Jak si vybrat styl interiéru, který vám bude sedět? Odpovídala designerka Barbora Ševčíková

Chat je uzavřený25.04.2018 11:00

Barbora Ševčíková.

Jak si vybrat styl interiéru, který nám bude sedět, ve kterém se nám bude nejlépe bydlet a nebude podléhat jen aktuálním trendům, nebude z letáku a neomrzí? Na to a mnohem víc odpovídala Barbora Ševčíková, designerka a interiérová koučka tvořící pod značkou DOMOVna2.

Barbora Ševčíková se zabývá návrhy a realizacemi osobitých interiérů, koučinkem domova, tvorbou originálních dekorací a renovací nábytku. Na jejím blogu http://www.domovna2.cz/blog/ nebo youtube můžete sledovat videonávody s nápady na proměny vašeho bydlení, postupy renovace nábytku, nebo dekorativní omítky a další DIY.

Chat

 • ANTI

  Jak si vybrat styl interiéru, který nám bude sedět, ve kterém se nám bude nejlépe bydlet a nebude podléhat jen aktuálním trendům, nebude z letáku a neomrzí?

 • Host chatu

  Nejprve je důležité si uvědomit, že domov si zařizujeme především pro to, abychom se v něm sami cítili co nejlépe, ne pro návštěvy a k oslnění okolí nejnovějšími trendy. Začít bychom měli tím, že si představíme, kde nám je dobře, jakými materiály a barvami se rádi obklopujeme. Pokud máte rádi například přírodu a teplé barvy, určitě nezapomeňte na dřevo a neutrální teplé tóny jako základ interiéru. Jestli jste třeba vášnivým cestovatelem můžete se inspirovat a doladit domov suvenýry a fotografiemi z cest. Vybírejte kousky nábytku, které Vás osloví, nebo renovujte starší nábytek, ke kterému máte citový vztah a vzpomínky. Doplňte jej novým, a přesto si místnost zachová originalitu a osobitost. Dost často o Vás napoví i to, co si rádi oblékáte. Zkrátka se obklopte tím, co Vám dělá dobře. Pokud si nevíte rady, můžete se obrátit na designéra, který Vám se vším pomůže.

 • ANTI

  S kým se nejlépe poradit při výběru stylu interiéru?

 • Host chatu

  Určitě s bytovým designerem, nebo architektem, který Vás svým stylem práce a realizacemi oslovil. Stačí využít třeba jen konzultací, pokud potřebujete nasměrovat a rádi zařizujete sami. Většina z nás má alespoň předběžnou představu o tom, co se nám líbí a jak by vysněné bydlení mělo vypadat. Je dobré najít inspiraci na internetu, a pak svou představu zhmotnit s odborníkem.

 • ANTI

  Co vše dělá interiérová koučka?

 • Host chatu

  Pomáhám klientům najít osobitý styl a barevné ladění, které s nimi nejlépe souzní a které je jejich srdci nejblíže. Věřím že všechny odpovědi máme každý v sobě, jen je tomu potřeba někdy trošku pomoci :)

 • SK

  Proč název DOMOVna2?

 • Host chatu

  Ono to vlastně vzniklo spontánně na sezení s koučem Kalmanem Horvátem, který se zabývá jedinečností a podnikáním podle buddhistických principů. Řekla jsem mu svou vizi, a také to, že netuším, jak by se má značka měla jmenovat, ale že jsem to musí být česky a musí být jasné, že chci lidem pomáhat do jejich domovů přinést přidanou hodnotu, a ne jen navrhovat krabice z lamina :-) Zamyslel se a za chvilku tu byl Domov na druhou, takže za to vděčím především jemu.

 • Karolína

  Dobrý den, co všechno obnáší vaše práce, když si vás někdo pozve do domu, který právě dostavuje, nebo do domu, který chce předělat?

 • Host chatu

  Dobrý den, Karolíno, s klienty si domluvím první nezávaznou schůzku, kde probereme jejich vize a požadavky, které na interiér mají a přiblížím jim, jaké jsou možnosti spolupráce(formou konzultace, vypracování návrhu, nebo celé realizace na klíč). Poté jim vypracuji plán nejlepšího řešení, cenovou nabídku a časový plán. Po odsouhlasení spolupráce prostor zaměřím, nafotím a podrobně probereme jejich oblíbený styl, požadavky na celý prostor, barevné ladění a prohlédneme si inspirační fotografie interiérů. Poté následuje vypracování 2D dispozičního řešení a konceptu pro celý prostor(koláž s paletou barev, stylem nábytku, materiály a dekoracemi). Dalším krokem je vizualizace samotného prostoru, kdy po finálním odsouhlasení dodám technickou dokumentaci k nábytku na míru a nákupní seznam, pokud si chce klient interiér již realizovat sám. Pokud chce domov na klíč, vypracuji časový plán prací a seznámím klienty s postupem prací a řemesel. Po celou dobu jsem s klienty v kontaktu a společně vybíráme zařizovací předměty a nejlepší technická a funkční řešení. Pokud klient chce jen redesign stávajícího interiéru, provést malé změny, nebo jen vybrat doplňky a nepotřebuje složitá technická řešení, tak nabízím osobní konzultace.

 • SáraKl

  Dobrý den, jaké jsou ideální barvy domova, aby to neomrzelo a zároveň se zde člověk cítil dobře?

 • Host chatu

  Dobrý den, Sáro, ideální je vybrat si nábytek a podlahu v neutrálních barvách(dřevo, bílá, tóny béžové, hnědé, šedé..) a dodat interiéru šmrnc a hloubku pomocí textur, vzorů, barev na textiliích a doplňcích, které můžete jednoduše měnit.

 • Jirka

  Jaké materiály se hodí ven na terasu? Gauč, stůl a židle? A myslím materiály, které nemusím zandávat dovnitř.

 • Host chatu

  Doporučila bych nábytek z plastu, kovu, nebo dřeva, které je ošetřené laky a oleji na venkovní použití, ideálně kombinace těchto materiálů. Oblíbený je též uměly ratan. Záleží také na tom, jestli je terasa alespoň částečně zastřešená.

 • PetraM

  Jak jste se dostala k designu, navrhování interiérů a natáčení videí s návody na renovace?

 • Host chatu

  Už od malička jsem byla „holka s dílnou“, kde jsem pořád něco tvořila, chodila do umělecké školy a vystudovala aranžování a propagační výtvarnictví. Už jako studentku mě bavilo dekorování a floristika, a tak jsem se rozhodla, že si splním dětský sen a stanu se bytovou designérkou. K tomu jsem se, asi i díky mé neutuchající touze, dostala hned po studiu, začala jsem pro jednu společnost navrhovat interiéry a dále prohlubovala své znalosti v této oblasti. Videa s návody jsem původně vůbec neplánovala točit, jsem docela "stydlín". Opět to muselo vzniknout náhodou, když jsem jako překvapení rodičům zrenovovala starou koupelnu, když byli na dovolené. Vše jsem nafotila a vložila podrobný návod na svůj blog. Článek měl velký úspěch, pro mě neskutečných 41000 zobrazení, a to mě nakoplo k tomu v tom pokračovat, i když se přiznám, že tolik času, kolik bych chtěla na to nenajdu, snad se to zlepší:-)

 • martina

  Kde vybíráte a nakupujete nábytek a dekorace ke svým klientům? Preferujete konkrétní značky?

 • Host chatu

  Nábytek a dekorace vybírám podle toho, jaký typ a styl interiéru zařizuji, nejsem vázaná a nepropaguji cíleně jednu značku. Samozřejmě mám své oblíbence, ale ráda kombinuji staré kousky s novými, takže mě třeba můžete potkat i na bleším trhu, nebo v dílně, kde renovuji starý nábytek na míru interiéru, který zařizuji.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 17/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.