Kam a jak vycestovat za prací? Ptejte se odbornice na pracovní a au pair pobyty

Chat je uzavřený07.04.2015 13:00

Martina Květoňová.

Zdokonalit se v cizím jazyce, procestovat kus světa, získat praxi a ještě si přitom vydělat nějaké peníze je snem mnoha mladých. Oblíbenou příležitostí jsou pracovní nebo au pair pobyty. Jaká je nejdelší doba, po kterou můžete zůstat v zahraničí, a co vše je potřeba zařídit, než se do ciziny vydáte? Na tyto a další dotazy bude v úterý 7. dubna ve 13 hodin odpovídat manažerka pracovních a au pair pobytů Student Agency Martina Květoňová.

Martina Květoňová začínala jako au pair a díky tomu získala v roce 2007 práci ve Student Agency. Má bohaté zkušenosti s pracovními pobyty v Evropě, Kanadě, na Novém Zélandu, s programem Work and Travel v USA a také krátkodobými i dlouhodobými au pair pobyty.

Chat

 • landik

  Dobrý den, je risk vyjet do zahraničí naslepo s tím, že si rodinu, která by chtěla au pair, najdu až na místě?

 • Host chatu

  Dobrý den, osobně vždy doporučuji vycestovat přes prověřenou agenturu, abyste měla garanci, že rodina opravdu reálně existuje, splňuje požadavky pro program (např. má pro au pair pokoj, bude jí poskytovat jídlo, kapesné atd.). Například v USA je podmínkou, aby au pair pobyt zprostředkovala agentura, v opačném případě byste byla v USA nelegálně. Pro au pair pobyt zde potřebujete J1 vízum a podklady pro něj Vám může vydat pouze akreditovaná americká au pair agentura. Bohužel jsme v poslední době zaznamenali několik případů podvodného jednání, kdy zatím neznámý pachatel vylákal z mladých dívek poměrně vysoké částky (přes 50 000 Kč) se slibem zajištění hostitelské rodiny. Občas nás také kontaktují mladí lidé s tím, že odjeli do zahraničí poté, co si zajistili rodinu přes internet, a na místě zjistili, že na ně nikdo nečeká. Je pravda, že přes agenturu může nalezení rodiny trvat o něco déle než přes internet a navíc budete navíc muset dodat určité dokumenty (př. výpis z rejstříku trestů a reference o hlídání dětí). Podobné dokumenty ale dodává i rodina, která se do programu registruje. Obě strany tak mají určitou jistotu bezpečí. Spolehlivá agentura Vám navíc zajistí nejen hostitelskou rodinu, ale také Vás informuje o všem, co je potřeba před odjezdem udělat, jaké pojištění si zařídit, na co se připravit a také Vám např. poskytne potvrzení o zahraničním pobytu, které mohou některé české úřady požadovat.  V případě, že se v zahraničí pobyt nebude vyvíjet podle Vašich představ, můžete se na českou agenturu nebo na jejího zahraničního partnera vždy obrátit. Přeji Vám úspěšné hledání a šťastný pobyt, Martina.

 • Dana

  Dobré odpoledne, jaký je zájem o au-pair kluky? Syn chce do zahraniční, ale nechce česat ovoce nebo mýt nádobí. S dětmi to umí, jezdil na tábory. Je mu 22. Kam se má obrátit?

 • Host chatu

  Dobrý den Dano, zkušenosti z táborů jsou pro au pair pobyt určitě ideální. Vašemu synovi bych doporučila kontaktovat mě nebo moje kolegy co nejdříve – teď je totiž velmi dobrá doba pro registraci a rychlé umístění do rodiny, než se začnou houfně hlásit absolventi středních a vysokých škol. Konkurence pak rychle roste. Pravdou je, že zájem o kluky je ze strany hostitelských rodin bohužel nižší než u dívek a je také omezený počet zemí, které kluky jako au pair vůbec akceptují. V současné chvíli je to v naší nabídce: Velká Británie, USA, Německo, Francie, Island. Tento výčet se může měnit – vždy přijmeme jen takový počet klientů, u kterého je pravděpodobnost umístění. Na kluky jsou kladeny vyšší požadavky než na dívky – např. lepší angličtina, vždy musí být aktivní řidič atd. Naši koordinátoři s Vaším synem projdou jeho představy o zahraničním pobytu, jeho očekávání a společně vyberou vhodný program. Nezavrhovala bych ani možnost pobytu na farmě (tedy pokud má k této oblasti Váš syn vztah). Naše programy na farmách mají formu kulturně výměnného pobytu, kdy klient často bydlí a stravuje se u hostitelské rodiny a jejím prostřednictví získává nejen pracovní zkušenosti, ale také poznává život místních obyvatel a jejich zvyky. Práce na farmách, kdy na jednom místě pracuje padesát lidí z ČR, SR, Polska či dalších zemí, kteří se s místními ani nepotkají, v nabídce STUDENT AGENCY nenajdete. Myslím si, že takové pobyty nemají význam pro toho, kdo se chce naučit jazyk a poznat danou zemi. Synovi přeji hodně štěstí, Martina.

 • Kristýna

  Dobrý den, ráda bych vycestovala do USA - ideálně do Kalifornie. Zajímalo by mě, zda máte nějaké doporučení, kde hledat pracovní nabídky a co všechno je nutné udělat pro to, aby mohl člověk do USA vycestovat a pracovat tam. Moc děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den Kristýno, vycestovat pracovně do USA je o něco složitější než do evropských zemí. V každém případě je potřeba získat vízum – nejčastěji J1, abyste zde mohla pobývat legálně. K tomu potřebujete tzv. víza sponzora, tedy akreditovanou agenturu, která Vám podklady pro získání víz vydá. Pokud jste studentkou VŠ, doporučuji Vám využít program Work and Travel. Jedná se o program, kdy na léto zajišťujeme ve spolupráci s americkými partnery pozice u zaměstnavatelů v různých částech USA. Jsou to vždy práce sezónního charakteru v cestovním ruchu. K nejoblíbenějším patří zábavní a národní parky, oblíbený je také řetězec Hard Rock Cafe a další. Pokud studentkou nejste, pak doporučuji au pair pobyt, který má hodně výhod. Rodina Vám např. zaplatí letenku nebo jazykový kurz dle Vašeho výběru. Jako u všech jiných au pair pobytů je ubytování a strava zdarma. Po příjezdu do USA máte také zajištěno školení, kde se setkáte se zástupci americké agentury a dalšími au pair. K tomu, abyste se mohla au pair stát, potřebujete mít zkušenosti s péčí o děti. A pokud by Vás au pair program nezajímal, je zde možnost stáží – tady už se jedná o programy zaměřené čistě na kariérní růst, zvolená stáž proto musí korespondovat s Vaším studiem či zaměstnáním. Hodně štěští při hledání Vaší práce snů v USA, Martina.

 • Marcela

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nabízíte podobný program jako je Work and Travel i pro dospělé. Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den Marcelo, je pravda, že většina našich pracovních programů je díky své povaze či podmínkám zaměřena na mladé lidi. Tyto podmínky nastavuje vždy třetí strana – např. vláda a zákony dané země či partnerské agentury. STUDENT AGENCY však nabízí i pobyty, kde věk není omezen - např. Mothers Help či Housekeeper, který je do jisté míry obdobou au pair. Klient bydlí u hostitelské rodiny, má nicméně větší zodpovědnost a náročnější práci, a proto jsou na něj také kladeny vyšší požadavky než v případě au pair pobytů. Hodně štěstí, Martina.

 • IGR

  Proč jste se rozhodla být au pair?

 • Host chatu

  Během studia na vysoké škole jsem měla pocit, že sice mám spoustu informací a znalostí, ale chyběla mi sebejistota a upřímně jsem si pořád nebyla jista, co vlastně chci dělat. Také mě lákalo cestování. Proto jsem se rozhodla studium přerušit a vycestovat jako au pair do Velké Británie. Tenkrát to ještě nebylo tak jednoduché jako teď - i do Velké Británie jsem žádala o speciální víza. I když moje začátky byly potrošku těžší (moje agentura nefungovala úplně 100% a neměla jsem ani třetinu informací, které teď poskytujeme klientům my, rodina na mě na nádraží nečekala…) a napadalo mě, že to byl teda hloupý nápad, jsem moc ráda, že jsem to nevzdala. Možná to bude znít jako klišé, ale po půlročním pobytu v Anglii jsem se posunula mnohem dále než za 3 roky studia na VŠ. Poznáte limity, co zvládnete, protože se prostě musíte spoléhat sama na sebe. Získáte větší nadhled a víru v sebe. Pokud au pair pobyt zvažujete, určitě se nebojte vycestovat. Stojí to za to, Martina.

 • AK

  Představila byste prosím program Work and Travel?

 • Host chatu

  Program je určen studentům VŠ nebo VOŠ – je to podmínka pro udělení víza. Je to letní program, kdy zajišťujeme ve spolupráci s americkými partnery pozice u zaměstnavatelů v různých částech USA. Vzhledem k tomu, že spolupracujeme s více americkými partnery, máme poměrně širokou nabídku různých zaměstnavatelů a lokalit - zábavní a národní parky, restaurace, hotely apod. Výhodou programu je, že po ukončení práce máte nárok na 30 dnů cestování po USA. Někteří naši klienti tak často procestují více amerických států, než samotní Američané. Určitě bych tento program studentům doporučila, je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak se do USA za prací dostat. Práci Vám zajistíme předem, příp. si ji můžete najít i sami – tuto variantu ale doporučujeme spíše těm, kteří už program v minulosti absolvovali a svého zaměstnavatele znají. Letos máte stále ještě možnost se do programu přihlásit. Doporučuji Vám udělat tak nejlépe ihned, protože velká část pozic je už zaplněná. Je také potřeba počítat s tím, že vyřízení všech formalit (včetně víza) trvá min. 8 týdnů. Hodně štěstí, Martina.

 • NSanct

  Měla jste či máte chuť v zahraničí zůstat natrvalo?

 • Host chatu

  Musím říct, že i když každá země, ve které jsem byla, má svoje kouzlo a po návratu se mi po některých věcech stýskalo, mám to tady ráda, mám zde rodinu, kamarády a nejraději se vracím domů na Valašsko. Možnost zůstat v zahraničí jsem proto nikdy nezvažovala. Kdybych si měla vybrat jednu věc, kterou bych sem ze zahraničí přenesla, tak by to bylo víc úsměvu. Kolegové ze zahraničních agentur – hlavně z Irska a USA – naše klienty hodnotí velmi pozitivně, jen občas zmiňují, že se Češi málo usmívají :-) Martina.

 • Panda

  Dobrý den,

  znáte se osobně s panem Jančurou? Je opravdu tak poctivý jak vystupuje? Děkuji za odpověď

 • Host chatu

  Děkuji za otázku. Pana Jančuru znám, i když se pracovně příliš často nepotkáváme. Myslím si, že o jeho povaze mluví především jeho činy. Martina.

 • Soňa

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, jaká je možnost práce v Rakousku se základní znalostí němčiny.

  Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den Soňo, v Rakousku v současné chvíli nabízíme pouze au pair pobyty. Němčina by měla být na takové úrovni, abyste se zvládla s rodinou domluvit – není tedy důležité mluvit gramaticky správně. Pracovní program jsme zde z důvodu naplněných kapacit museli aktuálně uzavřít, zaměstnavatelé však vždy požadovali velmi dobrou znalost němčiny. Přeji úspěšné hledání, Martina.

 • Simona

  Dobrý den,

  chtěla bych se Vás zeptat jaké máte zkušenosti s au-pair? Jak se k Vám chovala rodina apod. Jestli jste byla spokojená. Děkuju a přeji pěkný den.

 • Host chatu

  Dobrý den Simono, pro mě to byla opravdu „zkušenost k nezaplacení“. Sice nebylo vždy vše jen růžové, ale pozitiva v naprosté většině převažovaly. Nejtěžší bylo srovnat se s britskou výchovou, která je obecně velmi liberální (samozřejmě existují rozdíly v rámci jednotlivých rodin). K dětem se přistupuje jinak než u nás. Neexistuje, abyste dítě jakkoliv fyzicky trestali – i kdyby šlo o pouhé plácnutí přes zadek. A tohle platí pro všechny země. V mnoha z nich je takové jednání trestné a v naprosté většině vede k vyřazení au pair z programu. Je důležité se snažit získat si důvěru dětí, což se v mém případě povedlo. I díky nim jsem se během prvních tří měsíců zlepšila v angličtině mnohem více než za roky studia v Česku. Patřila jsem totiž k těm, co do zahraničí odjížděli s minimální znalostí angličtiny. Skvělé vzpomínky mám taky na kamarády z různých zemí a cestování. Pokud tedy au pobyt zvažujete, určitě neváhejte. Martina.

 • Jiří Trávníček

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat - podle Vašich zkušeností, kam bych se měl vydat do zahraničí na pracovní pobyt, abych se nejlíp naučil anglicky? Aby to nebylo moc drahé a abych se ji naučil dobře třeba za půl roku. A ještě bych chtěl vědět nějaké tipy, jak se co nejefektivněji při zahraničním pobytu naučil cizí jazyk. Děkuji předem za odpověď. S pozdravem, Trávníček.

 • Host chatu

  Dobrý den pane Trávníčku, jazyk se určitě nejlépe naučíte v hostitelské rodině. Je také možné zvolit variantu kombinace studia a pracovního pobytu. Z hlediska země jsou ideální ty anglicky mluvicí. Ve Velké Británii, zejména ve velkých městech, ale počítejte s tím, že neuslyšíte běžně čistou britskou angličtinu, protože je zde hodně přistěhovalců z různých koutů světa. Obecně poradit, jaký program je nejlepší, je opravdu těžké, proto si s každým klientem nejprve popovídáme, abychom o něm více zjistili – jaké má představy, co od pobytu očekává a také jaká je jeho aktuální situace – tedy např. úroveň znalosti jazyka, dosavadní praxe atd. Určitě nás tedy kontaktuje a pokusíme se společně pro Vás ideální pobyt vybrat. Hezký den, Martina.

 • Ilja z Prahy

  Co když mě v zahraničí poštípají včely?

 • Host chatu

  Dobrý den Iljo, v prvé řadě záleží, zda jste na včely alergický. Pokud ano, je potřeba ihned volat zdravotní pomoc. Vzhledem k tomu, že poskytujeme komplexní servis, každý náš klient dostává informace o pojištění, které by měl na pobytu mít. Pojištění pak kryje všechny akutní případy a ošetření. A pokud alergický nejste a poštípaní Vás neohrozí na zdraví, doporučuji ocet nebo cibuli – u mě to zabírá :-) Martina

 • Petr

  Dobrý den.

  Momentálně pracuji jako svářeč a mám smlouvu na dobu neurčitou a defakto zajištěné zaměstnání. Nedávno jsem dálkově dostudoval nástavbu na maturitu a chtěl bych se podívat do zahraničí, nejlépe s přítelkyní.

  Naše znalost angličtiny je bohužel slabá. Nějaké základy máme, ale není to nic s čím můžeme jít dělat například na recepci a podobně. Proto bych se chtěl zeptat jestli je možnost i s takovou znalostí angličtiny odcestovat a zda je možnost si vybrat cílovou destinaci. Také by mě zajímalo jestli je možné sehnat práci při které budeme spolu.

  Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den Petře, je pravda, že rostou požadavky na znalost jazyka (u pracovních pobytů často min. středně pokročilá) i na flexibilitu, proto je umístění dvojice vždy těžší. Záleží na více faktorech – např. na pracovních zkušenostech, jazykových znalostech, ale třeba i na období, kdy se registrujete (menší pravděpodobnost úspěšného umístění v požadovaném termínu je např. v letních měsících, kdy se nám hlásí hodně absolventů). Co se týče úrovně Vaší znalosti angličtiny, bylo by ideální přijít k nám na pobočku a zkusit si s kolegy nezávazný rozhovor v angličtině. Na základě výsledku by se pak odvíjel výběr pobytu. Chápu, že chcete vycestovat společně, zkuste však zvážit, zda by bylo reálné vycestovat i individuálně, ale do stejné oblasti – zvýší se tak Vaše šance. Během pobytu se pak můžete potkávat. Přeji Vám hodně štěstí, Martina.

 • Olin

  Jste moc krásná Martino

 • Host chatu

  Dobrý den, Oline, děkuji, je to od Vás velmi milé :-) Martina

 • Tadeáš

  Dobrý den, kde najdu aktuální nabídky práce v zahraničí? A jak to tam je s ubytováním? děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den Tadeáši, pokud máte zájem o standardní práci, pak bych Vám doporučila například stránky Eures. Pokud máte zájem o speciální programy, které nabízí naše společnost, pak na www.pracovnipobyty.cz . Co se týče ubytování, u naprosté většiny našich programů je zajištěno předem a zaměstnavatel si pak může strhávat určitou částku z odměny za práci (výši byste se dověděl před odjezdem). Přeju vám úspěšné hledání práce v zahraničí, Martina.

 • Wendelýn

  Dobrý den Martino, chci se zeptat, kdybych byl třeba na pracovním pobytu v USA a po aklimatizování bych se jednoho víkendového rána probudil po nějakém večírku a zjistil, že mě nebolí jen hlava a že mě v předchozí noci opil usměvavý američan, z kterého se vyklubal obyčejný gay? znáte to, když pořádně neumíte cizí jazyk, tak se mohou udat různá nedorozumění, takže já bych si myslel, že u skleničky konverzujem třeba o výfuku na motorce a kýval yes yes a on přitom mluvil o něčem jiném... dalo by se proti takovým věcem pojistit?

 • Host chatu

  ...

 • Ivana

  Dobrý den, jak je to v zahraničí s tím, když třeba onemocním nebo když mě začnou bolet zuby? Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den Ivano, záleží na tom, na jakém typu pobytu jste a jak jste pojištěna. Au pair mají vždy cestovní pojištění a na jeho základě jsou standardně ošetřeni. Pokud v zahraničí pracujete, pak Vás zaměstnavatel musí přihlásit do národního systému pojištění a máte tedy nárok na ošetření jako občan té země. Pozor však na spoluúčast, která může být v některých státech vysoká. V každém případě před odjezdem do zahraničí všem klientům doporučujeme kontaktovat svou zdravotní pojištovnu, informovat ji, za jakým účelem do zahraničí odjíždíte, a zaměstnanci Vám poskytnou přesné instrukce. V případě cestovního pojištění pak ještě doporučuji podrobně se seznámit s jeho krytím, ne každé se vztahuje právě na zmiňované na zubní ošetření. Osobně bych volila raději dražší, ale komplexní a s vyššími zdravotními limity. Hezký den, Martina.

 • Libor

  Můžete prosím uvést pár typických příkladů pro představu jak je to s financema? Jakože jedu tam a tam na rok, náklady X, výdělek Y. Alespoň zaokrouhleně, na momentální kurzy měn nehledě. Děkuji za odpověď. Libor

 • Host chatu

  Dobrý den, Libore, to záleží vždy na konkrétním typu pobytu. Hlavním přínosem našich programů není výdělek, ale získání zkušeností v zahraničí, naučit se dobře cizí jazyk, možnost cestovat a poznávat nové přátele. Kompletní přehled nákladů a výši odměn najdete na našich stránkách www.pracovnipobyty.cz. Hezký den, Martina

 • Pan Tajemný

  Marti, kdyby jste měla volno a kdybych chtěl jet do zahraničí přímo s Váma, kam by jste chtěla odjet třeba na rok a proč? :-)

 • Host chatu

  To je těžká otázka :-) Pokud bych před takovou volbu byla postavena, pak bych váhala mezi Islandem, Kanadou a Novým Zélandem – v žádné z těchto zemí jsem nebyla, ale především kvůli nádherné přírodě bych se tam ráda někdy podívala. Martina.

 • Arnold

  dobrý den, chci se zeptat jak to chodí - to vám zaplatím nějakou částu a vy mi zajistíte odlet, práci i ubytování v zahraničí? děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den Arnolde, velmi zjednodušeně je postup následující: sejdete se s naším koordinátorem na některé z našich poboček, projdete společně možnosti a vyberete vhodný typ programu (součástí je i krátký rozhovor v angličtině, popř. jiném jazyce). Dostanete informační materiály, abyste se mohl rozhodnout na základě maxima informací. Poté Vám bude předložena k podpisu smlouva o zprostředkování programu, kterou si podrobně přečtete a v případě dotazů se o nich pobavíte s naším koordinátorem. Dle smlouvy uhradíte také zálohu na program. V této chvíli začínáme hledat vhodné umístění – Váš profil je zaslán do partnerské agentury, která má požadavky od rodin či zaměstnavatelů. Následuje telefonický či Skype pohovor s potencionální rodinou/zaměstnavatelem a pokud si vzájemně budete vyhovovat, zajistíme pro Vás potvrzení o umístění a pozveme Vás na tzv. předodletovou schůzku. Na té Vám kolegové předají další informace – co udělat před odjezdem, po návratu, nač se připravit apod. Pomůžeme Vám také zajistit dopravu do dané země a nabídneme Vám pojištění vhodné pro Váš pobyt. Pokud byste během programu měl jakékoliv dotazy, vždy nás můžete kontaktovat. Za programový poplatek dostanete komplexní servis, díky kterému si ušetříte spoustu času a starostí. Hezký den, Martina.

 • Ondřej

  Dobrý den přeji,
  máte v nabídce i položku, kdybych se chtěl v zahraničí prosadit jako model?
  Děkuji za odpověď,
  Ondra

 • Host chatu

  Dobrý den Ondro, to bohužel nemáme. Přeji Vám hodně štěstí do budoucna, Martina.

 • Karel

  teda tak pěkné oči sem neviděl od nagana

 • Host chatu

  Dobrý den, Karle, děkuji Vám - i když si nejsem zcela jista, proč jste jako milník zvolil právě Nagano :-)

 • Nesmely

  já bych jel rád na zkušenou do zahraničí, ale mám strach že si tam nenajdu práci ani ubytování, jak se mám toho strachu zbavit?

 • Host chatu

  Dobrý den, to naprosto chápu, není jednoduché se rozhodnout a nejtěžší je udělat první krok. Pokud jste ještě v zahraničí na delší dobu nebyl, doporučuji Vám obrátit se na renomovanou agenturu – budete mít jistotu, že pokud budete potřebovat, máte se na koho obrátit. Také budete odjíždět se zajištěnou prací a v našem případě v naprosté většině programů také ubytováním. Na začátek bych Vám osobně doporučila evropskou zemi a pobyt v hostitelské rodině. Budete mít podporu naší i místní agentury, rodiny jsou prověřené a naprostá většina z nich už je v programu delší dobu a je připravena třeba na to, že klient nemá dokonalé znalosti jazyka či práce, kterou bude vykonávat a se vším pomůžou. Pokud by se stalo, že se Vám po příjezdu umístění líbit nebude, zavoláte nám, projdeme důvody a najdeme řešení. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat, projdeme, jaké jsou možnosti a co by pro Vás bylo nejlepší. Držím Vám pěsti, abyste našel odvahu udělat první krok a věřím, že zahraniční pobyt pro Vás bude přínosný. Martina.

 • Liliana

  Chtěla bych si v zahraničí najít ženicha protože čeští muži stojí za nic. Do jakého státu mám nejlépe odjet, abych si tam našla toho pravého? :-) v kterých státech jsou nejlepší muži? alespoň odhadem... děkuji předem za odpověď :-)

 • Host chatu

  ...

 • Igor

  Martino, sledovala jste Beverly Hills 902 10?
  A který z pánů se vám líbil? Brandon, Dylan, Stýv, David nebo pan Volš?
  Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den Igore, jasně, za mých „mladých“ let to byl hit :-) Ale úpřímně už nevím, který z pánů byl nejoblíbenější.

 • Anonym

  Je lepší Anglie, Skotsko a nebo Irsko na pracovní pobyt v zahraničí, když se chci naučit anglicky?

 • Host chatu

  Dobrý den, všechny země jsou pro zlepšení angličtiny vhodné. Záleží také na tom, co dalšího od země, kam vycestujete, očekáváte. Anglie – hlavně tedy velká města - jsou plná lidí z různých koutů světa a člověk může poznat opravdu zajímavé osobnosti, Skotsko má nádherné přírodní i historické skvosty a na Irsku jsem si kromě přírody nejvíce cenila místních lidí a jejich přátelské a otevřené povahy. Martina.

 • Dotaz

  Můžu jet na pracovní pobyt z Česka na Slovensko?

 • Host chatu

  ...

 • Kamil

  Můžu odjet svařovat do KLDR?

 • Host chatu

  ...

 • Dominika

  Dobrý den,
  Může se přes Vás do ciziny dostat i člověk, který už dostudoval. Chtěli bychom jet s přítelem ale on už dostudoval a tak si moc nevíme rady. děkuji za Vaší odpověď s pozdravem Dominika

 • Host chatu

  Dobrý den Dominiko, ano, je to možné, máme programy i pro nestudenty. Nyní je určitě nejlepší doba vycestovat, hodně rodin a např. hotelů hledají v tuto chvíli výpomoc a není zde ještě konkurence ze strany absolventů. Zavolejte nám na bezplatnou linku 800 100 300 nebo za námi přijďte na jednu z našich poboček, probereme společně možnosti a najdeme to, co Vám bude vyhovovat. Hodně štěstí, Martina.

 • Lovacoop

  Proboha děcka na nic nečekejte,čím dál na západ tím bezpečněji situace je napjatá,aby na konec nepřežil jen Krejčíř v Africe.

 • Host chatu

  ...

 • Lovacoop

  Děti nejlepší je to získat práci na zámořské lodi, je to s ubytováním a stravou a když je loď větší i s lékařem popř. i zubařem.

 • Host chatu

  ...

 • Beda

  V kterém státu jsou největší výdělky a v jakých oborech?

 • Host chatu

  ...

 • lulu

  Dobrý deň, dá sa dostať do Anglicka ako au-pair bez predchádzajúcich skúsenosti? A asi ako dlho trvá nájdenie rodiny? Ďakujem za odpoveď.

 • Host chatu

  Dobrý den, pro au pair pobyty je zkušenost s péčí o děti nezbytná, může se však jednat např. o hlídání dětí sousedům a známým, doučování, vedení kroužků apod. Nalezení rodiny závisí na více faktorech - může to trvat od dvou týdnů déle. Hezký den, Martina

 • Miloš

  Šlo by zajistit, kdybych chtěl pracovat třeba jako uklizeč na stadionu v Anglii - třeba na Arsenalu, Manchesteru nebo Chelsea?
  Děkuji za odpověď

 • Host chatu

  Dobrý den, Miloši, tento typ pozic nemáme v nabídce. Do Anglie Vám ale můžeme zajistit pracovní pobyt v hotelu nebo restauraci a na fotbal můžete chodit jako divák :-) Hezký den, Martina

 • Zadar

  Dobrý den,
  jsou i nějaké pracovní pozice pro páry? jaké například? a koli to stojí a kde bychom byli ubytovaní atd?
  Díky za informace.

 • Host chatu

  Dobrý den, mrkněte na předchozí odpovědi. Možnosti určitě jsou. Hezký den, Martina

 • Roman G.

  Je mi 52 let a chtěl bych na 2-3 měsíční pracovní pobyt abych se zdokonalil v angličtině. Je to reálné ? Kam jet?

 • Host chatu

  Dobrý den, Romane, většina našich programů je v délce 6 měsíců a déle a navíc naprostá většina našich pobytů je svou povahou určena pro lidi do cca 35 let. Podmínky určují partnerské agentury či jsou stanoveny např. vládou. Doporučila bych Vám např. stránky Eures, kde naleznete standardní pracovní nabídky po celé Evropě. Hezký den, Martina

 • Honza Polický

  Dobrý den, jak je to se sociálním pojištěním tady v CZ, když republiku opustím? myslím to tak, že třeba prostě odjedu do Kanady..hledat si tam práci... je jasné že současnou práci v čr opustím, tím pádem se musím nahlásit na pracovní úřad.. z důvodu platby sociálního a zdravotního pojištění..., ale když odejdu do ciziny.. jak to vlastně bude?.. nebo jak to probíhá když chci třeba rok cestovat?.. Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, Honzo, záleží, na jaký typ pobytu jedete. Obecně řečeno: v případě au pair pobytu na dobu delší 6 měsíců je možné se ze zdravotního pojištění v ČR vyvázat. V případě, že v zahraničí pracujete, za Vás odvody odvádí zaměstnavatel. Konkrétní informace Vám sdělíme během registrace do programu. Každému klientovi však také doporučujeme před odjezdem obrátit se na příslušné úřady, které máte povinnost o změně informovat. Hezký den, Martina

 • Jeňa

  Chtěl bych jet do Anglie za prací, ale neumím anglicky. Angličtinu bych se chtěl naučit tam. Co když přijedu do Anglie a s nikým se tam nedomluvím a zjistím na místě, že je to pro mě strašné, že mi nikdo nerozumí a tak? Jsou i nějaké takové příběhy z minulosti, kdy to pro ty účastníky bylo velmi špatné? třeba první měsíc bývá asi nejhorší předpokládám.

 • Host chatu

  Dobrý den, v rámci našich programů je určitá znalost angličtiny nutná. Je potřeba počítat s tím, že byste se pohyboval v anglicky hovořícím prostředí a řadu věcí byste bez znalosti jazyka řešil obtížně. Zvažte jazykový kurz v ČR nebo zahraničí - nabídku jazykových pobytů najdete na www.jazykovepobyty.cz. Hezký den, Martina

 • Lovacoop

  Děcka pořád nešpekulujte odjed nebo ne ,dnes je výhoda komunisti už to nemají zatím v rukách když se nebude dařit sednu na rychlík v Hamburku, Madridu , Paříži,Vídni a jedu dom. Martinka vám moc neporadí,ona se vrátila z Kanady a Nového Zélandu.Když se dívají astronauti z vesmíru na zeměkouli tak si říkají to je náš domov.

 • Host chatu

  ...

 • Dagmar

  Dobrý den,

  na co se připravit, když chce člověk ve 40 letech vycestovat za prací do Kanady (nejlépe Calgary) ? Znalost AJ na úrovni FCE. Děkuji předem, Dagmar.

 • Host chatu

  Dobrý den, Dagmar, nejsem si jistá, o jaký typ práce se ve Vašem případě jedná, takže Vám bohužel nejsem schopná konkrétně odpovědět. V případě Working Holiday víz do Kanady je jednou ze základních podmínek věk do 35 let. V rámci tohoto programu nebude ve Vašem případě možné do Kanady vycestovat. Hezký den, Martina

 • Tkadlec

  Jaké jsou možnosti práce ve Francii i pro starší lidi se znalostí jazyka fran., mám mož, ubytování ve svém , můžete poradit jaké jsou možnosti, děkuji Tkadlec

 • Host chatu

  ...

 • Ohenský

  Prej jsou v zahraničí moc velké náklady a pracovat se tam ani nevyplatí, co je na tom pravdy?

 • Host chatu

  Dobrý den pane Ohenský, jak už jsem odpovídala, hlavním přínosem našich programů není výše výdělku, ale získání zkušeností v zahraničí, možnost naučit se cizí jazyk v zemi, kde se jím mluví, možnost cestovat a poznávat nové přátele. Výhodou našich programů je, že je ubytování poskytováno hostitelskou rodinou zdarma, popřípadě je zajištěno zaměstnavatelem za zvýhodněnou cenu. Samozřejmě vždy záleží na tom, na jaké pozici pracujete, kolik pracovních hodin týdně máte a v které oblasti pracujete. Pěkný den, Martina

 • Renata

  Dobrý den,
  zajistíte také možnost odcestovat s celou rodinou ( manžel, děti) za prací např. Rakousko. ( obor stavenictví, bankovnictví .Je délka prac. pobytu omezena? Na co je třeba si dát pozor, jaké dokumenty vyřídit? Kolik to stojí peněz ? Jak rychle je vše vyřízeno? děkuji

 • Host chatu

  ...

 • Tereza

  Dobrý den,
  Dá se sehnat práce v Kanadě se základní angličtinou?
  Uznává se tam české školství? Například maturita z angličtiny
  Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den Terezo, v rámci našich pracovních pobytů v Kanadě je znalost angličtiny podmínkou. Pokud si nejste angličtinou jistá, doporučila bych Vám navštívit některou z našich poboček a vyzkoušet si nezávazný pohovor v angličtině. Hezký den, Martina

 • David

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat - neexistují v Anglii či v USA firmy, které nabízí práci s ubytováním?

  Děkuji za odpověď.
  David

 • Host chatu

  Dobrý den, Davide, v naší nabídce je řada programů, které zahrnují ubytování, například hotely ve Velké Británii. Mrkněte na naše webové stránky nebo se přijďte poradit osobně na některou z našich poboček. Pěkný den, Martina

 • Petra

  Dobrý den, planuji za 2 mesice vycestovat do UK jako aupair na 1 rok.Je podle vašich zkuseností lepší kontaktovat agenturu a spolíhat na to, že najdou vhodnou rodinu nebo si zkusit najít sama dle mých požadavků. Moje AJ je na urovni pokročílý začátečník.
  Děkuji za odpověď

 • Host chatu

  Dobrý den, Petro, podobná otázka už zazněla na začátku chatu. Prosím, podívejte se do odpovědí. V každém případě doporučuji využít služeb ověřené agentury, u které máte jistotu, že proběhne vše v pořádku. A ještě rada, pokud chcete odjíždět za dva měsíce, je ideální čas se registrovat už nyní. Hodně štěstí, Martina

 • Karolína K.

  Dobry den, chtela bych se zeptat, jak je to se sirotcim duchodem a au-pair pobytem napriklad v Britanii, popr. v USA? Chtela bych jet jako au-pair do Anglie, ale nerada bych o sirotci duchod prisla..
  Dekuji za odpoved.

 • Host chatu

  Dobrý den, Karolíno, Vaše otázka je velmi specifická, obraťte se prosím na příslušný úřad o radu. Pěkný den, Martina

 • Nicol

  Dobrý den, chtěla bych po ukončení VŠ odjet do Anglie dělat au pair nebo něco podobného. Kam je nejlepší jet? Je znalost angličtiny na průměrné úrovni překážkou při hledání brigády/práce? Jaké všechny věci musím zařídit před odjezdem? Je to nějak omezeno na jak dlouho jedu (minimální doba pobytu) nebo je to na mě? Děkuji za odpovědi. S práním krásného dne Nicol

 • Host chatu

  Dobrý den, Nikol, s vyřizováním au pair pobytu bych Vám doporučila začít co nejdříve a nenechat registraci až po státnicích. Díky tomu budete mít mnohem větší výběr rodin. Znalost na průměrné úrovni je určitě dostatečná. Informace o formalitách, které potřebujete zařídít, Vám řekneme během registrace do programu. Co se týče délky pobytu, rodiny preferují uchazečky, které mohou zůstat 1 rok. Přeji Vám krásný den, Martina.

 • kateřina

  Dobrý den,
  můžu jet jako au pair do USA, když nemám pedagogické vzdělání, ale příští rok maturuju? Jsem si také vědoma toho, že musím prokázat min. 300 hodin práce s dětmi a přiložit dvě doporučení. Ve Student Agency jsem se nedávno byla ptát. Jenom mi poslední dobou vrtá hlavou, jestli pro tento program není pedagogické vzdělání podmínka.
  Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den, Kateřino, pedagogické vzdělání není podmínkou, nicméně musíte mít ukončené minimálně středoškolské vzdělání. Pěkný den, Martina

 • Petra

  Dobry den, kdy nejpozdeji je u Vas mozne se prihlasit na 3 mesicni au-pair pres leto? Jsem nyni v Nemecku az do konce kvetna a chtela bych na au-pair do Rakouska. Dekuji za odpoved.

 • Host chatu

  Dobrý den, Petro, o letní pobyty je obecně velký zájem, proto bych Vám doporučila kontaktovat nás co nejdříve. Do Rakouska ještě volná místa máme. Pěkný den, Martina

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.