Jak procestovat Kanárské ostrovy? Odpovídala Lenka Viková

Chat je uzavřený26.09.2018 14:00

Lenka Viková.

Kam se vydat na dovolenou v jakékoli roční období? Jaká je průměrná teplota na Kanárských ostrovech v létě a jaká v zimě? Je dovolená na Kanárských ostrovech vhodná pro každého? Jak moc je silný vítr na Kanárských ostrovech? Kde jsou nejlepší místa pro rodinnou dovolenou? Kam vyrazit za vodními sporty a hlavně surfováním? Jaká jídla ochutnat při návštěvě Kanárských ostrovů? Jaká místa navštívit na Gran Canarii, Fuerteventuře, Tenerife, Lanzarote, El Hierru, La Palma a La Gomera? Ptejte se Lenky Vikové z Canaria Travel. Host odpovídá ve středu 26. září od 14.00.

Lenka Viková zasvětila celý svůj profesionální život cestovnímu ruchu. Po ukončení studia ekonomie v roce 1985 v Praze, začala pracovat v cestovní kanceláři Sport-turist. Po revoluci se zde připravovaly pobyty pro Španěly z Kanárských ostrovů. A právě tady v roce 1991 začíná její celoživotní kanárská cesta. Na konci roku 1993 založila Lenka Viková vlastní cestovní kancelář Canaria Travel, která, jak už sám název napovídá, se zrodila s jasným cílem – přiblížit a zvýšit povědomí o Kanárských ostrovech nejen na českém trhu, ale i v jiných zemích střední Evropy. V krátkém čase se CANARIA TRAVEL  stala velmi úspěšným touroperátorem a díky široké síti prodejců je na této destinaci jednoznačným lídrem.

Chat

 • Redak

  Byl jsem na “kanárech” dvakrát v létě a vždy jsem byl mile prekvapen. R d bych navštívil ostrovy i v zimě nebo o jarních prázdninách. Nerad bych ale “mrznul”. Kterě období mimo sezónu doporučujete a který ostrov vybrat?
  Děkuji.

 • Host chatu

  Myslím si, že Vaše obava, že byste zmrznul je zbytečná . Ne nadarmo se říká Kanárským ostrovům ostrovy věčného jara. V zimních měsících dosahuje teplota průměrně 22¨C, v letních měsících 28`C. Právě v tento moment je např. na ostrově Fuerteventura naprosté bezvětří a teplota krásných 27`C. Ideální je prodloužit si léto v měsíci říjnu či listopadu.

 • Kája

  Ráda bych procestovala dva nebo tři ostrovy během jedné dovolené s manželem a dvěma dětma. Lze takovou to dovolenou u nás koupit a které ostrovy při tom navštívit a nezrujnovat se?
  Děkuji za rady.

 • Host chatu

  Záleží na tom, jak dlouhou dovolenou plánujete. Ale i během týdenního pobytu jde krásně zkombinovat např. ostrov Lanzarote s Fuerteventurou. Ostrovy jsou od sebe vzdálené 19 km a přejezd lodí trvá pouhých 25 min. Na trajekt se můžete naložit i se zapůjčeným automobilem, který můžete nechat při odletu na letišti na druhém ostrově. I přesto, že jsou tyto dva ostrovy od sebe vzdáleny pouze 19 km, je pozoruhodné vidět neuvěřitelné kontrasty, které oba ostrovy nabízejí. Fuerteventura neskutečně krásné, dlouhé pláže s bílým pískem a Lanzarote tmavou lávovou půdu s komplexy bílých budov se zelenými okenicemi, které dodávají celému ostrovu neuvěřitelně malebný ráz. Kombinovat můžete samozřejmě libovolně i ostatní ostrovy. Mezi všemi ostrovy existuje lodní či letecké spojení několikrát denně.

 • Ondra

  Zdravím Vás. Mohla byste mi prozradit vase nejoblíbenější místa na ostrovech? Co rozhodně návštěvník nesmí vynechat?
  Chystám se tam příští rok a zatím jsem se nerozhodl, který ostrov navštívit.
  A každý doporučuje něco jiného.
  Děkuji.

 • Host chatu

  Záleží na tom, jestli jste fanda koupání, pěší turistiky, vodních sportů nebo poznávání. Ideální je navštívit každý ostrov, protože bez přehánění, každý ostrov je opravdu zcela odlišný. Gran Canaria nabízí od každého kousek - písečné duny, vnitrozemí s neuvěřitelnými skalními útvary, vulkany, vodní přehrady a krásné historické centrum hl. města Las Palmas. Tenerife má nádhernou přírodu plnou kanárských borovic, palem, národní park Teide, který se nachází přímo u nejvyšší hory Španělska – PICO DE TEIDE (3.718 m n.m.) a hlavně nádherný zoologicko botanický park LORO PARQUE. Fuerteventura nabízí neskutečně dlouhé, krásné, písčité pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem Lanzarote Vás uchvátí naprosto unikátní architekturou, černou lávovou půdou a všude přítomným klidem.

 • Jan

  Dobrý den. Jak je to s kvalitou hotelů na K.ostrovech? Manželka má strach z hmyzu a obzvlášť ze švábů. Těch je prý např. na Tenerife dost.

 • Host chatu

  Kvalita hotelů je velmi vysoká neboť všichni místní vědí, že je živí převážně cestovní ruch. Tím, že Kanárské ostrovy patří Španělsku a spadají do Evropské unie je zde na kvalitu ubytovacích služeb kladen velký důraz. Pětihvězdičkové či čtyřhvězdičkové hotely jsou opravdu velmi kvalitní a nabízí velmi kvalitní služby jak co se týče ubytování, tak stravování. Strach z hmyzu mít manželka nemusí. I když se Kanárské ostrovy nacházejí geograficky blízko Afriky, žádný nebezpečný hmyz ani zvířata zde nenajdete. Jediný místní hmyz se kterým se můžete eventuelně setkat jsou tzv. cucarachas., kteří jsou ale naprosto neškodní.

 • Tom

  Dobrý den. Nevyhledávám adrenalin ani davy lidí. Je možno najít na ostrovech klidné místo, kde se dá v klidu relaxovat bez davů turistů? Který ostrov je nejklidnější ?
  Díky.

 • Host chatu

  Stoprocentně ano. Dá se říci, že na každém ostrově najdete klidné místo, ale to se dá asi říci o všech místech na celém světě. Samozřejmě nejméně turisticky navštěvované ostrovy jsou ty menší – La Palma, La Gomera a El Hierro. Ty si stále zachovávají svoji autentičnost. Ale i na Fuerteventuře či Lanzarote najdete překrásná místa, kde budete zcela sám. Na mne osobně působí naprosto magickým klidem ostrov Lanzarote nebo neuvěřitelně dlouhé pláže na ostrově Fuerteventura.

 • Roman

  Mám pocit, že Kanáry v poslední době nějak zdražily. Je lepší jet sám nebo s cestovkou?

 • Host chatu

  Cestovní kancelář Vám zajistí kompletní servis a přebírá zodpovědnost za ev. nedostatky v místě pobytu. Je jednodušší se obrátit na delegáta CK, který Vás v případě potíží podpoří a se vším Vám pomůže. Je pravdou, že poslední 2 sezony kanárští hoteliéři podražili, neboť destinace Kanárských ostrovů je jednou z nejbezpečnějších v Evropě a v posledních letech jednou z nejvyhledávanějších. Na druhou stanu nutno kanárské straně přiznat, že velkou část svých zisků reinvestují zpět do zlepšování kvality ubytování a veškerých služeb.

 • SK

  Co bezpečnost na Kanár. ostrovech?

 • Host chatu

  Jak už jsem zde uvedla, Kanárské ostrovy se sice nacházejí geograficky blízko Afrického kontinentu, ale patří Španělsku a tudíž jsou součástí Evropské unie. Vzhledem ke své poloze uprostřed Atlantického oceánu jsou extrémně bezpečné.

 • GF

  Jaká je obecně čistota, hygiena na Kanárských ostrovech?

 • Host chatu

  Jak jsem již uvedla, i když jste blízko Afriky, jste stále v Evropě. Kvalita veškerých služeb, čistota a hygiena je na vysoké evropské úrovni.

 • WAR

  Jaká je politická situace na Kanár. ostrovech?

 • Host chatu

  Kanárské ostrovy jsou autonomní oblastí Španělského království, politika je centrálně řízena z Madridu, ale vzhledem ke své autonomii mají svou vlastní ostrovní vládu.

 • WAR

  Jak je vnímána na Kanár. ostrovech Česká republika, Češi, Moravané a Slezané?

 • Host chatu

  Česká republika je na Kanárských ostrovech vnímána velmi pozitivně. Velká většina kanárských obyvatel přesně ví, kde leží Praha a Brno a to i díky panu prezidentovi Havlovi, který trávil často svůj čas na Lanzarote v rezidenci španělského krále Juana Carlose .

 • Anna

  Dobrý den,

  nejvíce nás z Kanárských ostrovů zaujal ostrov Lanzarote.
  Který hotel byste doporučila pro rodiny s dětmi?

 • Host chatu

  Na Lanzarote jednoznačně HD BEACH RESORT. Jedná se o čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází přímo u pláže, nabízí program all inclusive a jeho součástí je i menší vodní svět pro děti. Ideální místo a ideální hotel pro strávení dovolené s dětmi.

 • Hana B.

  Dobrý den, jak moc jsou zájezdy na Kanárské ostrovy drahé? Kdy je nejlepší zájezd rezervovat?

 • Host chatu

  Jak jsem již uvedla u předchozích dotazů - Kanárské ostrovy, díky politické situaci ve světě opravdu podražily, ale momentálně se ceny vracejí opět k "normálu". Dovolenou na Kanárských ostrovech můžete pro 4člennou rodinu pořídit i za cenu 35.000 Kč. Záleží na typu ubytování a stravy. Vždy je výhodné zakoupit si zájezd s dostatečným předstihem v rámci tzv. FIRST MOMENTu, kdy hotely nabízejí opravdu velké slevy. Nejoblíbenější hotely jsou samozřejmě vyprodány mnoho měsíců předem. Čím blíže odletu, tím se nabídka volných hotelů a volných míst v letadle snižuje. Zejména začátek letních prázdnin bývá vyprodán již na začátku zimy.

 • Jiřinka

  Dobrý den, paní Viková, jsme starší pár a rádi bychom navštívili jeden z Kanárských ostrovů. Máme rádi klidnější a méně turistická místa, ale zároveň rádi poznáváme netradiční místa Můžete doporučit ostrov? Děkuji J.

 • Host chatu

  Dobrý den, myslím si, že by se Vám mohl líbit ostrov Lanzarote. Naše delegátka Jana Vám určitě ukáže velmi zajímavá místa, která Vám zůstanou dlouho v paměti. Pokud se rozhodnete tento ostrov navštívit, budu velmi ráda za Vaši zpětnou vazbu, jestli jsem se svým tipem trefila.

 • Ludva

  Dobrý den, je pravda, že se dají na Kanárech najít bílé pláže jako v Karibiku??

 • Host chatu

  Ano je to pravda. Ostrov Fuerteventura nabízí neuvěřitelně dlouhé písčité pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Můžete se podívat na náš web, kde ve fotogalerii najdete několik takových pláží.

 • Oskar

  Dobrý den paní Viková,
  jak dlouho trvá let na Kanárské ostrovy?

  děkuji

 • Host chatu

  Let na Kanárské ostrovy trvá mezi 4,5 - 5 hodinami. Záleží na konkrétním ostrově a povětrnostních podmínkách. Nabízíme denní spojení mezi Kanárskými ostrovy (každý den jiný ostrov) a Prahou. V letošní letní sezone jsme létali i z Brna a to na ostrov Fuerteventura. V příštím roce přibyde další let z Brna a to na ostrov Tenerife.

 • Jiří K.

  Slyšel jsem, že Kanáry jsou oblíbenou destinací LGBT komunity. Mohla byste mi poradit jaký ostrov, případně přímo hotel vybrat? Máte například nějaké hotely pouze pro dospělé?

  Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Nejoblíbenější ostrov pro tuto komunitu je ostrov GRAN CANARIA. Na našem webu najdete hotely, které jsou určeny pouze LGBT komunitě. Nevím zda víte, že v listopadu se koná na ostrově Gran Canaria světoznámý GAY PRIDE, konkrétně v termínu 5-11/11. Možná Vás to bude zajímat.

 • Focsa 320963

  Zdravím, ve kterém měsíci by jste mi doporučila K.ostrovy navštívit. Nebyla jste v 80. letech pracovně na jiném ostrově? Děkuji

 • Host chatu

  Kanárské ostrovy lze navštívit opravdu celoročně. Já osobně mám Kanárské ostrovy nejraději v zimních měsících, kdy můžu utéct do tepla. Za mne ideálně říjen, listopad. Jinak v 80. letech jsem ještě Kanárské ostrovy neznala :-).

 • MarianaK

  Dobrý den paní Viková,

  cestovala jsem s rodinou přes Vaší CK na ostrov Lanzarote loni v květnu a moc jsme si to užili - bylo nádherně (ani vedro ani zima - úplně akorát pro pobyt s malým dítětem). Všude čisto,žádné davy lidí jako třeba letos na Mallorce, milý lidé a skvělá kuchyně.
  Uvažujeme, že zase vyrazíme, ale o trochu dřív - březen nebo duben...Slyšela jsem, že některé ostrovy jsou větrné a že v březnu tam zmrzneme...Můžete mi prosím napsat Váš názor?
  Děkuji
  M.K.

 • Host chatu

  Dobrý den, nebála bych se, že zmrznete, ale když budete mít smůlu na počasí, bude cca 20¨C. Tím, že jste už navštívili ostrov Lanzarote, doporučila bych Vám ostrov Tenerife. Zde můžete i při "nepříznivém" počasí navštívit překrásný zoologicky botanickou zahradu LORO PARQUE, která se bude určitě celé Vaší rodině líbit.

 • SimonaWag

  Už několikrát jsem měla chuť vyrazit na Kanáry, ale pak se vždycky podívám do telefonu na předpověď počasí a vidím 16, 17 C i přes léto a chuť mě přejde..jsem totiž teplomil...Prosím o info jak je to reálně s teplotou vzduchu teď na podzim?? Dá se koupat??

 • Host chatu

  Počasí v telefonu je jedna z věcí, která nás velmi "znepokojuje" Uvedené teploty jsou většinou měřené ve vnitrozemí a ve stínu, což absolutně neodpovídá přímořským letoviskům, kde se nachází většina hotelů. Nejteplejší oceán je právě v měsíci září a říjnu.

 • Andrea65

  Dobrý den,
  jsem důchodkyně, ale stále ještě aktivní :-) Chci se zeptat, zda umíte udělat dovolenou na míru? Cestuji s vnučkou, která je hodně pracovně vytížená a nemůžeme se přizpůsobovat nějakým turnusům..Ale současně preferuji péči a podporu cestovní kanceláře na mých cestách, včetně kompletních služeb na místě....
  Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Určitě! Zájezd na míru Vám připravíme zcela bez problému a s radostí 😊

 • Sasanka

  Jaká je pravda u silném větru na ostrovech?? Který ostrov je největrnější?? A který doporučujete navštívit jako první?

 • Host chatu

  ...

 • Richardzzzzzzzzz

  Napište mi důvod proč si kupovat zájezd u cestovky, když si na internetu můžu najít levněji letenky i ubytování??

 • Host chatu

  Nemyslím si, že by tomu bylo vždy tak, jak píšete. Občas se na internetu jistě objeví nějaká extrémně levná nabídka jako např. součást nějaké promo akce. Nicméně to co chci zmínit je to, že pokud máte zakoupený zájezd od cestovní kanceláře, máte jednak kompletní servis a služby bez starostí a jednak cestovní kancelář ručí za rozsah a kvalitu objednaných služeb plus Vám dává cennou podporu v místě dovolené, pokud ji potřebujete.

 • Maya

  Za týden letím na Tenerife. Vím, že je tam většinou černý lávový písek. Nechci mít umazané osušky ani plavky. Je na ostrově nějaká pláž s bílým pískem?

 • Host chatu

  Černý písek Vás určitě neumaže, nijak nebarví. Nicméně na ostrově najdete i jiné pláže např. pláž PLAYA DE LAS TERESITAS na severu ostrova, kde je bílý písek.

 • PetraS

  Máte v nabídce také poznávací zájezdy - třeba i na více ostrovů najednou?
  Nemáme rádi válecí dovolené.
  Děkuji

 • Host chatu

  Díky dlouholetým zkušenostem a úzké specializací právě na Kanárské ostrovy, známe ostrovy opravdu velmi dobře a jsme tak určitě schopni vytvořit poznávací zájezd/pobyt jakéhokoli typu. Skupinový nebo na míru jednotlivcům.

 • Bobo2

  Dobrý den, v říjnu s vámi odlétám na ostrov Gran Canaria a slyšela jsem, že jsou na letišti dlouhé fronty.

  Jak dlouho mám být před odletem na letišti abych se těm velkým frontám vyhnula??

  Děkuji za odpověd

 • Host chatu

  Dříve bylo pravidlem, že se na letišti odbavoval každý let u samostatné přepážky. V letošním roce se začaly všechny lety odbavovat společně na společných přepážkách. Z tohoto důvodu dochází občas k nakumulování cestujících a delším frontám. Odbavovací přepážky jsou otevřeny téměř non-stop a vy se můžete na náš let odbavit i 6 hodin před plánovaným odletem.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 22/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.