Jsou lázeňské pobyty vhodné pro osoby po prodělaném onemocnění covid-19 a čím mohou případně napomoci k regeneraci organismu? Odpovídal Jan Buzek ve středu 28. 7. od 13.00

Chat je uzavřený28.07.2021 13:00

MUDr. Jan Buzek.

Jsou lázeňské pobyty vhodné pro osoby po prodělaném onemocnění covid-19 a čím mohou případně napomoci k regeneraci organismu? Je vhodné, aby se lázeňská péče zaměřila pouze na problematiku plic a dýchání či je dobré zajímat se i o celkovou fyzickou kondici?

MUDr. Jan Buzek své první lékařské zkušenosti získal na Ortopedické klinice Fakultní nemocnice Bulovka. Zaujala ho problematika funkce těla jako celku, a proto přešel do oboru rehabilitace, kterému se věnuje téměř 10 let. Má za sebou mimo jiné působení v prestižním Rehabilitačním ústavu Kladruby. Nyní pracuje jako lékař a garant rehabilitační léčby v Centru lázeňské a rehabilitační péče Reitenberger Medical Spa v Mariánských Lázních a současně jako lékař v centru specializované rehabilitace Revitea v Praze. Při své práci rád kombinuje lékařské možnosti s manuálním ošetřením tkání.

Chat

 • Anna

  Jak to v současnosti vypadá s proticovidovými opatřeními v českých lázních?

 • Host chatu

  Dobrý den, Anno,
  v Mariánských Lázních je to stejné, jako všude jinde. Ve vnitřních prostorách by se měly nosit respirátory, při příjezdu jsou hosté povinni podepsat prohlášení, že splňují podmínky (negativní test, ukončené očkování či prodělaný covid). Procedury a služby poskytujeme všechny bez omezení, takže si pobyt můžete užít naplno.

 • ANTI

  Jsou lázeňské pobyty obecně vhodné pro ty, kteří prodělali nemoc COVID-19?

 • Host chatu

  Dobrý den, pobyt v lázních je určitě vhodný a Mariánské Lázně, aspirující na status klimatických lázní, jsou naprosto ideální. Já osobně hostům, kteří toto onemocnění prodělali, doporučuji náš pobyt na podporu imunity. Více informací o něm naleznete zde: https://www.reitenberger.cz/pobyty/pobyt-na-posileni-imunity/

 • DENMARK

  Co pobyty v lázních pro ty, kteří mají z různých důvodů psychické trauma z COVIDU 19?

 • Host chatu

  Pobyty v lázních mají obecně dobrý vliv na psychiku a tudíž jsou zcela jistě vhodné pro zlepšení stavu.

 • Ondřej

  Dobrý den. Ženu čeká operace už druhého koleno, pak ji čekají lázně napsané od doktora. Protože je to už druhá operace, trošku víme, co ji čeká a v rodině jsme zvažovali, že bychom jí jako dárek po návratu dali poukaz na další lázně, ale spíš jako wellness. Šlo by to u vás, máte vhodné procedury? Doprovázela by ji snacha, tak by bylo fajn, aby byl možný i nějaký program pro zdravé. Děkuji, Ondřej Hoffner

 • Host chatu

  Dobrý den, Ondřeji, je od vás velice pozorné, že chcete manželce dopřát maximální péči. My v Reitenberger Spa Medical se specializujeme na pohybový aparát. Rehabilitace a fyzioterapie je náš denní chléb, proto by pobyt v našem resortu byl pro vaši manželku ideální. Pro snachu máme pestrou nabídku wellness a relaxačních procedur, určitě si vybere. Nabídku pobytů najdete zde: https://www.reitenberger.cz/pobyty/

 • Jana, Nová ves

  Zdravím. Zaujala mě ta věc s dýcháním, jak se o něj staráte, nějaká cvičení?

 • Host chatu

  Dobrý den Jano, v Mariánských Lázních je ideální ovzduší pro procházky při léčbě dechových obtíží. K péči o dýchací ústrojí, kromě nácviku správného dechového mechanismu s fyzioterapeuty využíváme i místní léčebný zdroj Lesní pramen, který pomáhá s respiračními obtížemi.

 • Pavel

  Prosím o radu - někdo už se tady i ptal, co když jsem ko po covidu, když ho neprodělal. Spíš řešíme s manželkou šílenou únavu, chtěli by jsme vypnout, aby jsme měli klid. Tak mě napadlo, že by lázně byly fajn. Můžu k vám i bez nemoci a "papíru" od doktora?

 • Host chatu

  Dobrý den, Pavle, Reitenberger Spa Medical je nestátní zařízení, takže k nám doporučení od lékaře nepotřebujete. Jsme však tím pravým místem pro regeneraci po náročném lockdownovém období. Mariánské Lázně jsou plné krásných parků, upravené zeleně a v našem resortu o vás bude skvěle postaráno. Manželka si může odpočinout od vaření a uklízení, zrelaxuje při masážích a koupelích, můžete společně denně zajít do sauny a den zakončit v Café Baru při společenské hře. Věřím, že by vám pobyt v Mariánkách udělal dobře.

 • Horká

  Děláte programy i pro lidi s nějakou trvalou nemocí - pohybově náročnou? Mám dceru s RS, bylo by to pro ni vhodné u vás?

 • Host chatu

  Dobrý den paní Horká, specifické programy pro pacienty s roztroušenou sklerózou u nás nemáme. Ohledně vhodnosti a sestavení programu pro dceru je potřeba bližších informací o jejím současném stavu, soběstačnosti a stupni roztroušené sklerózy.

 • Gerda

  Je nutné si procedury naplánovat předem, nebo mi to poradíte na místě? Kolik stojí třeba masáž?

 • Host chatu

  Dobrý den, Gerdo, procedury plánovat předem nemusíte. Záleží na typu pobytu, který zvolíte. Pokud váš pobyt začíná návštěvou mé ordinace, procedury vám doporučím na základě vaší anamnézy. Následně vám je kolegové naplánují do jednotlivých dnů. Pokud zvolíte pobyt s jasně danými procedurami, dostanete jejich plán po příjezdu. Ceník procedur najdete na našich stránkách, masáží nabízíme víc než desítku, takže záleží na vašem výběru https://www.reitenberger.cz/wellness-medical/

 • Nikol

  Dobrý den, a za jak dlouho dojde k regeneraci těla po operaci či prodělané nemoci? na jak dlouho bych tedy měla do lázní jet, abych se pak cítila zase v pohodě?

 • Host chatu

  Dobrý den Nikol, regenerace těla je velmi různá podle závažnosti onemocnění i absolvované operaci. Lázeňská léčba je ideální od 21dní výše.

 • Lenka P.

  Bylo by prospěšné jet do lázní i pro mnou malou dceru (8let) , která prodělala covid, ale žádná znatelné následky to na ní nezanechalo. Nebo se dětské tělo zregeneruje samo a lázně jsou jen pro starší ročníky? Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, Lenko, pobyt v lázních určitě prospěje každému. Mariánské Lázně nabízí celou řadu aktivit a cílů, které budou pro vaši dceru zajímavé. Děti se z Covidu zpravidla zregenerují velice dobře, takže žádnou speciální péči, pokud ji lékař nedoporučil, řešit nemusíte.

 • Míša

  Moc by mě zajímalo, jak se pozná, zda mám dobrou kapacitu plic a jestli tedy dýchám správně. Covid jsem neprodělala, i přesto je dobré se o mé dýchání zajímat a proč? Těším se na odpověď

 • Host chatu

  Dobrý den, Míšo, s vyšetřením kapacity plic vám jistě pomůže plicní lékař. Vyšetření se jmenuje spirometrie a na té se zjistí zda Vaše plíce pracují dobře. U nás Vám můžeme pomoci naučit správnému mechanismu (bráničnímu) dýchání. Obecně známé jako dýchání do břicha. Jsou to cviky pro zlepšení činnosti bránice jakožto hlavního nádechového svalu. Tréninkem správné techniky dýchání dokážeme i změnit zatížení pomocných dýchacích svalů, pomůžeme si zlepšit držení těla a posílit i břišní svalstvo. Nácvik správného dýchání nám může pomoci i při potížích např. s usínáním, zvládáním stresových situací. Dokážeme tak své tělo i zklidnit.

 • PAVEL

  Zdravím, pane doktore, a musí se pít při těch vašich lázeňských pobytech i ty teplé prameny? Ty já totiž nerad. jinak se mi ten váš nápad, jet si do lázní spravit tělo moc líbí. A poskytuje slevy, i nám důchodcům?

 • Host chatu

  Dobrý den, Pavle,
  v Mariánských lázních jsou prameny převážně studené a osobně je hodnotím jako celkem pitelné. Nikdo vás ale do jejich konzumace nutit nebude. Lázně jsou o odpočinku, lázeňských procedurách, čerstvém vzduchu a minimu starostí. Nemusíte si vařit ani uklízet, vaším jediným úkolem je si pobyt užít. Slevy poskytujeme, najdete je na našem webu www.reitenberger.cz na telefonním čísle +420 739 587 796 (po – pá 8 – 17)

 • Jana J.

  Dobrý den, chtěla bych do lázní na regeneraci poslat svoji maminku, musí mít doporučení od lékaře nebo to jde i napřímo? A můžu s ní jet já jako doprovod?

 • Host chatu

  Dobrý den, Jano, skvělá myšlenka. Vaše maminka ani vy nepotřebujete doporučení lékaře. Vyberete si pobyt na https://www.reitenberger.cz/pobyty/
  a přijeďte, nic dalšího není potřeba. Každá můžete mít jinou skladbu procedur a věřím, že se vám bude v Mariánských Lázních líbit!
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.