Jak nakupovat kvalitní potraviny od farmářů? Odpovídala Michaela Němcová

Chat je uzavřený16.11.2016 14:00

Michaela Němcová.

Zajímá vás téma kvalitních potravin s jasným původem? Je pro vás při nákupu potravin důležitá země původu? Chtěli byste mít svého farmáře, který vám bude dodávat skutečně české potraviny až domů? Chcete vědět, odkud je maso, mléko či vajíčka, která jíte? Unikátní projekt českých soukromých farmářů a zpracovatelů Nákup z farmy vám představí Michaela Němcová, jedna z jeho zakladatelek. Na vše, co vás zajímá o potravinách z farmy, se ptejte Michaely Němcové ve středu 16. listopadu od 14.00.

Michaela Němcová se v oblasti zemědělství pohybuje sedm let. Vystudovala Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity. Zaměřuje se především na zdravou výživu a zdravý životní styl. V současné době je na mateřské s jedenáctiměsíční dcerou, kde aplikuje načerpané zkušenosti v praxi, protože zvlášť pro malé dítě je kvalita potravin zásadní. V Nákupu z Farmy má na starosti kvalitu sortimentu, který aktuálně zahrnuje více než sto položek. Samozřejmostí je široká nabídka sezonního ovoce a zeleniny, masa a uzenin, pečiva, vajec či medů.  Dle kapacitních možností a přirozených stadií chovu zde můžete koupit třeba i chlazené králíky, kuřata či husy.

Chat

 • Nikol H.

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak prověřujete vaše dodavatele a jejich produkty? Jak poznám, že vámi dodávané maso je opravdu kvalitní.
  Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, s dodavateli je sepsán kodex, kde se dodavatelé zavazují, že nepoužívají žádné konzervanty, stabilizátory atd. Každý dodavatel také samozřejmě podléhá pravidelné veterinární kontrole. A hlavně se s každým dodavatelem osobně známe a všechny produkty i jejich receptury jsme společně upravovali, aby vyhovovaly těm nejvyšším standardům.

 • SK

  Co je nejzajímavějšího na projektu Nákup z farmy?

 • Host chatu

  Dobrý den, jako hlavní pozitivum a výhodu vidím v tom, že na rozdíl od nákupu v supermarketu si můžete být vždy jisti čerstvostí, původem a kvalitou produktů. Naše vztahy s dodavateli jsou založeny na osobním vztahu , a proto dobře známe poměry, jaké na dané farmě vládnou. V dnešní moderní době lidé mají stále méně času, ale přitom je daleko víc zajímá, zda konzumují kvalitní potraviny. Nákup z farmy umožňuje prodej až do domu a zároveň si můžete být jistí tou nejvyšší kvalitou.

 • SOD

  Co je podle Vás zdravý výživa a zdravý životní styl?

 • Host chatu

  Dobrý den, tyto pojmy jsou v dnešní době propírány ze všech stran. A co člověk to názor. Myslím, že nakonec je vše trochu individuální, každý jsme jiný a každému takzvaně sedí něco jiného. Je to cesta, jak najít harmonii mezi fyzickým a psychickým stavem těla a ducha, což jsou neoddělitelné části. V čem se však všichni odborníci shodují, je důležitost konzumace čerstvých a kvalitních potravin, vyřazení polotovarů a potravin plných konzervantů. Určitě se tedy vyplatí, dopřát svému tělu to nejlepší.

 • ANTI

  Nákup z farmy - řeší tento projekt také nealko nápoje?

 • Host chatu

  Dobrý den, v našem sortimentu naleznete různé ovocné mošty bez přidaného cukru.

 • Radek

  Dobrý den. Kontroluje nêkdo kvalitu a nezávadnost výrobků nabízených na farmářských trzích? Jsou nějak ošetřeny např. mléčné výrobky?
  Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, nemohu mluvit za farmářské trhy. Naše produkty však máme vždy uložené v chladícím voze, kde nedojde k jejich znehodnocení.

 • Lovacoop

  U nás jsou i jiné než soukromé farmy? Atˇ už v velkopodniky nebo malopodniky? Myslíte si, že malozemědělec si nechá zničit úrodu plísní a nedá jí pořádně chemických jedů ,nebo nenaočkuje zvířata?

 • Host chatu

  Dobrý den, existují třeba školní statky. Druhé části Vaší otázky nerozumím. Proč by si menší zemědělec měl nechat zničit úrodu?

 • Jersi

  Dobrý den,
  jak správně nakupovat kvalitní potraviny od farmářů?
  Do tašky nebo jen tak nadivoko?
  Kartou nebo za hotové?
  Existuje zaručený recept na dobrý nákup?
  Je skutečně nakupování od farmářů taková věda?
  Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, platba je opravadu druhořadá věc. Záleží od koho nakupujete, nikoliv jakým stylem platíte, či do čeho nákup zabalíte. Nejlepší tedy je mít farmáře o kterém máte dostatek informací, víte, co kupujete a jeho produkce Vám chutná.

 • MILOŠ

  Opravdu si myslíte, že např. prejty a tlačenky patří do uzenin?

 • Host chatu

  Dobrý den, máte pravdu, prakticky se opravdu o uzeniny nejedná. Zabijačkové produkty jsou pouze tepelně opracovány, k uzení tedy nedochází. Je to ovšem pouze technické zařazení.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.