Jak se probouzet lépe? Odpovídal Max Kozlov

Chat je uzavřený30.03.2020 11:00

Mladý podnikatel Max Kozlov.

Proč je spánek tak důležitý? Jak si zlepšit spací návyky? Kde se zrodil nápad na zdravý budík? Jak budík funguje? V čem je zdraví prospěšný? Pro koho je vhodný? Kde se dá pořídit? Jak se člověk dostane k budování spánkového startupu? Ptejte se Maxe Kozlova v pondělí 30. března od 11.00 hodin. 

Mladý podnikatel Max Kozlov, CEO startupu Undout se zdravým budíkem Undout Sleep Box, získal ocenění Středoškolák Roku 2019. Ve stejném roce byl zařazen i do výběru 20 pod 20 od magazínu Euro a vyhrál mnoho startupových soutěží. Už od malička nacházel způsoby, jak vytvářet hodnotu pro okolí nad rámec školy. Pomáhal s veletrhy a akcemi. V 16 letech se nadchl pro marketing, studoval vše, co v oboru šlo a začal s ním pomáhat různým technologickým firmám. Na starost měl například hlavní světové speakery na Marketing Festivalu s necelými tři tisíci účastníků. Učil se marketing od známých světových expertů (Gary Vaynerchuk, Dan Ariely, Mark Ritson), se kterými vydává rozhovory na svých soc. sítích. Nyní dává všechno úsilí do Undoutu, aby se svým týmem zlepšili lidem život, zdraví a produktivitu přes superschopnost, kterou všichni máme, a tou je spánek. V kampani na Hithitu nyní hledá podporu pro co nejlepší rozjezd výroby Undout Sleep Boxů, které pomocí světla, animací i zvuků své uživatele připravují na to nejpříjemnější usínání a probouzení.

Chat

 • Radek

  Jak vlastně funguje Undout sleep box? Jaké jsou jeho rozměry?

 • Host chatu

  Zdravím Radku a zdravím všechny čtenáře. :) Zdravý budík Undout Sleep Box vám pomocí správných světel, animací a zvuků vytvoří ty nejlepší podmínky pro spánek a provede celým spánkovým cyklem. Pomůže s usínáním a probouzením bez jakýchkoliv rušivých elementů či rádiových vln. Například ráno vám umoní probouzet se jako v lese. Vedle reálného dřeva, se simulovaným východem slunce a zpěvěm ptáčků. Nebo jakoukoliv jinou kombinací animací & zvuků, které si na ráno i večer nastavíte v intuitivní mobilní aplikaci. Rozměrově se náš Sleep Box vejde do ruky i na každý noční stolek. Konkrétně 7,6cm x 7,6cm x 5,3cm. Krásně uvidíte na fotkách pro představu na našem instagramu @undoutcom.

 • Jana

  Dobrý den. Už víte, za kolik by se mohl box prodávat?

 • Host chatu

  V Hithit crowdfunding kampani je nyní Undout Sleep Box za sníženou cenu 2,990kč za jeden (25% nižší oproti následné ceně na eshopu) s ještě větší slevou při nákupu více kusů (až 42%). Na e-shopu na Undout.com bude ihned po skončení kampaně možné předobjednat za 3,990kč. Je možné, že se ceny budou v průběhu měnit. :)

 • Tom

  Zdravim vás a mám tento dotaz: Jedná se o nějaký módní výstřelek nebo je toto zařízení vyrobeno na základě seriózních vědeckých poznatků?
  Díky.

 • Host chatu

  Při vývoji jsme produkt konzultovali s různými spánkovými experty, vycházeli z mnohých studií i z populární knihy Proč Spíme. Někteří z expertů dokonce přednášeli na naší konferenci Budoucnost Spánku, (Hynek Medřický - světlo; Doc. RNDr. Zdeňka Bendová, Ph.D. - medicína & výzkum; Kristýna Báčová - stravování; Matěj Krejčí - digitální detox) kde veřejnost uvedli do hlavních témat kolem spánku. Pouze po nich jsme představili Undout Sleep Box, který do co nejlepších detailů pomáhá lidem se spánkovými návyky.

 • Marta z Ostravy

  Jak mam hodne spat, abych byla vyspala, ale ne zase prespala!

 • Host chatu

  Zdravím Marto, vycházím-li z toho, co funguje pro většinu lidí, tak jsou u dobrého spánku nejdůležitější dvě základní věci. 1. Spát správně dlouho - to je obvykle 7,5 hodin. 2. Dodržovat stejný čas pro to kdy vstáváte a kdy chodíte spát. I o víkendu. Např. lehnout si ve 22:00 a vstávat v 6:00 každý den. Hlava i tělo se vám za tyto 2 základní věci nesmírně pozitivně odvděčí. Dále je dobré nekoukat do obrazovky aspoň 90 minut před ulehnutím ke spánku, jelikož vám modrá složka z nepřizpůsobených světel může uškodit správným spánkovým procesům, i když to navenek bude vypadat, že spíte. A celkově se zbavit elektroniky s obrazovkami z ložnice vám může pomoci. Právě to nás inspirovalo k vytvoření Undout Sleep Boxu - vyřešení těchto důležitých a vcelku základních lidských problémů se spánkem. Články, které vám mohou pomoci začínáme od příštího týdne přidávat na náš web undout.com, kdybyste se chtěla vzdělávat více. :)

 • SK

  Věnujete se nějak i snům co se zdají ve spánku?

 • Host chatu

  Přímo sny nejsou naším hlavním zaměřením, spíše se zaměřujeme na celkové zdraví, dobrý pocit a zvýšenou produktivitu, které získáváme díky kvalitnímu spánku. Avšak pokud se vám někdy stalo, že byste se vzbudili vylekaní ze snu nepříjemným budíkem, které probíhají především ke konci vašeho spánku (v poslední fázi spánku REM), tak s Undout Sleep Boxem můžete nepříjemným probouzením zásadně předejít a probouzet se v klidu, bez stresu, třeba dokonce i s úsměvem. :)

 • SOD

  Je spánek velmi důležitá část duševní hygieny?

 • Host chatu

  Možná i tou nejdůležitější. Během spánku nám v těle i mozku probíhají některé z hlavních zdravotních procesů. Tělo vyčistí mozek od toxinů snižující risk získání mnoha duševních onemocnění, zároveň probíhá ukládání dlouhodobých vzpomínek, uvolnění místa pro nové informace a mnoho dalšího. Každý známe jak mrzutí můžeme být následující ráno, když jsme se v noci špatně vyspali. Proto bychom se o spánek měli starat jako jednu z hlavních priorit našeho duševního i fyzického zdraví.

 • ANTI

  Co spaní psychiatricky nemocných?

 • Host chatu

  Dle 'Světové spánkové společnosti' problémy se spánkem ohrožují zdraví nebo kvalitu života až 45 % světové populace. To je opravdu velké číslo a u některých lidí to může být i konkrétně psychiatricky označované onemocnění. Undout Sleep Box není přímo medicínský přístroj, ale snažíme se dělat vše, abychom lidem pomohli spánkové problémy řešit. Pokud máte problémy s tím usnout - na večer si můžete předvolit lehké neškodlíve světlo a/nebo příjemné zvuky přírody či meditační cvičení, které vám pomůže uklidnit se a usnout. V noci, pokud byste měli problem s insomnií, máme zajištěné, aby vás Undout Sleep Box nijakým způsobem nerušil a ani nestresoval ukázáním času, který může mít často kontraproduktivní účinky k tomu abyste znovu usnuli. Bavíme se s experty a komunikujeme se zákazníky, abychom postupně využití Sleep Boxu lépe a lépe přizpůsobovali lidským potřebám. Pokud máte konkrétní problém se spánkem, můžete oslovit certifikovaného psychiatra. Doporučuji našeho známého psychiatra Petera Šoše, který má výborné reference a zaměřuje se přímo na spánek.

 • SK

  Je dobré prostě spát dokud se neprobudím - nedávat vůbec žádný budík?

 • Host chatu

  V perfektním případě by měl člověk chodit spát a vstávat v ten samý čas každý den bez externích zásahů, ale pro většinu populace to není úplně lehké. Spát zbytečně dlouho pro nás taky není dobré. S Undout Sleep Boxem se zaměřujeme na to, abychom lidem pomohli s dodržováním této správné spánkové rutiny, takže časem třeba začnou používat jen simulovaný východ slunce jako indikátor toho, že vstávají správně, ale možnost mít zapnutý zvuk na finální moment probuzení jako pojistku tam máte vždy.

 • DENMARK

  Co si myslíte o Stilnoxu?

 • Host chatu

  Obecně věřím v to, že pokud to není poslední možné řešení, tak je lepší žádné tablety či léky na spánek nepřijímat. Je to většinou krátkodobé řešení a tělo si často začne vyvíjet snášlivost, takže se musí zvyšovat dávky atd. Mnohem lepší řešení ve většině případů je změnit svoje návyky, které mi pomohou spát lépe dlouhodobě, což se právě u mě stalo. Delší osobní zkušenost s léky na spánek nemám, takže mohu dát jen můj pohled na věc. Pokud věříte, že je to pro vás nejlepší a máte přímý předpis od dobrého doktora, tak je to samozřejmě v pořádku, hlavní je vaše zdraví. Osobně bych se snažil vyzkoušet přírodní alternativy a pomůcky (jako např. ten náš Undout Sleep Box) před tím, než se pouštět do léků, jelikož přestat je používat může být dost náročné.

 • SK

  Znáte pojem - spánek spravedlivých?

 • Host chatu

  Musel jsem si ho vyhledat. :) Spát spánkem spravedlivých = spát jako dudek, jako pařez. Hezké, člověk se učí něco nového každý den. Díky!

 • SK

  Řešíte i tzv. chrápání?

 • Host chatu

  V tuto chvíli se zaměřujeme především na správnou spánkovou rutinu. Lehké usínání, příjemné probouzení a super zdraví se zvýšenou produktivitou jako výsledek dobrého spánku. Už plánujeme další produkty, kde budeme adresovat i problém chrápání. Můžete sledovat naše soc. sítě Undout (Facebook, Instagram...), kde všechny novinky sdílíme.

 • Marta Volná

  Dobrý den, jak Sleepbox funguje? Je vhodný i pro děti?

 • Host chatu

  Dobrý den, Marto, jak Undout Sleep Box funguje popisuji v první odpovědi. Když se podíváte na naše webovky undout.com či kampaň na Hithitu, tak uvidíte na fotkách, že si děti náš zdravý budík opravdu oblíbily. Večer může být pro děti přínosné červeno-oranžové světlo, které svítí směrem k zemi a přirozeně navozuje pocit unavenosti. Ranní postupné probuzení má pozitivní dopad na každý věk. Pokud byste měla konkrétnější otázky, rádi vám na ně odpovíme na hello@undout.com.

 • Miroslav

  Zdravím, v čem jsou hlavní výhody oproti budíku na mobilu. Proč bych si váš produkt měl koupit. Děkuji. Miroslav

 • Host chatu

  Zdravím Miroslave, mobil má negativní dopady v třech hlavních bodech, které s Undout Sleep Boxem řešíme. 1. Hlavní důvod je psychologický efekt a stres, který mobil vyvolává, tím, že jsem zvyklí na neustálé notifkace a nové informace, které z něj vyskakují každých pár vteřin. Oddálením od mobilu a využitím tzv. digitálního detoxu bez obrazovky svému spánku silně pomůžete. 2. Důvod je modrá složka ve světle obrazovky mobilu, která snižuje produkci melatoninu, což je hormon, který spouští správné spánkové procesy v těle během spánku. Undout Sleep Box večer modrou složku může naprosto vypnout (což se ani u "nočního režimu" na mobilu neděje) a svítit pouze červeno-oranžovým světlem. 3. Důvod je vysílání rádiových vln přes mobilní síť, WiFi i Bluetooth, které z mobilu nonstop vycházejí, ve Sleep Boxu se na noc všechny rádiové vlny naprosto vypínají. A bonus je, že budete mít ručně opracovaný, designový, minimalistický budík z českého dubu přímo u své postele. :)

 • Ivana

  Dobre dopoledne, vas napad se mi dost libi. Jak jste tenhle "budik" vymysleli? Kde vas mohu podporit?Drzim palce! I.

 • Host chatu

  Zdravím Ivano, moc děkujeme za podporu! S nápadem pro vytvoření budíku jsme se inpirovali konceptem, který světu otevřel Mark Zuckerberg, CEO Facebooku, který dal dohromady podobnou krabičku pro příjemnější rána svojí ženy. Po měsících výzkumu, konzultování s experty a vývoji jsme přišli s Undout Sleep Boxem, který vás provede celým spánkovým cyklem tím nejpřirozenějším způsobem. Budeme moc vděční za podporu v naší Hithit kampani, stačí jít na undout.com & dozvíte se všechno potřebné. Tam si můžete pořídit vlastní Undout Sleep Box. :) Moc děkujeme!

 • Zita N.

  Ráda bych se probouzela lépe, ale moc si nepředstavím, jak k tomu vás výrobek může přispět. Prosím vysvětlíte mi to? Kde ho případně můžu koupit?

 • Host chatu

  Zdravím Zito, jak popisuji v předchozích odpovědích, vaše ráno může vypadat tak jako probuzení v přírodě, i když reálně budete zavřená v pokoji. Undout Sleep Box vás ráno příjemně postupně vytáhne z postele. Budete se probouzet vedle opravdového českého dřeva, postupným zesilováním světla, simulovaným východem slunce, a zpěvěm ptáčků. Tak vás Sleep Box postupně vytáhne ze spánku. Animace, časy i zvuky si můžete nastavit dle vlastního gusta v intuitivní aplikaci. Pořídit si vlastní budík můžete na undout.com či v naší Hithit kampani. :) Budeme moc rádi.

 • Petr

  Na HitHitu se vám krásně vede, gratuluju. V čem spatřujete hlavní výhody crowdfundingové kampaně a jste s touto platformou spokejeni? Ať se daří!

 • Host chatu

  Děkujeme Petře! Úspěšné vybraní corwdfunding kampaně nám umožňuje veřejně ověřit zájem o náš produkt, ve výsledku udělat větší objednávku materiálů a doladit produkt k potřebám našich zákazníků. Také to zajistí bezpečí našich podporovatelů, kdyby se náhodou cílová částka nevybrala, tak se jim peníze vrátí. Závisí na typu produktu i podniku, jestli je pro vás crowdfunding vhodný. Jsou lokální i globální platformy... je dobré si porovnat různé varianty financování rozjezdu projektu. Pro nás bylo toto tou nejlepší možností. My jsme naštěstí 100% vybrali už za dva dny a nyní makáme na dalších cílech a abychom dodali co nejlepší produkt. :)

 • Andrea

  Dobrý den, kde Undout Sleep Box vyrábíte?

 • Host chatu

  Zdravím Andreo, softwarový vývoj, opracování dřeva a finální formu Undout Sleep Boxu dáváme dohromady tady v Čechách a jsme na to hrdí. Elektronikcké součástky nakupujeme dle dostupnosti, tak jako většina firem, předeším z Asie. Kompletace a kontrola kvality probíhá teké v Čechách. :)

 • Tomáš H.

  Jaké máte plány s Undout do budoucna?

 • Host chatu

  Cíl číslo jedna je nyní co nejblíže k perfetnímu stavu doladit Undout Sleep Box se zpětnou vazbou od zákazníků. Ihned po Hithit kampani spouštíme e-shop, kde bude Undout Sleep Box k nakoupení. Zároveň se silně věnujeme a začínáme sdílet kvalitní vzdělávací obsah na blogu i soc. sítích. Jak jsme začali ke spuštění Undout Sleep Boxu s edukací veřejnosti o spánku na naší konferenci Budoucnost Spánku s oblastními experty, tak budeme i pokračovat. Můžete se těšit na mnoho článků, rozhovorů i přednášek o tom jak si zlepšovat spánek, zdraví & produktivitu. Také už nyní plánujeme a připravujeme se na vývoj dalších super produktů v oblasti spánku a digtálního detoxu. Začínáme komunikovat už nejen v češtině, ale i v angličtině a postupně přijdou další jazyky, jelikož cílíme na zlepšení spánku lidem nejen v Čechách, ale postupně po celém světě. Budeme moc rádi, když se s námi spojíte na soc. sítích či v newsletteru na Undout.com, ať vam neuniknou žádné novinky a vlastní Undout Sleep Box si můžete ještě stále pořídit za zlevněnou cenu v naší kampani na Hithitu. :) Moc děkuji za vaši podporu a těším se naviděnou! ~ Max Kozlov (@themaxkozlov)

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.