Jak investovat do zlata? Odpovídal Petr Kejzar

Chat je uzavřený31.08.2018 14:00

Petr Kejzar.

Jak investovat do zlata? Jaké další kovy jsou vhodné pro investice? U jakých například roste cena? Co ovlivňuje cenu zlata? Jak reaguje cena zlata na politickou a ekonomickou situaci? Proč je vhodné zařadit zlato do investičního portfolia? Jaký je rozdíl v investování do fyzického a virtuálního zlata? Na co si dát pozor při výběru poskytovatele? Jaké jsou formy investic do zlata? Jak investují do zlata Češi? Ptejte se odborníka Petra Kejzara. Host odpovídá v pátek 31. srpna od 14.00.

Petr Kejzar je odborník České mincovny na investování a spoření do zlata. Zodpovídá za tuzemský a zahraniční prodej prostřednictvím e-shopu a prodejen v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou. Stojí za projektem "Zlaté spoření", který Česká mincovna představila na konci loňského roku a nabízí zákazníkům spoření do ryzího kovu bez poplatků

Chat

 • Majka

  Dobrý den,

  chtěla bych se Vás zeptat, jaký je rozdíl v minci a medaili? V čem je hlavní výhoda investice do zlata? Jak se tedy bude lišit investice do mince a investice do medaile?

  Předem děkuji, M

 • Host chatu

  Každá mince má nominální hodnotu a tudíž funguje jako platidlo. Investice do zlata má několik výhod – je osvobozena od DPH, uchovává si hodnotu, dokážete ho zpeněžit všude na světě. Medaile nominální hodnotu nemá a není osvobozena od DPH. Hodnotná je především mezi sběrateli dle jejich vlastních kritérií (např. motiv, emisní náklad, autor, rytec apod.)

 • Lenka

  Dobrý den, můžete mi poradit, jaký kov má budoucnost z hlediska investice? U jakého bude cena růst? Platina, palladium, stříbro, zlato,...?
  Děkuji.

 • Host chatu

  Pro investice do ryzích kovů všeobecně platí, že si uchovávají svoji hodnotu. Z historického vývoje za posledních 15 let můžeme vysledovat, že i přes občasné cenové poklesy je ve výsledku cenová křivka neustále rostoucí. Zlato i stříbro jsou stálicí na komoditním trhu a dle našeho názoru je v současné době stříbro podhodnocené a do budoucna má velký potenciál zhodnocení.

 • Věra

  Dobrý den,

  zajímalo by mne, jaký kov má budoucnost z hlediska investice. U jakého bude cena růst? Platina, palladium, stříbro nebo zlato?

  Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Pro investice do ryzích kovů všeobecně platí, že si uchovávají svoji hodnotu. Z historického vývoje za posledních 15 let můžeme vysledovat, že i přes občasné cenové poklesy je ve výsledku cenová křivka neustále rostoucí. Zlato i stříbro jsou stálicí na komoditním trhu a dle našeho názoru je v současné době stříbro podhodnocené a do budoucna má velký potenciál zhodnocení.

 • DENMARK

  Jak to vypadá s investicemi do platiny v ČR nyní?

 • Host chatu

  Česká mincovna má ve své nabídce mince z platiny věnované českým památkám UNESCO. Pro tuto tématiku v platině jsme se rozhodli v souvislosti se spojením výjimečnosti kovu i tématu. Dále je Česká mincovna schopna zprostředkovat nákup investiční platiny od našeho zahraničního dodavatele, ale našim předním zájmem zůstává zlato a stříbro. Zájem našich klientů o platinu je zejména o pamětní mince Unesco.

 • GF

  Co investice do stříbrných produktů v České republice v součanosti?

 • Host chatu

  Stříbro, je kovem, který v okolních státech nabývá na důležitosti a něco podobného se dá očekávat i v ČR. Přestože je investiční stříbro zatíženo DPH (na rozdíl od investičního zlata) skrývá velký potenciál. Stříbro se používá v mnoha odvětvích průmyslu, tudíž jeho spotřeba stoupá. Oproti tomu světové zásoby stříbra jsou omezené.

 • ANTI

  Jak reaguje cena zlata na politickou a ekonomickou situaci ?- konkrétně u té politiky a ekonomiky myslím ČR!

 • Host chatu

  Cena zlata je stanovována mezinárodním kurzem. Česká mincovna používá London fix. Další faktor, který ovlivňuje cenu zlata na českém trhu je kurz CZK a jelikož se naší ekonomice daří, naše koruna posiluje a tím nám zlato „zlevňuje“ oproti zahraničí.

 • Dan

  Globální ekonomika šlape na plné obrátky a opět se zdá, že poroste do nekonečna. To se nepochybně nestane a nutně dojde dříve nebo později k propadu. Může být v době pádu průmyslu, cen nemovitostí atd. zlato účinnou ochranou? A jak do něj investovat ještě v době, kdy se ekonomice ještě daří?

 • Host chatu

  Když se podíváte zpětně na rok 2008, kdy vypukla „krize“ tak uvidíte, že cena zlata v té době rostla. Proto investice do zlata jsou výhodné z důvodů, které jsem již konstatoval. Jak správně zmiňujete, nyní je vhodná doba k nákupu investičního zlata. Česká mincovna poskytuje také spoření ve zlatě, díky kterému měníte průběžně finanční prostředky na fyzické zlato (mince, slitky). Na našich stránkách www.ceskamincovna.cz naleznete širokou nabídku nebo neváhejte kontaktovat přímo naše prodejny v Praze, Brně nebo Jablonci nad Nisou.

 • Pavla

  Ráda bych se zeptala, proč máte na některých mincích portrét královny Alžběty? Děkuji.

 • Host chatu

  Česká mincovna v rámci svých emisí vydává mince v licenci zahraničních emitentů – to je důvod, proč na mincích vydávaných Českou mincovnou naleznete portrét královny Alžběty. Česká národní banka tuto licenci neposkytuje.

 • Bára

  Jakou největší minci Česká mincovna vyrobila a jakou nejmenší?

 • Host chatu

  Česká mincovna připravuje emisi druhé největší zlaté mince na světě. Emitentem bude Česká národní banka u příležitosti 100. výročí české měny v roce 2019. Tato mince bude vážit 130kg. Nejmenší mincí v portfoliu České mincovny je zlatá mince vložená do litografické pohlednice a ta má průměr 11mm a hmotnost 0,5g.

 • Jirka

  Dobrý den, zajímalo by mě, na mincích udáváte nominálního hodnotu. Znamená to, že s ní mohu někde platit? Předem děkuji za odpověď a hezký den! J.

 • Host chatu

  Každá mince má nominální hodnotu a tudíž s ním můžete platit v zemi v jejíž licenci byla mince vydána. Pozor – nominální hodnota však neznamená reálnou hodnotu dané mince díky tomu, že je z ryzího kovu.

 • Bohouš

  Dobrý den,

  aktuálně přemýšlím o drobném investování do zlata.
  Myslíte si, že má cenu spořit cca po 500 Kč / měsíc? Je to výhodné pouze z hlediska dlouhodobé investice?

  Děkuji za radu,
  B

 • Host chatu

  Zlaté spoření České mincovny je koncipováno pro období 3 nebo 4 nebo 5 let, záleží na zákazníkovi, pro jakou dobu se rozhodne. Všeobecně platí, že investice do ryzího kovu se vyplácí na delší dobu tj. 10 a více let, ale z pohledu investora do zlatého spoření je naším cílem, aby si zákazník na svoji investici mohl v dohledné době tzv. „sáhnout“ a tudíž je postaveno na tato období. Samozřejmě, že po uplynutí můžete založit další a spořit dále. Nejčastěji volenou variantou spoření našich klientů je spoření na zlaté mince 1/25 Oz Český lev na dobu 5 let.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 04/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.