Kam letos vyrazit na bezpečnou dovolenou? Ptejte se Evy Sedlmajerové ve čtvrtek 6. dubna od 13.00

Chat je uzavřený06.04.2017 13:00

Eva Sedlmajerová.

Doba letních dovolených se blíží a řada lidí už vybírá destinaci, kam letos vyrazí za odpočinkem. Jak zájezd vybírat? Na co myslet? Na co nezapomenout? Na které destinace nezapomenout? Jak to vypadá s bezpečností v letoviscích v souvislosti s uprchlickou krizí? Je ještě možnost si vybrat zajímavou lokalitu za zvýhodněnou cenu? Na tyto otázky a mnohé další odpoví ředitelka portálu dovolena.cz Eva Sedlmajerová ve čtvrtek 6. dubna od 13 hodin.

Eva Sedlmajerová stojí od roku 2010 v čele portálu dovolena.cz od STUDENT AGENCY.  Dovolena.cz je jedním z největších on-line prodejců zájezdů v České republice a jako jediný portál na českém internetu umožňuje on-line porovnávat nabídku českých a zahraničních cestovních kanceláří, které přímo zastupuje. Je specialistou na zájezdy od německých a rakouských cestovních kanceláří a denně má v nabídce miliony kombinací zájezdů do destinací na celém světě. Eva Sedlmajerová při své práci zastupuje pořadatelské cestovní kanceláře a jako představitel cestovní agentury má srovnání zájezdů od různých CK, klientům tak dokáže poradit v otázkách týkajících se právě výběru jejich dovolené.

Chat

 • Radek

  Dobrý den. Rád bych s manželkou a dětmi někam letecky k moři. Nějak jsem ztratil důvěru v Řecko, Turecko... Jakou destinaci byste doporučila? Lákají mě Kanárské ostrovy,ale tam je cena trochu vyšší...

 • Host chatu

  Dobrý den Radku a zdravím i ostatní čtenáře, rozumím, že zorientovat se dnes po dlouhodobých debatách v médiích v tom, která země je nebo snad není vhodnou destinací pro dovolenou u moře, není pro běžné občany jednoduché. Troufám si tvrdit, že rizika jsou bohužel spíše zbytečně přeceňována. Řecko je zcela vhodnou destinací pro dovolenou u moře a to i pro rodiny s dětmi. Pokud byste měl obavu z uprchlické krize, pak ta zasáhla loni de facto jen dva ostrovy a ty mají situaci nyní pod kontrolou a nastaveny procesy na zvládnutí jakéhokoliv eventuálního výkyvu situace. Řecko je destinace, kterou bych Vám pro dovolenou naopak zcela jistě doporučila. Turecko nabízí zájezdy s velmi dobrými službami právě pro děti (akvaparky v hotelovém rezortu, animační programy pro děti apod.) za vynikající ceny, přičemž nic nenasvědčuje tomu, že by byla jakkoliv ohrožena bezpečnost turistů na Turecké riviéře, kam 90% Čechů míří. Rozumím ale, že nákup zájezdu do Turecka někteří klienti odloží až na pozdější last minute období. Španělsko, které zmiňujete je volbou výbornou, samozřejmě i Kanárské ostrovy, ale vzhledem k velké poptávce po této destinaci v loňském roce došlo obecně ke zdražení zájezdů, takže bude potřeba počítat s vyšším rozpočtem. Pokud byste měl zájem vycestovat na španělské ostrovy, doporučím Vám koupit zájezd včas, abyste měl možnost výběru hotelu vhodného pro děti. Doporučím Vám i uvažovat o zájezdu od některé z německých CK, které mají v některých lokalitách až násobně větší nabídku například rodinných pokojů. Odlety pak mají z Prahy, Drážďan, ale také např. z Vídně, pokud jste z Moravy. A protože budete cestovat s dětmi, přidám tip na návštěvu Loro parku, pokud si z Kanárských ostrovů vyberete Tenerife. Děkuji za dotaz.

 • uplnej vypatlanec

  S Vami bych vyrazil (temer) kamkoliv a manzelce s detima se snad bude libit na Kvilde. Co Vy na to ?
  Jestli mahodou neberete (a nevite o co prichazite :-)) ), tak je asi nepatricne se ptat, kam byste me poslala ... teda jako na dovolenou myslim :-))

  Takze zase nejspis Kvilda s rodinou. Me tam vzdycky zmlatej a manzelku znasilnej, ale stejne tam chce za rok zase.

  Tak at se dari.

 • Host chatu

  Dobrý den, přesto, že nemáte dotaz, přeju Vaší rodině dobrou dovolenou.

 • Lovacoop

  Dobry den, chtel bych se zeptat, jake jsou v soucasne dobe rizikove destinace pro gaye z hlediska napriklad ruznych fyzickych projevu na verejnosti. Dekuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, některé cestovní kanceláře mají vypracované nabídky resp. celé katalogy přímo pro gay komunitu. Obsahují konkrétní hotely v různých destinacích, kde není třeba se nepřiměřených reakcí okolí obávat. Je samozřejmě dobré, pokud Vaše obavy či naopak specifické požadavky při objednávání zájezdu zmíníte, prodejce pak pro Vás může připravit adekvátní nabídku. Děkuji za dotaz.

 • DENMARK

  Jak to vypadá s bezpečností v letoviscích v souvislosti s uprchlickou krizí?

 • Host chatu

  Dobrý den, částečně jsem odpověděla v prvním dotazu. Uprchlická krize se nejvíce projevila na Kosu a Rhodosu, oba tyto řecké ostrovy ale již loni nastavily procesy tak, aby dopad přílivu uprchlíků na turisticky exponovaná místa eliminovaly. Do letošní sezóny již vstupují s konkrétními opatřeními a pořadatelské cestovní kanceláře potvrzují, že situace je a věří, že i bude, zcela pod kontrolou. Je třeba si uvědomit, že i na těchto ostrovech se uprchlická krize dotkla zejména hlavního centra, kde migranti vyřizovali doklady, rozhodně neměla vliv na další jednotlivá letoviska na ostrovech. Děkuji za dotaz.

 • SOD

  Kam radši letos vůbec necestovat - do kterých zemí - z bezpeč. důvodů?

 • Host chatu

  Dobrý den, nemám pro Vás radu, kam necestovat. Událost, která zasáhla v pondělí Petrohrad ukazuje, že s jistou mírou rizika se Evropané zřejmě musejí naučit žít bez ohledu na destinaci. Přestaneme tedy jezdit na dovolené? Nerada bych, aby to vyznělo nepřiměřeně nebo nepatřičně, ale terorismus či uprchlické krize jsou bohužel události, které se ve světě dějí a bohužel se dějí i v Evropě. Je otázkou, jak moc se jimi necháme ovlivnit. Je přirozené, že někteří z nás se jimi nechají ovlivnit více, jiní méně a někteří vůbec. Děkuji za dotaz.

 • SK

  Je už nejvyšší čas pro občany ČR - vybírat nyní letošní letní dovolenou?

 • Host chatu

  Dobrý den, ano, rozhodně a obzvláště pokud: a) jste rodina s dětmi, máte již celkem rozplánováno kdo kde bude o prázdninách, která babička kdy hlídá a kdy je potřeba zařídit rodinnou dovolenou; abyste si vybrali hotel vhodný pro děti při dobrém poměru cena/výkon, pak zařizujte; b) jste skupina (více jak 4 osoby), chcete být v jednom hotelu/apartmánu spolu, máte konkrétní termín i rozpočet, zařizujte; c) se rádi vracíte do svého prověřeného hotelu, zařizujte. Vždy platí, že čím je hlavní dovolenková sezóna blíž, tím jsou dobré hotely a atraktivní termíny vyprodanější, přičemž rozhodně neplatí, že cena zájezdu klesne o tolik, aby se vyplatilo čekat. Pokud jste dva, je Vám jedno, kam na dovolenou poletíte, nemáte velké nároky na ubytování, pak samozřejmě i během sezóny zájezd koupíte. Jen hotel bude třeba o něco dál od pláže nebo místo z Brna budete muset na odlet do Prahy, protože letenky z Brna už budou na termín, kdy chcete na dovolenou, vyprodané. Děkuji za dotaz.

 • DIS

  Co vše znamená portál dovolena.cz?

 • Host chatu

  Dobrý den, portál dovolena.cz je jediný portál na trhu, který klientům na jednom místě nabízí zájezdy jak od českých tak od německých pořadatelů. Ukazuje klientům zájezd do daného hotelu s odletem z různých letišť, nabízený různými cestovními kancelářemi a tím klientovi jednoduše pro jím vybraný termín zájezdu porovnává cenu. Nabídka německých CK je kompletně tzv. online, klient tedy hned vidí, zda je zájezd dostupný, jaká je např. cena za rodinu. Tím, že německé cestovní kanceláře připravují nabídku pro daleko větší německý trh než je ten náš český, počty zájezdů do hotelů v destinacích jsou v některých lokalitách až násobně vyšší než počty zájezdů českých CK a je tak opravdu z čeho vybírat. Jak jsem již v některé z odpovědí uvedla, odlety jsou z Prahy, Drážďan, Vídně, Mnichova i dalších letišť. Výhodou portálu je též nabídka flexibilních termínů zájezdů, ne každému klientovi vyhovuje klasický turnus zájezdu od čtvrtka do čtvrtka nebo od soboty do soboty. U nás si klient vybere zájezd k moři od středy do neděle, když víc času nemá. A pokud Vám nevyhovuje z tisíců zájezdů žádný, rádi Vám připravíme cestu dle Vašeho zadání a přání. Samozřejmostí je pak zajištění doplňkových služeb, např. cestovního pojištění, pronájmu auta v destinaci, ale i třeba dopravy na letiště, kde máme výhodu v možnosti využití dalších služeb, které firma STUDENT AGENCY, pod kterou portál dovolena.cz patří, a firma RegioJet nabízejí, tedy např. dopravu našimi žlutými autobusy nebo vlaky. Děkuji za otázku, která mi umožnila náš portál více představit :-)

 • DAYD

  Dovolte mi dotaz, kam letos jedete na dovolenou vy?

 • Host chatu

  Dobrý den, letos jedeme s rodinou do Rakouska. Vybrala jsem hotel s all inclusive stravováním v Kaprunu, s bazénem a wellness službami. V ceně pobytu hotel poskytuje i tzv. regionální kartu výhod, takže místní lanovky, koupaliště, muzea nebo projížďku lodí po Zell am See a další turistické atrakce máme už v ceně. Od pořadatelské CK jsem při zakoupení zájezdu využila akční nabídky rakouské dálniční známky k zájezdu zdarma, takže jsem vybavená :-). Zájezd na 7 nocí stál pro 2 dospělé a 2 děti cca 34tis. Kč. Děkuji za dotaz.

 • Pravý Lovacoop

  Na dovolené už nejezdím,protože si připadám v klasických plavkách jak idiot u vody.Každý chlap bermudy až pokolena,protože se stydí,že se mu ve vodě trochu scvrknul což já neřeším.S bermudama přilepenýma na stehna se špatně plave a vylézá z bazénu.Jelikož jsou chlapi ješitní tak ta blbá plavková moda se už nezmění.

 • Host chatu

  Dobrý den, jak myslíte. Doporučuji vzít plavky a k moři vyrazit, bez ohledu na „bermudáře“. Anebo úplně nejlépe - jeďte na nuda pláž, poradíme Vám rádi kam. Děkuji za příspěvek.

 • Petra

  Je nějaká země, kterou letní turisté zatím moc neobjevili, a je to podle vás škoda?

 • Host chatu

  Dobrý den Petro, doporučila bych určitě menší řecké ostrovy, jsou zatím v porovnání s řeckou klasikou „bez turistů“. Opomíjená je i Menorca, přitom krásný ostrov. Děkuji za dotaz.

 • Danča

  Dobrý den, zvažuji letos poprvé dovolenou u moře s malým tříletým synem. Vím, že chceme na řecký ostrov, poradí nějaké konkrétní místo? Ráda bych nějaký apartmán s možností vaření, blízko písčité pláže. Pokud možno za dobou cenu :) Nemáte tip? Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den Dano, s tříletým dítkem už cestu hravě zvládnete. Přesto bude možná fajn vybrat ubytování blíže letišti, ať cestu neprodlužujete ještě o dobu přesunu z letiště na hotel/apartmán. Opravdu chcete na dovolené vařit? Nechejte si od prodejce zpracovat nabídku na hotel i apartmán, pak se rozhodněte. Někdy rozdíl v ceně není zase až tak dramatický a s dítětem oceníte, že se nemusíte o nic starat. Už jen chodit na nákup může být v letním vedru zbytečná komplikace. Zkuste se podívat, co by Vás zaujalo třeba na ostrově Zakynthos, ideálně v okolí Laganas nebo Kalamaki. Krásná, dlouhá písčitá pláž a ještě můžete synovi ukázat v moři želvy Caretta Caretta, nádherný zážitek. Děkuji za dotaz.

 • Jarda

  Dobrý den,
  rád bych s přítelkyní navštívil nějakou exotickou zemi? Co letos frčí?
  Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den Jardo, jestli chcete s davem, tak frčí Dominikánská republika a Kuba, ta obzvlášť. A jestli uvažujete o exotické dovolené v létě, zkuste Bali. Děkuji za dotaz, hezký den a přeju úspěšný výběr dovolené!

 • Denisa

  Dobrý den, ráda bych letos přemluvila přítele na dovolenou u moře, narozdíl ode mě ale nechce celou dovolenou proložet na pláži. Poradila by jste nám nějakou destinaci, kde mimo relaxu nalezneme i spoustu možností na výlety?

 • Host chatu

  Dobrý den Deniso, tak zkusím takto – pokud chcete zůstat ve Středomoří, vyberte si pěknou Krétu, možností na opravdu různorodé výlety je hodně, rozhodně to nejsou jen památky. Můžete například navštívit soutěsku a národní park Samaria v západní části ostrova nebo si udělat výlet na ostrov Gramvousa se starou benátskou pevností, krásná je ale blízká pláž Balos s jemným bílým pískem (jako v Karibiku ;-). Za návštěvu stojí i třeba Matala, kde se v roce 1968 konala konference příznivců Hnutí hippies, kteří nějakou dobu pobývali v jeskyních nad Matalou – zajímavé místo. Doporučuji vybrat hotel spíše v západní části Kréty, ať máte všechno blíž. A jestli si troufnete na exotiku, pak zkuste Srí Lanku a zjistěte, jak je to s tím pěstováním čaje ;-) Děkuji za dotaz a držím palce, ať vyberete dovolenou, která se bude líbit oběma.

 • jaBob

  Jako obvykle budeme řešit dovolenou s přítelem na poslední chvíli. Jaké jsou zajímavé last minuty, na které bychom se mohli zaměřit? Někde, kde bychom si užili zábavu pro mladé, rušnější život a akčnější možnosti zábavy...

 • Host chatu

  Dobrý den, dávám tip na Ibizu, ta v létě rozhodně žije zábavou. Druhým tipem pak bude Malta. Proslulé Azurové okno (skalní brána vyčnívající do moře na ostůvku Gozo) už bohužel neuvidíte, zábava zejména v hlavním městě Valleta Vám to ale určitě vynahradí. A pokud byste třeba chtěli během dovolené vylepšit angličtinu, rádi Vám na Maltě zařídíme kurz - výuka často pokračuje večer třeba při grilování na pláži :-). Hezkou dovolenou!

 • Lukas

  Dá se říci jací Češi turisté? Konzervativci, kteř vyhledávají pobytové zájezdy nejleépe v severní Africe nebo jsme už trošku dobrodružnější? Pokud opnemu bezepecnostni rizika a byl by stav ideál, objevují se v turustice pomyslné trendy? Pokd ano, jaké? Díky

 • Host chatu

  Dobrý den Lukáši, Češi jsou rok od roku náročnější a vybírají zájezdy s vyšší kvalitou služeb. Dříve převažovala poptávka po 3* hotelech s polopenzí, dnes se ve stejné míře objednávají 4* hotely s all inclusive. Jak jsou Češi více a více zcestovalí, umějí stále lépe posoudit kvalitu poskytnutých služeb a ty si porovnat. Zlepšuje se jazyková vybavenost a tak Češi zdatně vyrážejí na dovolenou se zahraničními CK z Vídně nebo Mnichova. Nebojí se požádat nás o vypracování nabídky na míru se specifickými požadavky na leteckou společnost, trasování letu či služby hotelu. Sledují hodnocení hotelů, jejich polohu i úroveň vybavení. Nebojí se v destinacích vyzkoušet nové lokality, třeba středisko El Gouna nebo Marsu Alam v Egyptě, už nelétají jen do Hurghady. Cestují “houfně” do exotiky a jako trend bych označila rostoucí zájem Čechů o exotiku v létě, kdy míří třeba na Bali nebo jižní ostrovy Thajska. Děkuji za dotaz.

 • Linda_K

  Dobr den, přemýšlíme o ceste do Portugalska, ale nechceme letet. Poradila byste mi, prosím jiný typ dopravy - bude lepšé vlak nebo autobus? Lze přes vás přes vás zařídit vše - cetovní pojistěni apod. ? Moc dekuu

 • Host chatu

  Dobrý den Lindo, doporučuji Vám probrat Vaši cestu s konkrétním konzultantem / prodejcem. Portugalsko už je přece jen dál, doporučuji letět. Ale je možné, že Vás třeba limitují zdravotní důvody. Pokud zvolíte jiný způsob dopravy, rozdělte si cestu tak, že si někde uděláte „přestávku“. Výhodou je, že poznáte další destinaci a cesta nebude tak náročná. A ano, zařídíme Vám ubytování, pronájem auta v destinaci, pojištění, zkrátka vše, co budete k dovolené potřebovat. Děkuji za dotaz. Děkuji za Všechny otázky a přeju dobrý výběr dovolené, třeba na portálu dovolena.cz. Hezké odpoledne, Eva Sedlmajerová

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.