Jak pojistit auta na dovolenou a co obsahují asistenční služby? Odpovídal Miloš Velíšek

Chat je uzavřený22.05.2018 13:00

Miloš Velíšek.

Chystáte se letos autem na letní dovolenou? Na cestách vás může potkat nejen dopravní nehoda, ale také porucha nebo krádež vozu. Takže právě nastala ideální doba zkontrolovat povinné či havarijní ručení ke svému vozu. A co přesně obsahují asistenční služby? Zeptejte se Miloše Velíška, odborníka v oblasti pojištění vozidel. Host odpovídá v úterý 22. května od 13.00.

Miloš Velíšek je odborník v oblasti pojištění vozidel. V pojišťovnictví působí více než 20 let. Do ČPP nastoupil v roce 2007 na pozici ředitele úseku pojištění vozidel. Prosadil řadu produktových a koncepčních změn, které přispěly k tomu, že ČPP patří mezi lídry v oblasti pojištění vozidel. V anketě Pojišťovna roku vyhlašované pojišťovacími makléři zvítězila ČPP ve tří z pěti vyhlašovaných kategoriích a mezi nimi bylo právě i ocenění za nejlepší autopojištění na českém trhu. ČPP patří do top desítky největších a nejúspěšnějších pojišťoven v České republice.

Chat

 • DAN

  Dobrý den,
  k čemu je dobré pořídit si také asistenční služby? Nestačí klasické povinné a havarijní pojištění?
  Dan

 • Host chatu

  Dobrý den, obecně platí, že v povinném ručení a havarijním pojištění již nějaký rozsah asistenčních služeb existuje. To že si můžete asistenční služby dokoupit znamená, že si rozšíříte rozsah finančního krytí v případě potřeby. Náklady na asistenční služby zejména v zahraničí dosahují opravdu významných částek i v řádech desetitisíců korun.

 • Majka

  Dobrý den, pane Velíšku, jak si správně pojistit auto pro cestování do zahraničí? Letos asi opět vyrazíme jenom do Chorvatska, ale už máme malé děti, tak bychom nechtěli nic podcenit. Děkuji za odpověď, M.

 • Host chatu

  Pokud se týče vozidla, pak samozřejmě povinné ručení s co nejvyššími limity, havarijní pojištění také zpravidla v plném rozsahu, doporučujeme právě asistenční služby s vyššími limity, případně dokoupit s navýšenými limity, určitě nepodceňujeme ani úrazové pojištění ve vozidle. No a samozřejmě kvalitní cestovní pojištění pokud možno v celém rozsahu od úrazu, léčebného krytí, pojištění odpovědnosti za škody plus zavazadla

 • ANTI

  Co nelze pojistit ohledně automobilu kterým cestuji z ČR do zahraničí?

 • Host chatu

  Trochu nerozumím otázce, pojistné krytí všech rizik v rámci autopojištění nabízíme shodně s Evropou.

 • ANTI

  Lze se pojistit proti vandalismu proti mému automobilu, kterým z České republiky cestuji do zahraničí?

 • Host chatu

  Ano, v našem případě pojišťujeme riziko vandalismu v obou nabízených kombinacích pojistných rizik. Blíže na www.cpp.cz . Důležité ale bude v případě pojistné události zajištění dokumentace včetně hlášení policii.

 • DENMARK

  Kdo by si měl zajistit asistenční služby a pro koho naopak nejsou?

 • Host chatu

  Obecně mají pojišťovny v rámci povinného ručení nebo havarijního pojištění zahrnut základní balíček asistenčních služeb, přesto doporučuji si to prověřit, bývá rozdíl v případě poruchy.. A pokud se týče, kdo by si je měl ještě nadstandardně sjednat je zřejmé, je to v případě cest do zahraničí, viz jedna z předchozích odpovědí

 • Helena

  Moje dcera chce o prázdninách vyrazit na motorce na výlet do Vídně. Jaká pojištění byste mi pro ni doporučil? Abych měla klid, že je o vše postaráno. Děkuji

 • Host chatu

  V prvé řadě cestovní pojištění. Pak samozřejmě musí mít povinné ručení. V případě motorky bych vůbec neuvažoval o možnosti si ji nepojistit havarijně, motocykly jsou k dopravní nehodě už ze své podstaty prostě náchylnější. A budu se opakovat, určitě potřebuje asistenční služby, ale myslím, že dnes už nikdo nepochybuje o jejich užitku.

 • Jakub

  Dobrý den, je stanoveno stáří vozu, který se dá ještě pojistit? A musí ho pojišťovna nějak fyzicky kontrolovat?

 • Host chatu

  Obecně není, ale u starších aut vždy vyvstává otázka ekonomického smyslu pojištění. Mám-li např. spoluúčast 10% min. 10.000,-Kč, pojistné ročně stojí 5.000,-Kč a celé auto má hodnotu 30.000,-Kč, tak bych se skutečně zamyslel, jestli to dává ještě smysl nebo si raději vyselektuju riziko, kterého se nejvíc obávám (např. střet se zvířetem) a to si sjednám jako připojištění. ČPP vozidla při vstupu do pojištění fotí a některá posílá na vstupní prohlídku. Tady nemáme jednoznačnou závislost na stáří vozu.

 • Znalec

  Letos se chystáme na dovolenou i s obytným přívěsem. Máme ho pojistit samostatně nebo se dá přidat do pojistky k vozu? A jsou zároveň pojištěny i všechny věci v přívěsu, např. telefon nebo rádio?

 • Host chatu

  Rozhodně musíte obytný přívěs pojistit samostatně, protože je to samostatné vozidlo, á to jak pro povinné ručení tak i ve vlastním zájmu i pro havarijní pojištění . Věci v přívěsu si můžete připojistit pojištěním zavazadel nebo v rámci cestovního pojištění.

 • Johana

  Bratrovi se stala v cizině dopravní nehoda, při komunikaci s místními úřady měl však problém s cizím jazykem. Je v rámci nějakého pojištění zajištěna i možnost tlumočení?

 • Host chatu

  Dobrý den, služby tlumočníka ČPP nabízí v rámci asistenčních služeb. Kdykoliv budete mít problém v důsledku nějaké situace s Vaším vozidlem, tedy např. dopravní nehody, můžete se obrátit na dispečink asistenční služby a dispečer vám bude tlumočit.

 • Umělkyně

  Chystáme se na dovolenou do Chorvatska, dá se havarijní pojištění sjednat jen na těch pár dní, co potřebujeme? A jde to i on-line, nebo musím na pobočku? Díky

 • Host chatu

  Dobrý den, krátkodobé havarijní pojištění lze sjednat v několika variantách. Na 3 až 10 měsíců, ale máme i speciální dovolenkovou variantu na 1 nebo 2 měsíce. Pojištění si můžete sjednat na libovolné pobočce ČPP nebo u některého z pojišťovacích makléřů.

 • Kamil

  Nemám vlastní auto, na dovolenou si jej chci půjčit od svých rodičů. Musím si ho já sama nějak pojistit, nebo stačí, že má povinné i havarijní pojištění placené rodiči?

 • Host chatu

  V případě , že je pojištěno rodiči, můžete z pohledu povinného ručení být v klidu. Pokud se týče havarijního pojištění, v podstatě také, až na jednu zvláštnost. Mohou existovat na trhu v rámci havarijního pojištění produkty, které mohou omezovat počet řidičů nebo je i specifikovat.

 • Standa

  Chystáme se s rodinou do Rakouska na kola, která si povezeme sebou v autě. Vztahuje se havarijní pojištění i na případnou krádež kol? Nebo je musíme nějak připojistit?

 • Host chatu

  Dobrý den, v rámci pojištění vozidel v tomto případě doporučuji připojištění zavazadel ve vozidle. Je však nezbytné, aby kola byla v autě, nikoliv na střeše či nosiči na pátých dveřích nebo tažném zařízení.

 • p.Horký

  Musím mít do zahraničí nějaké speciální doklady k platnému pojištění vozu? Stačí mi zelená karta?

 • Host chatu

  Za všechna pojištění stačí jen zelená karta, jen doporučuji nechat si na cestu do zahraničí vystavit i duplikát pro případ, že zahraniční policie vám originál zelené karty zabaví, na což sice nemá nárok, ale tu a tam se to děje.

 • Lucie

  Dobry den, jak mam postupovat, pokud se mi v zahranici stane dopravni nehoda? Dekuji

 • Host chatu

  Záleží samozřejmě na charakteru a místě nehody. Policii doporučujeme zavolat vždy, doporučuji i kontaktovat asistenční službu své pojišťovny s prosbou o radu, tlumočení a také komunikaci s likvidační službou pojišťovny apod. Ve vozidle byste měli mít i brožuru pojišťovny, ve které je návod, jak postupovat včetně vyplnění cizojazyčného Evropského formuláře nehody v mateřském jazyce a další třech světových jazycích.

 • KV

  Dobry den, kolik stoji pojisteni auta na zahranicni cesty? A je v pojisteni zahrnuto napriklad i zapujceni nahradniho vozu? Diky za odpoved.

 • Host chatu

  Obvykle produkty pojišťoven zahrnují i cesty do zahraničí, to si musíte ověřit. Náhradní vozidlo také v produktech bývá, ale není to automatické. Pro takové případy máme v nabídce nové připojištění CAR MAXI, díky kterému máte širší nárok na využití asistenčních služeb. Z celé škály vybírám např. repatriaci vozidla do ČR až ze vzdálenosti 1250 km (tj. tam i zpět 2500 km), náhradní vozidlo až na 8 dnů, vaši dovolenou si tak užijete i v případě nečekaných událostí.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 05/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.