. Kdyby se prokázalo, že auto řídila další osoba, zvyšuje se částka na 20 000 Kč.

 • BRKB

  Má carsharing nějakou nevýhodu, má nějaké nevýhody?

 • Host chatu

  Neřekl bych přímo nevýhoda, ale tím, že je služba hlavně o lidech, hodně to ovlivňuje, jestli bude vaše zkušenost s carsharingem příjemná, nebo na opak. Podobně jako u Airbnb a dalších služeb, které jsou založené na principu sdílené ekonomiky.

 • DIS

  Na jaké úrovni je v ČR carsharing?

 • Host chatu

  Oproti jiným zemím v Evropě jsme pořád ještě na začátku. Už nějakou dobu tu fungují služby na bázi sdílených auto flotil (např. Autonapůl). Každopádně půjčování mezi lidmi vnímám jako novinku letošního roku. Můžu ale říct, že všechny carsharingové služby, které nově fungují, hodně čerpají ze zkušeností v zahraničí a snaží se nastavit stejnou laťku. My jako HoppyGo máme pobočku i v Německu, takže máme inspiraci z první ruky :)

 • STOFM

  Je carsharing pro ČR vhodný?

 • Host chatu

  Podle mě určitě. Vidím přínos jak z ekonomického hlediska (např. majitelé mají nový zdroj příjmu), tak i ve zlepšení kvality života ve městech (např. méně parkujících aut). To jsou pozitivní dopady carsharingu v zahraničí a jsem si jistý, že to může fungovat i u nás.

 • Lovacoop

  Pamatujete i na nas na Morave?

 • Host chatu

  Pamatujeme a brzy se k vám chystáme :) Už teď najdete pár aut v Brně a Ostravě. My v podstatě neomezujeme půjčení aut přes HoppyGo pouze na Prahu, ale tím, že jsme na trhu cca od března, rozšíření je postupné. Do konce roku chceme být rozšíření po celé ČR.

 • Jana

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak to funguje s kontrolou řidičského průkazu? Přihlížíte ke zkušenostem řidiče? Jako majitelka nejspíše nepůjčím svoje auto někomu, kdo vlastní řidičák pouze týden. Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Jano, řidič si u nás nemůže půjčit auto, pokud nevlastní ŘP min. 1 rok. Řidiče skórujeme a jsou hodnoceni i samotnými majiteli.

 • Emil

  Dobrý den, kolik peněz mi může měsíčně vydělat pronajímání Škody Fabie (cca 6 let staré)? Jakou byste v tomto případě doporučil taxu za výpůjčku? Díky!

 • Host chatu

  Emile, pro tento typ auta doporučujeme cenu cca 500 Kč/den. Podle dosavadních zkušeností by vám za měsíc mohlo vydělat okolo 6 000 Kč za měsíc.

 • Honza

  Nutnost předávání klíčků od auta při jeho převzetí i vrácení je u HoppyGo dost nepříjemná. Plánujete v tomto nějakou změnu?

 • Host chatu

  Honzo, zkušenosti jsou takové, že osobní předání klíčů pomáhá ke zodpovědnějšímu přístupu řidiče. Proto vnímám osobní předání, v situaci, kdy jsme s carsharingem na začátku spíše jako přidanou hodnotu. Můžu říct, že v HoppyGo máme pár případů, kdy se z cizích lidí díky tomu stali dobří přátelé. Co se týče budoucnosti, pořád se snažíme celý proces výpůjček zjednodušovat a plánujeme i testování možnosti předání auta na dálku.

 • Petr

  Dobrý den, jak mám postupovat, když chci začít půjčovat svůj vůz? Díky

 • Host chatu

  Petře, stáhněte si aplikaci, zaregistrujte se a přes v záložce "Moje auta" najdete tlačítko pro registraci vozu. Budete potřebovat údaje z velkého TP, fotky a číslo vašeho bankovního účtu. Pokud byste potřeboval podrobnější informace, najdete je zde: http://www.hoppygo.cz/pro-majitele

 • Oldřich K.

  Domnívám se, že carsharing přichází v úvahu zejména ve velkých městech. Nedovedu si dost dobře představit, že by se tato služba využívala v malých městech nebo na vesnicích. Naplánovat dopředu lze v tomto případě leda jízdu na dovolenou nebo použití určitého typu vozidla. Jinak autobusem nebo vlakem někam vyrazit za touto službou za jiným účelem a s rizikem možné obsazenosti všech vozidel jen tak někoho nenapadne.

 • Host chatu

  Oldřichu, je pravdou, že carsharing jak ho dnes známe, funguje převážně ve velkých městech. Přesto bych jeho využítí v menších městech a na vesnicích nezavrhoval. Celé je to o potřebách lidí. Já si například umím představit situaci, kdy se skupina sousedů společně rozhodne pro sdílení dodávky na dovolenou, případně elektromobilu pro cesty do města. V takovém případě může být HoppyGo cesta, jak sdílet vozy bezpečně. Je možné, že si lidé na vesnicích najdou vlastní způsob, jak využít carsharing. Já osobně se těším na jejich nápady. V HoppyGo budeme vždy nové myšlenky podporovat a hledat způsoby, jak carsharing posouvat tak, aby co nejvíce vyhovoval potřebám lidí.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.