Jak si užít zábavu s virtuální realitou? Odpovídali Rostislav Peníška a Marek Polčák

Chat je uzavřený15.05.2020 10:00

Rostislav Peníška.

Jeden z nejúspěšnějších portálů na zážitky Adrop.cz uvádí na trh novinku - půjčovnu virtuální reality. Ve spolupráci s technologickými společnostmi Vrgineers a Quanti vyvinul zařízení, které umožňuje zažít virtuální realitu kdykoli a kdekoli a zároveň ji sdílet s ostatními lidmi. Jaké zážitky a hry virtuální realita nabízí? Co je právě in a co lidé nejčastěji chtějí ve virtuálním světě zažít? Jaké vybavení je potřeba, abyste si ji mohli užít doma s rodinou, a na jak dlouho si můžete tuto zábavu dopřát? Nejen na tyto otázky se můžete zeptat v pátek 15. května od 10.00 hodin Rostislava Peníšky ze zážitkového portálu Adrop.cz a Marka Polčáka z českého start-upu Vrgineers.

Rostislav Peníška zodpovídá za provozní a prodejní část projektu, stojí v čele zážitkové agentury Adrop.cz, která působí v Čechách i na Slovensku. Adrop se za 15 let své existence stal největší zážitkovou agenturou v obou zemích.

Marek Polčák zodpovídá za technickou část projektu, zároveň stojí v čele společnosti Vrgineers – českého start-upu, který vyvíjí profesionální headset pro virtuální realitu a řadí se k celosvětovým špičkám v tomto oboru.

Chat

 • DENMARK

  Jaké jsou výhody půjčovny virtuální reality?

 • Host chatu

  Hlavní výhoda je, že si může virtuální realitu v klidu, doma vyzkoušet skutečně každý, aniž by musel umět nastavovat Wifi, nebo si zakládat jakékoli účty.

 • ANTI

  Jaké jsou nevýhody půjčovny virtuální reality?

 • Host chatu

  Nevýhody jsou především na straně provozovatele. Musíme se o headsety starat, dezinfikovat je, přeinstalovávat a koordinovat logistiku po celé ČR.

 • GF

  Může půjčovna virtuální reality zcela nahradit "skutečnou" realitu?

 • Host chatu

  Určitě ne! Virtuální realitu vnímáme jako doplněk a zpestření, nikoliv jako náhradu skutečného světa.

 • Marta z Ostravy

  Jak jednou správně řekla paní Holubová: kompjůtr nepodojíš. Nemyslíš si, že je lepší mít raději zážitky skutečné než virtuální? A já ti rovnou můžu říct i svůj názor. Já myslim, že je!

 • Host chatu

  Adrop.cz nabízí spoustu zážitků, ze kterých si určitě vyberete, ale tento je zaměřen pro ty kteří mají zájem vyzkoušet virtuální realitu a skvěle se u toho pobavit.

 • Nikol

  Které zážitky jsou nejpopulárnější? Je vhodné i pro děti?

 • Host chatu

  Nejpopulárnějším titulem celosvětově je česká hra Beat Saber, kde do rytmu sekáte kostky. U této hry je skvělé, že donutí člověka se hýbat a líbí se malým dětem pozorovat ji na televizi, protože připomíná ohňostroje. Virtuální realitu je doporučováno zkoušet od věku 13 let.

 • Lenka P.

  Dobrý den, jsem naprostý technický laik. Jakou televizi musím mít doma? A stačí mi k zapojení klasický HDMI kabel nebo je nutný i jiný vstup?

 • Host chatu

  Ano! Stačí Vám HDMI a elektřina. Právě pro vás jsme tento produkt navrhnuli, abyste nemusela nic nastavovat, jenom zapojit dva kabely a hrát.

 • FRANTA

  Jak je hrazena vzniklá škoda v případě neúmyslného poškození během zápůjčky?

 • Host chatu

  Pokud dojde k neúmyslnému poškození, je škoda hrazena z našeho pojištění.

 • Pepa K.

  Mám strach z výšek, neudělá se mi při hře špatně? A má virtuální realita nějaká zdravotní omezení? Jak je zajištěna dezinfekce s ohledem na aktuální situaci?

 • Host chatu

  Pokud se vám dělá špatně z výšek, tak se vám může udělat špatně u naší horolezecké hry, u ostatních by nemělo, odehrávají se na rovině. Obecně se virtuální realita nedoporučuje lidem kterým se dělá špatně ve výtahu, nebo mají epilepsii. Dezinfekci realizujeme v rámci našeho servisu. Headset, ovladače i naše kouzelná krabička jsou ošetřeny antibakteriálními ubrousky. Molitan dotýkající se obličeje je navíc sterilizován pomocí germicidní lampy, která ultrafialovým světlem zničí veškeré živé organismy.

 • PAVEL

  Jaké rozlišení mají brýle pro virtuální realitu? Nabídne virtuální realita lepší grafiku, jak např. Playstation VR?

 • Host chatu

  Brýle které používáme mají rozlišení 2880x1600 pixelů. Co se porovnání grafiky týče, tak záleží na herním titulu se kterým to budete srovnávat, kupříkladu Beat Saber bude hezčí na VRprotebe, ale Need for Speed na Playstation.

 • Jana J.

  Dobrý den, mlžete i prosím popsat, jak to celé půjčení funguje? Kdo si zařízení může půjčit? Musí to být dospělá osoba nebo třeba i teenager? Je půjčování např. nějak věkově omezené? A přivezete mi to i do Plzně?

 • Host chatu

  Zařízení si může zapůjčit kdokoli s občanským průkazem a platební kartou. Na našich stránkách adrop.cz/vr si vyberete zda chcete zážitek pro sebe, nebo jako dárkový poukaz pro někoho jiného. Pokud chcete zážitek pro sebe, vyberete si z kalendáře konkrétní datum, kdy máte zájem se pobavit a my vám VRproTebe den před zapůjčením doručíme až domů kdekoli po celé ČR. Následující den po zapůjčení náš kurýr VRprotebe opět vyzvedne.

 • Petra Hykl

  Máte v nabídce hry a zážitky rozdělené i zájmově – typicky pro muže a pro ženy?

 • Host chatu

  Když jsme hry vybírali, snažili jsme se najít ty nejzábavnější tituly. Díky tomu máme v nabídce jak střílečku pro pány, tak kreativní kreslení, nebo adventuru pro dámy a Angry Birds pro děti.

 • Míša

  Vidíte potenciál v tom, že by VR mohla do budoucna částečně nahradit skutečné zážitky a cestování?

 • Host chatu

  Spíše než nahradit, doufáme že VR možnosti zážitků rozšíří. Lidé se díky ní budou moci dostat do míst, kam by se normálně dostat nemohli, například se proletět nad deštnými pralesy, nebo se podívat do nitra sopky.

 • Helča

  Dobrý den, co všechno je součástí balení VR? Je potřeba mít doma k tomu něco speciálního? Bude se seznam her nějak průběžně doplňovat/obměňovat a jaké nové tituly budou v nejbližší době k dispozici?

 • Host chatu

  Se seznamem her budeme pracovat na základě zpětné vazby od zákazníků a tituly budeme obměňovat. Nyní nemáme žádné nové tituly před vybrány, chceme se nechat inspirovat uživateli. Ke spuštění vám doma stačí mít televizor s HDMI vstupem.

 • Radek

  Dobrý den.
  Zajímalo by mně,kolik taková zábava stojí. Kolik korun by měl clověk investovat do virtuální reality, aby to stálo za to?
  Díky.

 • Host chatu

  Pokud byste chtěl podobný set virtuální reality koupit a zprovoznit doma, tak se budete pohybovat mezi 30-50 tis. Kč. Navíc je třeba připočítat cenu her, které se pohybují okolo 1 tis. za kus. Výhoda našeho zážitku je, že si virtuální realitu můžete vyzkoušet v klidu doma včetně her a pak se sám rozhodnout, jestli Vás to baví a má pro Vás smysl koupě vlastní virtuální reality.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.