Kdy je ideální doba vybrat letošní dovolenou a jaké jsou trendy? Odpovídala Eva Sedlmajerová

Chat je uzavřený25.05.2018 10:00

Eva Sedlmajerová.

Kdy je ideální doba vybrat a koupit zájezd na letošní dovolenou? Jaké jsou trendy? Kam nutně musíte vyrazit a které destinace jsou už v roce 2018 out? Letní dovolená skýtá kromě potěšení ze slunce a zážitků také spoustu úskalí. Jak neudělat žádnou chybu splnit si třeba svůj cestovatelský sen? S tím poradí ředitelka portálu dovolena.cz Eva Sedlmajerová. Host odpovídá v pátek 25. května od 10.00.

Eva Sedlmajerová stojí od roku 2010 v čele portálu dovolena.cz společnosti STUDENT AGENCY.  Dovolena.cz je jeden z největších on-line prodejců zájezdů v České republice. Jako jediný portál na českém internetu umožňuje on-line porovnávat nabídku českých a zahraničních cestovních kanceláří, které přímo zastupuje. Je specialistou na zájezdy od německých a rakouských cestovních kanceláří. Eva Sedlmajerová při své práci zastupuje pořadatelské cestovní kanceláře a jako představitel cestovní agentury má srovnání zájezdů od různých CK, klientům dokáže poradit v otázkách týkajících se právě výběru jejich dovolené.

Chat

 • SK

  Kdy je ideální doba vybrat a koupit zájezd na letošní dovolenou?

 • Host chatu

  Dobrý den, zdravím čtenáře chatu. Pokud jste již zájezd nevybrali v době prvních předprodejů, tedy v začátku roku, vybírejte teď. Čím blíže budeme hlavní letní sezóně 2018, tím složitěji se bude vybírat, protože na některé termíny již nemusejí být k dispozici např. letenky z preferovaného odletového letiště (třeba Brno) nebo rodinný pokoj ve vybraném hotelu, který máte v hledáčku apod. A v takovém případě nastupují kompromisy - let z Prahy, místo rodinného pokoje dva dvoulůžkové ... Letní dovolenou se vždy vyplatí kupovat v předstihu. Vždy platí, že čím je hlavní dovolenková sezóna blíž, tím jsou dobře hodnocené hotely a atraktivní termíny vyprodanější, přičemž rozhodně neplatí, že cena zájezdu klesne o tolik, aby se čekat vyplatilo. Děkuji za dotaz.

 • DIS

  Kam nutně musíte vyrazit a které destinace jsou už v roce 2018 out?

 • Host chatu

  Dobrý den, dobrá zpráva pro letní sezónu v roce 2018 je ta, že žádná z destinací není „out“. Naopak, i ty, které v posledních letech zaznamenaly pokles poptávky, jsou nyní v kurzu. Platí to pro zejména pro Egypt a Turecko. Obě tyto destinace nabízejí výborný poměr ceny a kvality služeb a na poptávce je to znát. A kam musíte „nutně“ vyrazit? Přece na dovolenou :-) Děkuji.

 • DIS

  Jak neudělat žádnou chybu splnit si třeba svůj cestovatelský sen?

 • Host chatu

  Dobrý den, určitě bych doporučila, pokud je Váš cestovatelský sen náročnější, porozhlédnout se nejprve po informacích a udělat si představu o zemi, kam chcete cestovat. Zklamání nastávají většinou ze snahy poměřovat místní kulturu/služby s tím, co známe z domova, na co jsme zvyklí. A pokud nehodláte cestovat na vlastní pěst, určitě se obraťte na odborníka, zavedenou cestovní kancelář či cestovní agenturu a nechejte si poradit, jaké aranžmá zájezdu je pro Vás a Vaše záměry vhodné. Děkuji za dotaz.

 • ola

  Když pojedu na dovolenou s německou cestovní kanceláří, ale německy ani anglicky nemluvím, s kým můžu na místě řešit případné problémy ohledně zájezdu? Bojím se, že mi na místě nikdo neporadí. Mám se tedy obrátit přímo na cestovní kancelář, se kterou jedu? Tam ale taky nikdo česky asi umět nebude. Nebo na agenturu, u které jsem zájezd koupil?

 • Host chatu

  Dobrý den i Vám. S výběrem zájezdu od německého či rakouského pořadatele nemusíte mít žádnou obavu. Protože německé cestovní kanceláře připravují svoje katalogy pro značně větší trh, mají mnohdy násobně větší nabídku zájezdů do dané destinace v porovnání s českými kancelářemi, pro klienty to tedy znamená větší možnost výběru i cenového porovnání. Věřte, že drtivá většina zájezdů probíhá naprosto bez problémů, takže vlastně není co řešit. Navíc, od loňského roku mají některé zahraniční CK v top destinacích česky/slovensky mluvící delegáty během hlavní sezóny. A pokud byste chtěl/a mít jistotu, že se Vám v nutném případě opravdu dostane asistence v českém jazyce, nakupujte zájezd u takového prodejce, který asistenci 24/7 v českém jazyce má. A to je například portál dovolena.cz. Děkuji za dotaz.

 • SK

  Co cestování do KLDR?

 • Host chatu

  Dobrý den, i do KLDR se cestuje. Cestovních kanceláří, které zájezdy orgnizují, samozřejmě není mnoho, poptávka po KLDR je logicky omezená. Ale pokud by Vás taková cesta lákala, proč ne. Každý máme svoji vlastní představu o dovolené. Pro cestu do KLDR je třeba se připravit na to, že určitá pravidla budou prostě daná a bude je třeba zcela respektovat. Děkuji za dotaz.

 • SK

  Co cestování do nestabilní zemí nyní - Sýrie, Venezuela, Jemen, Ukrajina, Irák, Afghánistán?

 • Host chatu

  Dobrý den, pokud chci někam cestovat, je dobré vždy se seznámit s aktuální situací v zemi. A řídit se doporučeními. Aktuální situaci v zemích sleduje např. Ministerstvo zahraničních věcí a na svých stránkách informuje o vhodnosti / nevhodnosti cest do dané destinace nebo např. jen jejích částí. Děkuji za dotaz.

Foto: archiv

Autor: - red -
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 22/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.