Jak správně venku sportovat? Odpovídal Michal Burian

Chat je uzavřený20.06.2018 18:00

Michal Burian.

Jak využít hezkého počasí a věnovat se sportování venku? Jak správně běhat, bruslit, plavat či jezdit na kole? Tréninkové plány a pomůcky pro vaše sportovní aktivity. Které závody v létě navštívit? Ptejte se trenéra Hervis Sportu Michala Buriana. Host odpovídá ve středu 20. června od 18.00.

Bc. Michal Burian, trenér Hervis Sportu 

Vystudoval Pedagogickou fakultu UK, obor tělesná výchova. V Hervisu trénuje především běh, fitness a vede komunitu Hervis Sports Club. Aktivně závodí v běhu od 5 km do maratonu. Učí na základní škole tělesnou výchovu a věnuje se sportování dětí v rámci zájmových kroužků a příměstských táborů.

Chat

 • DENMARK

  V Hervisu trénujete především běh, fitness a vedete komunitu Hervis Sports Club. Aktivně závodíte v běhu od 5 km do maratonu. Máte ještě nějaké další sportovní aktivity?

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, žádný z klasických sportů mi není cizí (samozřejmě na rekreační úrovni). Rád hraji volejbal, tenis, florbal, občas zajdu na lezeckou stěnu, plavat... Hrával jsem závodně stolní tenis. Podle toho, co se zrovna naskytne. Loni v létě jsem zkoušel např. wakeboarding.

 • DENMARK

  V Hervisu trénujete především běh, fitness a vedete komunitu Hervis Sports Club. Aktivně závodíte v běhu od 5 km do maratonu.Učíte na základní škole tělesnou výchovu a věnujete se sportování dětí v rámci zájmových kroužků a příměstských táborů. To je vše co děláte? A jak to stíháte?

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, v současné době je to vše, občas přidám nějaký sport rekreačně. Stíhá se to špatně, ale je to pro mě zároveň zábava, takže se snažím všechno dělat na 100%.

 • ANTI

  Představil byste trochu komunitu Hervis Sports Club a proč se jmenuje Hervis?

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, Hervis Sports Club se jmenuje Hervis podle prodejny sportovního oblečení Hervis sports, kde můžete nakoupit vybavení téměř na všechny klasické sporty. Samotná komunita sdružuje lidi se zájmem o sport jako takový. Scházíme se v rámci veřejných tréninků, které jsou zaměřeny především na běh a fitness, ale občas zařadíme i jiný sport. Komunita není samozřejmě jen o trénincích, jezdíme společně i na různé závody, jako například na začátku června na půlmaraton do Zlína nebo nás čeká http://www.challenge-prague.com/ . Členem komunity se může stát každý, kdo se pravidelně účastní našich tréninků, které jsou většinou ve čtvrtek.

 • Katka

  Jakou obuv byste doporučil na venkovní běh?

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, při výběru obuvi je potřeba si nejprve říci, kde chci běhat, jaký mám styl běhu, jaké mám od bot očekávání atd. Pro začátečníky bych například doporučil dobře tlumené a stabilní objemové boty. Osobně běhám výhradně ve značce Salming, ale mohu doporučit i modely od Asics nebo Mizuno. Někomu velmi dobře sedí Adidas, ale na mě jsou moc měkké. S botami od Niku jsem nikdy nebyl moc spokojený. Z trailových bot (boty do terénu) bych doporučil Salomon nebo Inov8. Pro konkrétní výběr doporučuji navštívit prodejnu, která nabízí běžeckou diagnostiku, tam vám poradí boty na míru.

 • Michal

  Dobrý den, Michale,


  rád jezdím na kole, hodně i adreanalinový sjezd. Máte přehled o ně jakých závodech? Rád bych letos nějaké zkusil.

  Moc děkuji,

  Michal

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, rozhodně mohu doporučit seriál http://www.czechdt.cz/, jehož partnerem je mimo jiné Hervis Sports. Pokud byste do budoucna chodil na naše tréninky, máme pro členy komunity startovné zdarma.

 • Markéta

  Dobrý den,

  popravdě mě běh moc nebaví, ale ráda bych zařadila nějaké kardio. Co byste doporučil?

  Díky,

  M.

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, kardio tréninků je velké množství. Od klasické cyklistiky, plavání, inline bruslí a běhu se můžeme dostat k tréninkům, které spojují kardio a posilování, jako například CrossFit nebo Tabata. Zítra si s námi můžete v Praze ve Žlutých lázních vyzkoušet HIIT trénink, což je obdoba Tabaty. Začínáme v 18:00.

 • Kateřina

  Jsme s manželem aktivní běžci a odmalička vedeme ke sportu i našeho malého syna. Je mu 8 let a také rád běhá, často slýchávám z okolí, že je na to moc malý, co myslíte vy, když ho to baví?

  Je nějaký dětský závod? Běháme s manželem různé závody a přemýšlíme, že bychom ho letos také někam přihlásili.

  Díky za odpověď.

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, běh je jednou z nejpřirozenějších činností, které můžeme dělat, tudíž je samozřejmě vhodný i pro děti. Teď ovšem nemluvím o dlouhých tratích (5 km a více). Dětských závodů je v republice spousta. Jedním z nich je například dětský běh v rámci www.behprozoo.cz, nebo v kousek od Prahy v seriálu www.brdskypohar.cz. Mnoho závodů má mimo hlavního běhu i dětské běhy.

 • Tomáš

  Dobrý den,

  jako aktivní běžec jistě zdoláváte i nějaké závody. Na jaké se chystáte letos?

  Tomáš

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, letos jsem zatím absolvoval okolo 10 závodů, na podzim se chystám na Běhej lesy Boletice, Půlmaraton v Ústí nad Labem, Maraton ve Varšavě a Liberec Nature run. Mimo tyto velké závody běhám i menší, které většinou vybírám až koncem léta, jako například seriál Vaše liga na Braníku nebo Běžím s Avl na Ladronce. Přes léto závody vynechávám a zintenzivňuji trénink.

 • Gabriela

  Dobrý den, Michale,

  ráda bych si pořídila kolo a nějakou výbavu. Jen mi přijde, že je na trhu hodně moc věcí a trochu váhám, kde a jaké koli si koupit. Poradíte?

  Děkuji.

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, co se cyklistiky a vybavení na cyklistiku týče, mohu doporučit prodejny Hervis Sports, kde máme vyškolené prodavače, kteří se sami cyklistice věnují. V Praze máme největší výběr na Chodově.

 • Zuzana

  Dobrý den,
  najdu někde program lekcí Hervis Sport Clubu?

  Díky, Zuzka

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, na Facebookové stránce https://www.facebook.com/hervisspor... vždy cca. týden dopředu zveřejňujeme následující trénink. Zpravidla se jedná o čtvrtky od 18:00, od května do září většinou ve Žlutých lázních. Pokud byste chtěla rozpis na delší dobu, stačí napsat na tuto stránku a rád vám rozpis na následující měsíc zašlu.

 • Tereza

  Dobrý den,

  začínám s během, doporučíte nějaký lehký trénink pro začátečníka? Je potřeba mít nějaké vhodné pomůcky?

  Tereza

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, pro začátečníka žádné speciální pomůcky nepotřebujete, jen dobré boty a pohodlné oblečení. Na úplné začátky doporučím souvislý pomalý běh pro získání obecné vytrvalosti. Později je vhodný např. fartlek, při kterém se střídají rychlé a pomalé úseky. Pokud byste chtěla poradit konkrétně, můžete napsat zprávu na tuto stránku: https://www.facebook.com/hervisspor... a rád s Vámi najdu nejvhodnější trénink.

 • ep

  Co s nadměrným pocením? Je na to něco osvědčeného? Když člověku stéká pot po čele až do očí a štípe, radost ze sportovní aktivity jaksi mizí... Děkuji.

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, při nadměrném pocení obvykle využívám potítko na ruce, kterým pot otírám, v chladnějších měsících dobře slouží savá čelenka. Z oblečení bych volil funkční savé materiály, v kterých mi to pocení tolik nevadí. Bohužel nic speciálnějšího vyzkoušeného nemám. Hlavní je však dostatečně doplňovat tekutiny, abychom předešli dehydrataci a následným svalovým křečím.

 • Kristýna

  Dobrý den, Michale,

  manžel začal jezdit na kolečkových bruslích a stěžuje si na bolest zad, co dělá špatně?

  Díky,

  K.

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, osobně si myslím, že by to mohlo být špatným postojem, možná manžel jezdí příliš nahrbený. Ať zkusí narovnat postoj a jezdit přirozeně. Samozřejmě to může být také důsledek svalové dysbalance, pokud by problémy přetrvávaly, doporučuji navštívit fyzioterapeuta.

 • Jirka

  Dobrý den,

  má Hervis ještě nějaké další aktivity pro zákazníky krom HSC?

  Díky,

  Jirka

 • Host chatu

  Dobrý den, Hervis vyhlašuje různé soutěže, můžete získat např. slevy, vybavení nebo startovné na závody. Velké množství benefitů je však propojeno s HSC, kde můžete získávat již zmíněné startovné na různé závody, výživu, vybavení a další. Do budoucna počítáme s rozšířením HSC i mimo hlavní město.

 • Jana

  Dobrý den,

  celkem hodně sportuji, myslíte, že je dobré pořídit si sporttester? A jký případě doporučíte?

  Díky,

  Jana

 • Host chatu

  Dobrý den, se sporttestrem obvykle roste i motivace ve sportu pokračovat a zlepšovat se, tedy ho můžu rozhodně doporučit. Osobně jsem vyzkoušel sporttestry TomTom a Garmin, první jmenovaný je cenově dostupný, ale do budoucna už pokračovat nebudou. Garmin je osvědčená klasika, které je finančně nákladnější, ale rozhodně dostanete kvalitu. Z ostatních sporttestrů si lidé chválí také značku Suunto. Při výběru konkrétního typu bych potřeboval znát Vaše preference a očekávání. V případě zájmu o konkrétnější radu mne můžete kontaktovat přes Facebookovou stránku Hervis Sports Club.

 • Katka

  Poradíte nějaký venkovní workout? Nebaví mě se v létě potit ve fitku :)

  Děkuji.

 • Host chatu

  Dobré odpoledne, venkovních workoutů je velké množství. Momentálně s Hervis Sports Club cvičíme každý čtvrtek ve Žlutých lázních. Z konkrétních cvičení mohu doporučit Tabatu, CrossFit, TRX posilování, HIIT trénink a další. Většinu těchto různorodých aktivit si můžete vyzkoušet na našich trénincích.

 • Tomáš

  Jaké jsou vaše oblíbené běžecké trasy v Praze a které běžecké lekce nebo otevřené tréninky byste doporučil?

  Díky

 • Host chatu

  Dobrý den, v Praze mám nejraději Divokou Šárku a Oboru Hvězda, které jsou poblíž mého bydliště. Ze vzdálenějších lokalit určitě Prokopské údolí nebo Kunratický les. Otevřené tréninky vedu v rámci Hervis Sports Club, většinou ve čtvrtek, ale i v jiné dny na různých lokalitách. Více info najde na facebooku Harvis Sports Club

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.