Jaká barva a střih se hodí k vaší postavě? Odpovídala Viktorie Rojtová

Chat je uzavřený07.11.2019 13:00

Viktorie Rojtová.

Jak zaujmout při pracovním pohovoru? Na co si při výběru oblečení dávat pozor? Jaká barva a střih se hodí k vaší postavě? Co je módním trendem letošního podzimu? Na otázky týkající se nejen změny vaší image bude odpovídat módní stylistka Viktorie Rojtová ve čtvrtek 7. listopadu ve 13 hodin.

Viktorie Rojtová je módní stylistka. Módou žije. Vystudovala ji a sleduje její aktuální trendy. Absolvovala také kurzy zaměřené na psychologii. Důležité je totiž poznat, jaký člověk je a v čem je výjimečný. Svým klientům poskytuje profesionální poradenství či odborné konzultace.

Chat

 • Jana V.

  Dobrý den, v lednu mne čeká nové zaměstnání, vyšší manažerská pozice. Ráda bych neudělala chybu ve výběru oblečení. Na názor prodavačů moc nedám. Co mi poradíte Vy? Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, v první řadě byste měla sestavit Váš základ šatníku. Pro Vaši profesi to bude dobře padnoucí kalhotový kostým, bílá košile, pouzdrová sukně, pouzdrové šaty, hedvábná halenka, kabát, polobotky na podpatku (které budou pro Vás pohodlné), kabelka, do které se vejde notebook. Tyto věci Vám musí perfektně sedět a vůbec nemusí být černé barvy. Vyhněte se ale  křiklavým barvám. Dejte přednost těm, které odpovídají Vaší typologii a dobře se mezi sebou kombinují. 

 • Mimon

  Jak se dá podle postavy určit barvu, která se ke mně hodí? Hezký den.

 • Host chatu

  Dobrý den, podle postavy nemůžete určit vaši typologii. Typologie se stanoví podle podtónu Vaší pokožky, barvy vlasů a odstínu očí.

 • Zoufalka obecna

  Pěkné dopoledne, vždy jsem patřila k takové té šedé myšce. Chtěla bych to už konečně změnit, ale netroufám si moc na to. Jak byste mi pomohla?

 • Host chatu

  Dobrý den, v první řadě bych Vám řekla, které barvy Vám sluší a pak bychom prošly Váš šatník a spolu bychom ho doplnily aktualními kousky, které se velmi dobře zařadí do Vašeho stylu života.

 • Honza J.

  Dobrý den, pracuji jako dělník, takže do práce moc extra oblečení nepotřebuju. Někdy bych ale chtěl manželku překvapit a vyrazit s ní aspoň na véču nebo do kina. Nerad ale vybírám oblečení sám. S ní bych do obchodu zašel, ale zase bych ji pak nepřekvapil…

 • Host chatu

  Dobrý den, doporučím Vám pořídit casual sako, bílou košili, kalhoty typu "chinos", kožený pásek a boty typu "derby". Casual sako a derby boty pak můžete nosit i k džínám. Kalhoty budou vypadat dobře i se svetrem a bílá košile je klasika. Ta by měla být v šatníku každého muže.

 • KH

  Mám doma dost starý a zkrátka jetý šatník. Chtěla bych něco šmrncovního a zároveň aby se to hodilo k mé postavě. Na co si mám dát při výběru nového oblečení pozor?

 • Host chatu

  Dobrý den, nejprve zhodnoďte typ Vaší postavy, vaši typologii a pak se zaměřte na aktuální střihy. Nedoporučuji kupovat ultra moderní kousky, sestavte si nejdříve základ vašeho šatníku, ten se odvíjí od Vašeho stylu  života.

 • Karin

  Hezký den, jaká barva letos frčí na podzim? Je něco opravdovým trendem?

 • Host chatu

  Dobrý den, každou sezonu nám New York a Londýn představí módní barvy podle Institutu Pantone. Pro sezonu Podzim/Zima 2019-2020 je to 12 výrazných barev a 4 základní. Vyjmenuji Vám některé nejzajímavější , které jsou z mého pohledu opravdovým trendem:  - růžová Fruit Dove (sytá a teplá),  - sytější Orange Tiger a sofistikovanější Dark Cheddaar (který je více do žluta),  - modrá Galaxy Blue, která se podobá královské modři, ocelová Bluestone a modročerná Evening Blue, - hnědá caramelový Sugar Almond a zemitá, studená a tmavá Rocky Road - zelená Guacamole je to takový mechový odstín - vínová Chilli Pepper (klasická sytá červená) a Biking Red ( je jen více "šmrcnutá" hnědou).

 • Katerina Nová

  Dobrý den, do skříně se mi skoro nic už nevejde a já nejsem schopná ty věci prostě vyhodit. I když vím, že si je na sebe už asi nikdy nevezmu. Chci si koupit něco nového, ale raději do obchodů už nechodím, právě z tohoto důvodu. Některé věci jsem neměla ani jednou na sobě :((

 • Host chatu

  Dobrý den, v tomto případě bych doporučila udělat výprodej, pozvat několik svých kamarádek a nabídnout  jim vaše věci. Budete mít lepší pocit z toho, že jste věci nevyhodila a dostala za ně alespoň menší obnos. A pokud se Vám tuto variantu nepodaří uskutečnit, je lepší se obrátit na odborníka, který Vám vysvětlí a ukáže, proč Vám tyto věci nesluší.

 • Dotaz

  Provádíte konzultace i online? Nebo k Vám musím fyzicky? Bohužel pracuji často mimo ČR a nemám moc času na osobní schůzky. Díky za info.

 • Host chatu

  Dobrý den, provádím konzultace i on-line. Poradím Vám i dle fota, které mi pošlete. Řeknu, jaké barvy Vám sluší a také Vám udělám analýzu Vaší postavy. Sestavím Vám vizualizaci Vašeho nového šatníku, popovídáme si také o tom, kam můžete zajít do obchodu a co by jste tam měla koupit. Následně také udělám analýzu věcí, které jste koupila. V podstatě jsem takový průvodce na cestě k sebepoznání a objevení nových věcí.

 • XXX

  Máte klienty ženy nebo i muže? Jaké služby od vás nejvíce využijou?

 • Host chatu

  Dobrý den, chodí ke mně muži i ženy. Nejvíce využívají poradenství. 

 • Xman

  Pěkné odpoledne, asi prostě neumim nakupovat. Nesnášim vnucování prodavačů, ale chtěl bych nějaký konečně pořádný a kvalitní oblek. Ještě ke všemu je mi dost nepříjemný, když mne očumují cizí lidé při zkoušení atd. Co s tím?

 • Host chatu

  Dobrý den, při výběru obleku musíte dávat pozor na hodně věcí - od výběru fazony po délku kalhot. Proto doporučuji jít s někým, komu důvěřujete a kdo se opravdu vyzná, jelikož hrozí, že vyhodíte peníze, jak se říká, komínem. Samozřejmě můžete vzít do obchodu i odborníka. Na mých stránkách vikystyle.cz najdete informace, jak toto nakupování probíhá. Každopádně dobře padnoucí oblek jsou opravdu dobře investované peníze, jelikož Vám poslouží velmi dlouho.

 • Peta


  Podle čeho se pozná, jaký styl oblečení se prostě ke člověku hodí? Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, záleží to na profesi člověka, na stylu života a vnitřní energii. Poradit opravdu dobře lze v tomto případě jen po osobním kontaktu. Podívejte se na mé stránky vikystyle.cz, kde najdete spoustu užitečných informací a třeba se osobně setkáme :)

 • Kačenice

  Jak jste se dostala k této práci? To je taková práce co by chtěla dělat každá malá holka… Oblečení, líčení, vlasy…

 • Host chatu

  Dobrý den, od malička jsem se zajímala o módu, ale cesta k tomuto povolání byla opravdu dlouhá. Není to jen o lásce k oblečení, ale také o psychologii, umět se vcítit do role svého klienta a umět poradit a vysvětlit. Samozřejmě také nadchnout své zákazniky. Studovala jsem stylistickou školu v zahraničí, také se hodně věnuji psychologii a neustále se zdokonaluji. Neustále sleduji dění ve světě módy. 

 • noname

  Dobrý den, jak souvisí psychologie s oblékáním? Poznají se podle oblečení třeba i nějaké psychické potíže?

 • Host chatu

  Dobrý den, podle oblečení  poznáte psychické rozpoložení člověka. Vždyť se jen zamyslete, kolikrát ráno máte náladu na nějakou určitou barvu (každá barva nese v sobě určitý vzkaz) nebo chcete obléknout konkretní střih... Pokud budeme pozorovat oblečení člověka dlouhodobě, tak můžeme poznat určité dlouhodobé psychické rozpoložení. Oblečení je také nástroj (pomocník) k vyřešení určitých psychických problémů. Jen si zkuste na chvíli představit, jak jste se cítili, když jste byli krásně upraveni. Lidé vás obdivovali a dělali vám komplimenty. Měli jste pocit, jako byste se vznášeli. Je to prostě forma terapie, naučit se v určité míře mít rád sám sebe.

 • Marie S.

  Dobrý den. Jsem silnější postavy. Potřebuji nějaké elegantnější oblečení a nevím, jaké zvolit. Kde mohu něco kvalitního a zároveň něco, v čem nebudu vypadat hrozně pořídit? Podle čeho se mám vůbec řídit? Díky a at se vám daří.

 • Host chatu

  Dobrý den, nejdříve si udělejte analýzu své postavy. Vždy je co ukázat a naopak něco schovat. Při výběru oblečení se zaměřte na kvalitu látky, ta by měla držet tvar a být prodyšná (přirodní materiály jsou velmi dobrou volbou). Co se týče obchodů, tak velké obchodní řetězce nabízí větší spektrum velikostí. Je třeba kupovat věci systematicky a tak, aby se daly mezi sebou vzájemně kombinovat.

 • Michal

  Můžete říct, co nejvíc frčí v pánské módě? Je nějaká barva nebo střih, který je prostě top a měl by ho mít doma každý chlap? Díky za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den, každý člověk je jiný a každý má odlišný styl života, proto Vám nemohu napsat určitý střih a už vůbec ne barvu. Ale co mohu doporučit každému pánovi: pořídit si kvalitní dobře padnoucí oblek. V životě každého muže jsou příležitosti, kdy by ho měl mít na sobě.

 • Gigolo

  Jste krásná žena. Jak to děláte? :)))

 • Host chatu

  Děkuji za kompliment, ale každá žena může být krásná ;-)

 • Elis K.

  Pěkné odpoledne, co by nemělo chybět v šatníku každé ženy? Děkuji a mějte se hezky.

 • Host chatu

  Dobrý den, je to těžká otázka, jelikož každá jsme jiná. Ale myslím si, že v šatníku každé ženy by neměla chybět bílá košile. S ní můžete dělat opravdu zázraky.  Je dobře kombinovatelná a dá se použít k různým stylům.

 • Romana

  Zajímalo by mně, jak se máme postavit k našemu oblečení v našem případě - s manželem podnikáme a často chodíme společně na různá obchodní jednání. Dáváme si záležet, aby naše outfity vzájemně barevně ladily. Myslíte, že je to ok nebo už to může působit příliš strojeně? Samozřejmě mi jde i o to, že naše oblečení má vliv na psychiku protistrany, když jednáme o podmínkách atd. Díky za Vás názor.

 • Host chatu

  Dobrý den, to je pěkné, že o tom přemýšlíte a snažíte se sladit ale někdy to opravdu může vypadat moc strojeně. Samozřejmě bych musela vidět vaše outfity, abych to mohla posoudit. Sladit oblečení neznamená vzít stejné barvy ale sladit barvy, které mezi sebou působí jako sehrána dvojka :-).

 • Eva

  Budeme si s dětmi platit vánoční focení. Poradíte, jak se obléknout? Červená ani zelená nejsou rozhodně mé TOP barvy, jak jinak ale docílit vánočního ladění snímků?

 • Host chatu

  Dobrý den, v tom případě zaměřte se na doplňky, muže to být vánoční čepice nebo můžete držet v ruce vánoční ozdoby... bude to působit neotřele a zajímavě ;-).

 • Dejna

  Je možné zakoupit vaše služby jako voucher? Sestra dostala k narozkám letenky do Říma, ale až na jaro. Takže bych jí k vánocům dala poukázku na vaše poradenství, ať ví, co si kde kupovat. Na webu to máte, ale ne voucher. Díky, Danča

 • Host chatu

  Dobrý den Dančo, ano můžete zakoupit u mě voucher na jakoukoli službu nebo na celý baliček, který vychází levněji. Objednat voucher můžete e-mailem, který nejdete na webových stránkách www.vikystyle.cz nebo telefonický.

 • Marcela

  Dobrý den, jsou pro letošek některé barvy opravdu out? A které jsou letos nejmódnější?

 • Host chatu

  Dobrý den, nejmódnější barvy: růžová Fruit Dove (sytá a teplá), sytější Orange Tiger a sofistikovanější Dark Cheddaar, modrá Galaxy Blue (která se podobá královské modři), hnědá caramelový Sugar Almond, zelená Guacamole je to takový mechový odstín, vínová Chilli Pepper (klasická sytá červená). Barvy které jsou out, jsou barvy které Vám nesluší ;-)

 • Ivana

  Dobrý den,
  jak moc se máme řídit moderními trendy? do jaké míry je důležité vybírat si oblečení, které nám sedí?

  Děkuji,

  I.

 • Host chatu

  Dobrý den, doporučuji se řídit trendy, které jsou dlouhodobé a vybírat si oblečení, které Vám dobře sedí a koresponduje s Vašim životním stylem a Vaši vnitřní energií.

 • Maru

  Dobry den, jsou tenisky k sukni velky preslap? Dekuji

 • Host chatu

  Dobrý den, naopak je to velmi moderní kombinace.

 • Lucka

  Dobrý den,

  jaké barvy oblečení by jste mi poradila pokud mám tmavě hnědé vlasy, zelené oči a hodně bledou pleť až nezdravě vypadající prý s olivovým podtótem?
  Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, doporučila bych Vám barvy s teplým podtónem. Co se tyče sytosti barvy, musela bych Vás osobně vidět nebo aspoň vidět několik Vašich fotografií.

 • SK

  Co účesy subultur - metal, punk?

 • Host chatu

  Dobrý den, je to určitá skupina lidi, která má svůj extravagantní styl a účes s tímto stylem by měl korespondovat.

 • SK

  Co účesy subkultur - metal, punk?

 • Host chatu

  ...

 • SOD

  Co paruky - Váš názor?

 • Host chatu

  Dobrý den, paruka muže být dobrým pomocníkem když máte zdravotní problém. Doporučuji vybírat paruku, která koresponduje s Vaší pletí a která je z pravých vlasů.

 • DENMARK

  Co příčesky - Váš názor?

 • Host chatu

  Dobrý den, příčesky nedoporučuji, vypadají staromódně.

 • SK

  Co úplně vyholená hlava až takříkajíc na kost?

 • Host chatu

  Dobrý den, může vypadat velmi zajímavě. Předpokladem je souměrná hlava.

 • DENMARK

  Jaký máte názor na časopis Speciál Glanc vlasy?

 • Host chatu

  Dobrý den, omlouvám se, ale nesleduji tento časopis.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.