Jaké jsou vlasové trendy pro letošní rok? Odpovídal kadeřník Honza Kořínek

Chat je uzavřený29.05.2019 19:00

Honza Kořínek.

Jaké jsou vlasové trendy pro letošní rok? Jak si upravit vlasy na festival nebo letní párty? Jaké jsou svatební trendy? Jak se starat o vlasy v létě? Jaké barvy nosit v létě? Co rozhodně musíte tento rok vyzkoušet, abyste byla trendy? Nosí se nějaké vlasové doplňky? Jaké? Mašle, piercingy, čelenky? Nebo jim už odzvonilo? Ptejte se Honzy Kořínek. Host odpovídá ve čtvrtek 30. května od 19.00.

Na vaše otázky odpovídá oblíbený kadeřník Honza Kořínek, který patří mezi českou kadeřnickou špičku. Vítěz soutěže Lorea´l Style and Color Trophy 2018 v kategorii dámský komerční účes a nejlepší barva. Jeho poznávací znamení je především lidskost, profesionalita, individuální přístup a empatie. Díky tomu v jeho studiu vládne příjemná rodinná atmosféra, na které si Honza zakládá. Celý jeho tým se neustále školí a vzdělává.

Chat

 • SK

  Které jsou všechny vlasové trendy pro letošní rok?

 • Host chatu

  Dobrý den, tak všechny vlasové trendy tady rozhodně nestihneme probrat. :) Ale do obliby se vrací blond, která je sice populární už desítky let, ale letos budou vládnout nové odstíny a kombinace studených i teplejších odstínů. Velkým hitem letos v létě podle mne budou i dredy, které jsme sami zařadili hned do dvou kolekcí. Ve střizích je na vrcholu už několikátou sezonu mikádo, které se postupně ale zkracuje :-) A protože se blíží léto, nebo alespoň dnes to tak v Praze vypadá, tak bych ještě zmínil letní looky jako jsou copy a copánky, a také všechny podoby vlnitých vlasů.

 • ANTI

  Jak si dávat pozor, aby mužské vlasy netrpěly těmito problémy: kouty, kolečko vzadu?

 • Host chatu

  Tuhle odpověď bych rozdělil na dvě části, první je že něco nám bylo dáno do vínku a s tím se holt musíme smířit - a ta druhá část je o tom, že i my muži bychom se měli o své vlasy starat. Takže pokud bychom používali vhodné přípravky jako prevenci proti padání vlasů, můžeme "kolečku" i koutům zabránit, a nebo alespoň zbrzdit jejich vznik. A jestli už vás tento problém trápí, mám základní jednoduchou poučku. Podívejte se své starší fotky a pokud vlasů bylo dříve více, můžeme se pokusit je obnovit.

 • SK

  Jak se obecně má starat muž o dlouhé své vlasy v létě?

 • Host chatu

  Léto a dlouhé vlasy - v tuto chvíli je jedno zda jste muž či žena, péče by měla být trochu jiná. V letních měsících se doporučuje, pro obě dvě pohlaví :), používat speciální produkty, které mají ochranu před UV zářením. Existují jich na trhu desítky, já osobně doporučuji ty profesionální, které máme u nás na salóně. A pokud nechcete investovat, pořiďte si kvalitní pokrývku hlavy, třeba hezkou čepici nebo klobouk :)

 • Tereza

  Dobrý den, Honzo,

  v srpnu mám svatbu. Jaké jsou letošní trendy svatebních účesů?

  Děkuji,

  Tereza

 • Host chatu

  Dobrý den, Terezo, v první řadě vám gratuluji a přeji, ať si váš velký den v srpnu užijete. Můj osobní názor je, že ve svatebních účesech by měl být jeden jediný trend a to je to, abyste se vy, jako nevěsta cítila krásná, neodolatelná a byla jste to vy! Protože, ruku na srdce, někdy jsou ty trendy trochu nenositelné :-) Protože málokterá nevěsta by k oltáři chtěla jít v mokrém looku a nebo s fialovými pramínky. I takové trendy se totiž ve světě ukazují. A ještě si myslím, že je důležité, aby vše bylo podle vašich představ, aby vám to ladilo a celkový dojem ze svatby byl pro vás nezapomenutelný. A ještě poslední rada :-) Zůstaňte to stále vy, aby nebyl ženich u oltáře překvapen, kdo dorazil. Krásný večer a hodně radosti v manželství. Honza

 • Katka

  Dobrý den,

  jak se mám starat o vlasy v létě? A hlavně tedy na dovolené u moře?

  Díky, Katka

 • Host chatu

  Katko, dobrý den, rozhodně si pořiďte nějakou letní péči v podobě šamponu, masky a nějakého oleje nebo speciálního spreje. Vaše vlasy dostávají u moře velký "záhul" nejen od slunečních paprsků, ale také slanou vodou i tím, že se prostě odpočívá a o vlasy se moc nestará. Tyto produkty jsou těmi nejlepšími pomocníky. PS: když produkty u moře nespotřebujete, nevadí. Můžete je totiž klidně používat během celého léta i v Česku u bazénu nebo na koupališti. Fungují všude :-)

 • Zuzana

  Dobrý den,

  jak jste se ke své profesi dostal? Kde najdu váš salon?

  Děkuji,

  Zuzana

 • Host chatu

  Zuzano, díky za váš dotaz. K profesi kadeřníka mne dovedla moje maminka. Ona to tehdy v pubertě rozhodla tak trochu za mne :-) A já jí za to děkuju! Jsem ve své profesi spokojený a nedovedu si představit, co jiného bych vlastně dělal. Můj salon je v Praze na Královských Vinohradech, kousek od Náměstí Míru - mrkněte k nám na web na www.honzakorinek.cz. Rádo se stalo a hezký večer Honza

 • Renca

  Muzu mit na leto meliry?

 • Host chatu

  Jasně! Musíte! :-) Léto na meliry nemá žádný vliv, jen je dobré si pořídit ochranu před sluncem. I když si spousta lidí myslí, že melíry jsou out, není tomu tak. Já je miluju a rád je dělám. Je to podle mě základ poctivé kadeřničiny, protože všechny různé druhy zesvětlování a prosvětlování vychází právě z dobré techniky melírování.

 • Xxx

  Chci byt blond a jsem zrzava, pujde to?

 • Host chatu

  Ač je otázka jasná, odpověď bude trochu "širší". Asi ano. A asi píšu, protože nerad takto dělám "odhady" on-line. K tomu zda by vaše barva šla změnit, je potřeba znát historii vašich vlasů, vidět kvalitu vašich vlasů a celkově se na vás podívat, zda by blond odstín byl pro vás vhodný. Takže asi byste mohla být blondýna, ale za jak dlouho a kolik by to stálo se těžko odhaduje.

 • Monika

  Prodluzujete vlasy?

 • Host chatu

  Ne. Protože mám radši vlasy přirozené, zdravé a krásné. Není to úplně směr, kterým bychom se chtěli vydávat. Tomu asi odpovídá i to, že jen 3% našich klientek mají prodloužené vlasy.

 • Radek

  Kde jste se naucil delat vlasy?

 • Host chatu

  Radku, dobrý večer, vystudoval jsem kadeřnické učiliště v Karlíně a pak jsem si dodělal nástavbou maturitu, ale největší škola je praxe a další vzdělávání. Já osobně se snažím pravidelně poznávat nové trendy a techniky stříhání nebo barvení. Třeba dvakrát do roka létám do Paříže a učím se i od mých českých a slovenských kolegů tady v Praze.

 • Janik

  Co si myslite o odbarvovani vlasu

 • Host chatu

  Abych byl upřímný ... Mám z toho respekt. Protože pro všechny vlasy je to vždy velmi náročné. Naštěstí máme spoustu produktů a postupů tak, abychom mohli zachovat kvalitu vlasů a docílit požadované "super blond". Spousta klientek si to ale představuje velmi jednoduše. Mají totiž představu, že přijdou, my jim "něco" naaplikujeme a ony za chvíli odchází se super barvou, ale to tak není. První návštěva začíná na 4-5 hodinách na kadeřnickém křesle, ale trvat může i 8 hodin a podle toho se pak samozřejmě a pochopitelně odvíjí cena - může být klidně 6000 - 8000 Kč. Další návštěvy už tak dlouho netrvají a nejsou tak finančně náročné. Ale spousta žen si tento proces rozmyslí, protože si pak uvědomí, kolik ta "super blond" a platina stojí.

 • Terezka

  Ktere celebrity cesete?

 • Host chatu

  Terezko, moje profese není o česání celebrit. A není to vlastně důležité. U nás pro každou klientku platí stejný metr. Vážíme si všech stejně - moderátorky a herečky stejně jako prodavačky nebo barmanky. Samozřejmě k prezentaci naší práce mám nějaké tváře, jako třeba herečku Marii Doležalovou, nebo lidi známé z instagramu - Marianu Prachařovou, Milana Peroutku nebo Barboru Mottlovou - starám se třeba i o herečku Markétu Stehlíkovou, která mi dokonce byla i za vlasovou modelku a dostali jsem se společně na velké finále kadeřnické soutěže. A výčtem bych asi mohl pokračovat dál a dál.... Ale víte co je pro mne u spolupráce s VIP důležité? Že nás to baví a máme se rádi :)

 • Romana

  Kratke nebo dlouhe vlasy?

 • Host chatu

  Oboje! Podle typu klientky :)

 • Objednat

  Muzu se k vam objednat?

 • Host chatu

  Já osobně už novou klientelu nepřijímám. Jsem plně vytížen, ale v našem salonu vás rádi přivítáme. Za všechny "naše holky" dám ruku do ohně, takže se nemusíte bát a navíc tady bývám téměř každý den, takže můžeme konzultovat i společně - jen ruce mám jen dvě :-) a ty už nestíhají.

 • Nevesta

  Prijedete mi udelat vlasy na svatbu?

 • Host chatu

  Proč ne :-) Já mám rád svatební účesy. Klidně se ozvěte!

 • Borek

  Muzu k vam, ikdyz jsem chlap? A co je ted in pro chlapy?

 • Host chatu

  Ke mě osobně bohužel ne. A víte proč? Já nemám rád pánské střihy a navíc si zcela upřímně myslím, že moje kolegyně jsou na to o dost šikovnější :-) A co je in? Blond barva u mužů je teď velkým trendem, a také už se přestávají nosit takzvané "undercuty" - tedy hodně krátké strany a delší vršek. Do obliby se vracejí "plnější" střihy.

 • Štěpána

  Zdravím Honzo,

  jak mohu podpořit růst vlasů? Rostou mi hodně pomalu. Jak často bych měla chodit ke kadeřníkovi? Je pravda, že pokud každý měsíc zastřihnu konečku, budou vlasy růst rychleji?

 • Host chatu

  Dobrý den, Štěpánko, to je spousta otázek :-) Ano, růst vlasů podpořit můžete - u nás v salonu nabízíme speciální obřad a produkty na domácí použití, které tuto problematiku řeší. Jen je nutné mít na mysli, že to není "hned",rozdíl je viditelný zhruba po 3 měsících. Pravidelnost je základ - pokud máte vlasy barvené, měla byste dorazit zhruba každých 6-8 týdnů. Pokud máte melíry tak jednou za 3 měsíce a pokud máte vlasy přírodní, tak na střih ideálně jedenkrát za čtvrt roku. Stříhání - to je velká kapitola. A já bych řekl, že je to tak "půl na půl" - ve chvíli, kdy vlasy nemáte dlouho stříhané a moc nerostou, tak je to spíš tím, že se o ně ne zcela správně staráte, protože nevyživené vlasy se více ulamují, a proto máte pocit, že nerostou.

 • Lída

  Co s barvenými vlasy které se vymývají do teplého hnědého odstínu ikdyž mi je kadeřnice zabarví barvou studená hnědá? Prý mám ve vlasech moc červeného pigmentu tvrdí kadeřnice.To se musím vzát studených odstínů?

 • Host chatu

  Lído, dobrý den, tohle se špatně odhaduje on-line. Každopádně bych začal u toho, že bych vaší kadeřnici věřil, proto jste si jí přeci vybrala? :-) To že můžete mít hodně červeného pigmentu je klidně možné, není to nic neobvyklého - zkuste s vaší kadeřnicí třeba vyzkoušet jiný barvicí systém (od nějaké jiné značky, než používá) a nebo zkuste vyměnit kadeřnici - žijeme přeci ve svobodné zemi :-)

 • Karolína

  To používat když mám co tak mi z něho odtávají vlasy a jsou roztřepené

 • Host chatu

  Jestli to chápu správně, tak vás trápí roztřepené konečky a odstávají vám vlasy. :-) Pravidelně se nechte zastřihovat, kupte si profesionální produkty, které vám doporučí vaše kadeřnice nebo kadeřník podle typu vašich vlasů a dejte vašim vlasům pořádnou péči, kterou si jistě zaslouží.

 • Anna

  Co mám dělat s roztřepenýma vlasama

 • Host chatu

  Navštivte profesionálního kadeřníka, který vám poradí. Od toho jsme tady :) Příčin může být opravdu spousta a takto on-line to nevyřešíme. Je potřeba najít důvod, proč se to děje a pak pracovat na jeho odstranění.

 • Karolína

  Můžu někde sledovat vaší práci?

  Děkuji!

  K.

 • Host chatu

  Dobrý den, Karolíno. díky o zájem, potěšilo mne to. Všechno najdete buď u nás na webu - www.honzakorinek.cz, a nebo na našem Instagramu - tam je to trochu rychlejší a aktuálnější :) @hairstudiohonzakorinek Budeme se na vás těšit v "online světě" :-)

 • Jitka

  Dobrý den, přinesla vám něco výhra v soutěži Loreal Style and Color Trophy?

  Díky za odpověď.

 • Host chatu

  Jitko, velkou radost! A upřímně i trochu zadostiučinění, protože najednou si říkáte, že všechna ta práce má nějaký smysl. Když se vyhlašovaly výsledky, byl jsem z toho překvapen a vlastně i hodně dojatý. Opravdu si obou těch cen moc vážím! Honza

 • Katka

  Honzo, co si myslíte o nakupování produktů na vlasy na e-shopech?

  Děkuji,
  Katka

 • Host chatu

  Tohle je v naší branži takové ožehavé téma. My se k tomu u nás snažíme přistupovat trochu s nadhledem, takže nás to tolik "netrápí". Ale tady jsou naše argumenty, proč profesionální produkty nechat vybrat odborníka. Zná vaše vlasy a ví, co potřebují. To vám on-line nikdo neřekne. Umí vám zkombinovat produkty tak, aby řešily více problematik - pokožku, výživu i lesk. A POZOR! už ani neplatí to, že je vše na on-line levnější - v největším on-line shopu je to dokonce už i dražší než u nás. A ještě! Pokud někdo chce ušetřit 50 korun a nechce ocenit zkušenosti a znalosti odborníka, který mu může pomoci, je to jen a jen jeho věc.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.