Kam letos vyrazit na dovolenou? Odpovídala ředitelka portálu dovolena.cz Evy Sedlmajerové 9. února od 13.00

Chat je uzavřený09.02.2016 13:00

Ředitelka portálu dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Cestovní kanceláře se aktuálně předhánějí v nabídkách letních zájezdů v režimu First Minute. Na co si dát při výběru dovolené pozor? Co je dobré zvážit, pokud na dovolenou cestujete s malými dětmi? Kde vám postačí občanský průkaz a do kterých destinací je naopak nutné mít platný pas nebo vízum? A kam se vyplatí vycestovat, pokud si chcete odpočinout právě teď u moře v exotice?  Ptejte se ředitelky portálu dovolena.cz Evy Sedlmajerové v úterý 9. února od 13.00.

Eva Sedlmajerová stojí od roku 2010 v čele portálu dovolena.cz od STUDENT AGENCY. Dovolena.cz je druhým největším on-line prodejcem zájezdů v České republice a jako jediný portál na českém internetu umožňuje porovnávat nabídku tuzemských a zahraničních cestovních kanceláří, které přímo zastupuje. Eva Sedlmajerová při své práci úzce spolupracuje s cestovními kancelářemi, jako zástupce cestovní agentury má srovnání různých produktů od různých CK a klientům dokáže poradit v otázkách týkajících se právě výběru jejich dovolené.

Chat

 • Radek

  Rád bych jel s dêtma nêkam do zahraničí, ale nechci vystavovat dêti nebezpečí související s migranty či s teroristy. Kde v Evropê je relativmê bezpečno .
  Dêkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den Radku, Evropa se stala otevřenou, vidíme to v každodenních zprávách. Je třeba ale říci, že uprchlická krize se koncentruje do daných konkrétních oblastí, ať už míst nebo tras a pokud se bavíme o turistických oblastech, většina je mimo toto dění. I například na těch 3-4 řeckých ostrovech nejvíce vystavených příchodu uprchlíků se situace týká pouze konkrétní omezené oblasti, zbytek území ostrovů je stejně turistický jako byl dříve. Pokud bychom se bavili o bezpečných oblastech v Evropě, přičemž na mysli bychom měli terorismus, pak je zase potřeba si říci, že v Evropě jako takové je bezpečnostní situace podobná, ať jste ve Španělsku, Francii nebo Bulharsku. Vidíme, že v předprodejích na léto 2016 rodiny s dětmi kupují dovolené do oblastí, o kterých se v souvislosti s migrační krizí či terorismem mluví málo nebo vůbec, volí Španělsko, Bulharsko, Itálii... Rozhodně bych doporučila nevyhýbat se Řecku, ostrovy Zakynthos, Korfu, Kréta a další jsou jistě perfektní volbou. Osobně si myslím, že možnost setkat se s uprchlíky bude větší v Maďarsku než právě třeba na řeckém ostrově. Děkuji za dotaz.

 • Václav

  jedeme v březnu do Emirátů, tam zřejmě nic nehrozí, v září jedeme na Malorku . to je pravděpodobně také v pohodě - nebo máte jiný názor

 • Host chatu

  Dobrý den Václave, nemám jiný názor. Přeji Vám krásné dovolené. Děkuji.

 • Dedaman

  Dobrý den, při pohledu na muslima mám pokaždé bušení srdce, pocit na omdlení a nutkavý pocit ohrožení. Prý je to nějaká fobie, říkal můj psychiatr. Můžete mi doporučit dovolenou v nějaké bezpečné zemi, kde by nehrozilo setkání s muslimem? Děkuji.

 • Host chatu

  Dobrý den, chatu nebo chalupu na mýtině u lesa máte :-) ? Hezký den.

 • novotná

  chystám se s dítětem bez manžela na Kanárské ostrovy. Je tam bezpečno? Myslím kvůli imigrantům. Nerada bychg vystavovala 12 leté dítě nebezpečí

 • Host chatu

  Dobrý den paní Novotná, Kanárské ostrovy nejsou migrační krizi nijak ohroženy, přeji Vám krásnou dovolenou. Kanárské ostrovy jsou každý trošku jiný, opravdu nádherná destinace, jestli cestujete na Tenerife, vezměte syna do Loro Parque, bude nadšený. Děkuji a přeji hezký den.

 • Honza Ježek

  Honza:

  ...a co Malta, je tam bezpečno z důvodů, o nichž píší jiní přispěvatelé"imigranti". Nechci jako otec rodiny, aby byly ohroženy životy a zdraví manželky a dcer.

 • Host chatu

  Dobrý den Honzo, Maltu Vám vřele doporučuji, užijete si jak moře, tak i skvělé památky. A pokud byste chtěli spojit dovolenou s troškou vzdělávání, na Maltě je spousta jazykových škol, i v létě naši klienti často kombinují dovolenou s jazykovým kurzem. Příjemný pobyt na Maltě!

 • Lukas

  Dobry den, mate nejake tipy na levnou dovolenou v lete? Prelom cervenec, srpen. Diky

 • Host chatu

  Dobrý den Lukáši, pro každého znamená levná dovolená něco jiného. Z otázky nevidím, zda budete cestovat sám a co by Vám na dovolené nemělo chybět. Ale budeme-li se držet léta, tedy teplo, koupání a turistika, doporučím Vám třeba týden v Rakousku. Spojíte koupání v jezerech s aktivní dovolenou na místních cyklostezkách či túrách, přičemž ubytování v apartmánech nebo penzionech není vůbec drahé, dívám se například na nabídku týdenního pobytu s polopenzí v typickém 3* „gasthofu“ za cca 5 800 Kč/osoba. Děkuji.

 • Dana J.

  Dobrý den, doporučujete na cestování Egypt? Nebo raději se této destinaci vyhnout? Děkuji D.

 • Host chatu

  Dobrý den Dano, Egypt se prodává stále. Je pravda, že klienti jej nyní kupují více na poslední chvíli, je tedy jasné, že se orientují dle aktuální bezpečnostní situace, ale ano, neodrazovala bych Vás. Egypt je velmi těžko nahraditelnou destinací, ceny pobytů byly a jsou velmi příznivé, služby téměř výhradně all inclusive a pozorování života pod hladinou moře těžko některé z jiných blízkých destinací nahradí. Doporučila bych Vám třeba středisko El Gouna, krásná destinace a v podstatě uzavřený rezort asi 16-17 hotelů. Děkuji.

 • Dana

  Dobrý den, mám asi klasický dotaz za všechny s dětmi :) Chystáme se letos poprvé k moři se synem. Náš rozpočet je omezený. Kterou destinaci byste doporučovala na vašem portále sledovat - s ohledem na příznivý vývoj cen? Preferujeme Řecko, nákup realizujeme klidně týden předem. Jak moc dolů je možné se s cenou dostat - jde to vůbec říct?

 • Host chatu

  Dobrý den Dano, děkuji za dotaz, trošku se rozepíšu... Pokud cestujete s dítětem, dětmi, doporučím Vám jednoznačně vybírat a kupovat dovolenou nyní, nikoliv v režimu last minute. Cestujete-li s dítětem, chcete vždycky ten nejlepší poměr „cena/kvalita“, potřebujete tedy vybírat z co nejširší nabídky zájezdů a ta je právě nyní. Týden před odletem budete muset, co se kvality týká, dělat kompromisy. Ty nejlepší nabídky budou prostě vyprodané. Cena týden před odletem nebude rozhodně dramaticky výhodnější, než pokud budete nakupovat nyní z větší nabídky, navíc nyní máte možnost využít i další výhody spojené s nákupem předem, např. dítě letí zdarma nebo jen za cenu letenky, je možná změnu zájezdu před odletem zdarma, hradí se jen nízká záloha apod. Ceny last minute zájezdů bývají např. jen o 400 Kč na osobu levnější než je cena v předprodeji, ale jak jsem říkala, výběr je omezený. A to nemluvím o letenkách, sice nakonec vyberete hotel, který se Vám i líbí, ale na odlet za týden zbývají do destinace 2 letenky... Opravdu, rodinám s dětmi, skupinkám od 4 osob a těm, kteří nemohou hýbat s termínem dovolené, doporučuji nakupovat v období first minute nabídek, tedy nyní. Nepíšete, kolik má syn roků, ale pokud je ještě malý a k moři cestujete poprvé, možná volte bližší destinaci, abyste si vyzkoušeli, jak bude dítě cestu letadlem snášet. Pokud Vás láká Řecko, podívejte se třeba na destinaci Korfu. Každá destinace má své levnější i dražší nabídky, jistě dobře vyberete. Pokud je syn již větší, vybírejte z hotelů s animačním programem v češtině, syn si jistě v kolektivu dalších dětí rád pohraje a Vy budete mít chvilku u bazénu jen pro sebe :-) Přeji Vám, ať vyberete pěknou dovolenou. Děkuji.

 • Marcela R.

  Dobrý den, zajímalo by mě, zda je skutečně výhodnější nakupovat dovolenou na léto už teď. Není lepší čekat na last minut nabídky?
  A kam letos vyrazit - co byste osobně doporučila Vy?
  Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den Marcelo, ano, považuji to za výhodnější; pokud nejste pár, kterému je vlastně jedno, kam ze dne na den pojede, pak vybírejte dovolenou co nejdříve. Ceny v režimu first minute jsou zcela jistě srovnatelné s cenami last minute, ovšem s tím velkým rozdílem, že nyní máte opravdu na výběr z kompletní nabídky zájezdů pořadatelských kanceláří. V období last minute jsou hotely s nejlepšími recenzemi prostě vyprodané a většina cestovatelů již musí – za podobné ceny - dělat nějaké kompromisy. V termínu cesty (kvůli dostupnosti letenek), v kvalitě hotelu (je třeba volit např. hotel dál od pláže) apod. Nenapsala jste, co by Vám na dovolené nemělo chybět, jakou dovolenou letos plánujete, ale pokud chcete k moři, co třeba do Itálie / Kalábrie letecky, pokud by vítězila aktivní dovolená, třeba kola, můj tip je Rakousko, ať už náročnější cyklostezky v horách nebo jen „na pohodu“ kolem Neziderského jezera. Děkuji, hezký den.

 • Jana Záhorská

  Dobrý den, jak je možné, že někdy cena letenek klesne na směšnou částku a někdy je cena šíleně drahá? Je to tím, že se vyprodávají poslední volná místa?

 • Host chatu

  Dobrý den Jano, dnes již dopravci bedlivě sledují vyprodanost svých kapacit a podle toho mění ceny sedaček na každém konkrétním letu právě dle zájmu resp. vyprodanosti daného letu. Zkusím letenky rozdělit „hodně na hrubo“ asi takto: u low cost dopravců spíše platí, že čím dříve nakupujete, tím levněji poletíte (ovšem doporučuji se zároveň vždy seznámit s podmínkami daného tarifu), u letenek na pravidelných linkách tradičních dopravců je strategie podobná, ale zase se můžete setkat s různými akčními nabídkami; charterové letenky, tedy letenky, které lze koupit u cestovní kaceláře nebo cestovní agentury (tedy ty na charterové spoje především do letních turistických destinací) jsou většinou za pevnou cenu, která se nijak zvlášť nemění. Hezký den.

 • Majka

  Zdravím, jaké destinace, které jste kdy navštívila Vás osobně nejvíce zaujaly a doporučila byste je? Děkuji za odpověď

 • Host chatu

  Dobrý den Majko, děkuji za dotaz. Dnes již nemám na cestování tolik času, se 2 dětmi zjistíte, že většinu cestování v jakémkoliv volnu prostě stejně podřídíte jejich potřebám ;-) Ať necestujeme daleko – na pohodu byla Ischia, opravdu relax, příjemné místo. A líbilo se mi na Maltě, úžasná koncentrace historie i současného života na jednom místě. Děkuji, hezký den.

 • Katka

  Dobrý den, nabízíte i nějaké balíčky? Tedy letenka + pobyt například na tři dny v hotelu?

 • Host chatu

  Dobrý den Katko, ano, samozřejmě, kamkoliv si budete přát. Připravujeme nejen klasické eurovíkendy v metropolích, ale i cesty po USA, Island, jižní Ameriku … opravdu kamkoliv. Kombinujeme leteckou dopravu, tak, aby při přesunech optimálně navazovala, zajišťujeme ubytování, pronájem auta v destinaci, vstupenky na různé akce. Samozřejmostí jsou doplňkové, nicméně důležité služby, jako je pojištění apod. Rádi poradíme. Děkuji za dotaz.

 • Olda

  Zdravím a díky předem za odpověď. Na co si mám dát pozor - když kupuju zájezd online? Co když vám zaplatím a cestovka se položí? Jakou mám u vás garanci nebo tak, že mi peníze vrátíte, abych vůbec někam jel a netáhlo se x let?

 • Host chatu

  Dobrý den Oldo, pokud si již najdete portál, který nabízí zájezdy, podívejte se, kdo jej provozuje, zda přímo cestovní kancelář nebo cestovní agentura, vybírejte z těch, které znáte, na které máte dobré reference. Vždy se přesvědčte, že zájezdy jsou nabízené subjekty, které mají uzavřené a platné tzv. pojištění proti úpadku. V případě, že by pořadatelská cestovní kancelář zkrachovala, aniž byste stihl vycestovat, pak z tohoto pojištění budete odškodněn. Nákup u cestovní agentury je výhodnější v tom, že sdružuje nabídku zájezdů desítek či stovek CK, některé portály jako ten náš, přímo zastupuje i zahraniční taktéž pojištěné cestovní kanceláře a Vy tak máte možnost si zájezdy cenově i službami porovnat a vybrat si z nejširší nabídky ten nejlépe vyhovující. Cestovní agentura Vás přitom o pořadatelské CK vždy informuje, nakupujete za stejné ceny jako u pořadatelské CK, přičemž Vaše poptávka je – např. u nás – nezávazná, kdykoliv před podpisem Smlouvy o zájezdu ji můžete vzít zpět. Pokud hodláte nakupovat zájezd opravdu v režimu „on-line“, tedy rovnou jej na internetu závazně rezervujete oproti platbě, platí výše uvedené dvojnásob plus pozor na fakt, že zájezd zakoupený na internetu, tedy závazně objednaný, nelze, na rozdíl od výrobku zakoupeném na internetu do 14 dnů vrátit. Děkuji za dotaz, hezký den.

 • Jiřina

  Ráda bych řekla, že jsem s vámi měla jen dobré zkušenosti. Pokud budete mít letos nějakou dobrou nabídku, jedeme zase. Nemáte věrnostní klub nebo tak, když s vámi možná pojedeme podruhé?

 • Host chatu

  Dobrý den Jiřino, děkujeme, rádi Vám opět nabídku na dovolenou připravíme. Snažíme se mít nabídku stále atraktivní, a to i pro vracející se klienty, věřím, že si z aktuálně nabízených akcí či bonusů vyberete. Děkuji.

 • Zdenda

  Můžu u vás koupit jen letenku? Máte i ceny, když někdo udělat chybu a letenka je pak třeba za stovku?

 • Host chatu

  Dobrý den, ano, kolegové z letenkového oddělení Vám rádi letenku zajistí. My se Vám zase rádi podíváme, zda není některá z charterových letenek zrovna výhodnější. Vždy rozhodně za tu nejvýhodnější cenu, kterou systém letecké společnosti v daném momentě nabízí a potvrzuje. Děkuji.

 • Drahuše A.

  Dobrý den, ráda bych se zeptala - jak je to se storno poplatky u First Minute. V minulosti jsme si objednali s manželem u nejmenované cestovní kanceláře FIRST MINUTE zájezd, ovšem manžel 2 dny před odletem akutně onemocněl. Zájezd jsme museli stornovat, ale měli jsme s tím veliké potíže. Chtěli po nás jako storno nesmyslnou částku a jednání se táhlo velmi dlouho. To se může stát přeci každému, že z nějakého důvodu na dovolenou nemůže odjet. Jak se to tedy řeší, aby účastník nemusel hradit nesmlsnou částku, lze garantovat vrácení alespoň části pěnez ?

  Děkuji, přeji hezký den !

 • Host chatu

  Dobrý den Drahuše, děkuji za dotaz. Ano, bohužel nemoci nechodí po horách, ale po lidech, onemocnět opravdu může každý. Rozhodně každému klientovi doporučujeme sjednat si při zakoupení zájezdu kromě pojištění léčebných výloh i pojištění storna zájezdu, které právě v momentě nenadálé nemoci pomůže a byť je většinou sjednáváno se spoluúčastí klienta (10-20%), pomůže v takovém případě většinu nákladů vynaložených na zájezd získat zpět. Přeji hezký den i Vám.

 • SK

  Co Grónsko, dá se tam vyrazit?

 • Host chatu

  Dobrý den, ano samozřejmě, jedná se ale o organizované menší skupiny na vyžádání. Hezký den.

 • Jiří Š.

  Dobrý den,

  vzhledem k situaci, která momentálně panuje vím, že 100% bezpečno asi nebude nikde. Nicméně, co byste doporučila za destinaci v Evropě pro rodinu s dvěmi malými dětmi (3 a 5 let). Upřednostňuji aktivní dovolenou, výlety atd. Moc mě nebaví ležet na pláži u moře. A raději bych volil vlastní dopravu, hlavně kvůli ceně a abych si případně mohl vzít kola. Ovšem Německo, Slovensko, Čechy a Rakousko jsou pro mě již tabu, neboť to všechno už máme s rodinou tak nějak procestované :-)

  Děkuji !

 • Host chatu

  Dobrý den Jiří, Vám tedy doporučím Slovinsko. Jednak splňuje Vaše představy o aktivní dovolené, zároveň ale dává možnost zakotvit na den, dva někde v lázních či u jezera, kde se letně vydovádí děti, pokud je kola už zmůžou :-) Děkuji, hezký den.

 • CHRISYB

  Dá se vyrazit do tyranské Severní Koreje?

 • Host chatu

  Dobrý den, ano, ale uvidíte tak jako tak jen to, co Vám dovolí. Cesty jsou samozřejmě velmi přísně organizované. Nechcete raději vyrazit jinam :-) ? Hezký den.

 • WMa

  Je nějaká možnost s CK jet do Vatikánu?

 • Host chatu

  Dobrý den, ano, většinou je prohlídka Vatikánu součástí poznávacích zájezdů do Říma, ale jsou i zájezdy, které Vatikánu věnují většinu času / programu zájezdu. Hezký den.

 • Míla N.

  Dobrý den, ráda bych s dcerou vyrazila někam k moři. Vždy mě lákal Egypt a pověstný Sharm El Sheik kvůli rybičkám .. ale přiznám se, že se bojím. Máte v nabídce nějakou bezpečnější alternativu, kde vodní fauna bude stejně tak krásná ?

  Děkuji :-)

 • Host chatu

  Dobrý den Mílo, ano, Egypt se nahrazuje právě z důvodu velmi dostupných cen a krásného podmořského života jen velmi těžce. Pokud byste dceři chtěla dopřát adekvátně zajímavý zážitek, pak byste musela volit zájezd do některé z exotických destinací, sezóna v nich právě probíhá, rádi poradíme. Děkuji též. Hezký den.

 • Robert S.

  Krásný den !

  Jak je to prosím s pasem a dítětem ? Někde jsem četl, že musí mít dítě už od útlého věku pas vlastní. Máme dvou roční miminko a ještě jsme mimo ČR nebyli. Tak abychom si to včas zařídili. Díky :-)

 • Host chatu

  Dobrý den Roberte, ano, je to tak, Vaše miminko musí mít svůj vlastní cestovní doklad, tedy pas. Vyřizujte včas, abyste nemuseli platit zbytečně poplatky za vyřízení dokladu v režimu „urgent“. Hezký den.

 • Petra N.

  chtěla bych se zeptat, jestli dokážete říct, zda je lepší kupovat dovolenou ve first minute, nebo se naopak vyplatí čekat na last minute výprodeje.. já ani děti, se kterými chci vyrazit, totiž nijak časově omezeni nejsme, tak jestli se vyplatí čekat na výprodeje..

 • Host chatu

  Dobrý den Petro, na tento dotaz odpovídám často, dnes podobný taky již padl. Rodinám s dětmi, skupinkám již od 4 osob nebo těm, kteří mají pevný termín dovolené doporučuji vybírat dovolenou v režimu first minute. Ceny zájezdů v období last minute nejsou rozhodně o tolik výhodnější, jsou-li na vybranou destinaci / hotel vůbec nabízeny, navíc v období first minute vybíráte z nejširší nabídky, tedy poměr „cena/kvalita“ bude rozhodně nejlepší, navíc pořadatelské cestovní kanceláře se předhánějí ve výhodách za včasný nákup, např. děti cestují zdarma nebo jen za cenu letenky, dovolenou lze před odjezdem změnit apod. Různé CK mají různé podmínky, pokud svoji dovolenou budete nakupovat u dobré cestovní agentury, máte jistotu, že Vám nabídky různých CK porovná a nabídku nejvýhodnější pro Vás Vám doporučí. Hezký den.

 • Petr Vaněk

  chtěl bych jet do thajska, nebo na sri lanku. jaka cestovka je nejlepsi? chci jet s manzelkou a dcerou..

 • Host chatu

  Dobrý den pane Vaňku, na tyto destinace se specializuje celá řada cestovních kanceláří, jak českých, tak i německých/rakouských, které zastupujeme. U zahraničních CK se dá předpokládat, že cena zájezdu, díky realizovaným objemům v cílových destinacích, bude pro Vás jako koncového klienta příznivější, ale záleží na Vaší představě o dovolené i na Vašich konkrétních požadavcích. Pokud s uvedenými destinacemi nemáte zatím osobní zkušenost, doporučím Vám konzultovat Vaše požadavky s našimi prodejci. Obě destinace navštívili a poradí Vám, který zájezd bude pro Vaši rodinu nejvhodnější. Děkuji.

 • Lucie

  Dobrý den,

  jaké mě můžou čekat rizika při plavbě na lodi? mám se bát mořské nemoci? a na kolik tak vyjde jedna plavba po karibiku?

  Děkuji,

  Lucie

 • Host chatu

  Dobrý den Lucie, nevidím žádná rizika spojená s plavbou na lodi. Navíc lodě, které brázdí Karibik jsou většinou velké lodě, kde mořská nemoc nehrozí. Ceny jsou různé, odvíjí se od toho, kolik zemí/destinací během plavby navštívíte, jakou kajutu pro svůj pobyt na lodi zvolíte /vnitřní vs. vnější/ apod. Ale plavba po Karibiku nemusí být nutně drahá, jsou 9-10-denní plavby, které stojí cca 10-14 tisíc Kč za osobu. Naše kolegyně se zrovna zítra naloďuje na 14-ti denní plavbu po Středomoří, navštíví mj. i Kanárské ostrovy a Madeiru, cena byla tuším zhruba 17tis. Kč za osobu / vnitřní kajuta a to včetně dopravy do přístavu vyplutí (Janov). Pokud tedy budete vybírat plavbu, jakoukoliv, nezapomeňte se seznámit s organizací cesty do přístavu vyplutí, mnohdy si tuto cestu zajišťuje klient sám na vlastní náklady. A opět, rádi Vám s výběrem poradíme. Děkuji.

 • Tereza

  Dobrý den, chtěli bychom s přítelem navštívit nějakou exotickou destinaci, bohužel můžeme ale pouze v letních měsících, konkrétně v srpnu či v první polovině září, kdežto většina exotických dovolených se doporučuje spíše v zimních či jarních měsících. Kam byste doporučila vycestovat? Chtěli bychom jak hezké moře a pláž, tak možnosti výletů po okolí.

 • Host chatu

  Dobrý den Terezo, doporučím Vám Thajsko, Ko Samui nebo Bali. Hezkou dovolenou :-)

 • Martina

  Dobrý den, s partnerem zvažujeme exotickou dovolenou. Do jakých destinací nemusím mít očkování? A jakou byste doporučila? Chtěli bychom asi nějaký hotel se snídaní a pak nějakou možnost výletů v okolí.
  Děkuji!

 • Host chatu

  Dobrý den Martino, do většiny exotických destinací je očkování doporučeno, avšak víme, že hodně klientů je nerealizuje. Pokud se budete pohybovat v běžných turistických lokalitách, pak bude zřejmě vše v pořádku. Doporučila bych Vám Thajsko, většina klientů volí pobyty se snídaní a thajskou kuchyni si vychutnává právě během výletů do okolí. Pěknou dovolenou!

 • Anna

  Dobrý den, chtěli bychom letos zkusit exotickou dovolenou. Jaké destinace byste nam doporučila pro červenec,nebo srpen i v rámci bezpečnosti? Cestovat budeme s 4letým synem. (Zvažujeme Srilanku, Dominiku, Dubai, nebo Thaysko)

 • Host chatu

  Dobrý den Anno, z destinací, které jste uvedla bych vzhledem k plánovanému termínu pobytu doporučila Thajsko nebo bych ještě přidala Bali, kde je sezóna. Rozhodně bych Vám vzhledem k věku syna nedoporučila Dubai (vysoké teploty) a ani v ostatních zmiňovaných destinacích není ideální sezóna. Obraťte se na naše prodejce, rádi s Vámi Vaše požadavky na dovolenou proberou a poradí, destinace navštívili. Hezký den.

 • Mark

  Kam letos vyrazit na dovolenou?

 • Host chatu

  Dobrý den Marku, hodně obecná otázka. Pokud byste nás kontaktoval s nezávaznou poptávkou, moji kolegové by Vás nejprve jistě trošku vyzpovídali, abychom měli lepší představu o Vašich preferencích, pak bychom teprve doporučovali. Tu možnost já nyní nemám, takže budu střílet naslepo. Pokud Vás láká dovolená u moře bez dětí, zkuste Itálii letecky, pokud míříte k moři s dětmi, pak destinace takovou roli nehraje, ale doporučím vybírat z hotelů s animačním programem a ideálně s dalším vyžitím pro děti (oblíbené akvaparky apod.) a pokud letos vítězí aktivní dovolená, pak Rakousko nebo Slovinsko bude jistě výbornou volbou, v předchozích dotazech již pár tipů zaznělo. Hezký den.

 • renata

  Zdravím, s manželem zvažujeme dovolenou autem v chorvatsku, nebo itálii ale bojím se, že tam bude přelidněno. Co si o tom myslíte? Je nějaká alternativa, kam lidi nejezdí?

 • Host chatu

  Dobrý den Renato, Chorvatsko i Itálie patří každý rok k destinacím, kam – po vlastní ose – míří nejvíce českých turistů. Pokud jedna nebo druhá destinace u Vás i letos přesto zvítězí a zároveň budete chtít jistotu klidné dovolené, doporučím Vám vyhledat letoviska mimo hlavní turistické oblasti. Řešením v Chorvatsku by mohly být například apartmány na ostrovech, mnohé z nich jsou v klidných lokalitách mimo hlavní dění. Děkuji.

 • irena

  Prosim Vas,je bezpecne letet do Tuniska?dekuji

 • Host chatu

  Dobrý den Ireno, chápu Vaše obavy. Sezóna v Tunisku začíná již v květnu a musím říci, že destinaci přeju, aby mohla turisty přivítat. Úroveň služeb je v této destinaci rok od roku lepší, ceny velmi výhodné. Myslím si, že úřady udělaly maximum pro zlepšení bezpečnosti. Konečné rozhodnutí, zda cestovat či ne, bude ale vždy na Vás. Možná Vám pomůže, jak vidíme prodeje u destinace Egypt, klienti stále cestují, většinou ale nákup realizují těsně před cestou, tedy rozhodují se podle aktuální situace v destinaci. Hezký den.

 • Vera

  Dobry den,
  zajimalo by mne jak velky je problem s rasama v Dominikanske republice. Ktere oblasti jsou zasazene a jestli je sance na zmenu?
  Dekuji za reakci.

 • Host chatu

  Dobrý den Věro, během letošní zimní sezóny jsme zatím nezaznamenali žádné podobné problémy. Věřme, že to vydrží. Hezký den.

 • Kamil

  Je zřejmé, že letos půjdou prodeje zájezdů CK do oblastí severní Afriky a Blízkého východu strmě dolů. Jaké výhody mi české CK nabídnou při cestě na dovolenou vlastní dopravou do jihoevropských destinací?

 • Host chatu

  Dobrý den Kamile, dovolenou vlastní dopravou využívají statisíce českých klientů. Doporučím Vám kupovat i tento typ zájezdu v režimu first minute, tak, abyste z výhod nabízených pořadatelskýmni CK vytěžil co nejvíce. Hezkou dovolenou!

 • fux

  Dobry den,
  Jezdíme každý rok do na dovolenou do exotikych zemich ale letos se bojíme.Rádi bychom do turecka ale?Prosím za odpověd děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den, Turecko je velmi populární destinací, hotelové rezorty nabízejí opravdu veškerý komfort, chápu, že Vás Turecko láká. Nezbyde, než si to, třeba i v rodinné radě a podle aktuální situace, rozhodnout. Hezký den,

 • Jiri

  D.den.
  Jak moc je narocne odpovidat na nektere dotazy ?? ( skoro 27vlet po otevreni hraic )

 • Host chatu

  Dobrý den Jiří, i Vám děkuji za otázku. Ne každý cestuje pravidelně mimo ČR :-) Děkuji čtenářům za dotazy, přeji všem úspěšný výběr letošní dovolené, ať se Vám vydaří. Hezké odpoledne, Eva Sedlmajerová

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 05/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.