Jak předejít zdravotním problémům pomocí reflexní terapie? Odpovídala Šárka Zemanová

Chat je uzavřený28.09.2018 13:00

Šárka Zemanová.

Jak funguje reflexní terapie? Jak se dá pomocí reflexní terapie bojovat s nemocemi? Dá se reflexní terapie praktikovat bez dohledu odborníka? Jak dlouho se reflexní terapii věnuje? Jak fungují ponožky Sick-sock proti chřipce? Ptejte se Šárky Zemanové. Host odpovídá v pátek 28. září od 13:00.

Šárka Zemanová je velkou milovnicí a propagátorkou reflexní terapie, jejíž pomocí se snaží lidi učit, aby se starali o své zdraví jinak než prostřednictvím chemických léků, a to včetně antibiotik. Cítí, že je na čase všeobecně začít dělat věci jinak, neplýtvat zdroji, nezahlcovat se odpady, zplodinami ani jedy. Chřipky, angíny, bolesti uší, alergie či jiné nemoci ji v minulosti také občas potrápily, ale od té doby, co dělá reflexní terapii nepotřebuje chemické pilulky, protože si mačká body na nohách. Jelikož má tendenci úžasné věci, jako je reflexní terapie, rozšiřovat dál, vynalezla ponožky Sick-sock proti chřipce. Ponožky fungují jako pomůcka reflexní terapie. Jsou na nich totiž vyznačené body, které je potřeba mačkat. V současné době vymýšlí nové druhy ponožek proti problémům s močovým ústrojím, bolestem páteře a pro ženy. Peníze potřebné na jejich výrobu momentálně shání prostřednictvím sbírky na crowfundingovém portálu HitHit.cz.

Chat

 • Martina

  Dobry den, mam casto anginu. Jak se da lecit pomoci reflexni terapie?

 • Host chatu

  Pomocí reflexní terapie mačkáte body na nohách. Můžete je mačkat i preventivně, když ještě nemáte žádné příznaky angíny. Jedna moje známá mívala také často angíny. (alespoň 2 x ročně) Už byla z toho hodně otrávená a skoro imunní vůči ATB. Zkusila reflexní terapii a má klid. Jestli to chcete zkusit, objednejte si ponožky Sick-sock, které se jmenují Chřipka a zkuste se naučit základní body proti chřipce a angíně. Hezký den

 • Zita Levá

  Dá se reflexní terapie aplikovat i na děti? Jak?

 • Host chatu

  Ano, děti skvěle spolupracují a reagují. Jen bych používala jemnější mačkání nebo masáž, abych je neodradila některými bolestivými hmaty. Děti jsou také velmi učenlivé a šikovné a nedělá jim problém si svoje nožky mačkat. Já jsem nohy mačkala i svým dcerám, takže to mám ze své zkušenosti. Děti většinou onemocní pár dní před zaplacenou dovolenou na hory, nebo tak podobně. Když tedy taková situace nastala, tak jsem ihned začala mačkat a za 2 - 3 dny byl klid a mohlo se jet lyžovat. Takže za mě ano, zkuste to. :-)

 • Petr S.

  Zdravim, mam problemy s krcni pateri a casto me kvuli tomu boli hlava, jde to nejak zlepsit reflexni terapii?

 • Host chatu

  Dobrý den Petře, bolesti hlavy mohou souviset i s jinými orgány. Základem je intenzivní mačkání, kroucení a masírování základního kloubu palce na noze. Hlavně se věnujte pravému kloubu a okolí. Všímejte si jaký rozsah pohybu má ten palec. Někteří lidé ho mají velmi zatuhlý. Takže cílem je ho co nejvíc rozhýbat a uvolnit. Pak zkuste uvolnit i ostatní prsty. Nejde o žádné násilné lámání. :-) Bude vás to pravděpodobně bolet, ale nevzdávejte se. přeji trpělivost.

 • Zuzana

  Dobrý den, Šárko, jak fungují ponožky a kde se dají zakoupit? Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den, Zuzano, ponožky fungují jako pomůcka, která má něco naučit. Konkrétně má naučit, kde jsou body na RT (reflexní terapii) umístěny, jak je mám mačkat a kolikrát. Tyto ponožky za vás mačkat body nebudou. Ono to totiž ani nejde. Ne všechny body můžeme mačkat neomezeně. Taky je důležité umět body zpaměti i když nemám ponožky i dispozici. Když jsem třeba na dovolené. To je potom k nezaplacení. To taky mám ze své zkušenosti. A kde se dají koupit? buď na www.sick-sock.cz nebo přes hithit. Hezký den

 • InnerS

  Může reflexní terapie pomoci i psychiatricky nemocným?

 • Host chatu

  Dobrý den, toto je opravdu tenký led. Tady opravdu záleží na individuálním přístupu a diagnostice pomocí reflexní terapie. Nemyslím tím ale diagnostiku psychiatrickou. Do té bych se nepouštěla. Hezký den

 • GF

  Je reflexní terapie solidní záležitost?

 • Host chatu

  Dobrý den, záleží, co si představujete pod pojmem solidní.:-) Pro mě je spolehlivá, účinná, levná a dostupná. Určitě bych našla plno dalších superlativ, ale o to nejde. Reflexní terapie je vyzkoušená tisíci léty. Doporučuji tedy jediné: zkuste jí sám/sama na sobě a rozhodněte se, zda je to pro vás nebo ne.

 • BENHYPO

  Co na reflexní terapii říká stát - tedy ČR, čeští lékaři?

 • Host chatu

  Dobrý den, když jsem navštěvovala kurzy RT, tak jsem byla překvapená, že tam chodí i lékaři. Opravdu mě to velmi překvapilo a zároveň potěšilo. Také jsem četla mnoho článků o reflexní terapii, které psali lékaři, např. z lázeňského prostředí. Já myslím, že i lékaři se o RT zajímají, stejně jako o byliny apod. A stát? Některé věci se mění pomalu, ale doufejme.:-)

 • WAR

  Jaké máte vzdělání a praxi ohledně léčby lidí?

 • Host chatu

  Dobrý den, já mám reflexologické kurzy, samostudium a praxi na sobě a svých blízkých. Nemám lékařské vzdělání a to je možná dobře, protože chci lidi povzbudit, že se nemusejí obávat zkusit reflexní terapii sami na sobě. Ještě bych podotkla, že já lidi neléčím. :-) Hezký den

 • ANTI

  Jaké má reflexní terapie nevýhody?

 • Host chatu

  Dobrý den, přemýšlím.... Když se špatně mačká, tak to nemá účinek a plno lidí další postupy odradí. Také není RT pro každého...Není pro lidi, kteří berou léky na potlačení imunity. (Mají třeba transplantovaný orgán) A ještě bych nemačkala pohlavní orgány u těhulek. Někdy mohou mačkané body na noze hodně bolet a to může někoho odradit a raději sáhne po pilulce. Tam doporučuji ubrat na síle a vytrvat. To je asi vše.

 • GF

  Kdo by se radši neměl léčit pomocí reflexní terapie?

 • Host chatu

  Dobrý den, nedoporučuji používat u těch, kteří berou léky na potlačení imunity nebo u těhotných nemačkat pohlavní orgány. Pokud chcete mačkat nohy někomu, kdo má plísně či jinak poškozené nohy, tak tam vám to také nedoporučuji.

 • SK

  Vyvíjí se, tedy mění se reflexní terapie?

 • Host chatu

  Dobrý den, myslím, že ano, že se vyvíjí. Každý si může pro sebe udělat tu nejlepší masáž "na míru". Hezký den

 • Petr

  Zabira ref. terapie na kocovinu? Jak aplikovat?

 • Host chatu

  Dobrý den, tak tady nemůžu sloužit. Nemám zkušenosti. :-)Obecně asi budou trpět játra, tak je na noze hezky hladit:-) Taky bych přidala hlavu, žaludek - a žádné násilí, jen jemné hlazení nožek.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.