Jak investovat pomocí aplikací? Odpovídal Martin Altschmied

Chat je uzavřený13.03.2019 10:00

Martin Altschmied.

Fascinují vás moderní technologie a zároveň se zajímáte o to, jak investovat a zhodnotit tak svoje úspory? Nevíte, jaké jsou možnosti rychlého a jednoduchého investování pomocí aplikací? Zeptejte se Martina Altschmieda, který zodpovídá za mobilní aplikace ve společnosti Zonky. Host odpovídá ve středu 13. března od 10.00.

Martin Altschmied má rád, když se věci hýbou a posouvají se vpřed. To byl i důvod, proč před téměř rokem vyměnil korporátní prostředí za Zonky, které je díky ploché organizační struktuře, agilnímu vývoji a moderním technologiím přesně takové. Ruku v ruce s rychlými dodávkami musí jít samozřejmě i jejich kvalita. To je teď oblast, na kterou Martin bude více zaměřovat. V Zonky zodpovídá za mobilní aplikaci. Před působením v Zonky sbíral své zkušenosti na pozicích business analytika postupně v Digital Resources, T-Mobile a ČSOB.

Chat

 • Bobina

  Pokud bych chtěla někoho prostřednictvím Zonky podpořit, tedy půjčit peníze, musím někde předem složit jistinu či zálohu? Nebo až se rozhodnu, tak pošlu prostě určitou částku k vám?

 • Host chatu

  Stačí si vytvořit investorský účet, kam vložíte peníze, které chcete investovat. Poté si již jen vybíráte příběhy, do kterých chcete investovat. Investovat můžete jednoduše právě přes mobilní aplikaci, případně i na webovém rozhraní.

 • Franta

  Jak investování přes aplikaci funguje? Musím nejdřív někam na pobočku nebo se vše vyřídí online? Do aplikace nahraju platební kartu nebo ji musím propojit s bankovním účtem nebo jak toto funguje?

 • Host chatu

  Nikam nemusíte, Zonky funguje online. Vše zařídíte během pár minut na počítači, nebo přes mobilní telefon. Jakmile Vám vytvoříme účet, získáte platební údaje. Poté prostřednictvím Vaší banky provedete klasický převod peněz, které se následně objeví ve Vašem investorském účtu.

 • igor

  Jsou s tímto typem investování spojeny nějaké poplatky? A kde vidím připsané úroky? Platím za výpis? Děkuji

 • Host chatu

  Registrace je zdarma, poplatky se platí z investované částky v závislosti na riziku dané půjčky, do které investujete. Žádné jiné poplatky nemáme, přehled svého portfolia je možné stáhnout kdykoliv zdarma ve Vašem investorském profilu. Více o investování najedete zde: https://zonky.cz/otazky-a-odpovedi-investor

 • Jakub

  Mohu aplikaci užívat, i když budu v zahraničí? A v jaké měně je možné posílat peníze?

 • Host chatu

  Samozřejmě aplikaci můžete používat po celém světě, jen musíte být registrovaný investor na Zonky. Zatím investování probíhá pouze v českých korunách. Jak funguje investování na Zonky si můžete přečíst např. zde: https://www.zonky.cz/zonkytimes/tipy-od-experta/tip-1/

 • JENDA

  Dobrý den, mohl byste uvést nějaký orientační příklad, kolik si takhle lze vydělat, kdybych investoval 2 000 měsíčně.

 • Host chatu

  Dobrý den, záleží pouze na Vás, jak dlouho budete investovat a jakou zvolíte investiční strategii. Můžete si budovat portfolio, které bude konzervativní s nižším výnosem, ale i rizikem, nebo progresivní s vyšším výnosem, ale i rizikem. Konkrétní příklad, jak by se vedlo Vaší investici, si můžete spočítat na naší investorské kalkulačce na zonky.cz

 • Káťa

  Dobrý den, je financování přes aplikaci bezpečné? Jak se dá ověřit? Musím mít v telefonu staženo nějaké speciální krytí?

 • Host chatu

  Dobrý den, aplikace je zabezpečená na vysoké úrovni, komunikace s našimi servery je šifrována. V telefonu nepotřebujete mít žádné speciální krytí. O vše se staráme my, aplikaci pravidelně podrobujeme bezpečnostním testům.

 • Milan

  Dobrý den, co potřebuji k zapojení se do investování? Jak si ověříte, že jsem to právě já? Mám obavy, aby moje údaje někdo nezneužil.

 • Host chatu

  Dobrý den, abyste mohl investovat, potřebujete si nejprve založit na Zonky účet. Vše vyřídíte online. Jak se přesně můžete registrovat se podívejte např. zde: https://www.zonky.cz/zonkytimes/investice-do-nemovitosti-bezpecna-cesta-k-vynosu/ Obavy o zneužití Vašich osobních údajů mít nemusíte, jsme pod dohledem ČNB a splňujeme nejpřísnější bezpečností kritéria podobně jako banky.

 • AK

  Jak je při investování v aplikaci zabezpečeno to, co když se třeba ukliknu a investuji omylem víc než jsem měl v úmyslu? Lze to nějak „zastavit“?

 • Host chatu

  Aplikaci jsme navrhovali způsobem, abychom zamezili nechtěným "úklikům", obsahuje např. různé potvrzovací dialogy. Pokud se Vám tato situace přesto přihodí, určitě se ozvěte na zákaznickou linku a pokusíme se nalézt řešení. Kontakty na naší skvělou zákaznickou péči najdete zde: https://zonkysetkani.cz/

 • Marta K.

  Dobrý den, když si nebudu vědět rady při ovládání aplikace, mohu někam zavolat a poradit se? Jsem hodně opatrná při nakládání s penězi.

 • Host chatu

  Dobrý den. Určitě, jsme tu pro Vás. Můžete využít naši zákaznickou linku, napsat e-mail, chat, nebo se podívat na diskuzní fórum, kde se řeší investování od A do Zonky: https://forum.zonky.cz

 • CUKK

  Dobrý den, jde z aplikace zadat příkaz k okamžitému návratu mých peněz, když bych je najednou potřeboval? A jak se taková investice úročí? A posíláte sms info, když se něco s mojí investicí stane?

 • Host chatu

  Dobrý den, z aplikace je možné nechat si zaslat volné prostředky na Váš účet. Pokud potřebujete získat investované peníze, můžete své portfolio prodat ostatním investorům na sekundárním trhu. Investice se úročí v závislosti na jejich úrokové sazbě, záleží pouze na Vaší investiční strategii, jak si půjčky namícháte. O investicích máte neustálý přehled, s investory pravidelně komunikujeme ať prostřednictvím e-mailu, sms, nebo různými notifikacemi.

 • Kosík

  Dobrý den, je financování přes aplikaci bezpečné? Jak se dá ověřit? Musím mít v telefonu staženo nějaké speciální krytí?

 • Host chatu

  Dobrý den, jak už v chatu najdete odpověď Kátě, aplikace je zabezpečená na vysoké úrovni, komunikace s našimi servery je šifrována. V telefonu nepotřebujete mít žádné speciální krytí. O vše se staráme my, aplikaci pravidelně podrobujeme bezpečnostním testům.

 • Míra

  Zdravím, je stanoven nějaký horní limit, kolik maximálně můžu přes Zonky investovat? A musím investovat jen do jednoho projektu, nebo mohu do kolika chci?

 • Host chatu

  Dobrý den, na Zonky můžete investovat kolik chcete, horní limit neexistuje. Do jedné půjčky však můžete investovat maximálně 5000 korun. Doporučujeme investovat po malých částkách do co největšího počtu půjček, abyste minimalizoval riziko celkové investice.

 • IK

  Jaké je riziko, že o vklad přijdu? A podle čeho se má zájemce vlastně rozhodovat, do jakých projektů peníze vložit?

 • Host chatu

  Všechny příběhy, které vystavujeme na tržišti, prochází přísnou kontrolou našeho oddělení risku. Zaměřujeme se na nízko rizikové klienty s prověřenou platební morálkou. Riziko, že investor přijde o celý svůj vklad je naprosto minimální, pokud investuje po malých částkách do většího poštu půjček. Jak si vede náš risk se můžete podívat zde: https://zonky.cz/risk/ Kam investovat se rozhodnete podle své investiční strategie, nebo i dalších parametrů, které zobrazujeme u každé půjčky na tržišti (region, zaměstnání, ...)

 • SK

  Jak investovat pomocí aplikací?

 • Host chatu

  Je to naprosto jednoduché. Aplikaci si stáhnete pro Váš iPhone na Apple store, nebo telefon s Adroidem na Google Play. Po registraci, která je kompletně online, a nabití Zonky účtu, se Vám zpřístupní Tržiště příběhů. Zde si vyberete, kam chcete investovat své peníze. Díky aplikaci máte na pár kliknutí zainvestováno kdykoliv a kdekoliv se právě nacházíte.

 • DENMARK

  Jak raděj neinvestovat pomocí aplikací?

 • Host chatu

  Dobrý den, investovat můžete pod svým účtem i na naší webové stránce https://zonky.cz

 • SOD

  Jaké jsou výhody a nevýhody investování pomocí aplikací?

 • Host chatu

  Výhodou aplikace je, že můžete investovat kdykoliv a odkudkoliv. Díky mobilním notifikacím máte také okamžité informace o nových půjčkách na Tržišti. Zároveň v aplikaci můžete využít rezervační systém, díky kterému Vám již žádná půjčka neuteče. Jak rezervační systém funguje se můžete podívat zde: https://zonky.cz/rezervace-investic/

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.