Jak vznikl projekt Koncert pro 10 milionů? Jaké plány projekt aktuálně má a co je jeho cílem? Odpovídal Jaroslav Vavřina

Chat je uzavřený21.04.2020 17:00

Jaroslav Vavřina.

Koncert pro 10 milionů s podtitulem #protistrachu, #koronavirunavzdory je jedním z nových projektů, který vznikl jako reakce na aktuální opatření a karanténu. Jak samotný projekt vznikal, jak dlouho trvalo jej od myšlenky dostat do studia a živě přenášet na sociální sítě? V jaké fázi aktuálně je a co tvůrci chystají do dalších live streamů? Jak bude vypadat koncert, kterým vše vyvrcholí, a co je v plánu do té doby? Jaké charitativní projekty podpoří a koho nyní tvůrci projektu hledají? Ptejte se Jaroslava Vavřiny v úterý 21. dubna od 17 hodin.

Jaroslav Vavřina je momentálně především iniciátor a organizátor projektu Koncert pro 10 milionů. Zároveň je ale i vizionář, který stojí za projektem Zavezu, v minulosti organizoval například velkolepé 115. výročí Harley-Davidson v Praze a pravidelně organizuje Prague Harley Days. Podílel se rovněž na projektech NutriCare a iBOD a je spolumajitelem dealerství Harley-Davidson Praha.

Chat

 • Libor

  Jak se dostane harleyář k pořádání kultury?

 • Host chatu

  Oklikou. Pořádá akce pro další motorkáře až uspořádá jednu z největších akcí moto světa - oslavy 115. výročí založení H-D v Praze 2018. No a pak je mu líto rozpustit fantasticky fungující tým, tak mu najde novou zábavu :-))

 • Matty

  Chystáte po skončení karantény dělat i velké kulturní akce, třeba open air festy?

 • Host chatu

  My se už od roku 2013 pokoušíme velké i malé akce pořádat a protože jsme taková partička od motorek začali, jsme lokálními oslavami značky Harley-Davidson v Tipsport Areně. V tomto roce jsme měli v harmonogramu asi 20 akcí různých velikostí od akcí pro „pár“ lidí až po akce pro desítky tisíc návštevníků. Snad nám situace umožní letos udělat Prague Harley Days, společně s Výstavištěm Týden hrdinů - DNY IZS a s Markem Rejmanem 20 ročník FMX Gladiátor Games. Upřímně nemáme ambici pořádat hudební festivalu. Pořadatelů v ČR je dost a myslím si, že to dělají dobře.

 • Petra z Liberce

  Dobrý den, viděla jsem už první díl vašeho Koncertu pro 10 milionů a už ten vypadal super :-)? Jak dlouho probíhaly přípravy a měli jste čas i na nějaké nazkoušení nebo generálky, tak jak to mají klasické tv pořady :-)? Pěkný den.

 • Host chatu

  Dobrý den, Petro, moc díky! Jsme rádi, že náš sledujete od prvního dílu. Přípravy a generálky…upřímně? Asi nějak tak: kafe, redbull, 20-30 cvičných telefonátů, cigáro, dezinfekce, rouška, 50 mailů, kafe, kafe, cigáro a cigáro a za 4 dny jsme byli ve studiu a za 5 minut začínáme :)

 • Market

  Na jaké kapely se můžeme těšit dál :-)?

 • Host chatu

  Market, děkuji za dotaz. Pokud náš pořad sledujete pravidelně, tak jistě víte, že nejsme žánrově více méně nijak vymezeni. Mezi interprety, kteří si udělali čas a potěšili nás muzikou patří například Jarda Svěcený, Lehkej Pokondr, zakázanÝovoce, Petr Vondráček a Lokomotiva a spoustu dalších. Nyní vysíláme z terénu jednou týdně a jaká kapela či interpret nás čeká příště vám asi neprozradím, ale mohu slíbit, že to určitě bude stát za to. :)

 • Blanka

  Co plánujete dál s projektem dělat? Skončí s koncem koronaviru, nebo se projekt otevře lidem i v době, kdy se bude moci koncertovat?

 • Host chatu

  Upřímně, nevím. Zatím mám cíl projekt dotáhnout do konce a tím je uskutečnit ho jako open air koncert. Pozvat pokud možno co nejvíce lidí ze složek IZS a tím jim poděkovat, ale nikdy neříkej nikdy, tak možná se tento koncept jen trochu upraví k nějakému budoucímu tématu.

 • Honzis

  Vaše streamy sledujeme a moc vám i celému projektu fandíme. Můžeme vás ještě nějak podpořit?

 • Host chatu

  Jé, Honzo, to je od vás hezký, moc děkujeme. A super otázka :)) Podpořit nás může každý na Startovači - https://bit.ly/jsme-na-Startovaci. Myslím, že tam máme pár zajímavých odměn, díky kterým se vlastně můžeš stát spolutvůrcem Koncertu pro 10 milionů i ty. Další velkou pomocí je, když nám sledující posílají tipy na hosty a kapely, které pozvat, nebo témata, o kterých natočit reportáž a samozřejmě nás sledují a sdílejí dál :)).

 • Lenka

  Dobrý den :-), neuvažujete o tom Koncert pro 10 milionů nabídnout nějaké celoplošné TV? Myslím, že je to fajn pořad se zábavou, muzikou a informacemi, který našim televizím vysílajícím bezpohlavní nudu pod rouškou zábavných pořadů opravdu chybí :-)...

 • Host chatu

  To bychom moc rádi udělali s hlavním živým koncertem. Jinak současné průběžné vysílání pořadů, které mu předcházejí je bez televize pro nás jednodušší. Můžeme dělat chyb, mluvit jak nám "huba narostla" a nechat se hlídat jen vámi diváky. Samozřejmě, že by byl fajn jejich dosah, ale když nás budete sdílet, tak se některým za chvíli třeba vyrovnáme :-))) Navíc je super, že nám stravování umožňuje okamžitě reagovat na Vaše komentáře a příspěvky.

 • Maerci

  Jakou charitu budete podporovat a neuvažovali jste například o nějaké pomoci nebo podpoře i prodavačkám, které jsou také vlastně v první linii?

 • Host chatu

  Zdravím, Maerci, vybrali jsme 4 organizace: Český červený kříž, Charitu české republiky, Adru, Nadaci Dobré Dílo a projekt Energii lékařům. Pravidelné vysílání vyvrcholí (hned jak to bude možné a bezpečné) živým koncertem s hvězdami české pop-music, který bude celý velkým poděkováním pro zdravotníky a záchranáře v 1. linii. Ti budou mít na koncert samozřejmě vstup zdarma. Ostatní diváci budou moci koncert sledovat online a v TV. Upřímně o podpoře i prodavaček jsme neuvažovali, naprosto jednomyslně a spontánně jsme se shodli na zdravotnících a záchranářích, ale není to vůbec zlý nápad. Nasadila jste nám brouka do hlavy :))

 • Petra

  Co nějaká akce pro kurýry na motorkách :-)? Mají toho fakt nad hlavu a třeba možnost vyzkoušet si Harley by je mohla zase zvednout a udělat hezčí den :-).

 • Host chatu

  Zcela upřímně nad něčím takovým jsme nepřemýšleli. Nicméně i my jsme se zapojili do podpory v boji proti Covidu. Členové HOGu a spousta dalšich našich kamaradů na motorkách rozváží roušky a desinfekce po celé české republice pro charitattivní projekt Prazska pomoc. Ale kdokoliv by chtěl Harleye vyzkoušet, tak od května mu bude k dispozici celá flotila demo motocyklů.

 • SK

  Sdělte mi něco o projektu Zavezu, díky!

 • Host chatu

  Jeden z mých start-upů, založený před pár lety s kamarádem Davidem Pertlem. V podstatě takový Uber, ale na věci. Teď už ho má Zásilkovna a těším, co zajímavého s ním vymyslí a mám radost, že žije a rozvíjí se dál. :))

 • DENMARK

  Co znamenají projekty NutriCar a iBod?

 • Host chatu

  NutriCare byla první krabičková dieta. Startup, který jsem vymyslel před mnoha lety a díky kterému pak nastalo "krabičkové šílenství" :-). Po pár letech získal nové majitele a úspěšně žije dále. iBod byl jeden z největších věrnostních programů, Strávil jsem s ním krásné dva roky v roli marketingového konzultanta.

 • DIS

  Kdo bude moderovat Koncert pro 10 milionů?

 • Host chatu

  Rozhodně to bude Pavel Anděl, který s námi do toho šel hned od začátku a má tím pádem “právo první noci”. Uvidíme, jestli si Pavel k sobě bude chtít přizvat “posilu”, to zatím netuším. Pavel nám skutečně přirostl k srdci, nejen díky jeho umění, ale i nadšením a energií kterou projektu kde dělá zadarmo, dává.

 • Iva

  Jak vzpomínate na 115. výročí Harley Davidson v Praze? :)

 • Host chatu

  S láskou a slzou v oku :-). Byla to obrovká škola a dva roky života, ale výsledek stál za to. Alespoň ten mezinárodní. Bill Davidson, pravnuk zakladatelů akci označil, za jednu z nejlepších v jeho životě. Reakce účastníků byly skvělou odměnou. Přijelo jich přes 100.000 a i díky místu konání stále vzpomínají. Nejen akce samotná, ale hlavně Praha a ježdění po krásném Česku mnoha z nim přirostlo k srdci a chtějí se sem vracet. Stovky lidí v organizačním týmu a další stovky, kteří akci zajišťovali odvedli neskutečnou práci a předvedli nás světu v tom nejlepším světle. ZNÍ TO PATETICKY, ALE JSEM NA NĚ FAKT HRDÝ.

 • ANTI

  Koncert pro 10 milionů jste vymyslel přímo vy?

 • Host chatu

  Vznikl u mě v kuchyni při jedné z improvizovaných porad s Evil teamem hned na začátku pandemie. Protože mému produkčnímu týmu najednou zakázali jejich obvyklou činnost, měl jsem strach, aby na ně nepadla tíseň, že nebudou mít co dělat... Tak jsme si vymysleli televizi :-))))

 • SOD

  Bude mít Koncert pro 10 milionů i nějaké politické souvislosti?

 • Host chatu

  Koncert pro 10 milionů nemá ani nebude mít žádné politické souvislosti. Nepodporujeme žádnou stranu ani politické hnutí. A ani nás žádné politické hnutí nebo strana nepodporuje. Chceme přinášet živou kulturu, informace a rozhovory do obýváku každého z nás a bojovat proti strachu a dezinformacím.

 • Tobix

  Co vás čeká až projekt skončí?

 • Host chatu

  Projekt Koncert pro 10 milionů vyvrcholí velkým live koncertem, kde vystoupí přední české kapely a interpreti a kde veřejně budeme moci poděkovat všem IZS složkám, které stály a stojí v přední linii v této nelehké době. Doufejme, že to bude brzy, protože to bude znamení toho, že se život u nás vrátil do normálu. A co bude potom? Potom se i já se svou partičkou Evil Team doufejme vrátíme k akcím, které děláme a které nás baví přes Prague Harley Days až po spolupráci na dalších akcích jako FMX Gladiator Games a mnoho dalších. A nebo si vymyslíme nějaký nový, zdánlivě nerealizovatelný projekt :-). Určitě se budeme věnovat dále live streamu, baví nás to a moc jsme se na tom naučili.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 18/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.