Jak na změnu zdravotní pojišťovny? Odpovídala Elenka Mazurová

Chat je uzavřený19.09.2017 13:00

Elenka Mazurová.

Jakou roli ve výběru hrají různé bonusy a benefity? Jaký je nejvhodnější termín pro změnu pojišťovny? Podle jakých kritérií je dobré vybírat zdravotní pojišťovnu?  Na tyto a další otázky odpoví v úterý 19. září od 13.00 Elenka Mazurová, tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny.


 

Elenka Mazurová absolvovala ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské v Ostravě. V ČPZP působí na pozici tiskové mluvčí od roku 2010. Mezi její zájmy patří zdravý životní styl.

Chat

 • Danča

  Dobrý den, jaké benefity nabízíte pro děti? A další dotaz - zajímalo by mě, jaké benefity případně nabízíte "běžný" smrtelníkům. Tedy těm z nás, kteří extra nestonají, nemají žádnou velkou chorobu... zkrátka proč bych k vám měla přejít.

 • Host chatu

  Dobrý den, dětem je určen například příspěvek na organizované plavecké kurzy pro děti ve věku do 8 let včetně, které se účastní plaveckého kurzu organizovaného mateřskou školkou, základní školou či jinou organizací. Jde o příspěvek, který patří mezi velmi oblíbené a jeho výši jsme pro tento školní rok zdvojnásobili. Namísto pětistovky nyní proplatíme 1000 korun. Přehled benefitů pro děti i dospělé je široký, naleznete jej na www.cpzp.cz, kde je i nabídka dalších služeb, jako je program slev pro pojištěnce NechciNudu.cz nebo Mobilní aplikace ZDRAVÍ V MOBILU.

 • Vlaďka

  Proplácíte preventivní vyšetření prsu - ultrazvuk či mamograf?

 • Host chatu

  Česká průmyslová zdravotní pojišťovna v letošním roce poskytne v rámci preventivních programů pro ženy příspěvek na prevenci rakoviny prsu, a to pro ženy ve věku od 30 do 39 let včetně na ultrasonografické vyšetření, pro ženy ve věku od 40 do 44 let včetně příspěvek na mamografické vyšetření nebo ultrasonografické vyšetření. ČPZP poskytne i příspěvek na mamografické nebo ultrasonografické vyšetření u žen nad 45 let v případě, kdy není hrazeno z prostředků veřejného zdravotního pojištění (tj. jednou za dva roky). Vyšetření bude proplaceno v případě, že bude provedeno na akreditovaném pracovišti. Seznam aktuálních vybraných zdravotnických zařízení je k dispozici na www.mamo.cz.

 • Luděk

  Co nabízíte v rámci úhrad preventivních prohlídek?

 • Host chatu

  Náplň preventivního vyšetření je specifická vždy pro daný věk dítěte a je přesně daná vyhláškou. Preventivní prohlídka u praktického lékaře zahrnuje kontrolu očkování proti tetanu, vyšetření celého těla interního charakteru, vyšetření zraku, sluchu, změření krevního tlaku a zjištění hmotnosti, onkologickou prevenci, včetně vyšetření kůže a laboratorního vyšetření moče. Zdravotní pojišťovna hradí kromě preventivní prohlídky také další odborná vyšetření, na které v případě potíží lékař pacienta vyšle. Preventivní prohlídka hrazená pojišťovnou je také u gynekologa a stomatologa.

 • Karel Z.

  Dobrý den, Jaké doklady musím při změně pojišťovny předložit?

 • Host chatu

  Dobrý den, kromě občanského průkazu budete potřebovat doklady podle toho, do jaké kategorie plátců spadáte. Jste-li OSVČ, předložíte nové zdravotní pojišťovně doklad o výši záloh na pojistné od staré zdravotní pojišťovny. Státní pojištěnci, kam patří děti, studenti, ženy na mateřské dovolené nebo rodiče na rodičovské, penzisté, lidé evidovaní na úřadu práce, musejí při změně pojišťovny předložit doklady prokazující jejich zařazení v dané kategorii. Penzisté tedy předkládají potvrzení o přiznání důchodu, studenti předloží potvrzení o studiu, člověk evidovaný na pracovním úřadě předloží potvrzení od úřadu práce.

 • Pavlos

  Máte lepší síť lékařů než VZP?

 • Host chatu

  Hustota smluvní sítě ČPZP je prakticky srovnatelná s největší zdravotní pojišťovnou.

 • Lavina

  Co mám vlastně dělat,když chci k změnit zdravotní pojišťovnu? Je možné se u vás i připojistit? Díky.

 • Host chatu

  Pokud chcete změnit zdravotní pojišťovnu, stačí vyplnit přihlášku k nové zdravotní pojišťovně. To můžete učinit i online na webu, u nás konkrétně na www.cpzp.cz,, nebo osobně na kterékoli pobočce nové pojišťovny. Soukromé zdravotní pojištění se sjednává u komerčních pojišťoven.

 • Jana

  Dobrý den,
  dáváte nějaké příspěvky ženám po porodu? Je to pro mě aktuální téma.

  Děkuji

  Jana

 • Host chatu

  Vážená Jano, ČPZP má kvalitní a atraktivní programy pro těhotné a čerstvé maminky a opět navyšuje příspěvky u nejoblíbenějších preventivních programů. Nezapomíná ani na ty nejmenší. U velmi vyhledávaného produktu Manažerka mateřství přispíváme i v tomto roce na těhotenské kurzy i nadstandardní vyšetření a péči, pro narozená miminka jsou připraveny například produkty pro zdravý rozvoj dítěte nebo na cvičení dětí do 2 let. Příjemnou novinkou v nabídce je produkt Žena po porodu, který může pojištěnka čerpat až do výše 1000 korun. Pokud sečteme všechny příspěvky, které mohou těhotné ženy i čerstvé maminky obdržet od ČPZP, mluvíme o částce až 3000 korun. To už je jistě příjemná finanční pomoc a určitě stojí za zvážení, zda být či nebýt u České průmyslové zdravotní pojišťovny.

 • Veronika

  Když si budu chtít změnit zdravotní pojišťovnu, tak do kdy to mám udělat. A u nový budu tedy hned nebo to nějaký čas trvá?

 • Host chatu

  Zdravotní pojišťovnu lze změnit jednou za 12 měsíců, a to vždy k prvnímu dni kalendářního pololetí. Pokud si podáte přihlášku do 30. září, budete u nové pojišťovny již od 1. ledna následujícího roku. Když si přihlášku podáte později, pojišťovnu změníte od 1. července následujícího roku.

 • Tom

  Zdravím,
  pracuji jako skladník ve velkém skladu. O změně pojišťovny přímo zatím neuvažuju, ale chtěl bych vědět, co nabízíte třeba za relaxační programy pro nás makáky.

  T.

 • Host chatu

  U ČPZP lze kromě široké nabídky programů na podporu zdravého životního stylu vybírat také z nabídky slev pro pojištěnce. Produkt má název NechciNudu.cz Naleznete tam skutečně pestrý přehled slev na lázeňské procedury, masáže, hotelové pobyty a další volnočasové aktivity.

 • SK

  Jaký je nejvhodnější termín pro změnu pojišťovny?

 • Host chatu

  Pokud zvažujete změnu pojišťovny, máte právě teď ideální příležitost. Podejte si přihlášku do konce září a klientem nové pojišťovny se stanete už od 1. ledna 2018. Pokud to nestihnete, začne změna pojišťovny platit až od 1. července 2018.

 • GF

  Podle jakých kritérií je dobré vybírat zdravotní pojišťovnu? 

 • Host chatu

  Hlavním kritériem pro rozhodování by měli být smluvní lékaři, s nimiž zdravotní pojišťovna spolupracuje. Zjistěte si, zda je mezi nimi i váš praktický lékař a zda v místě vašeho bydliště jsou i další specializovaní lékaři, které byste mohl nebo mohla potřebovat. Seznam smluvních lékařů najdete na webu zdravotní pojišťovny, můžete se na ně poptat na pobočce nebo na infolince. Praktické je rovněž zjistit si, kde se nachází nejbližší pobočka vybrané pojišťovny. I když se dnes dá většina záležitostí vyřídit elektronickou cestou, někdy se návštěvě pobočky nevyhnete. Například pokud si budete chtít vyzvednout vitaminy pro své děti, které ČPZP distribuuje zdarma od října do prosince.

 • igr

  Jak často mohu měnit zdrav. pojišťovnu?

 • Host chatu

  Zdravotní pojišťovnu lze změnit jen jednou za 12 měsíců.

 • Jonáš

  Dobrý den, zajímalo by mě, proč bych vlastně jako pojištěnec měl uvažovat o změně pojišťovny. Nedávno jsem tak totiž chtěl učinit a pojišťovna, ke které jsem chtěl přejít, se mě ptala proč? Proč je to pro vás lepší? Vždyť se pro vás nic moc nezmění...
  Myslím, že většina lékařů, pakliže má smlouvy s pojišťovnami, tak pokryjí většinu. Není to tak?

 • Host chatu

  Dobrý den, lidé obecně mění pojišťovnu, když nejsou spokojeni s tou stávající. Kromě zajištění zdravotní péče očekávají zejména lepší přístup při osobním jednání, širokou a dostupnou síť poboček, velký výběr pokud možno atraktivních programů slev, výhod a bonusů. Pokud toto vše od zdravotní pojišťovny očekáváte, staňte se naším pojištěncem. Budeme se na Vás těšit!

 • onyx

  Chtěl bych se zeptat, od kdy působí ČPZP na trhu? Děkuji

 • Host chatu

  Česká průmyslová zdravotní pojišťovna byla pod názvem Hutnická zaměstnanecká pojišťovna zřízena rozhodnutím ministerstva práce a sociálních věcí ze dne 28. září 1992. Na trh vstoupila prvního prosince téhož roku zápisem do obchodního rejstříku. V letošním roce si tak ČPZP připomene 25. výročí od svého založení.

 • Eliška

  Příjemné dopoledne, nabízíte nějaké speciální výhody či benefity pro lidi s roztroušenou sklerózou? Pracuji, funguji, nemám invalidní důchod apod., ale samozřejmě bych určité výhody uvítala - třeba příplatek na lázně či nějaké rekreační pobyty nebo na fyzioterapii. Máte něco podobného v nabídce? Děkuji Vám za odpověď.

 • Host chatu

  Hezké odpoledne, speciální příspěvky pro lidi s roztroušenou sklerózou nemáme. Zdravotní péči včetně lázeňského pobytu hradíme podle zákona.

 • Roman Ovenský

  Zdravím. Se svojí zdravotní pojišťovnou nepřijdu nikterak to styku; změnu bych uvážil jen pokud byste mi dali při změně třeba nějakou poukázku či slevu na masáže zad, které mne velmi trápí vlivem sedavého zaměstnání. Co bych mohl od Vaší pojišťovny čekat?

 • Host chatu

  Slevu na masáže zad u České průmyslové zdravotní pojišťovny můžete získat například v rámci programu NechciNudu.cz.

 • Jirka

  Jak mám vybrat zdravotní pojišťovnu pro dítě? Proplácíte třeba pobyt matce s dítětem v nemocnici nebo tak? Manželka rodí za měsíc, máme to řešit už hned teď?

 • Host chatu

  Novorozenec se stane pojištěncem té zdravotní pojišťovny, u které je zaregistrována jeho matka.Vzhledem k tomu, že ČPZP má velmi kvalitní a atraktivní programy pro těhotné a čerstvé maminky a opět navyšuje příspěvky u nejoblíbenějších preventivních programů, doporučujeme, aby Vaše paní na nic nečekala a podala si přihlášku k ČPZP. Může tak učinit i online na www.cpzp.cz Příspěvky by mohla čerpat už od ledna 2018.Pokud sečteme všechny příspěvky pro těhotné a maminky, jde o částku až 3000 korun.

 • Zina

  Spolupracují s vámi všichni lékaři a nemocnice? Nebo máte někde určitou rezervu, kde třeba ještě ne? Jsem z vesnice na střední Moravě, naše pojišťovna se cuká při proplácení různých pomůcek pro babičku. Nemáme čas, tak to většinou koupíme. Vy proplácíte?

 • Host chatu

  Podmínky úhrady zdravotních pomůcek jsou stanoveny vyhláškou, která je platná pro všechny zdravotní pojišťovny v České republice.

 • Prokop

  Dobrý den,
  jaké pojištění by nemělo chybět člověku, který právě dostudoval vysokou školu a začleňuje se do normálního pracovního života.
  Předem děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den, podle zákona musíte být zaregistrován u některé ze sedmi zdravotních pojišťoven, které v České republice působí.

 • Lucka

  Dobrý den,
  chci se zeptat jaké pojištění je vhodné si zřídit pro cyklistku? Slyšela jsem, že je rozumné si nějaké zřídit pro všelijaké případy, ale nevím jaké konkrétně. Jestli se jedná o klasickou pojistku "na blbost" nebo o specifičtější.
  Děkuji

 • Host chatu

  ...

 • Ctibor

  Dobrý den,
  nabízíte částečné nebo celé proplácení očkování proti klíšťové encefalitidě?
  Ing. Ctibor

 • Host chatu

  Dobrý den, toto očkování proplácíme. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna vydala na ochranu proti klíšťovému zánětu mozku za rok 2016 téměř 10 milionů korun. Možnost očkování využilo 24 520 klientů. Pro letošní rok naše pojišťovna navýšila příspěvky na preventivní očkování dětí až na 1 500 Kč, pro dospělé na 700 Kč.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.