Jaká čísla padají ve Sportce nejčastěji? Odpovídal Petr Vávra

Chat je uzavřený02.05.2019 13:00

Petr Vávra.

Baví vás loterie? Pokud patříte mezi sázkaře, možná vás potěší chat s hlavním herním matematikem společnosti Sazka. Petr Vávra byl za posledních dvacet let u všech zásadních inovací číselných loterií Sazky. Sám dokonce přišel s návrhem ve světě unikátní loterie, kterou Sazka spustila a dodnes ji provozuje pod názvem Kameny. Jaká čísla lidé nejčastěji sází? Nebo jaké kombinace není příliš výhodné sázet? Ptejte se Petra Vávry ze Sazky. Host odpovídá ve čtvrek 2. května od 13.00.

SAZKA a.s. je největší a nejstarší loterijní společnost v České republice s cca 95% tržním podílem na trhu loterií. Hlavními loterijními produkty společnosti jsou číselné loterie s nejznámější hrou Sportka. Kromě číselných loterií jsou v produktové nabídce stírací losy, sportovní kurzové sázky a rychloobrátkové hry. Druhým pilířem jsou neloterijní služby, zejména největší mobilní virtuální operátor v České republice SAZKAmobil, dobíjení mobilních telefonů a zprostředkování plateb za služby a zboží nebo prodej vstupenek. Své produkty poskytuje SAZKA a.s. jednak prostřednictvím unikátní prodejní sítě s více než 7400 prodejními místy rozmístěnými po celé České republice, a zároveň na internetové stránce www.sazka.cz, kde mohou zákazníci hrát své oblíbené hry online.

Chat

 • Radek

  Dobrý den. Hrajete taky Sportku či jiné loterie? Nebo máte spočítáno, že je to jen vyhazování peněz?

 • Host chatu

  Dobrý den Radku, I já hraji loterie. Vzhledem k tomu, že proces losování nemůžu ani já ani nikdo jiný ovlivnit, tak sázet mohu a také sázím. Je třeba štěstí pokoušet a já ho také pokouším.

 • Ondra

  Přeji pěkný den.
  Ve které hře Sazky je největší pravděpodobnost hlavní výhry?
  Díky za odpověď.

 • Host chatu

  Také přeji pěkný den. Nejsem si zcela jist kam míří vaše otázka, ale z hlediska pravděpodobnosti je nejsnazší uhodnout hlavní výhru v loterii Kameny, v Eurojackpotu je naopak pravděpodobnost nejnižší, tomu však odpovídá výše výhry.

 • Jana

  Dobrý den. Kterou hru byste mi, kromě sportky, doporučil a proč?
  Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den Jano, to je pro mě docela složitá otázka, je to tak trochu Sofiina volba. Záleží na vás, jaké máte preference, každá hra nabízí trochu něco jiného a každá je v něčem zajímavá a unikátní. Pokud vám jde o opravdu velkou výhru, tak jednoznačně Eurojackpot, ale pokud chcete slyšet mé doporučení, tak řeknu Šťastných 10. Hraje se 2x denně, můžete si zvolit za kolik hrajete. Hra má pevné výhry, tak v okamžiku sázky víte, na jakou výhru se můžete těšit. Navíc ve hře pravidelně padá množství statisícových výher, což by určitě potěšilo každého.

 • Karolína

  Dobrý den. Jsou možné v losování sportky nějaké podvody? Říkalo se, že míčky s čísly mohou mít různou hmotnost. Jak je zaručená kontrola losování? Skutečnê notář vše kontroluje?
  Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den Karolíno, bezpečnost procesu losování je pro nás zásadní. Losovací zařízení je samostatné zařízení, jediný přívod k němu je přívod elektrické energie. Losování funguje na principu víření vzduchu. Míčky jsou pravidelně váženy a měřeny abychom vyloučili možné odchylky. Navíc sad míčků je několik a dopředu není známo s kterou sadou se bude losovat. Ano skutečně celý proces losování probíhá pod dohledem notáře. Pokud byste chtěla vidět losování napřímo, není nic jednoduššího než se k nám přijít na losování podívat.

 • Alena

  Dobrý den, kolik miliónových výher rozdáte za rok? Máte od výherců informace, co s penězi dělají?

 • Host chatu

  Dobrý den Aleno, počet milionových výher se každým rokem mění, záleží na tom, jak úspěšní jsou sázející. V roce 2018 jsme kupříkladu vyplatili 257 milionových výher. Co přesně výherci s penězi udělají nevíme, neboť s nimi nejsme v žádném spojení. Jediné, co se můžeme dozvědět je, když nám výherce v okamžiku přebírání výhry sdělí svůj záměr a je pravdou, že v tu chvíli je většina výherců dost nervózních.

 • Lenka P.

  Zdravím, jaká čísla sází nejvíce lidí?

 • Host chatu

  Dobrý den Lenko, nejsázenější čísla se v průběhu času moc nemění. Ve Sportce je nejčastěji vsazeno číslo 7, následuje číslo 19.

 • Andrea

  Dobry den. Jaká byla nejvyšší výhra v historii? Je možné, že padne zas? Dekuji

 • Host chatu

  Dobrý den Andreo, nejvyšší výhra v historii padla u nás v loterii Eurojackpot dne 15.května 2015 ve výši 2.466.000.000 Kč. Výhra v podobné výši může padnout pouze v Eurojackpotu. Pokud tedy vyšplhá Jackpot do maxima, které je dle pravidel 90.000.000 Euro, tak můžete podobnou výhru vyhrát i vy. Shodou okolností v zítřejším slosování Eurojackpotu hrajeme o Jackpot ve výši přes 2 miliardy, ale navíc můžete získat i prodloužený víkend s privátním letadlem po Evropě.

 • SK

  Platí podle Vás stále ohledně Sazky - kdo nehraje, nevyhraje?

 • Host chatu

  Tak to každopádně platí stále. Když nemáte vsazeno, tak opravdu vyhrát nemůžete

 • DIS

  Jaký je rozdíl mezi Sazkou před r. 89 a nynější Sazkou?

 • Host chatu

  Rozdíl je to opravdu dramatický. Pokud se podíváme jen na nabídku SAZKY dnes a předtím. V roce 1989 SAZKA nabízela pouze Sportku, Sazku a Mates, navíc sázku bylo možné podat pouze offline na sázence s průklepákem a například hlavní výhra ve Sportce byla omezena 300.000 korun. Dnes máme pro vás mnohem větší nabídku, navštivte naše webové stránky a určitě si vyberete.

 • SOD

  Co morální a etický rozměr sázení?

 • Host chatu

  Sázení je samozřejmě specifický druh podnikání, proto je také regulován zvláštním zákonem, podle kterého se musíme řídit. Veškeré naše loterie a hry povoluje Ministerstvo financí, které podrobně zkoumá fungování her. Abychom vůbec získali toto povolení musíme předkládat podrobnou certifikaci od státem stanovených autorit. Pokud jde závislost na hraní. Je třeba odlišit gamblerství a příležitostné vsazení loterie jako hobby, kdy se sázející může zasnít. I v této oblasti jsme získali mezinárodní certifikát zodpovědného hraní té nejvyšší možné úrovně.

 • David

  Zdravím, máte nějaký věrnostní program pro hráče? Díky za informaci :)

 • Host chatu

  Dobrý den Davide, mohu vás potěšit, neboť Sazka má věrnostní program nazvaný Sazka Klub, kde můžete soutěžit i o zajímavé ceny. Sazka kartu vám vydají na každém prodejním místě s terminálem Sazka.

 • Hana

  Před chvílí jsem hledala na internetu něco ohledně tenistky Muchové, která včera vyhrála v Praze a najednou mi sjely oči na titulek, který oznamuje čtenářům, že s Vámi bude dnes možno virtuálně hovořit. Skoro vůbec nesázím, ale napadlo mne, že v květnu vsadím 3x sportku a když vyhraju větší sumu, mám návrh. Zvu Vás na 4 dny do Izraele na výlet. Berete mou nabídku?

 • Host chatu

  Dobrý den Hano, no zkuste to a dejte vědět :)

 • Hanka

  Dobrý den. Kolik máte vlastně v prodeji druhů losů? Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den Hanko, v prodeji na sběrnách máme v tuto chvíli 37 emisí losů a navíc máme dalších 22 emisí losů i na internetu.

 • Petr A.

  Máte prosím přehled o tom, kolikrát se celkově losovalo od začátků Sazky? A kolik velkých výher padlo? To už musí být slušný.

 • Host chatu

  Dobrý den Petře, do dneška proběhlo 4.600 slosování Sportky. Pokud jde o velké výhry je otázka, co je velká výhra. Celkově již evidujeme přes dva tisíce výher vyšších než milion.

 • Patrik

  Proč, když už něco vyhraju, se mi nevrátí aspoň ta částka, kterou jsou do hry vložil? Je to schválně, abyste více vydělali?

 • Host chatu

  Dobrý den Patriku, tady samozřejmě záleží na tom kolik jste vsadil. Tím myslím například ve Sportce je důležité kolik sloupečků vsadíte a v kolika sloupcích vyhrajete. Každý sloupec stojí 20 korun a výhra je vždy vyšší.

 • Petr

  Sázíte ? A jakou největší sumu jste vyhrál ?

 • Host chatu

  Dobrý den Petře, již jsem dříve odpovídal, ano sázím. Přesnou statistiku svých výher si nevedu, nejvíc jsem vyhrál jednotky tisíc.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.