Jak se mění trh s ojetými vozy? Odpovídala Karolína Topolová, šéfka největšího prodejce ojetin

Chat je uzavřený23.10.2017 13:00

 Karolína Topolová.

Jak se změnilo nákupní chování zákazníků za 25 let? Jak se změnila společnost AAA AUTO? Jak je to s nabízenými službami dnes a v minulém století? Kolik aut se na našem trhu ročně prodá ojetin? Jak velký problém je stáčení tachometrů? Ptejte se nejen na to generální ředitelky AAA AUTO Karolíny Topolové v pondělí 23. října od 13.00.

Před 25 lety začala společnost AAA AUTO obchodovat s ojetými automobily a během krátké doby se stala největším prodejcem ojetých aut nejen v České republice, ale v celé střední a východní Evropě. Áčka ustála i období krize v letech 2008 a 2009, kdy mnoho prodejců bylo nuceno ukončit svoji existenci, a nyní prodává téměř 80 000 automobilů ročně ve čtyřiceti městech čtyř zemí.

Chat

 • Jiří Šíma

  Dobrý den.
  Proč netlačí takoví prodejci ojetých automobilů jako je AAA AUTO na přijetí zákona, který by kriminalizoval stáčení počtu km na tachometrech? Respektive, jak to, že takový zákon ještě nebyl v ČR přijat?
  Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den, společnost AAA AUTO již letitě bojuje proti stáčení tachometrů. Je to ale běh na dlouhou trať, protože se poslední dobou ukazuje, že stáčení automobilů je velkým problémem převážně u automobilů dovážených ze zahraničí. U dovážených automobilů lze jednoduše automobil stočit při převozu k nám a první STK si napíše údaj na tachometru bez ověření pravosti v zahraničí, čímž se stočení v podstatě legalizuje. V České republice již existuje několik mechanizmů, jak stočený automobil odhalit a my v AAA AUTO díky tomu víme, že za naše automobily můžeme ručit. Nicméně bez zavedení celoevropského registru vozidel a uzákonění trestnosti přetočení automobilu se tomu zákazníci, kteří si automobil kupují od soukromníků jen těžko vyvarují.

 • Miroslav Bezecný Ing

  Vážená paní ředitelko,
  sháním malý wohnmobil pro 2 osoby. Je v síti AAA něco podobného k dospozici?
  Děkuji za odpověď

 • Host chatu

  Dobrý den, aktuálně máme v nabídce např. Mercedes-Benz Marco Polo z roku 2015 s nájezdem 39 875 km. Automobil je vystavený na naší pražské pobočce, ale v případě zájmu Vám ho můžeme převézt na kteroukoliv z 22 poboček po České republice. Domluvit se můžete s operátorem na bezplatné lince 800 110 800.

 • SK

  Jak se obecně mění v ČR trh s ojetými vozy?

 • Host chatu

  Za posledních 25 let dpošlo k obrovské proměně na trhu ojetin. Zejména na začátku devadesátých let vznikalo hodně malých autobazarů, které chtěly co nejrychleji vydělat na poptávce po dovážených ojetinách ze západu. Na kvalitu se při takových obchodech moc nekoukalo, nic se neprověřovalo, rozhodující bylo, že je vůz z ciziny. V divoké době nebyla nouze o podvody a řada zákazníků se dobrala trpké zkušenosti, že i znovunabytá svoboda má svůj rub. Zájem byl hned po revoluci hlavně o zahraniční značky, které dříve nebyly k dispozici. Postupem času se situace uklidnila a zákazníci se zase začali vracet k české značce Škoda, která si již dlouho drží 30% podíl na celkovém prodeji ojetin. V poslední době se zvyšuje hlavně poptávka po zánovních automobilech, které oproti novým automobilů nesou výhody v podobě výrazné úspory v ceně a okamžité dostupnosti oproti novým automobilům.

 • DIS

  Jaké jsou nejméně oblíbené ojetiny v ČR v současnosti?

 • Host chatu

  Popularita nebo naopak nepopularita některých modelů často nemá opodstatnění a některé modely automobilů jsou opomíjeny neoprávněně, přestože svými vlastnostmi často předčí své známější sourozence, a to i přesto, že jsou navíc ještě levnější. Takovým příkladem jsou například Citroen C-Crosser a Peugeot 4007 odvozené od Mitsubishi Outlander, které nikdy nedosáhly stejné popularity jako původní model japonského výrobce. Podobný osud potkal i Fiat Croma či Chevrolet Lacetti.

 • ANTI

  Jaké jsou nejvíce oblíbené ojetiny v ČR v současnosti?

 • Host chatu

  V žebříčku popularity dlouhodobě vede značka Škoda s modely Octavia a Fabia, následuje ji VW Passat a Golf či Ford Focus a Mondeo.

 • Jaroslav M.

  Dobrý den. Jaká auta se teď u vás nejvíce prodávají?

 • Host chatu

  Výrazně roste zájem převážně o zánovní automobily. Zákazníci časteji investují do méně ojetých automobilů, než aby utrácely za předražené nové vozy. Typově pak roste poptávka po velkoprostorových vozech jako je kombi, SUV nebo MPV. Z modelů je nejoblíbenější Škoda Octavia a Fabia.

 • Miloš Pokorný

  Dobrý den, prosím o radu. Máte u Vás desítky aut. Jak je dobré připravit auto na přicházející zimu? Miloš

 • Host chatu

  Dobrý den, Miloši, jen malé upřesnění - v rámci naší skupiny máme ve čtyřech zemích každý den v nabídce přes 14 tisíc vozů. A k Vaší otázce - určitě je vhodné vůz před zimou důkladně prohlédnout a eventuální nedostatky jako drobná poškození karoserie a podvozku ošetřit. Mrznoucí voda by je totiž mohla ještě více poškodit. Jinak určitě zkontrolujte všechny kapaliny a náplně. Samozřejmostí jsou kvalitní zimní pneumatiky.

 • hugt

  Pěkný den přeji. Slyšel jsem, že prý budete nyní auta i půjčovat na zkoušku. Je to pravda? Díky. Honza

 • Host chatu

  Dobrý den, ano, jde o novou službu Try and Buy naší značky Mototechna, která prodává zánovní vozy. Chceme zákazníkům vyjít vstříc v možnosti si vybraný vůz vyzkoušet a na čas si ho pronajmout. Pokud se jim zalíbí a budou si ho chtít koupit, částku za nájem odečteme z kupní ceny.

 • KP

  Zdravím, kolik aut ročně prodáte? KP

 • Host chatu

  Dobrý den, naše roční prodeje v posledních několika letech postupně rostou. V letošním roce jsme se již dostali přes hranici šedesáti tisíc a myslím, že se nám do konce roku podaří dosáhnout na 76 000 prodaných aut.

 • UGO

  Dobrý den. Jak je to u vás se zákazem prodeje o svátcích? Nemám moc čas a rád bych si prohlédl nabídku a jindy než o volných dnech se k vám nedostanu.

 • Host chatu

  Dobrý den, máme otevřeno každý den včetně nedělí. Na pražské pobočce od 8 do 22 hodin. Pokud nemáte čas se přijít podívat na pobočku osobně, můžete využít našeho webu, kde najdete nabídku přehledně rozčleněnou. Doporučuji se pak vždy domluvit s operátorem na naší bezplatné kontaktní lince 800 110 800 na schůzce na pobočce. Domluvením přesného času se vyhnete čekání s dalšími zákazníky, kteří přijdou neplánovaně.

 • Markéta

  Dobrý den, jak je to prosím vás se zánovními auty, prostě aby vypadalo jako nové, samozřejmě levnější? Díky za odpověď, Markéta

 • Host chatu

  Dobrý den Markéto, společnost AAA AUTO se před pěti lety rozhodla vyčlenit prodej zánovních a referenčních vozů pod značku Mototechna, tu si lidé pamatují jako obchodníka s auty ještě z dob socialistického Československa. Dneska je to trochu jinak, nestojí se dlouhé fronty, ani nevypisují pořadníky, prostě jen přijdete, vyberete si vůz a za pár hodin s ním můžete odjet. Jde o automobily blízké novým vozům, ale s cenou i o 40 % nižší. Aktuálně má Mototechna v nabídce 1000 aut nejžádanějších značek a výběr se bude dál rozšiřovat, protože poptávka stále stoupá. Za posledních pět let Mototechna prodala již 35 000 zánovních vozů. Od ledna 2018 navíc nabídne operativní leasing na zánovní vozy do dvou let stáří a do konce letošního roku si můžete vybrat z její nabídky svůj vysněný automobil i online.

 • dotaz

  Co když se nakonec rozmyslim a u vás zánovni auto koupim ale chtěl bych ho po pár dnech vrátit, když mi prostě nesedne. Je to u vás možný? Nebo ne

 • Host chatu

  Dobrý den, všichni víme jaké to je, pokud si nejsme úplně jisti výběrem vozu, jestli nám bude vyhovovat po všech stránkách – technicky i uživatelsky. A proto v rámci nových projektů, které plánujeme v Mototechně, bude mezi první patřit produkt Try & Buy, tedy možnost pronajmutí vozu před jeho koupí. Právě možností pronájmu a používání vozu na zkoušku zajistíme, že se sám nebo sama rozhodnete jestli Vám vůz vyhovuje. Cenu nájmu navíc při následné koupi auta odečteme, takže si nic nepřiplatíte. Koupi si samozřejmě můžete i rozmyslet a vůz po testování vrátit. Kromě toho nabízíme zákazníkům i možnost vyměnit automobil za jiný do sedmi dnů bez udání důvodu.

 • Marek Novotný

  Dobrý den, paní Topolová, koupil jsem si u Vás před dvěmi lety Škodu Octavii II, s koupí jsem moc spokojený, přemýšlím, že bych k vám přišel pro novější model. Zajímalo by mě, co chystáte za novinky? Děkuji. Marek Novotný

 • Host chatu

  Dobrý den Marku, jsem ráda, že jste s vozem od nás spokojený, více než 60 tisíc prodaných vozů jen v letošním roce, hovoří za vše. Pokud budete mít zájem pořídit si novější vůz, jako první v oboru jsme v srpnu zavedli technologii virtuální prohlídky pražského Showroomu a v něm vystavených vozidel. Jinak rok 2018 bude patřit inovacím, budou se týkat výkupu, prodeje, finančních služeb, marketingu, poprodejního servisu, interních systémů i řízení společnosti. Značka Mototechna bude takovou testovací laboratoří pro celou skupinu. Jako první projekt v Mototechně nabídneme produkt Try & Buy, tj. možnost pronajmutí vozu z Mototechny před jeho koupí, od ledna pak operativní leasing na zánovní vozy do dvou let stáří a do konce letošního roku Mototechna spustí online prodej aut ze své nabídky.

 • Petra Králová

  Dobrý den, paní Topolová. Četla jsem že letos slavíte 25 let od založení společnosti AAA Auto? Co myslíte že se za tu dobu nejvíce povedlo a co plánujete dál? Vaše zákaznice Petra králová

 • Host chatu

  Dobrý den Petro, děkuji za Váš dotaz. Za náším největším úspěchem je stálý růst „Áček“, tedy jak počtu zákazníků, tak i počtu prodaných vozů, což jednoznačně potvrzuje kvalitu našich služeb i spokojenost z řad zákazníků. Velmi mě také těší, že stále expandujeme do dalších zemí, například jsme otevřeli novou pobočku v Polsku. Určitě největší výzvou pro nás bude zůstat na špičce inovací ve svém oboru, protože chceme, aby od nás zákazníci odcházeli vždy maximálně spokojení a rádi se k nám vraceli.

 • financial man

  Chtěl bych si koupit u vás auto,protože máte výběr,ale musím si vzít půjčku.Dáváte na auta půjčku?

 • Host chatu

  Dobrý den, jednou z našich služeb, kterou zákazníkům nabízíme, je i zajištění financování, a to vždy každému na míru. Díky nám můžete při vyjednávání s vaší bankou získat výhodnější podmínky a úvěr tak dostat rychleji a levněji. Nejen, že splátky přizpůsobíme vašemu rozpočtu, ale ihned se také stáváte majitelem auta. Naši pracovníci jsou připraveni Vám být 100% nápomocní, přijďte se o tom k nám přesvědčit.

 • VLADO

  Dobrý den, zajímalo by mě, kolik lidí si za celou dobu u vás už koupilo auto? Díky za odpověď. Vladan

 • Host chatu

  Dobrý den, právě v tomto roce, přesněji v září, jsme přivítali dvoumiliontého zákazníka. Během posledních pětadvaceti let u nás prodal svůj vůz milion lidí, a stejný počet ojetý automobil zakoupil. Celkový počet zákazníků AAA AUTO se tak přiblížil téměř pětině obyvatel celé České republiky, nebo celé populaci Slovinska, Lotyška či Makedonie.

 • Petr K.

  Zdravím, je možné se k vám podívat i 28. října, kdy je státní svátek? Je volno, tak by se mi to hodilo. Díky.

 • Host chatu

  Dobrý den, Petře, samozřejmě chápu, že státní svátek je vítaným volnem, které může spousta lidí využít pro to, co je pro ně momentálně důležité. Bohužel zákon nám nedovoluje během toho státního svátku prodávat. Naši zákazníci si ale mohou vůz předvybrat na www.aaaauto.cz a domluvit se s operátorem na bezplatné lince 800 110 800 na termínu schůzky na pobočce tak, aby jim to co nejlépe vyhovovalo a nemuseli čekat.

 • Milan T.

  Jeste porad k vam lidi chodi? Podle me uz je lepsi si koupit fungl novy auto.

 • Host chatu

  Dobrý den, určitě k nám lidé stále chodí a dokonce čím dál více. :-) Od letošního března prodáváme každý měsíc asi 6600 vozů a věříme, že do konce roku se dostaneme na číslo 76 000 prodaných vozů. Samozřejmě někteří lidé preferují nová auta, ale i díky počtu našich návštěvníků je vidět, že prostor pro ojeté vozy tu zcela jistě je a já jsem ráda, že spousta z nich volí právě AAA AUTO.

 • J. E.

  Dobrý den, uvažuji o dalším autě a tak by mě zajímalo, jak se u vás mění nabídka a co u vás tak lidé kupují nejčastěji?

 • Host chatu

  Dobrý den, v České republice prozatím vede Škoda Octavia a hned v závěsu pak Škoda Fabia. Co se týče nabídky, tak ta se mění opravdu každým dnem, ne nadarmo jsme druhým největším prodejcem automobilů hned po Škodovce. Dosud jsme prodali 57 200 vozů a do konce roku bychom to chtěli vytáhnout alespoň na 76 000. Věřím, že i díky velkému zájmu o naše vozy se nám to podaří.

 • David Kalina

  Dobry den pani reditelko, jsem vas pravidelny zakaznik od te doby, co prodavate zanovnio auta. Pokazde sem byl spokojen. Jen me tak napadlo, ze by nebylo spane, kdybyste treba alespon pravidelnym zakaznikum nabidli moznost auto vyzkouset si na par dni a ne jen na kratkou testovaci jizdu. Nejsem totiz milovnik jedne značky a pokazde si vyberu neco jineho. S poslednim autem spokojeny nejsem, ale ne proto, ze by nefungovalo, ale proto, ze mi nesedi pocitove. Berte to jen jako tip do budoucna:-) Dekuji, Kalina

 • Host chatu

  Dobrý den pane Kalino. Značka Mototechny, pod kterou prodáváme zánovní automobily, je také jakýmsi symbolem průkopnictví. Na příští rok chystáme spoustu inovativních služeb, které jistě jako náš stálý zákazník oceníte. Již nyní ale nabízíme zákazníkům Mototechny revoluční službu Try & Buy. Jde o možnost pronajmout si vůz z Mototechny před jeho koupí. Tím se řeší i vaše dilema při výběru automobilu, kdy si můžete v klidu osahat a najít ten správný automobil. Cenu nájmu navíc při následné koupi auta odečteme, takže zákazník nic nepřeplatí. Koupi si samozřejmě můžete i rozmyslet a vůz po testování vrátit. Těším se na Vaši návštěvu v jednom z našich autosalonů:-)

 • KOPI

  Zdravim, bavi me sledovat fotbal a hlavne to, jak se meni oficialni partneri. Vy ste uz pres rok take fotbalovy. Jak to hodnotite?

 • Host chatu

  Spojení značek Mototechna a AAA AUTO s nejoblíbenějším českým sportem bylo rozhodně krokem správným směrem. Díky spolupráci jsme si našli cestu mezi fanoušky nejoblíbenějšího českého sportu, ale budujeme i partnerství na poli B2B. Zapůjčené automobily jsou pro nás důležitým zdrojem zánovních automobilů pro značku Mototechna a Mototechna Premium. Spojení s fotbalem nám tedy přineslo nový prostor pro komunikaci, marketing, výkup i prodej. Pro zajímavost - kluby a funkcionáři mají k dispozici pravidelně přes 100 vozů různých značek a modelů a celkem se jich již protočilo na 315 v celkové hodnotě více než 200 milionů korun. Za první rok spolupráce najely jednotlivé kluby s auty z Mototechny již přes 3 miliony kilometrů.

 • TED

  Co ocekavate od spoluprace s dakaristou kvapilem

 • Host chatu

  Lukáš Kvapil je velmi charismatický člověk, voják z povolání, dakarský motocyklový závodník a také držitel ocenění Fair Play. Jako první motocyklový účastník těchto nejslavnějších závodů přesedne za volant automobilu a my věříme, že s našimi vozy bude podporou pro závodníka Tomáše Ouředníčka a příští rok třeba sám závody absolvuje už i jako závodník. Již nejednou jsme dokázaly, že auta z Áček dojedou kamkoliv, a to i když jde o auto za 70 tisíc korun jako vloni na cestě do původního afrického Dakaru nebo letos do Mongolska.

 • Filip Kovac

  Jak se letos prodavaji auta ojeta? Diky, Filip

 • Host chatu

  Dobrý den, skupina AAA AUTO za první tři čtvrtletí roku 2017 již prodala 57 200 vozů, což je oproti loňsku růst o necelou desetinu. Celkově letos plánujeme zvýšení prodejů o více než 10 % a dosažení nejlepšího prodejníbho výsledku od roků 2008 a 2009, kdy díky krizi šly prodeje razantě dolů nejen na trhu ojetin. Celková denní nabídka ve čtyřech zemích, kde působíme, dosahuje 14 000 vozů. V České republice jsme za devět měsíců letošního roku prodali 35 700 aut a zůstáváme tak dlouhodobě druhým největším prodejcem vozů po Škoda Auto. V průběhu září jsme přivítali ve své pětadvacetileté historii již dvoumiliontého zákazníka.

 • JODA

  Libi se mi znacka Mototechna a to, ze nabizi nové a nové doplnkove sluzby. Chystate jeste neco zajimaveho v dohledne dobe?

 • Host chatu

  Celý příští rok bude ve znamení inovací a o značce Mototechna. Mezi první inovační projekty bude patřit například produkt Try & Buy, tedy možnost pronajmutí vozu z Mototechny před jeho koupí. Možností pronájmu a používání vozu na zkoušku si zákazník ověří, že vybraný model je ten pravý pro něj. Cenu nájmu navíc při následné koupi auta odečteme, takže zákazník nic nepřeplatí. Koupi si samozřejmě může i rozmyslet a vůz po testování vrátit. Mototechna dále od ledna 2018 nabídne operativní leasing na zánovní vozy do dvou let stáří a do konce letošního roku spustí online prodej aut ze své nabídky. Mototechna již také dokončila projekt digitalizace zadávání vozidel do systému při výkupu, což tento proces značně zrychlilo.

 • LADA

  Dobre rano, chci se zeptat na to, co se ted dobre prodava, na trendy letosniho roku. Dik, Lada

 • Host chatu

  Dobrý den, deseti nejprodávanějšími vozy v České republice za první tři čtvrtletí letošního roku byly Škoda Octavia, Fabia, Superb a Yeti, VW Passat a Golf, Fordy Focus a Mondeo, Hyundai i30 a Renault Megane. V barvách vedly šedá, modrá a černá. Z celkového počtu 35 700 vozů prodaných v tuzemsku jich bylo 52,2 % s benzínovým a 47,8 % s dieselovým motorem. Téměř 90 % vozů mělo pohon na jednu nápravu, čtyřkolek bylo 12 %. Mezi zákazníky bylo 73 % mužů a 27 % žen.

 • zolo

  Kolik mate pobocek?

 • Host chatu

  Aktuálně ve všech čtyřech zemích, kde působíme, tak více než čtyřicet. Na jaře jsme zprovoznili nové autocentrum v Mladé Boleslavi, které si vede velmi dobře. Před dvěma týdny jsme otevřeli novou pobočku v jihopolské Čenstochové. V České republice jsme zrekonstruovali pobočku v Sokolově a neustále modernizujeme pražskou centrálu. V lednu velmi pravděpodobně otevřeme pobočku v maďarském Györu a v průběhu roku dvě až tři další autocentra v Polsku.

 • frfbnak

  Jak se muze zakaznik branit, kdyz si u vas koupi auto a neni spokojen? Dekuji

 • Host chatu

  Dobrý den, naši zákazníci mají možnost do sedmi dní od koupě automobil bez udání důvodu vyměnit za jiný. Pokud shledají na automobilu cokoliv v nepořádku později, mohou se také obrátit na naše reklamační oddělení, které každý případ pečlivě posuzuje. Zákazníci mohou také kontaktovat Ombudsmana, který pro ně funguje již 5 let.

 • david

  Vyuzivate toho, ze ste poarterem fotbalu i pro nejakou charitu?

 • Host chatu

  Ano, nabízíme dětským domovům po celé české republice vstupenky na ligové zápasy a jen v září jsme rozdali téměř 200 lístků. Ve spolupráci s kluby navíc vysíláme fotbalisty přímo do domovů a děti se tak mají možnost potkat se svými idoly, něco se naučit a odnesou si třeba áčkový fotbalový míč.

 • Maskova Hana

  Pani Topolova, prekvapil me ndeavny clanek, ze je to jiz 5 let, co jste ve funkci reditelky a navic kolik sbirate oceneni jako TOP 25 zen ceska, Forbes nejvlivnejsi zeny u nas, Lady Pro apod. Co byste doporucila zenam jako me, jak to dokazat take tak?

 • Host chatu

  Dobrý den, nebudu předstírat, že by mě netěšilo, že moji práci oceňuje i odborná veřejnost. Za vším je spousta práce. Léta jsem věnovala čistě kariéře a sebevzdělávání. Každé ženě bych doporučila být cílevědomá, proaktivní, ale i empatická. Je důležité nebát se, nastavovat si postupně vyšší cíle, být proaktivní, ale zároveň se učit ze svých chyb a respektovat ostatní.

 • Frantisek Smola

  Dobry den, obcas sleduji nabidky prace, ktere poptavate, ale bud jsem pomaly, nebo je o to takovy zajem. Slo by, abych vam poslal zivotopis a neco se pro me naslo? Auta me bavi, jsem pracovity a budete urcite spokojena. Predem dekuji, Frantisek Smola

 • Host chatu

  Dobrý den, těší mě Váš zájem. V průměru nabízíme i 80 volných pozic napříč různými obory po celé republice, které si můžete prohlédnout na aaaauto.cz/kariera. Váš životopis můžete také poslat přímo našim personalistkám na nabor@aaaauto.cz a naši personalisti Vám v krátké době dokáží nabídnout pozici nejlépe odpovídající vaší praxi a preferencím.

 • 123456

  Jak je to se stocenami auty ze zahranici a hlavne Nemecka?

 • Host chatu

  Často zaslechnete, že lidé budou říkat, že ke stáčení tachometrů v Německu nedochází, když je tato činnost u našich západních sousedů trestná. Nicméně naše zkušenosti hovoří o opaku a nyní to potvrdil i německý ADAC. Většina stočených vozů se z Německa exportuje směrem na východ a podle našich odhadů jich je mezi importy do České republiky až devadesát procent.

 • POGOLOCO

  Občas někde ču, že otevíráte pobočky někde v zahraničí. Naposledy někde v Polsku. Plánujete i nějakou další tady u nás?

 • Host chatu

  V České republice provozujeme aktuálně 22 poboček, to znamená, že máme v každém kraji alespoň jednu. Nicméně nerozšiřujeme síť pouze mimo republiku a koncem dubna jsme po třech letech otevřeli nové autocentrum v Mladé Boleslavi. Nachází v atraktivní lokalitě a nabízí na ploše 4300 čtverečních metrů na 200 automobilů, o zákazníky se stará 20 zaměstnanců. Pobočka sídlí na adrese Boleslavská 1042 a má otevřeno od pondělí do neděle od 9:00 do 21:00.

 • KAREL

  DOBRY DEN, ZAJIMALO BY ME FINANCOVANI AUT, TEDY JAK MOC LIDI MAJI ZAJEM O FINANCOVANI U VAS A KOLIK SI NEJCASTEJI PUJCUJI. KAREL

 • Host chatu

  Díky tomu, že si Češi stále častěji vybírají pohodlnější, bezpečnější, luxusnější a tedy i dražší vozy, roste jejich průměrná cena i průměrná cena financovaných ojetin. A to ne zrovna o malé částky. Zatímco v roce 2010 činila průměrná částka auta na splátky 150 000 korun, o rok později byla částka již o deset tisíc vyšší a v roce 2016 se vyšplhala až na 210 000 korun. U Mototechny, jež klientům zprostředkovává ještě o třídu luxusnější vozy, je tento trend mnohem markantnější. Jen za pouhé tři roky došlo k nárůstu průměrné ceny z 250 tisíc na 360 tisíc korun. Pozoruhodné však je, že vývoj akontace, tedy vstupní splátky, jde přesně opačným směrem. Běžný zájemce o financování ojetých vozů v roce 2010 zaplatil 30% akontaci, zatímco v loňském roce byla akontace pouze 24 % z ceny vozu.

 • radek

  Acka slavila 25 let a hhodne se to objevovalo v mediich. V cem jste byli inovativni oproti konkurenci? Dekuju, Radek

 • Host chatu

  Společnost AAA AUTO jako první nabídla zákazníkům v České republice možnost výkupu za hotové, aniž by museli zdlouhavě čekat na prodej v rámci tzv. komise. Většina jiných autobazarů dodnes prodává automobily pouze jako zprostředkovatelé. Společnost si od začátku zakládala na tom, aby nabízené vozy vlastnila, čímž dokázala zákazníkům nabídnout bezpečnější prodej s garancemi než konkurence. Postupně zavedla i řadu dalších služeb, které do té doby na trhu ojetin chyběly, jako je možnost pořízení auta na splátky, mobilní výkup, možnost výměny vozu za jiný nebo garance legálního původu vozidla.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.