Jaké jsou trendy v zásnubních a snubních prstenech pro tento rok? Odpovídal Radim Kubíček

Chat je uzavřený04.03.2020 15:00

Radim Kubíček.

Jaké jsou trendy v zásnubních a snubních prstenech pro tento rok? Je zlato stále in? Jak je to s kombinací kovu u šperků? Jak vybrat správně zásnubní prsten? Jak dlouho trvá dodání šperku? Kolik průměrně Češi utrácejí za zásnubní a snubní prsteny? Ptejte se Radima Kubíčka. Host odpovídá ve středu 4. března od 15.00.

Radim Kubíček pracuje pro BRILAS od roku 2016 a je členem vrcholového vedení společnosti. Do firmy s sebou z Vodafone, Hewlett-Packard a Korn Ferry kromě dlouholetých zkušeností v oblasti prodeje a klientské péče přinesl taktéž robustní know-how z oblasti personalistiky. V BRILAS je Radim zodpovědný zejména za provoz a rozvoj retailové sítě značky, personální oblast a taktéž část marketingu. Součástí jeho agendy je i naslouchání hlasu zákazníka a zohlednění "slyšeného" v komplexním fungování značky.

Chat

 • Tereza

  Dobrý den, ke konci června budu mít svatbu. Stihnete do té doby prstýnky vyrobit popřípadě upravit i včetně rytiny? Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, Terezo, díky za dotaz. Do června to stihneme naprosto komfortně :-). Typicky doporučujeme začít prsteny řešit alespoň 2 měsíce před svatbou. S tím, že už máte představu, co by se vám líbilo. Vždy je lepší, ať vám prsteny raději nějaký ten den leží doma, než zažívat stres z toho, že by se něco nestihlo. Ať už vyberete kdekoliv, přeji v manželství mnoho radosti a spokojenosti :-).

 • Zdeněk

  Zdravím, chtěl bych požádat přítelkyni o ruku, ale obávám se, že netrefím velikost prstýnku.Máte nějaké tipy jak na to?
  Díky

 • Host chatu

  Dobrý den, Zdeňku, díky za dotaz, který pálí hodně mužů v podobné životní situaci :-). Řeknu to jednoduše - šance, že se netrefíte, je opravdu velká. Můžete buď zkusit změřit stávající prstýnek přítelkyně. Hrozí však riziko, že jej nosí na jiném prstu, případně jí i ten stávající nesedí. Nebo se můžete pokusit změřit obvod prstu provázkem či speciálními měřícími kroužky. Třeba po skleničce vína, aby šance, že se přítelkyně vzbudí, nebyla tak velká :-). Metod a přístupů je opravdu mnoho, může to být i zábava. Pro většinu pánů to však je spíše stres. Osobně mi nejlepším řešením příjde vybrat dobrého obchodníka. Takového, který nebude mít problém s výměnou prstene za odpovídající velikost. V BRILAS není problém vyměnit prsten i za zcela jiný model, pokud se netrefíte nejen do velikosti, ale i partnerčina vkusu :-).

 • Tonda

  Kolik by měl stát zásnubní prsten? Dřív se říkalo, že 3 měsíční platy. Je to pravda i dnes ?

 • Host chatu

  Dobrý den, Tondo, díky za dotaz. Myslím, že u nás to nikdy pravda nebyla a není :-). Z legrace s kolegy ve firmě říkáme, že si to vymysleli sami zlatníci, aby utržili co nejvíce :-). Pokud jako zákazník hodlám utratit třeby ony zmíněné 3 platy, proč ne. Někdo v tom vidí smysl či symboliku, někdo jiný vůbec. V BRILAS to zkrátka necháváme na zákazníkovi a věříme, že "prsten z lásky" splní svou funkci bez ohledu na jeho pořizovací cenu ;-).

 • Staňka

  Z jakého kovu se šperky teď prodávají nejvíce? My s manželem máme ještě klasiku ze žlutého zlata

 • Host chatu

  Dobrý den, Staňko, díky za dotaz. Nejprodávanějším materiálem u snubních a zásnubních prstenů je bílé zlato. V posledních letech však zažívá renesanci i zmiňovaná žlutá klasika. Hodně se taktéž líbí prsteny z kombinovaného zlata, ve kterých se s bílou čím dál více prosazuje i růžová či červená. Ještě před pár lety někteří pánové považovali tyto barvy za nepřijatelné :-). V poslední době se na trhu taktéž zcela zásadně prosazují kovy, které byste dříve v našem odvětví nenašla. A není to překvapivé, např. ocel či titan nabízejí vynikající poměr kvality a ceny, který je pro Čechy často zásadní. Opět platí, že klíčová je pro zákazníka možnost volby. Není výjimkou, že si u nás snoubenci zakoupí jeden prsten z oceli a druhý z bílého zlata. Dají se skvěle kombinovat, a úspora je významná.

 • Tomáš Červenka

  Vyrábíte prsteny na zakázku?

 • Host chatu

  Dobrý den, Tomáši, díky za dotaz. Ano, vlastně většina BRILAS prstenů je vyráběna na zakázku. Jedná se o definované modely, které si zákazník může případně modifikovat. Pokud máte namysli zcela unikátní design, který si zákazník vymyslí sám, i takový umíme. Jen je třeba počítat s delší dobou dodání než u standardizovaných kousků v naší nabídce. Jsme v současnosti zavaleni zakázkami, de facto hned od Nového roku se strhla rekordní lavina zájmu. Byť se opravdu musíme otáčet, jsme za přízeň zákazníků velice vděčni. Je to ten nejspolehlivější indikátor toho, jak se nám daří dělat naši práci :-).

 • Tereza Černá

  Dobrý den, máte v nabídce i prsteny s moissanity?

 • Host chatu

  Dobrý den, Terezo, díky za dotaz. Moissanit je jednou z položek v našem inovačním plánu. Kontinuálně připravujeme novinky v sortimentu a službách, ale nechceme se „rozkročit“ příliš. Proto každou změnu pečlivě zvažujeme, abychom neohrozili naše nekompromisní standardy kvality výrobků a péče o zákazníka. Cokoliv děláme, chceme zkrátka dělat v maximální možné kvalitě. Letošní rok je dalším v řadě, kdy překonáváme naše prodejní rekordy a registrujeme opravdu extrémní zájem o naše produkty. Veškeré naše úsilí teď směřuje k dokonalému servisu zákazníka. K debatě o moissanitu se tedy vrátíme na podzim, nejdříve tak bude v naší nabídce na sklonku roku.

 • Sváťa

  Přítelkyně nenosí prstnky, ale má ráda perly. Byl by vhodný zásnubní prsten i s perlou? Mohla by si ho případně u vás vyměnit?

 • Host chatu

  Dobrý den, Sváťo, díky za dotaz. Navážu na odpověď k předchozí otázce - perly v prstenech jsme zvažovali, ale nakonec jsme se rozhodli touto cestou nejít. Perlové prsteny mají svá specifika, jak produkční, tak uživatelská. Optikou nositele se jedná zejména o rozměry šperku, které nemusí každé ženě vyhovovat. Pokud se ptáte, zda je prsten s perlou vhodný jako zásnubní, pak nesporně ano. Obzvláště pokud víte, že má vaše milá perly ráda :-). Držím pěsti, ať se vám podaří vybrat šperk, který vaší přítelkyni oslní!

 • Jindra

  Nedělají se zásnubní prsteny i pro muže?

 • Host chatu

  Dobrý den, Jindro, díky za zajímavý dotaz. Zásnubní prsteny pro muže se na některých světových trzích objevují, v ČR si své místo doposud příliš nenašly. Důvodů může být mnoho, ale tím nejzásadnějším nejspíše je, že pravděpodobně neexistuje dostatečně silná lokální poptávka po takovémto výrobku. Ale kdo ví, třeba to zrovna touto debatou začínáme měnit :-).

 • Richard

  V některých zemích platí pomerně striktní pravidla pro minimální cenu zásnubních a snubních prstenů, která se přesně odvíjí od příjmů, resp. majetku ženicha. Sledujete takový trend i u nás? V jaké hodnotě by měly být v našich poměrech prsteny, aby “neurazily”?

 • Host chatu

  Dobrý den, Richarde, díky za dotaz, výše jsem již podobný zodpověděl. V našich zeměpisných končinách nemají takové nepsané tradice příliš silné kořeny. Obecně se u nás významu ceny kupovaného zásnubního šperku nevěnuje až tak velká pozornost. Dost možná i proto, že nejsme tak impulzivní a emotivní, jako např. jižanské národy. Věřím, že české ženy jsou láskyplné a vřelé, a více než kupní cena či technická dokonalost prstenu, je zajímá to, co daný šperk symbolizuje :-).

 • Petra

  Jake kameny jsou aktualne v mode?

 • Host chatu

  Dobrý den, Petro, díky za dotaz. Ve snubních prstenech je to jednoduché - tam dlouhodobě zcela jednoznačně vládne briliant, případně ekonomičtější varianta v podobě zirkonu. U zásnubních prstenů se pole malinko rozšiřuje o tanzanity, granáty, a další. Ale i zde platí, že zcela dominuje dvojce briliant-zirkon.

 • Danča

  Z jakého kovu bychom měli vybírat prstýnky, když manžel pracuje manuálně?

 • Host chatu

  Dobrý den, Dančo, díky za dotaz. Na prsteny z jakéhokoliv materiálu je potřeba být opatrný, žádný šperk není nepoškoditelný. Proto je to spíše o péči, než o materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Ale není třeba se obávat, stačí trocha opatrnosti. Vyberte tedy takové, ze kterých budete nejvíce nadšeni! :-)

 • Kristýna

  Jaký zásnubní prsten je v tuto chvíli nejoblíbenější?

 • Host chatu

  Krásný den, Kristýno, díky za dotaz. V BRILAS nemáme úplně "bestsellery" v pravém slova smyslu. Snažíme se mít tak široký sortiment, že si z něj vybere opravdu každý. Ale abych odpověděl konkrétněji - největší oblibě se stále těší klasické modely s jedním kamenem, které jsou leckdy cenově velmi zajímavé i v briliantových verzích. Kolegyně v BRILAS asi nejvíce "padají do mdlob" z modelu Grácie ;-).

 • Igor

  Dobrý den pane Kubíčku,
  chtěl bych pro svoji přítelkyni extravagantnější prsten. Máte i jiné než klasiku? Co byste mi doporučil?
  Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, Igore, díky za dotaz. Těžká rada, když člověk nezná preference nositele :-). Každopádně zkuste mrknout na prsteny s tanzanitem, případně granátem, zda se náhodou netrefí do vkusu partnerky. Naživo vypadají opravdu úchvatně. https://www.brilas.cz/vyhledavani/granat+tanzanit/ - #q

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.