Kolikrát za měsíc jste si nechali doručit jídlo z restaurace nebo nákup ze supermarketu před pandemií? A jak často si jej necháte přivést domů dnes? Odpovídal Jakub Dvořák ve středu 24. března v 11 hodin

Chat je uzavřený24.03.2021 11:00

Jakub Dvořák z platformy Bolt.

Kolikrát za měsíc jste si nechali doručit jídlo z restaurace nebo nákup ze supermarketu před pandemií? A jak často si jej necháte přivést domů dnes? Ještě před rokem byly rozvážkové služby spíš jen okrajovým byznysem, nyní jsou však jejich kurýrů ulice větších měst plné. Naopak taxikáři, zejména ti pražští, s odlivem turistů přišli o značnou část klientů. A přece se moderní formě taxislužby založené na mobilních aplikacích daří. Zatímco do měst vyrážejí sdílená elektrokola a elektrické koloběžky, které představují dlouhodobý trend na poli městské mobility. Jak tyto služby proměňují život ve městech, ví Jakub Dvořák z platformy Bolt, která je poskytuje.

Jakub Dvořák pomáhal rozjet Bolt na českém trhu, kde za pět let vybudoval tým čítající víc než 60 lidí. Provedl jej náročným rokem 2020, kdy se v důsledku pandemie propadl objem jízd auty až o 80 %. Aby partnerští řidiči Boltu nezůstali bez výdělků, spustil Dvořák se svým týmem dovážkovou službu Balíček potravin, kterou během několika málo dnů nahradila aplikace pro rozvoz jídla Bolt Food. Českému týmu pod Dvořákovým vedením se ji v Praze podařilo spustit v rekordně krátkém čase méně než dvou týdnů.

Chat

 • Marta z Ostravy

  Co když si něco objednám a pak zjistim, že mi to nešmakuje? Můžu to vrátit?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  zpětné vazby od uživatelů si velice vážíme a pečlivě s ní pracujeme. Pokud jídlo neodpovídá očekávané kvalitě (např. dorazí studené, něco v něm chybí apod.), je k dispozici naše zákaznická podpora. Stačí je skrze aplikaci kontaktovat a oni s vámi vše co nejrychleji vyřeší k vaší spokojenosti.

  Každou objednávku lze v aplikaci rovněž hodnotit 1 až 5 hvězdičkami dle toho, jak vám chutnalo. U výběru restaurací pak vidíte průměrné hodnocení, která restaurace získala od ostatních, kteří si z ní již objednali.

  Dnes jsme spustili Bolt Food i v Ostravě, tak nás můžete hned vyzkoušet! :)

 • SK

  Proč název Bolt?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  možná si nás ještě pamatujete jako Taxify. Když jsme ale začali rozšiřovat paletu našich služeb nad rámec přepravy autem i na mikromobilitu a doručování jídla, zvolili jsme anglické slovo pro blesk. Jméno Bolt tak symbolizuje rychlost a také elektřinu vzhledem k tomu, že naše sdílená kola a koloběžky jsou elektrické.

 • ANTI

  Platforma Bolt - co v tomto případě znamená to slovo platforma?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  věnujeme se třem sice do určité míry souvisejícím, ale odlišným činnostem. Tedy přepravě autem, sdíleným kolům a koloběžkám, a rozvozu jídla a potravin. Ve všech těchto případech dochází k propojení online a offline světa. Online aplikace spojuje řidiče a cestující, kurýry a hladové uživatele nebo koloběžky/kola a uživatele, kteří se chtějí svézt. Platformu tedy můžete vnímat jako souhrn všech našich aplikací, díky kterým zajišťujete různé svoje základní potřeby, tedy pohyb po městě a obstarávání potravin z pohodlí domova.

 • DENMARK

  Co vše nabízí služba Balíček potravin?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  tuto službu jsme zavedli před rokem v reakci na pandemii. Jednak aby si lidé mohli objednat potraviny z pohodlí domova v době, kdy měli online supermarkety dobu dodání v rámci dnů (Bolt nabízel doručení balíčku do 15 min od objednání), ale také abychom zajistili příjmy našim partnerským řidičům, kteří o ně přišli poté, co byla mobilita lidí výrazně omezena vládními opatřeními.

  Balíček potravin obsahoval předem připravený nákupní košík pečiva, příloh, mléka i konzervy. Mezitím jej ale nahradila služba Bolt Food, přes kterou si zákazník jednak nakoupí přesně ty potraviny z obchodu, které chce. A za druhé může objednat jídlo z restaurace. Postupně Bolt Food rozšiřujeme do dalších měst, zrovna dnes jsme službu spustili v Brně a Ostravě. Tato města navazují na velice úspěšný provoz v Praze, kde si službu místní velmi rychle oblíbili.

 • ANTI

  Jaká je aplikace pro rozvoz jídla Bolt Food?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  aplikace je dostupná pod jménem Bolt Food na Google Play i App Store, a lze si jejím prostřednictvím objednávat jídlo a potraviny.

  V Praze aplikace funguje po-čt a ne 8.00-24.00, pá-so pak 8.00-1.00 v noci. Jídlo doručujeme v okruhu až 8 km od restaurace nebo obchodu.

  Dnes jsme Bolt Food spustili i v Brně a Ostravě, kde je spouštěcí provozní doba aplikace 9.00-23.00. Do 3 km od restaurace nabízíme dopravu zdarma a v restauracích na vás čeká 30% uvítací sleva. :)

 • Petr Staněk

  Dobrý den, pane Dvořák. Chci pro vás jezdit, ale mám svoje auto rád. Co když mi ho zákazník poškodí? Jakože třeba rozpárá sedačky co mám v kůži. Kdo mi to zaplatí? Díky za odpověď, PS

 • Host chatu

  Dobrý den,

  v případě poškození vozu zákazníkem je k dispozici náš tým zákaznické podpory. Typickým příkladem může být polití sedaček nějakým nápojem. V těchto případech stačí na zákaznickou podporu poslat fakturu z čištění a tato faktura vám bude proplacena. Pro bližší informace se prosím obraťte na praha@bolt.eu, kde vám rádi poskytnou detaily a odpovědi na jakékoliv konkrétnější dotazy.

  Pokud se chcete stát řidičem, v Praze momentálně vzhledem k opatřením nové řidiče neregistrujeme. Soustředíme se na vytížení a zajištění výdělků pro řidiče, kteří již na platformě jsou a momentálně jsou jejich výdělky samozřejmě poznamenány. Můžete se ale stát kurýrem Bolt Food a jakmile se otevřou registrace i pro taxi, můžete se přihlásit i tam. :)

  Partnerské řidiče naopak registrujeme pro následující města, kde jich vzhledem k poptávce evidujeme stále nedostatek - Brno, Ostrava a okolí, Plzeň, Liberec, České Budějovice, Kladno, Mladá Boleslav.

  Kurýrem Bolt Food se mimo Prahu můžete stát nově i v Brně a Ostravě.

 • Lorenc, Praha

  Mám ještě v živé paměti, jak se po celé Praze válely koloběžky jisté firmy, tedy ne té Vaší. Jak chcete zajistit, aby se to nedělo s Vašimi koloběžkami?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  to mám v živé paměti i já. :) Zásadním rozdílem je naše spolupráce s městy a nastavování podmínek tak, aby s nimi města byla spokojená. Rozhození stovek nebo tisíců koloběžek po měste je krátkodobě určitě výdělečnější, dlouhodobě je to dle mého názoru naprosto špatná cesta, která vede k negativním reakcím na mikromobilitu v celé zemi, což pak vede i ke špatným ekonomickým výsledkům provozu koloběžek nebo kol.

  Naši e-koloběžku nebo e-kolo tak nemůžete zaparkovat kdekoliv, ale pouze ve virtuálním parkovišti, které je v aplikaci zobrazeno. Všechna tahle virtuální parkoviště pak byla vybrána spolu s městem a průběžně přidáváme nová a naopak odstraňujeme ta, u kterých evidujeme problémy. Pokud jezdec koloběžku odstaví mimo k tomu určená místa, dostane pokutu ve výši 750 Kč.

  Na koloběžce se momentálně můžete svézt v Olomouci, Pardubicích a ode dneška i Brně a Ostravě. V léte jsme rovněž spustili oficiálně nejmenší město na světe, kde sou koloběžky provozovány jakoukoliv firmou - desetitisícové Boskovice v Jihomoravském kraji, kde testujeme mikromobilitu i v takto malém městě a je velice populární.

 • AS

  Dobrý den, jak to máte s virem, nějak ty auta dezinfikujete?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  naši partnerští řidiči dodržují všechna platná pravidla proti šíření koronaviru, což samozřejmě musí také cestující. Navíc některá auta mají nainstalovaný plastový štít mezi předními a zadními sedadly, který přenos viru mezi řidičem a cestujícím v podstatě zcela znemožňuje. V Praze je dostupná kategorie Protect, kde máte jistotu, že pro vás přijede řidič s tímto plastovým nebo igelitovým štítem.

 • Jana

  Mám určité zkušenosti s dovážkou jídla, a proto by mě zajímalo, jak dlouho to trvá vám, než doručíte.

 • Host chatu

  Dobrý den,

  dle zpětné vazby našich uživatelů je Bolt Food nejrychlejší na trhu, v průměru to zvládneme do 25 minut. Vyzkoušejte ji a schválně, jak rychle u Vás kurýr zavoní :)

  Bolt Food je dostupný v Praze a ode dneška i v Brně a Ostravě.

 • Milan N.

  Zdravím a chci se zeptat, jestli dobře rozumím tomu jak funguje ten váš systém. S manželkou máme malou taxislužbu v Hodoníně. Je to tak, že se můžeme přidat k vám a budeme fungovat jako dřív, ale od vás dostaneme zákazníky?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  zjednodušeně řečeno vlastně ano. Rádi s vámi probereme detaily, ať už telefonicky nebo na mailu. Prosím kontaktujte nás na flotily@bolt.eu s tím, že máte zájem o spolupráci v Hodoníně a uveďte na sebe tel. číslo a my se s vámi co nejdříve spojíme a probereme možnosti.

  Budeme se těšit na případnou spolupráci v Hodoníně! :)

 • Luiz

  Zdravím. Co se stane, když jsem váš kurýr a nabourám, takže budu mít káru třeba týden v servisu. Seženete mi do té doby jinou?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  v takovém případě Vás náš tým rád propojí s partnerskou flotilou nebo autopůjčovnou nabízející nízké ceny pronájmu vozidel. V Praze spolupracujeme i s aplikací Blinkee, která nabízí partnerským kurýrům zvýhodněné ceny pronájmu elektrických sdílených mopedů. Činnost kurýra můžete mimo auto nebo motorku vykonávat i na kole.

 • Miroslava

  Dobrý den, vy rozvážíte i jídlo z obchodů, že ano? Můžu se zeptat, z jakých?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  ano, rozvážíme. Například z řetězce Žabka a také z mnoha místních obchodů či pekáren, vinoték, cukráren a podobně v okruhu 8 kilometrů. Jejich seznam najdete v aplikaci Bolt Food v sekci Obchody nebo Potraviny.

 • Tom

  Zdravím, chtěl bych se stát vaším kurýrem a vozit jídlo. Potřebuju k tomu potraviňák nebo něco jiného? T.

 • Host chatu

  Dobrý den,

  k rozvážení jídel z restaurací potravinový průkaz nepotřebujete, k rozvozu potravin z obchodů ovšem ano, stanoví to tak zákon u obchodů, kde můžete přijít přímo do styku se samotnou potravinou. U jídel z restaurací je situace odlišná, neboť jsou zabalena.

  Každopádně si je nutné nechat vystavit živnostenské oprávnění (případně spolupracovat s flotilou, která vás zaměstná), a pokud chcete doručovat jinak než na kole, tak pochopitelně musíte mít řidičák. :)

 • MN

  Jaké jsou parametry Vašich koloběžek, kolik váží, jak rychle jezdí atd?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  provozujeme několik typů s tím, že v Česku nejběžnější koloběžka váží 18,7 kg. To proto, že je z 90 procent vyrobena z hliníku a dalších lehkých materiálů. Na jedno nabití baterie ujede koloběžka více než 40 kilometrů, přičemž dosahuje maximální rychlosti 25 km/h. Je na ní umístěno přední i zadní světlo a také odrazky pro vyšší bezpečnost při pohybu ve večerních a nočních hodinách.

 • Pája

  Dobrý den, vy teda máte auta a koloběžky a rozvážíte jídlo. To jako běží všechno přes jednu apku, nebo jak si to představit?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  auta a koloběžky i kola běží přes jednu aplikaci. Tedy pokud jsou všechny tyto možnosti dostupné ve Vašem městě, tak v appce jen přepnete z aut na to, čemu říkáme mikromobilita. Rozvážková služba funguje přes jinou aplikaci, kterou pod názvem Bolt Food najdete na Google Play i App Store.

 • Veronika

  Minulý rok jsem jezdila na kole Bolt, ale nikde je nevidím. Co se stalo?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  sdílená elektrokola jsme přes zimu z ulic Prahy jen dočasně stáhli, a mezitím pracujeme na jejich rozšíření do dalších měst. Právě dnes se naše elektrokola rozjíždějí po Brně. V Praze se budete velice brzy moc svézt na kole znovu.

 • Ondra

  Dobrý den, jsem z Hradce Králové. U nás jídlo nerozvážíte pokud vím. Ale plánujete to?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  v současné době ještě ne, ale dlouhodobě je to pro nás samozřejmě zajímavé město. Letos rozšíříme službu Bolt Food do další dlouhé řady měst, zrovna dnes startuje v Brně a Ostravě. Na Hradec Králově jistě brzo také dojde :)

 • František K.

  Dobrý den, provozuji restauraci v Porubě a doslech jsem se, že plánujete rozvážíte taky v Ostravě. Když bych s vámi chtěl spolupracovat, musím si pořídit nějaké vybavení? A kromě za rozvážku, platí se i něco jiného, nějaký paušál třeba? Takže když budu mít zavřeno, musím vám něco platit?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  je to tak, službu Bolt Food jsme v Ostravě spustili právě dnes. Co se vybavení týče, potřebujete jen tablet, přes který budete vypořádávat objednávky, které k Vám budeme směřovat. Ten vám poskytneme buď za jednorázovou nákupní cenu nebo ho můžete splácet postupně. Žádný paušál po Vás nebudeme chtít a ani například nemusíte přijmout nějaký závazný počet objednávek. Tedy když budete mít zavřeno, nic nám neplatíte. Bližší informace najdete na food.bolt.eu nebo na mailu cz-food@bolt.eu.

  Těšíme se na spolupráci!

 • Honzis

  Dobrý den, jak s tím vaším byznysem zamávala pandemie? Předpokládám, že turisty po Praze už nevozíte, ale o to víc jídlo?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  počet jízd u aut se před rokem touto dobou snížil na pětinu hodnot bezprostředně před vypuknutím pandemie. Do konce února letošního roku ale počet jízd opět narostl na tři čtvrtiny ve srovnání s dobou před pandemií. A máte pravdu, lidé si mnohem více nechávají dovážet jídlo domů, ale také potraviny z obchodů, což služba Bolt Food také nabízí. Navíc ji neustále rozšiřujeme, ode dneška jezdí naši kurýři nově také po Brně a Ostravě.

  Co se taxíků týká, snažíme se neustále zajišťovat co nejzajímavější výdělky pro naše partnerské řidiče ve všech městech, kde působíme a myslím, že se nám v porovnání s konkurenčními platformami poměrně dobře daří. :)

 • T.V.

  Když pro vás budu jezdit, tak jak mě budete platit? Jakože za jízdu nebo za měsíc..?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  funguje to tak, že cestující za jízdu zaplatí v hotovosti nebo prostřednictvím aplikace Bolt. A každé pondělí vám pošleme vyježděné peníze za předchozí týden na váš bankovní účet.

 • Katka M

  Dobrý den, zaznamenala jsem, že jste spustili koloběžky v Ostravě. Bydlím asi 10 km od středu města. Ujede to vůbec takovou vzdálenost?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  ano, ujede, naše koloběžky na jedno nabití ujedou více než 40 kilometrů. Pouze se v aplikaci podívejte na mapu, kde jsou koloběžky dostupné a zda se u vás dá zaparkovat a nejste již mimo provozní zónu.

  Přeji příjemnou a bezpečnou cestu! :)

 • Gregor

  Dobrý den, jak se můžu stát řidičem Boltu? Jak to funguje, dostanu od vás auto?

 • Host chatu

  Dobrý den,

  stačí se zaregistrovat na bolt.eu/cs, což zabere asi 5 minut. Potřebujete ale průkaz řidiče taxislužby - takzvanou žlutou kartu, jejíž vystavení od místně příslušného úřadu je spíš jen formalita, například nemusíte skládat žádné zkoušky. Dále živnostenské oprávnění a vozidlo registrované jako taxi. Se zařízením všech dokumentů vám rádi pomůžeme, když nás budete kontaktovat na praha@bolt.eu.

  Auto Vám bohužel k dispozici dát nemůžeme, ale rádi Vás propojíme s partnerskou flotilou nebo autopůjčovnou nabízející nízké ceny pronájmu vozidel, které splňují požadavky pro fungování na platformě Bolt.

  Závěrem dodám, že v Praze momentálně nové registrace neschvalujeme. Jakmile se pandemická situace zlepší, tak se to změní. Do té doby můžete jezdit např. na Kladně, v Mladé Bolesavi, Liberci, Plzni, ČB nebo pak na Moravě v Brně, Ostravě a Olomouci.

 • Michal Sr.

  Dobrý den, jaký je průměrný hodinový výdělek a) řidiče Boltu, b) kurýra Bolt Food?

  Děkuji

 • Host chatu

  Dobrý den,

  před pandemií to bylo u řidiče Boltu přes 300 Kč/hod. Nyní se to liší dle města a je to cca 150-300 Kč/hod.

  U kurýrů Bolt Food je to okolo 150-200 Kč/hod.

  V každém případě se jedná o vysoce flexibilní formu výdělku – můžete jezdit každý den od rána do večera, anebo jen na přilepšenou, když máte čas a náladu.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 3/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.