Jaké pojištění si pořídit pro klidnou dovolenou? Odpovídal Pavel Jechort

Chat je uzavřený08.06.2017 11:53

Pavel Jechort.

Chystáte se na dovolenou a řešíte, jaké pojištění je pro Vás nejvýhodnější? Kde si vybrat tu nejlepší pojistku? Jak se zorientovat v nabídce a být připraven na všechny situace tak, aby Vás nic nepřekvapilo? Na vše ohledně cestovního pojištění se ptejte Pavla Jechorta, odborníka na pojistný trh, v pátek 9. června od 14.00.

Pavel Jechort je CEO Suri.cz a autor celé myšlenky finanční služby. Svou vizi pro tuto službu vytvořil v době, kdy ještě pracoval v marketingu Allianz pojišťovny a tím pádem dobře věděl, co si klienti skutečně přejí. Po svém odchodu z pojišťovny se Pavel dohodl s investorem Renomia Group (největší B2B pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě) a společně projekt Suri.cz rozjeli.

Chat

 • SK

  Co nelze pojistit v souvislosti s dovolenou?I

 • Host chatu

  Takových věcí je samozřejmě většina :) Snažší je vyjmenovat, co pojistit lze. Pojistit si můžete výlohy za ošetření (nemoc, úraz,...), odpovědnost za způsobenou škodu (např. na lyžích někoho srazíte, vaším autem porazíte plot, atd.), krádež (někdo okrade Vás, samozřejmě), asistenční služby (pomáhají v případě nutnosti vyhledat ošetření, ztráty dokladů, dotazů všeho druhu...).

 • DAYD

  Co nejzajímavějšího a nejbizarnější lze ohledně dovolené pojistiti?

 • Host chatu

  jak se říká "insurance is not fun" - bizarní jsou spíše některé pojistné události a snaha vměstnat je do běžných kolonek. Nejblíže k bizáru je asi funkcionalita automatického prodloužení CP v případě, že uvíznete na letišti z důvodu výbuchu sopky. Směšné to bylo jen do roku 2010, kdy islandská sopka uzavřela vzdušný prostor nad Evropou na několik týdnů a lidé se snažili dostat třeba ze Sicílie do Norska, či do Pobaltí.

 • Mortar

  Co by člověk měl určitě pojistit si v souvislosti s dovolenou? - předpokládám, že je o pojištění léčebných výloh při cestě do zahraničí...

 • Host chatu

  přesně. Léčebné výlohy jsou základ. Doporučuji brát ty nejvyšší limity. Ono se zdá, že 3,5 mil je dost, ale povozí-li vás vrtulníkem a několik týdnů si poležíte na JIP, nejde vůbec o nic přehnaného. Tedy ideální je připlatit si několik stovek a vzít neomezené limity. Také doporučuji zkontrolovat limit, na jaký máte pojištěnu škodu, kterou můžete způsobit. Opět, čím vyšší, tím lepší. Případů, kdy Češi splácí milionové částky začíná přibývat. Do třetice doporučuji zajímat se o asistenční služby. Jejich telefonní číslo by mělo být první, které vytočíte v případě problémů.

 • Lovacoop

  dobry den, necha se pojistit, kdyz na dovolene dostanu treba zacpu nebo prujem?

 • Host chatu

  zácpu nebo průjem dostanete bez ohledu na kvalitu pojištění. Nicméně je-li problém vážnější, asistenční služby vašeho CP by měly doporučit nejbližšího prověřeného lékaře a samozřejmě uhradit cenu za ošetření. Nemělo by se tak stát, že Vás ošetří neprověřený lékař, který bude například žádat platbu v hotovosti, na kterou nemá nárok.

 • Radek

  Dobrý den. Jak postupovat v případě, že jsem sice pojištěný, ale musím zaplatit hotově, např. lékařské ošetření, ale již nemám žádnou hotovost ?

  Děkuji.

 • Host chatu

  V takovém případě by jste měl zavolat asistenční služby vaší pojišťovny. Ony by měly být schopny dohodnout se s lékařem. Nicméně předejít takové situaci můžete jednoznačně tím, že zavoláte ještě před návštěvou lékaře. Dostanete doporučení na vhodného lékaře, který má např. dohodu s pojišťovnou a placení tak půjde zcela mimo Vás.

 • Vladka

  Dobrý den, právě si vyřizuji pojištění na expediční zájezd do Afriky. Překvapilo mne, že pojišťovny nerozlišují mezi dovolenou u moře a na safari. Všude se uvádí jen provozované sporty a cena zájezdu (pro pojištění storna a nedočerpané dovolené). Uvažovala jsem také nad úrazovým pojištěním abych si jím navýšila kompenzaci za nevyčerpanou dovolenou. Předpokládám, že na takové cestě stačí přehnaná alergická reakce na bodnutí hmyzem a budu muset cestu přerušit nebo se dopravovat mimo skupinu se zvýšenými náklady. Právě proto, že jsou pojistné podmínky formulované tak všeobecně, nejsem si jistá co je na takové dovolené považováno za úraz. Jaký postup byste mi v mém případě doporučil? Děkuji

 • Host chatu

  pojišťovny řeší spíše destinace, nikoliv to, zda jste ve vnitrozemí, či u moře. Afrika je samozřejmě brána za rizikovější, než Evropa. Ve vašem případě bych skutečně doporučil do pojištění investovat a vzít si to nejlepší, co na trhu najdete, tedy například ERV či Allianz. Doporučuji do pojišťovny zavolat a popsat jim přesně, co hodláte dělat. Pak se ptejte, zda jsou schopni pokrýt všechny vaše obavy. Pojišťovny mají tzv. výluky a čas od času jsou tam vypsány přesně ty samé věci, na které se chcete pojistit. V případě safari a Afriky bych volil pojištění s neomezenými limity, asistencemi na celý svět 24/7 a s vysokými limity například na převoz. V případě vážné alergické reakce se můžete spolehnout, že po zavolání do pojišťovny přijde pomoc a všechny náklady budou uhrazeny z pojistky. Pokud si k cestovku chcete pořídit ještě úrazovku, není to nic proti ničemu, každopádně samotné dobře nastavné CP by mělo být úplně postačující.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.