Kam vyrazit v zimě? Odpovídala Zuzana Glierová

Chat je uzavřený01.10.2019 11:00

Zuzana Glierová.

Zima už vám zalézá za nehty, a to ani pořádně nezačala? Nejvyšší čas vybrat si letošní zimní dovolenou v nějaké exotické krajině. Nebo naopak vyhlížíte svatého Martina na jeho bílém koni a lyže už máte nachystané u dveří? Ať už vás lákají sněhového čepice alpských ledovců nebo naopak bělostné pláže Karibiku, s výběrem dovolené vám poradí odbornice z portálu dovolena.cz Zuzana Glierová v pátek 1. listopadu od 11.00.

Zuzana Glierová pracuje v cestovním ruchu již 18 let a specializuje se právě na prodej dovolených jako členka manažerského rpotálu dovolena.cz. Ať už jsou vaše dotazy jakékoliv, právě u ní naleznete zaručeně svoji odpověď. Portál dovolena.cz patří mezi největší prodejce pobytů u nás a nabízí stovky pobytů do stovek destinací od desítek, českých i německých cestovních kanceláří.

Chat

 • DENMARK

  Je v ČR v zimě nyní obecně vyšší zájem o zahraniční dovolené tam kde je zima nebo o zahraniční dovolené tam kde je teplo?

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji za dotaz. V posledních letech letech roste zájem o zimní dovolené u moře. Čím dál více lidí vyráží za teplem k moři. Také zájem o lyžařské zájezdy se mírně také zvyšuje. Je vidět, že lidé cestují vícekrát za rok, často volí krom letní dovolené také zimní pobyt u moře. Aktuální trend je vycestovat vícekrát za rok na kratší dobu. Přeji hezký den.

 • SK

  Kam Češi v současnosti vyrážejí v zimním období do zahraničí kde je zrovna v zimě teplo?

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji za otázku. Mezi nejoblíbenější destinace, kam Češi míří v zimě za teplem patří již několik let Egypt, který nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Na druhém místě jsou Spojené Arabské Emiráty. V posledních letech roste poptávka po Ománu. Oblíbené jsou také vzdálenější exotické země, Dominikánská republika, Kuba, Mauricius, Kapverdské ostrovy, Thajsko, Zanzibar, Keňa a Maledivy. Přeji hezký den.

 • ANTI

  Kam Češi v současnosti vyrážejí v zimním období do zahraničí kde je zrovna v zimě zima?

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji za dotaz. Oblíbené jsou alpské destinace. Především Rakousko a Itálie. Rakousko je oblíbené pro kratší pobyty, např. na prodloužené víkendy. Do Itálie Češi míří na týdenní pobyty, ale v posledních letech roste poptávka i po kratších pobytech do Itálie, např. oblíbené jsou 5 zájezdy. Přeji hezký den.

 • Karin

  Dobrý den,

  není pro lidský organismus vlastně horší, když v zimě vyrazí za teplem, nezpůsobí mu to nějaký šok? Nevím, jestli je to otázka na vás, ale třeba máte nějakou zkušenost.

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji za otázku. Bohužel nejsem lékař, takže odbornou odpověď vám nedám. Ale z osobní zkušenosti můžu říct, že se nejedná o velký šok. Tělo se rychle přizpůsobí. Horší je akorát pak návrat do zimy 😊. Jedinou „komplikaci“, kterou klienti řeší je, kam sbalit zimní bundu po příletu do destinace. Přeji hezký den.

 • Lenka

  Dobrý den,
  zajímalo by mě, jaké je srovnání českých horských letovisek a těch alpských? Hodně se o tom mluví, že české hory jsou drahé, je to ale tak, že ve srovnání se zahraničím se stále vyplatí? Co doporučujete?
  Jsme rodina se dvěma puberťáky.
  Děkuji za odpověď.

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji za dotaz. V posledních letech se česká střediska hodně modernizují a snaží se vyrovnat těm alpským. Co do rozlohy a nabídky lyžařských možností těm alpským ale konkurovat nemohou. Já osobně jezdím s rodinou lyžovat do Itálie, která za srovnatelné peníze nabízí daleko více možností. Krom širokých a vždy upravených sjezdovek je to i jistota sněhu, slunečné počasí a výborná místní kuchyně😉. V Itálii navíc nabízí tamní střediska zvýhodněné skipassy pro děti, mladší děti (až do 7 let) mohou dokonce získat skipass úplně zdarma. Přeji hezký den.

 • Max

  Kde je největší šance na zimní dovolené v Alpách na správné lyžařské počasí?

 • Host chatu

  Dobrý den, Nejvyšší sezóna je v lednu a únoru, kdy je největší jistota dobrých sněhových podmínek. Pokud vyrazíte na lyže do Alp i mimo hlavní sezónu, tak se určitě nemusíte bát, že by ve střediscích nebyl dostatek sněhu. Umělé zasněžování je v Alpách standardem. Určitě můžu doporučit i jarní lyžovačku v Itálii, např. koncem března nebo začátkem dubna, kdy sluníčko už více hřeje. Po lyžování můžete odpočívat na slunečních terasách a vychutnávat si místní speciality. Přeji hezký den.

 • Milan V.

  Dobry den,
  byl jsem na dovolene v italii i rakousku v zime, a laka me take svycarsko. Nabidne mi neco odlisneho od tech dvou zemi? A co francie nebo treba slovinsko? Stoji za to se podivat i tam?

 • Host chatu

  Dobrý den, Děkuji za otázku. Švýcarsko nabízí spoustu kvalitních a velkých areálů, kde jsou samozřejmostí upravené sjezdovky a vysoký standard ostatních služeb. Je oproti Rakousku a Itálii finančně náročnější. Francie je oblíbená především mezi milovníky snowboardingu a freeride lyžování. Nabízí spoustu volných terénu. Tamní střediska jsou rozsáhlá a uspokojí všechny skupiny lyžařů, jak náročné lyžaře tak i rodiny s dětmi. Akorát je třeba počítat s delší cestou. Nabídka ubytování není příliš různorodá, jedná se spíše o ubytování apartmánového typu. Slovinsko bylo mezi Čechy objeveno teprve nedávno a věřím, že se zařadí mezi oblíbené destinace. Ve slovinských alpách jsem byla zatím jen v létě a moc ráda bych se tam podívala i v zimě. Přeji hezký den.

 • Mája

  Pěkný den, ač jsem Češka, bydlím na jihovýchodě Slovenska. Kam byste mi doporučila zamířit na hory? Tatry mám už celé projeté...
  Díky.

 • Host chatu

  Dobrý den, Děkuji za dotaz. Záleží, zda chcete vyrazit na hory do ciziny nebo ne. Určitě bych doporučila Rakousko nebo Itálii. Přeji hezký den.

 • MilanV

  Pěkný den, s manželkou chceme letos na lyže zamířit do Francie, tamní hory jsou prý krásné. Cesta nám ale připadá dost dlouhá. Autem si na ni netroufáme a autobus je nám nepohodlný. Je možné na hory zamířit letecky? Lze takovou dovolenou objednat u vás? Je problém s odbavením lyží na letišti? Děkuji vám za vaše rady. S pozdravem
  MV

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji za dotaz. Na lyže do Francie samozřejmě možné je vyrazit i letecky. České cestovní kanceláře, však tyto zájezdy nenabízí, v nabídce jsou autobusové zájezdy. V případě, že byste měli zájem, tak samozřejmě můžeme objednat takové služby dle vašich požadavků na míru, tzn. zajistit letenku i ubytování, popř. i soukromý transfer z letiště do ubytování. Odbavení lyží záleží na letecké společnosti a doporučuji vše ověřit u letecké společnosti před odletem. Nebývá to problém. Je potřeba počítat s tím, že bude nutné uhradit poplatky za nadměrné nebo extra zavazadlo. Přeji hezký den.

 • IVAN

  Dobry den,

  jsou aktuálně nějaké nedávno oblíbení destinace nebezpečné a je lepší se jim vyhnout? Díky

 • Host chatu

  Dobrý den, Děkuji za dotaz. Destinace, kam Češi nejčastěji cestují jsou pro turisty bezpečné. V případě, že zvažujete nějakou netradiční destinaci doporučuji ověřit informace o aktuální bezpečnostní situaci v dané zemi na stránkám Ministerstva zahraničí. Přeji hezký den.

 • Helena M.

  Zdravím vás, čtu si ráda články o dovolených třeba v Thajsku nebo na Srí Lance. Vždy jsou plné zajímavostí, co navštívit, co vidět. Je to prosím vás ale možné, když si zaplatím nějakou pobytovou dovolenou třeba na jednom konci ostrova, zamířit na výlet do jeho středu, na hory, do jeskyní, na vodopády? Jsou takové možnosti? Domluví mi to někdo, anglicky nemluvím. A není to moc drahé? Moc vám děkuji za cenné rady.

 • Host chatu

  Dobrý den, v případě, že budete cestovat s cestovní kanceláří, pak je samozřejmě možné využít nabídku fakultativních výletů. Co se týče jazykové bariéry, tak záleží na destinaci. V některých destinacích mají české cestovní kanceláře své delegáty, kteří vám pomohou s organizací výletů, někde jsou výlety organizovány i s českým průvodcem. Existuje také kombinovaná nabídka pobytově poznávacích zájezdů, které právě kombinují relax u moře a poznávaní země. Např. můžete spojit poznávací pobyt na Srí Lance s pobytem u moře na Maledivách. Přeji hezký den.

 • Dave

  Dobrý den, loni jsme s kamarády navštívili Bali, letos jsme chtěli na Srí Lanku. Je to tam bezpečné? Máme se připravit na nějaká speciální opatření?

 • Host chatu

  Dobrý den, dle informací, které mám k dispozici, je situace na Srí Lance stabilizovaná a nemám informace o žádných zvláštních opatřeních. Přeji hezký den.

 • Dobrý den,

  píši ze zvědavosti. Mám pár otázek a byl bych rád za odpovědi.

  >Kam v zimě cestují lidé z ČR nejčastěji?
  >Kde nejblíž v zimě k moři?
  >Jsou nějaká tak neprofláklá místa jako Thajsko, Zanzibar, Emiráty? Něco kam turisti jezdí, ale my tady v české kotlině o tom ještě moc nevíme?
  >Které země mají nějaké bezpečnostní specifika (třeba muslimské země, africké země)?
  >Vzrostl počet lidí, kteří jezdí v zimě moři třeba o rpoti tomu, jak to bylo před deseti lety?

  Díky a omlouvám se za zvědavost.

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji za dotaz. Nejvíce Češi v zimě cestují na dovolenou do Egypta. Nejbližší moře, kde se v zimě ohřejete je asi v Egyptě. Dále bych doporučila Spojené Arabské Emiráty, popř. Kanárské ostrovy. Pokud hledáte nějaké méně vyhledávané destinace, tak doporučuji např. Omán, Katar, Senegal, popř. menší ostrovy v Karibiku. Co se týče muslimských zemí, pokud plánujete na dovolené navštívit místní památky je určitě vhodné přizpůsobit oblečení místním zvykům. Počet lidí, kteří v zimě míří k moři v posledních letech vzrostl a tento trend pokračuje i v letošním roce. Přeji hezký den.

 • Jiřina

  Máte nějaké správy o tom, který centra v alpách mají letos nové atrakce? co už je pasé?

 • Host chatu

  Dobrý den, děkuji za otázku. Novinkou letošní zimy je např. propojení lyžařských středisek Kaprun a Kitzsteinhorn - je to letošní největší projekt v Rakousku. Novinkou je také celoplošný skipas Ski Alpin Card, který propojuje Kaprun a sousední oblast Saalbach Hinterglemm. V mnoha střediscích modernizují lanovky, např. v rakouském Bixtentalu, Ischglu, v italské Paganelle, v Tre Cime. Novinkou je velký mezinárodní evropsky skipass Snowpass Card, který bude platný v osmi zemích a aktuálně se prodává za zvýhodněnou cenu. Přeji hezký den.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.