Jak si vytvořit vlastní e-shop nebo webové stránky? Odpovídala Lucie Hruškovská

Chat je uzavřený24.05.2019 10:00

Lucie Hruškovská.

Chcete si založit vlastní webové stránky nebo e-shop? Dá se to zvládnout bez technických dovedností? Můžete si stránku spravovat sami? Jak vytvořit web na Webnode? A proč byste stránky vlastně měli mít? Ptejte se Lucie Hruškovské. Host odpovídá v pátek 24.května od 10.00.

Lucie Hruškovská vystudovala obor Estetika na Filozofické fakultě MU v Brně a brzy zjistila, že jí láká spíše krása komunikace s lidmi. Je také vášnivou cestovatelkou a právě při svých cestách našla zálibu v řešení problémů a pomoci lidem.Ve Webnode pracuje Lucie třetím rokem, zodpovídá dotazy zákazníků k tvorbě nebo správě webových stránek a zároveň své zkušenosti předává i kolegům.

Webnode nabízí svým uživatelům jednoduchý editor pro tvorbu webových stránek zdarma. Je to česká firma, založená roku 2008, která se brzy rozrostla do světových měřítek. Editoru využilo už nad 30 milionů zákazníků po celém světě. Vyhovuje jim intuitivnost založení vlastních internetových stránek a lokální jazyková podpora.

Chat

 • SK

  Jaké jsou výhody a nevýhody webnode.cz?

 • Host chatu

  Hezký den Vám přeji, děkuju Vám za skvělou otázku. Výhody Webnode jsou určitě jednoduchost, se kterou si můžete stránky vytvořit (vyzkoušejte :-) ), práce v jazyce, který je Vám nejbližší a určitě musím zmínit naši trpělivou podporu, která ráda se vším pomůže. Nevýhodou mohou být určitá omezení, pokud máte konkrétní představu o svém webu. Jelikož je možné stránku vytvářet v navržených šablonách a v editoru, který má dostupné konkrétní funkce, může se stát, že v editoru nenajdete prvky, které byste na stránce chtěli mít. Pokud nám napíšete na podporu, určitě uděláme maximum pro to, abychom našli minimálně nějakou alternativu 😉

 • SK

  Může si webovky zakládat na webnode člověk pod 18 let věku?

 • Host chatu

  Pěkný den Vám přeji, děkuju Vám za dotaz. Stránky si zvládne založit i šestileté dítě, třeba společně s rodičem. To, co s nimi bude následně dělat a jak je bude využívat, se musí řídit zákony ČR tak jako všechno všude jinde na internetu. Jedná se především o zodpovědnost za obsah stránek. Dítě tedy může s editorem pracovat, jelikož přístup není nijak omezený. Navíc může být tvorba webu pro mladé lidi velmi zajímavá a mohou se při ní mnohému naučit. Je však potřeba mít osobu zodpovědnou za celkový obsah.

 • DENMARK

  Myslíte si, že fb "zabije" webovky?

 • Host chatu

  Pěkný den Vám přeji, děkuju Vám za zajímavou otázku. Osobně si to nemyslím. Webová prezentace dokáže říci mnohem více, můžete si ji upravit podle svého, vložit tak do webu kousek své kreativity, kousek sebe. Dokáže více zapůsobit na lidi a pokud se jedná o firemní prezentaci, určitě web zvyšuje důvěryhodnost firmy. Facebooková stránka je však dobrý doplněk, jelikož je Facebook hodně využívaná sociální síť, kde Vás mohou budoucí návštěvníci webu „objevit“ :-)

 • Linda Procházková

  Dobrý den, již dlouho si chci založit cestovatelský blog. Můžete mi prosím popsat, jak by se dal založit přes Webnode? A kolik stojí? Děkuji, Linda

 • Host chatu

  Hezký den, paní Procházková, děkuju Vám za dotaz. Moc ráda Vám odpovím. Pro cestovatelský blog máme hned několik šablon. Určitě však nejste vázaná pouze na cestovatelské šablony, jelikož obsah jakékoliv šablony si můžete upravit. Založení webu je jednoduché a můžete jej vytvořit vpodstatě několika kliknutími. Stačí na našem portálu https://www.webnode.cz/ kliknout na tlačítko „Vytvořit web“ a vyplnit název webu a přihlašovací údaje. Následně si vyberete šablonu, která se Vám nejvíce líbí, a v editoru můžete začít přidávat své zážitky z cest, fotografie nebo tipy na výlety :-) Můžete začít v bezplatné verzi a jakmile budete mít stránky připraveny, doporučila bych balíček MINI za 1499,-Kč na rok, který obsahuje také poukaz na registraci vlastní domény na 1 rok zdarma. Web s vlastní doménou působí důvěryhodněji a při zvolení vhodné domény je adresa lépe zapamatovatelná. Kdybyste si nevěděla rady, určitě nám napište na podporu. Moc rádi Vám pomůžeme!

 • Hmmm, jelito...

  Zeptat se nic nechci, chci jen slečně Lucii popřát hezký den ;)

 • Host chatu

  Moc děkuju! I Vy mějte krásný den :-)

 • Raketa Roman

  Svou stránku jsem na webnode zakládal před šesti lety, všiml jsem si novějších designů - je možné nějak web do nových šablon předělat?

 • Host chatu

  Pěkný den, Romane, díky za komentář! Ano, asi před dvěma lety jsme spustili nový editor, jehož součástí jsou i nové moderní šablony. Nový editor však funguje odlišně než původní, proto nelze pouze změnit šablonu. Abyste měl web v novém designu, je potřeba si vytvořit nové stránky a obsah ručně zkopírovat. Věřím, že Vás práce v novém editoru bude bavit! Pokud využíváte nějaké placené služby, určitě není problém je po vytvoření nových stránek přesunout na nový web.

 • Kristýna

  Dobrý den, přemýšlím o založení vlastního e-shopu, ale nevím, jestli to zvládnu. Jaký je prosím u Webnode postup? Zvládnu to? Kolik mě to bude stát peněz? Předem děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Krásný den, Kristýno, děkuju za otázku. Jsem přesvědčená, že co se tvorby e-shopu týče, nemáte se čeho bát. E-shop si založíte několika kliknutími na našem portálu www.webnode.cz. Zde zadáte název webu, přihlašovací údaje a následně si zvolíte typ stránek a šablonu. Tím je e-shop vytvořen. Přímo v editoru pak jednoduše přidáváte produkty, obrázky, nastavíte si ceny, způsoby dopravy či platby. Vše na jednom místě. Pro vše máme přehledné návody, které najdete na našem portálu. Pokud byste si stále nevěděla rady, na naší podpoře Vám se vším rádi pomůžeme! Pro využívání e-shopu je potřeba zakoupit minimálně balíček Prémiových služeb STANDARD, který vyjde na 2999,- ročně. Při prvním nákupu navíc od nás získáte poukaz na registraci vlastní domény na 1 rok zdarma. Takže určitě neváhejte a vyzkoušejte si e-shop založit ;-)

 • Simona

  Dobrý den, chci se zeptat - založení webu je zdarma a jeho správa také, pokud si ponechám za vlastní doménou .webnode.cz? Např. www.simona.webnode.cz? Pokud bych chtěla jen www.simona.cz, tak musím přejít minimálně, do kterého balíčku? Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Hezký den, Simono, děkuju Vám za dotaz. Je to tak, jak píšete. V bezplatné verzi můžete stránky využívat neomezeně dlouho (nebo tedy do té doby, dokud Vám vyhovují limity bezplatné verze), ale je potřeba počítat s tím, že adresa webu bude i s „.webnode.cz”. Pokud byste chtěla využívat vlastní doménu, je třeba zakoupit minimálně balíček LIMITED za 899,-Kč ročně, který umožňuje právě využívání vlastní domény. Pokud však doménu zatím nemáte zaregistrovanou, doporučila bych Vám zvážit nákup balíčku MINI za 1499,-Kč ročně, ke kterému při prvním nákupu získáte také slevový poukaz na registraci vlastní domény na 1 rok zdarma. Na našem portálu můžete vidět v ceníku všechny funkce, které jednotlivé balíčky nabízí a zvolit ty služby, které Vám budou nejvíce vyhovovat :-)

 • Jana

  Dobrý den, kamarádka si na Webnode založila blog a je velmi spokojená. Já jsem si před časem založila také blog, ale na jiné platformě a nyní bych ráda přešla na Webnode. Jde to? Jak to mám udělat? Nemám v okolí žádného ajťáka, který by mi s tím pomohl. Díky moc za odpověď a přeji hezký den.

 • Host chatu

  Hezký den i Vám, Jano, děkuju za otázku. Ráda slyším, že je kamarádka spokojená a budu ráda, pokud se k ní (k nám) přidáte :-) Stránky vytváříte v našem editoru a v našich šablonách. Nelze tedy převést již fungující web do našich šablon, ale je potřeba blog vytvořit v našem editoru odznova. Textový obsah můžete ručně zkopírovat a vložit do blogu vytovřeného u nás. Jsem přesvědčena, že práci v editoru zvládnete. Pokud využíváte vlastní doménu, můžete ji používat u stránek vytvořených u nás. Se vším Vám moc rádi pomůžeme. Klidně se tedy ozvěte na naši podporu (podpora@webnode.cz). :-)

 • Tereza

  Dobrý den, líbí se mi vaše šablony a řada z nich mi přijde navržená pro ženy (prodej šperků, kosmetiky). Je Webnode opravdu tak jednoduchý, že si se založením poradím sama, i když nejsem zrovna technický typ? Mám trochu obavy jako Kristýna. Máte nějakou zpětnou vazbu od žen? Díky a hezký den.

 • Host chatu

  Pěkný den, Terezo, mockrát děkuju za Váš dotaz. Chápu Vaše obavy z tvorby stránek, ale jsem přesvědčená, že si web zvládnete vytvořit sama. Pokud si nebudete vědět rady, moc rádi Vám s orientací v editoru poradíme na naší podpoře :-) Klidně si můžete vyzkoušet web vytvořit. Ovládání je hodně intuitivní a věřím, že Vás práce na webu bude i bavit. Na podpoře získáváme mnoho dotazů i od naprostých lajků - jak mezi ženami tak i muži - a vždy se nám podařilo se domluvit a poradit tak, aby si každý stránku vytvořil. Pokud tedy o webu uvažujete, neváhejte a pusťte se do toho ;-)

 • Tom

  Ahoj slečno Lucie, chtěl bych mít u stránky vlastní název a taky vlastní emaily, jako to jde na seznamu, ale s vlastním jménem. Dá se to nějak jednoduše zařídit i u webdone? Nemám s tím moc zušeností tak se omlouvám, pokud to píšu nějak blbě. Díky

 • Host chatu

  Pěkný den, Tome, děkuju Vám za příspěvěk. Píšete to naprosto pochopitelně :-) Vlastní název - tedy doménu - je možné u nás zaregistrovat a využívat již od balíčku Prémiových služeb LIMITED za 899,-Kč ročně. Pokud byste však chtěl i vlastní e-mailové adresy, je třeba zakoupit balíček MINI a vyšší, které využívání e-mailových služeb umožňují. V administraci projektu si následně můžete vytvořit vlastní e-maily na doméně. Budete tak moci využívat například e-mail "info@vasedomena.cz". Na vše najdete na našem portálu přehledné návody a pokud si s čímkoliv nebudete vědět rady, určitě se můžete obrátit na naší podporu :-)

 • jklm

  Chtěl bych změnit šablonu, ale zachovat strukturu stránek, které mám v menu. Je to možné? Děkuji.

 • Host chatu

  Hezký den Vám přeji, děkuju Vám za otázku. V našem novém editoru změna šablony možná není a to s ohledem na jeho fungování a propojení se zvolenou šablonou. Každá šablona má určité prvky, které jsou neměnné a v podstatě ji definují - především se jedná o velikost hlavičky menu, rozložení menu, font písma nebo základní barevnou paletu. V případě, že by Vám šablona z nějakého důvodu nevyhovovala, je jedinou možností vytvořit stránky znovu a ručně obsah zkopírovat a naformátovat v novém webu. Pokud využíváte nějaké placené služby, můžeme Vám je na nové stránky přesunout :-)

 • Míša

  Dobrý den, ráda bych si udělala web, kde bych sdílela své fotografie - z cest i jiné? Jaká verze webu od Webnode je vhodná? Jakou kapacitu má ta nejjednoduší verze? Děkuji

 • Host chatu

  Hezký den, Míšo, děkuju Vám za otázku. Určitě bych Vám doporučila vytvořit webovou prezentaci, nikoliv e-shop. Se stránkami klidně můžete začít v bezplatné verzi, která má omezení prostoru na 100 MB a vyzkoušet si práci v editoru :-) Pokud byste chtěla na stránkách více pracovat, mít vlastní doménu a vkládat více obsahu, můžete si zakoupit balíček MINI za 1499,-Kč ročně, který prostor pro Vaše stránky zvýší na 500 MB. Také získáte poukaz na registraci na jeden rok zdarma. V budoucnu můžete případně kdykoliv dokoupit vyšší verzi služeb.

 • David Humza

  Dobrý den Lucie. Jak mám u vás upravit stránky pro mobil? Nikde jsem možnost nenašel..

 • Host chatu

  Hezký den, pane Humzo, děkuju Vám za Váš dotaz. Nastavení pro mobilní zobrazení webu v editoru nenajdete. Všechny naše šablony jsou totiž responzivní - to znamená, že se automaticky přizpůsobují velikosti monitoru nebo displeje, na kterém se stránky otevřou. Stránky jsou díky responzivitě přehlednější a snáze se na mobilních zařízeních ovládají :-)

 • Marťa T.

  Dobrý den, když si vytvořím svoje stránky, budou se dobře zobrazovat na mobilu?

 • Host chatu

  Krásný den, Marťo, děkuju Vám za dotaz. Ano, přehledné zobrazení stránek na mobilních zařízení zaručuje tzv. responzivita šablony. To znamená, že se zobrazení webu automaticky přizpůsobuje velikosti displeje, na kterém je stránka otevřena. Všechny naše šablony jsou plně responzivní ;-)

 • Martina

  Dobrý den,

  jde si založit stránky jen dočasně? Pokud připravím například informativní stránku k nějaké akci, můžu jí zase po akci snadno smazat, nebo zůstane stále funkční?

  Děkuji

 • Host chatu

  Hezký den, Martino, děkuju Vám za dotaz. Stránky můžete vytvořit na tak dlouhou dobu, jakou potřebujete. To znamená, že je můžete kdykoliv smazat. Pouze v případě, že byste využívala u stránky placené služby, je potřeba kontaktovat naši podporu, kde Vám s odstraněním placených služeb pomůžeme :-)

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 47/2019 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.